Hoşgeldiniz!

Ayşe Yıldırım

 Kadın kuyumcu silahlı soyguncuyu etkisiz hale getirdi 00:32
Kadın kuyumcu silahlı soyguncuyu etkisiz hale getirdi 230 izlenme - 5 yıl önce Adana'da yüzünü kapatıp silahla kuyumcuyu soymak isteyen bir kişiyi, kadın kuyumcunun biber gazıyla etkisiz hale getirdi. Edinilen bilgiye göre olay, merkez Yüreğir ilçesi Kiremithane Mahallesi'ndeki Yıldırım Kuyumculuk’ta 7 Ekim 2013 günü meydana geldi. İddiaya göre, şapkalı mont giyip yüzünü bezle kapatarak Kozan Yolu Caddesi üzerindeki Yıldırım Kuyumculuk’a gelen bir kişi, belindeki silahı çıkartıp kuyumcu Ayşe Yıldırım'a doğrultarak altınları almak istedi. Ancak yüzü maskeli bir kişinin içeri girdiğini gören Ayşe Yıldırım, hemen tezgahın üzerinde duran biber gazını alıp hazırlandı ve kendisine silah doğrultan zanlıya doğru sıkmaya başladı. Bu arada zanlı silah doğrultuğu kadının biber gazı sıkmasıyla neye uğradığını şaşırarak kuyumcudan kaçtı. Bu anlarda kuyumcuda bulunan iki kadın da neye uğradığını bilemedi. Kuyumcunun sahibi Mehmet Şeker ile diğer çalışan erkekler de arka tarafta sohbet ederken, sesler üzerine biri silah diğeri ise pompalı tüfek alarak dışarı çıktı. Biber gazını sıkan Yıldırım da zanlının arkasından dışarı çıkarak nereye kaçtığına bakmak istedi. Bu anlar kuyumcunun güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Olaydan hemen sonra polis ise hava destekli geniş çaplı operasyon başlattı ancak zanlıyı bulamadı. Yıldırım yaşadığı dehşet dolu anları ise şöyle anlattı:"Ablamla sohbet ederken yüzü kapalı birinin geldiğini görünce tezgahta bulunan biber gazını hazırladım silah doğrultunca biber gazını sıkmtım şahıs kaçtı. O an hiç korkmadım ya o ölecekti ya da ben."
Ne Oluyor? - 8 Haziran 2016 01:58:10
Ne Oluyor? - 8 Haziran 2016 103 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Vezneciler, ardından Mardin Midyat Emniyet Binası patlaması.. Türkiye, son bir yılda 10. bombalı saldırıyla sarsıldı... Peki saldırıların amacı ne? Şirin Payzın sordu; Ahmet Kasım Han, Rıza Saka, Mehmet Şahin ve Ayşe Yıldırım tartıştı.
Ne Oluyor  -  10 Mayıs 2016  - Cnn Türk 01:51:24
Ne Oluyor - 10 Mayıs 2016 - Cnn Türk 31 izlenme - 2 yıl önce MHP’de kurultay krizi, AK Parti'de genel başkan seçimi ve mecliste dokunulmazlık oylaması... Şirin Payzın Ne Oluyor?da sordu; Ayşe Yıldırım, Erdinç Yazıcı, Tarık Çelenk, Nazif Okumuş ve Cemal Enginyurt siyasetin kritik Mayıs günlerini tartıştı.
Ne Oluyor   28 Eylül 2016 03:20:55
Ne Oluyor 28 Eylül 2016 7 izlenme - 2 yıl önce FETÖ soruşturmaları ve tasfiyeleri devam ediyor… Peki FETÖ ile mücadele hangi aşamada? Kamu tasfiyeleri terörle mücadeleyi etkiliyor mu? İhraçlarda mağduriyet yaşanıyor mu? Şirin Payzın sordu; Nagehan Alçı, Hakan Çelenk, Prof. Ergün Yıldırım, Eray Güçlüer ve Ayşe Yıldırım Ne Oluyor?da yanıtladı.