Hoşgeldiniz!

Ayşegül Terzi

Saldırgan Serbest Kaldı Haberi Duyan Ayşegül Terzi Baygınlık Geçirdi 03:58
Saldırgan Serbest Kaldı Haberi Duyan Ayşegül Terzi Baygınlık Geçirdi 9.891 izlenme - 2 yıl önce Şort giydiği için 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi'ye otobüste saldıran Abdullah Ç., yakalandıktan 16 saat sonra serbest bırakıldı. Kararı öğrenen Ayşegül Terzi ise, baygınlık geçirdi. Türkiye’nin gündemine oturan, belediye otobüsündeki saldırı sonrası, şüpheli olarak 35 yaşındaki Abdullah Ç., dün yakalanarak nöbetçi savcıya ifade vermeye gönderilmişti. Abdullah Ç., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi ise, savcılığın kararını büyük bir merakla bekliyordu. Terzi, haberi aldığında baygınlık geçirdi.
Şort Giydi Diye Otobüste Uçan Tekme Yiyen Kadın 02:51
Şort Giydi Diye Otobüste Uçan Tekme Yiyen Kadın 7.904 izlenme - 2 yıl önce Bayram sabahı otobüse binen genç hemşire Ayşegül Terzi az kalsın ölüyordu. İddiasına göre bir yolcu onun şort giymesine öfkelendi. Genç kadına önce "sen şeytansın" dedi. Sonra da uçan tekme attı. İşte akıllara durgunluk veren o anlar. 15 09 2016
Şort Giydi Diye Bayram Günü Otobüste Kadın Dövmek 02:51
Şort Giydi Diye Bayram Günü Otobüste Kadın Dövmek 8.737 izlenme - 2 yıl önce Bayram sabahı otobüse binen genç hemşire Ayşegül Terzi az kalsın ölüyordu. İddiasına göre bir yolcu onun şort giymesine öfkelendi. Genç kadına önce "sen şeytansın" dedi. Sonra da uçan tekme attı. İşte akıllara durgunluk veren o anlar.
Hemşireye Saldıran Şahıs Serbest 01:18
Hemşireye Saldıran Şahıs Serbest 3.943 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Çekmeköy’de otobüste hemşire Ayşegül Terzi’yi tekme atarak darp ettiği için tutuklu yargılanan güvenlik görevlisi Abdullah Çakıroğlu, ilk duruşmada tahliye edildi. Ayşegül Terzi adliye çıkışında gözyaşlarına boğularak korktuğunu söyledi. Abdullah Çakıroğlu, Çekmeköy’de belediye otobüsünde yolculuk yapan Ayşegül Terzi’ye şort giydiği gerekçesiyle tekme atarak darp etmişti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Çakıroğlu hakkında, ’İnanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılması engelleme’, ’Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’, ’Kasten yaralama’ ve ’Hakaret’ suçlarından toplamda 2 yıl 7 aydan 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Anadolu 40. Ağır Ceza mahkemesinde bugün görülen duruşmada tutuklu sanık Abdullah Çakıroğlu ve Ayşegül Terzi avukatlarıyla birlikte hazır bulundu. Mahkeme, Abdullah Çakıoğlu hakkında tahliye kararı verildi. Duruşma çıkışında açıklama yapan Terzi’nin avukatı Bahar Ünlüer Öztürk karara itiraz edeceklerini söyledi. "BU TAHLİYE KARARINA DERHAL İTİRAZ EDECEĞİZ" Ayşegül Terzi’nin avukatlarından Bahar Ünlüer Öztürk, "Tanık savunmasını önceden belirttiği için, tanıklar dinlendiği için deliller toplandığını gerekçe göstererek maalesef tahliye kararı mahkeme tarafından verildi. Ama biz Ayşegül’ün avukatları olarak bu tahliye kararına derhal itiraz edeceğiz. Ayrıca Ayşegül’ün korunması için yakın koruma talep edeceğiz. Bu işi takipsiz asla bırakmayacağız. Duruşmamız 21 Aralıkta saat 10.00’da sanığın ifadeleri doğrultusunda bir takım belgeler bekleniyor. Hastane raporlarının eksik olmasından dolayı hastane raporları tekrar istedi. Onların dosyaya girmesi gerekiyor" diye konuştu. Öte yandan Ayşegül Terzi, adliye çıkışında gözyaşlarına boğuldu. Terzi, "Korkuyorum." diyerek avukatına sarıldı. ====================================================== İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://goo.gl/ZtrNFV İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi http://www.iha.com.tr İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/iha.com.tr https://twitter.com/ihacomtr https://instagram.com/ihacomtr/ https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/ İhlas Haber Ajansı hakkında http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Ayşegül Terzi'ye Destek İçin Kadınlardan Şortlu Eylem 03:17
Ayşegül Terzi'ye Destek İçin Kadınlardan Şortlu Eylem 2.273 izlenme - 2 yıl önce Balıkesirli kadınlar, İstanbul'da şort giydiği için otobüste darp edilen 23 yaşındaki hemşire ve İzmir'de atama bekleyen öğretmen Neriman'ın tacize uğramasını Ayvalık'ta şort giyerek protesto ettiler. Akşam saatlerinde gerçekleşen eylemde; Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifi üyesi bir grup kadın, üzerlerine giydikleri şortlarla basın açıklamasında bulundular. Ellerinde; ‘Kimsenin Namusu olmayacağız’, ‘Hayır diyorsak hayırdır’, ‘Tesadüf değil, erkek şiddeti’, gibi dövizlerle yaşanılan her iki saldırıya tepki gösteren Ayvalıklı kadınlar, Erkek Egemenliğine bir son verilmesini ve kadına yönelik şiddet gerçekleştirenlere yargının hakkaniyetli cezalar vermesini istedi. Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifi Üyesi Zehra Tanrıverdi tarafından seslendirilen basın açıklamasında, “Önceki gün bir erkek kadının şort giymesini istemediğinden dün ise bir erkek reddedildiği için şiddet uyguladı. Kimsenin namusu değiliz. Olmayacağız. İzmir’in Bornova ilçesinde atama bekleyen Türkçe öğretmeni 23 yaşındaki Neriman G. part time garsonluk yaptığı işyerinden dönerken iki erkeğin tacizine uğradı. İki erkekten biri, ‘Bana kimse hayır diyemez’ diye bağırıp, genç kadına saldırdı. Neriman’ın yumruk darbeleriyle bir gözü kapandı, üstü kan içinde kaldı. Neymiş Sadırganlar Neriman’ın giydiği elbisenin dekoltesinden cesaret almış. İstanbul’da şort giydiği için bir kadını tekmesiyle bayıltan zorba serbest. Ne garip bayram tatili boyunca gözaltındaki gazetecilerin ifadesini alacak savcı ve yargıç bulamayan adalet bu adam için çok hızlı bir hareket edip salıvermiş bugün. Devlet kadınları değil, şiddet uygulayanları koruyor.” ifadelerini kullandı. Basın açıklamasının ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifi Lideri Nebahat Dinler, kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığını vurgulayarak,“Bunun son örneklerini iki gün arka arkaya yaşadık. İstanbul’da genç bir hemşire üzerine giydiği şort nedeniyle darp edildi. Dün ise bir öğretmen arkadaş sokaktaki iki erkeğin teklifini reddettiği için darp edildi. Darp edilen kadının otobüstekiler tarafından kurtarılmayışı ya da müdahale edilmeyişi ve saldırganın yakalandığı anda akli dengesinin yerinde olmadığı gibi bir mazerete sığınılması, bugün ise serbest bırakılmasına tepki gösteriyoruz. Biz kadınları evlere kapatmaya çalışan zihniyete karşı sokaklarda olacağız” dedi. İzmir’de üniversite eğitimi alan Dilan Keleş isimli genç kız ise, “Ben İzmir’de yalnız yaşıyorum. Bende korkuyorum bu tarz olaylardan. Özgür değilim. Bu yüzden de bugün buradayım” diye konuştu.
Şort Giydiği İçin Dayak Yiyen Bayan İçin İnsanlar Ne Diyor 02:21
Şort Giydiği İçin Dayak Yiyen Bayan İçin İnsanlar Ne Diyor 3.929 izlenme - 2 yıl önce Haberlerde görünce evde sinirden nerdeyse kafayı yicektim,sokağa çıkıp çevremizde var mı böyle insan diye sordum,ne yazık ki varmış..
Saldırganın Serbest Kaldığını Öğrenince Fenalık Geçirdi 04:12
Saldırganın Serbest Kaldığını Öğrenince Fenalık Geçirdi 88 izlenme - 2 yıl önce Şort giydiği için otobüste saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi, saldırganın serbest kaldığını öğrenince fenalık geçirdi. Günlerdir evinden çıkmayan Terzi, saldırganla ilgili verilecek kararı bekliyordu. Şort giydiği için otobüste saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi, saldırganın serbest kaldığını öğrenince fenalık geçirdi. Günlerdir evinden çıkmayan Terzi, saldırganla ilgili verilecek kararı bekliyordu. Maslak'ta, bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu Adliyedeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Yaşanan olay ile ilgili bir haber programına açıklama yapan Ayşegül Terzi, röportaj sırasında gelen bir telefon ile saldırganın serbest kaldığını öğrendi. Terzi aldığı haber sonrası gözyaşlarına hakim olamadı.
Ayşegül Terzi: Evden Çıkamıyorum 09:22
Ayşegül Terzi: Evden Çıkamıyorum 79 izlenme - 2 yıl önce 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi, 12 Eylül'de Maslak - Çekmeköy otobüsünde şort giydiği için güvenlik görevlisi Abdullah Çakıroğlu'nun saldırısına uğramıştı. Saldırgan Çakıroğlu ilk duruşmada tahliye edildi, Ayşegül Terzi karara isyan etti.
Şort Giyen Hemşirenin Otobüste Darb Edilme Anları 01:27
Şort Giyen Hemşirenin Otobüste Darb Edilme Anları 92 izlenme - 2 yıl önce Çekmeköy'de, belediye otobüsünde bir hemşireyi darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.Hemşire Ayşegül Terzi'nin 12 Eylül Pazartesi günü Alemdağ Polis Merkezi'ne giderek bir erkek şahsın aniden yüzüne tekme attığını belirtip şikayette bulunması üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Abdullah Ç, sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheli, daha sonra emniyete getirildi.Öte yandan Abdullah Ç'yi teşhis etmek için emniyete gelen Ayşegül Terzi, zanlının yakalanmasına sevindiğini belirtti.
Ayşegül Terzi Röportaj Sırasında Bayıldı 04:12
Ayşegül Terzi Röportaj Sırasında Bayıldı 83 izlenme - 2 yıl önce Saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi günlerdir çıkmadığı evinde saldırganla ilgili verilecek kararı merakla bekliyordu. Haberi aldığı an yanında sadece Show Haber vardı. Genç hemşire röportaj sırasında saldırganın serbest bırakıldığını öğrenince bayıldı!
Sırf Şort Giydiği İçin Darp Edilen Hemşire: 'Benim Bayramım Bugün' 01:10
Sırf Şort Giydiği İçin Darp Edilen Hemşire: 'Benim Bayramım Bugün' 33 izlenme - 2 yıl önce Kurban bayramının birinci günü bindiği belediye otobüsünde darp edilen Ayşegül Terzi isimli hemşire işlemlerinin ardından ailesi ile birlikte emniyetten ayrıldı. Ayşegül Terzi’nin Alemdağ Polis merkezine yaptığı başvuru üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlının eşgali tespit edilerek yapılan çalışmalar sonucunda kimliği belirlenen zanlı A.Ç(35) Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışma ile gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan zanlının yakınları, şüpheli A.Ç.’nin şizofreni hastası oluğunu ifade ederken, polisin olayla ilgili araştırması kapsamında darp edilen Ayşegül Terzi ve görgü tanığı Mahir Kır zanlıyı teşhis etmek amacıyla emniyet müdürlüğüne gelerek soruşturmaya katkıda bulundular. Emniyet çıkışı açıklama yapan Ayşegül Terzi “Çok mutluyum. Yakalandı. Adalet yerini bulur umarım. O gün bayramı yaşatmadı bana. Benim için bayram bugün.” dedi.
Tekmeci Saldırgan: Ben Genelkurmay Başkanıyım 02:59
Tekmeci Saldırgan: Ben Genelkurmay Başkanıyım 35 izlenme - 2 yıl önce Şort giyen Ayşegül Terzi’yi tekmeleyen saldırgan bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunmasıyla da bütün kadın örgütlerini çileden çıkardı. Ancak Abdullah Çakıroğlu yine de serbest kaldı.
Ayşegül Terzi'nin Darp Edilmesini Beşiktaşlı Taraftarlar Protesto Etti 08:24
Ayşegül Terzi'nin Darp Edilmesini Beşiktaşlı Taraftarlar Protesto Etti 23 izlenme - 2 yıl önce Sosyal medya üzerinden haberleşerek Beşiktaş'ta biraraya gelen bir grup eylemci, hemşire Ayşegül Terzi'nin şort giydiği için otobüste tekmeli saldırıya uğramasını alkışlarla protesto etti. Bazı kadın ve erkekler şort giyerek eyleme katıldı.
Şort Giydiği İçin Darp Edilen Ayşegül Terzi Davasında Karar  00:52
Şort Giydiği İçin Darp Edilen Ayşegül Terzi Davasında Karar 10 izlenme - 10 ay önce İstanbul Çekmeköy'de şort giydiği için mibüste darp edilen Ayşegül Terzi davasında karar çıktı. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Ayşegül  Terzi'ye Tekme Atan Saldırgan İlk Duruşmada Tahliye Edildi 13:09
Ayşegül Terzi'ye Tekme Atan Saldırgan İlk Duruşmada Tahliye Edildi 15 izlenme - 2 yıl önce Çekmeköy'de belediye otobüsünde yolculuk yapan hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme attığı gerekçesiyle Abdullah Çakıroğlu'nun 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Sanığın duruşmadaki ifadeleri dinleyenleri adeta çileden çıkardı. Ruh sağlığının bozuk olduğu iddiasını sürekli dile getiren sanık Abdullah Çakıroğlu "Ortak yaşam alanına yakışmayacak şekilde giyim kuşamı vardı. Orada herkesin ruh dünyasını etkiliyordu. Kadının örtüsünün olması gerekir. Aksi halde insanları suça teşvik ve tahrik ediyor" dedi. Saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi'nin sık sık gözyaşı döktüğü görüldü. Terzi, yeniden saldırıya uğramaktan korkutuğu belirtti. Saldırgan Abdullah Çakıroğlu ilk duruşmada tahliye edildi. Konuyla ilgili CNN TÜRK canlı yayınına telefonla bağlanan Ceza Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Ersan Şen, yasalardaki boşluklara dikkat çekti.
Hemşireye Tekme Atan Saldırgan Yeninden Gözaltında 00:40
Hemşireye Tekme Atan Saldırgan Yeninden Gözaltında 12 izlenme - 2 yıl önce Belediye otobüsünde Hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu, hakkında çıkarılan yakalama kararının ardından yeniden gözaltına alındı.