Hoşgeldiniz!

aziz sancar

Aziz Sancar ve Bilge Demirköz'ün Yer Aldığı Kamu Spotu 00:45
Aziz Sancar ve Bilge Demirköz'ün Yer Aldığı Kamu Spotu 2.171 izlenme - 3 hafta önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ''Nükleer Enerjinin'' önemini anlatmak için çok özel bir kamu spotu hazırladı. Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar ve UNESCO ödüllü Prof. Dr. Bilge Demirköz’ün oynadığı kamu spotunun yönetmenliğini Mc Donald’s, Nissan ve Renault gibi markaların reklamlarını çeken Eric Will; görüntü yönetmenliğini ise Ray-Ban, Nivea gibi markalarla çalışan Joel Cartier gerçekleştirdi.
Gençler Bırakın Dedikoduyu Bilimle Uğraşın - Aziz Sancar 01:11
Gençler Bırakın Dedikoduyu Bilimle Uğraşın - Aziz Sancar 2.077 izlenme - 4 ay önce Aziz Sancar Türkiye'deki gençlere tavsiyelerde bulundu.Günlük politikalar ve dedikodularla uğraşmayın, bilim öğrenmeye çalışın, işinize odaklanın dedi.
Nobel Ödüllü Aziz Sancar'dan Evrim Yorumu 02:12
Nobel Ödüllü Aziz Sancar'dan Evrim Yorumu 5.551 izlenme - 10 ay önce Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde düzenlenen programda konuşan Sancar, öğrencilere siyasetle uğraşmamaları ve sigara içmemeleri tavsiyesinde bulundu. Aziz Sancar, bir öğrenci tarafından kendisine sorulan evrim sorusuna da muhteşem bir şekilde cevap verdi.
Aziz Çöpü Dışarı Çıkar 00:26
Aziz Çöpü Dışarı Çıkar 6.029 izlenme - 2 yıl önce #AzizSancar: Nobeli aldıktan sonra eve gittim eşim: "Aziz çöpü dışarı çıkar" dedi. Sayın hocam, dışarıdaki nobel, evde geçmiyormuş demek ki.
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 01:49
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 6.313 izlenme - 3 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan ve bizleri gururlandıran Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar'ın etnik kökeni hakkında sosyal medyada ortaya çıkan yorumlar ve tartışmalar üzerine güzel bir yorum gelmiş çok sevgili ve güzel spikerimiz Nevşin Mengü'den,izliyoruz efenim.
Aziz Sancar - Rol Modelimin Fotoğrafı Arkada 01:40
Aziz Sancar - Rol Modelimin Fotoğrafı Arkada 3.537 izlenme - 1 yıl önce Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar, belgeselci Nebil Özgentürk'ün "Facetime" vasıtasıyla yönelttiği "Rol modeliniz kimdir ?" sorusununun cevabını kıvrak zekası ile arkasındaki fotoğrafa dikkat çekerek verdi. Gururla izliyoruz efenim..
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 03:57
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 4.393 izlenme - 3 yıl önce Nobel Kimya Ödülü o kadar önemlidir ki sayfalarca yazı yazılabilir ama gelin sitedaşlar biz bu muhteşem başarıyı asıl sahibinden dinleyelim.Bu başarıyı Cumhuriyet'in eğitim sistemine borçluyum diyen Profesör Aziz Sancar,“Bu ödülü Türk milletine adıyorum” diyerek sözlerine devam etti.
Aziz Sancar - Nobel, Cumhuriyet ve Atatürk Sayesinde Alındı 04:59
Aziz Sancar - Nobel, Cumhuriyet ve Atatürk Sayesinde Alındı 2.640 izlenme - 2 yıl önce Aziz Sancar, Hacettepe üniversitesinde konuşuyor.
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 03:31
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 3.602 izlenme - 2 yıl önce Aziz Sancar'ın neden Nobel ödülü aldığına ilişkin kısa bir açıklama....
Vatandaşa Aziz Sancar ve Esra Erol'u Sormak 01:40
Vatandaşa Aziz Sancar ve Esra Erol'u Sormak 3.145 izlenme - 2 yıl önce evet efenim vatandaşa aziz sancar ve esra erol'un footoğrafları gösteriliyor ve tanıyıp tanımadıkları soruluyor izliyoruz...
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 06:38
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 5.151 izlenme - 3 yıl önce Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kısa hikayesini anlatan video. Vehbi Koç Vakfı tarafından "6. Vehbi Koç Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar" olarak bugün paylaşıldı. Kendisi Nobel Kimya Ödülü alan ilk TÜRK'tür. Ancak ne yazıkki ülkemizin ne kadar geri olduğunu anlayabiliyoruz. Bizim ülkemizde devlet hastanesinde doktordan ötesi olamayacakken USA tarafından nerelere geldiğini görebiliyoruz. Ayrıca okullarda ders kitaplarında bu adam ve niceleri gibi bilim tarihine geçmiş Türklerin yazılması gerekiyor. Çok garip ama olabiliyor.Okuma yazma bilmeyen mardinli bir aileden Nobel Kimya Ödülü alabilecek bir çocuğun çıkması işte hayatta tam olarak bu imkansızlıkların imkanlı olması.
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 01:14
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 2.991 izlenme - 3 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar, ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindahl layık görüldü. 2006 yılında da ünlü yazar Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmıştı. Haberin detayları videodadır.
Aziz Sancar: Hayalim Türk Dünyasının Birliğini Görmek 01:00
Aziz Sancar: Hayalim Türk Dünyasının Birliğini Görmek 17 izlenme - 1 gün önce Azerbaycan'da konuk olduğu radyo programında sunucunun hayalini sorması üzerine Aziz Sancar, En büyük hayalinin Türk dünyasının birliğini görmek olduğunu söylemiş.
Nobel Ödüllü Aziz Sancar'ın Oynadığı Kamu Spotu 00:43
Nobel Ödüllü Aziz Sancar'ın Oynadığı Kamu Spotu 84 izlenme - 3 hafta önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın hazırladığı nükleer santral için kamu spotunda Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar ve UNESCO ödüllü Prof. Dr. Bilge Demirköz oynadı.
Nobel Ödülü Size Verilse Hangi Alanda Olurdu? - Sokak Röportajı 02:58
Nobel Ödülü Size Verilse Hangi Alanda Olurdu? - Sokak Röportajı 1.776 izlenme - 3 yıl önce DNA çalışmaları sayesinde Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Türk bilimadamı Aziz Sancar’ın başarısının ardından kameraları sokağa çevirmişler. ‘Nobel ödülü size verilse hangi alanda olurdu?’ diye sorulan vatandaştan beklenmedik cevaplar gelmiş.
Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 04:50
Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 147 izlenme - 2 yıl önce Kristal Elma Festivali'ne video konferans yoluyla katılan Nobel Ödüllü bilim adamı Aziz Sancar'ın konuşması, gözyaşlarıyla izlendi ve ayakta alkışlandı.Konuşmasında rol modelinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirten Aziz Sancar,konuşması sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı...
Aziz Sancar'ın Türk Gençlerine Tavsiyesi 01:11
Aziz Sancar'ın Türk Gençlerine Tavsiyesi 26 izlenme - 4 ay önce Kimya alanında Nobel Ödülü kazanan Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın türk gençlerine altın tavsiyelerde bulundu.
Aziz Sancar: Evrime Değil Allah'a İnanıyorum 01:08
Aziz Sancar: Evrime Değil Allah'a İnanıyorum 43 izlenme - 10 ay önce Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, sigara konusunda ekibiyle yaptığ yeni bilimsel çalışmalar hakkında yaptığı konuşmada, öğrencilerine siyasetle uğraşmamalarını ve sigara içmemelerini söyledi. Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde düzenlenen programda öğrencilerin sorularını da yanıtlayan bilim adamı, bir öğrencinin sormuş olduğu din ve bilim arasındaki ilişkiye dair soruya "Ben Müslümanım ve Müslüman olduğumu her yerde söylüyorum. Müslümanlığımla övünüyorum. Türkiye'deki evrim tartışmaları beni çok üzdü. Türkiye'nin çok sorunu var. Ben Allah'a inanıyorum. İsteyen evrime inanır, isteyen inanmaz fakat bunu kalkıp büyük devlet, millet sorunu yapıp kavga ederek bütün enerjimizi boşa harcıyoruz." yorumunda bulundu.
 Aziz Sancar: Erdoğan’dan Allah razı olsun 01:36
Aziz Sancar: Erdoğan’dan Allah razı olsun 97 izlenme - 2 yıl önce Nobel Kimya Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine çok ilgi gösterdiğini belirterek, 'Çok sağolsun çok ilgi gösterdi. Allah razı olsun. Buradaki Türk bilimine nasıl katkım olur, onu konuşuruz' dedi.
Aziz Sancar Kimdir?? 03:09
Aziz Sancar Kimdir?? 13 izlenme - 6 ay önce Videoyu Sevdiyseniz Beğenmeyi Ve Daha Çok Böyle Video İçin Kanalıma ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!!!!!
 Aziz Sancar: Barış İçin Nobel’i Vermeye Hazırım 02:53
Aziz Sancar: Barış İçin Nobel’i Vermeye Hazırım 27 izlenme - 2 yıl önce Kristal Elma Festivali’nin 2. gününe Aziz Sancar’ın sözleri damga vurdu. Sancar; “Hayatımda Nobel dahil bütün bilimsel başarılarımı, her şeyimi Türkiye’deki barış için verirdim. Barışı sağlamanın bir yolu olsaydı yapardım, eğer onu başarabilseydim Nobel’den de vazgeçerdim. Nobel’i vermeye hazırım yeter ki ülkeme barış gelsin. Kafamı yoran üzen hep bu olmuştur” dedi.
Aziz Sancar Aslında Kim? 08:39
Aziz Sancar Aslında Kim? 13 izlenme - 9 ay önce Beş parasız günlerdeydi, laboratuarda yatıyor, yangın hortumuyla duş alıyordu ki, Aziz Sancar bir burs buldu. Tüm gücüyle okumaya devam etti. Aziz Hoca’yla eşi Gwen Boles Sancar Hanım’ın çocukları yok. Ama onların onlarca, yüzlerce çocuğu var.
 Recep Tayyip Erdoğan, Aziz Sancar'ı kabul etti 01:00
Recep Tayyip Erdoğan, Aziz Sancar'ı kabul etti 41 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Nobel ödüllü Aziz Sancar arasındaki görüşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti.
Onu Nereden Tanıyoruz - Aziz Sancar 01:24
Onu Nereden Tanıyoruz - Aziz Sancar 17 izlenme - 1 yıl önce Aziz Sancar, 2015 yılında kazandığı Nobel Kimya Ödülü öncesinde neler yaptı? Bu büyük başarı hikayesi nerede başladı ve bugün nerede devam ediyor? Kanalımıza abone olmayı ve videolarımızı paylaşmayı unutmayın. ABONE OL: http://bit.ly/2dr5BAe Hikayesi Ne kanalında neler var bir bakalım derseniz Röntgenin bulunuşu, ilk Türk tayyarecisi Vecihi Hürkuş’ın hayatı gibi yakın tarih hikayelerini izlemek için https://goo.gl/FZHUAI Hindistan’daki kadın çetesi, Dingo’nun ahırının hikayesi gibi dünyadan ilginç hikayeleri izlemek için https://goo.gl/LwIDao Osmanlı Devleti hakkındaki tüm hikayeler için https://goo.gl/b1rl1B Metin Oktay’ı Ümit Besen’in keşfettiğini biliyor muydunuz? Onu nereden tanıyoruz serimizde birbirinden ilginç bilgileri bulabilirsiniz https://goo.gl/M3GqzZ Hikayesi Ne kanalında tarihi ya da günümüz olayların, durumların ve yaşanmışlıkların az bilinen yönlerini ve fazlasıyla merak uyandıran ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum yazıp videolarımızı beğenerek destek olursanız çok mutlu oluruz.
Dünyanın konuştuğu Türk'ün futbolculuk hayali! 00:36
Dünyanın konuştuğu Türk'ün futbolculuk hayali! 41 izlenme - 3 yıl önce Nobel Kimya Ödülü'e layık görülen Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın hayali kaleci olmakmış.
Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilin Deneyin'e konuştu - 26.11.2017 Pazar 24:42
Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilin Deneyin'e konuştu - 26.11.2017 Pazar 9 izlenme - 5 ay önce Su musluktan akarken geri geri gidebilir mi? Bir gemi havada yüzebilir mi? Bir insan bağırarak toz taneciklerini zıplatabilir mi? Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilin Deneyin'e konuştu. Yunus Emre ile bilim arasında nasıl bir bağ var? Aziz Sancar'a göre başarıya giden yolda en önemli duygu ne? Hepsi, Asude Altıntaş ve Cihan Özalevli’nin sunduğu Bilin Deneyin'de cevap buldu.
2016 Nobel Kimya Ödülü 3 Bilim İnsanına Verildi 00:53
2016 Nobel Kimya Ödülü 3 Bilim İnsanına Verildi 8 izlenme - 2 yıl önce Dün açıklanan Nobel Fizik Ödülü'nden sonra bugün de 2016 Nobel Kimya Ödülü'nün sahipleri belli oldu. Stockholm'deki Karolinska Enstitüsü, Fransız Jean-Pierre Sauvage, İskoç Sir J. Fraser Stoddart ve Hollandalı Bernard L. Feringa'ya bu yılın ödülünü layık buldu. Nobel Komitesi adına ödül sahibini Göran K. Hansson açıkladı. Moleküler makinelerin tasarımı ve üretimi alanındaki araştırma ve çalışmaları nedeniyle bu üç isim ödülü kazanmış oldu. Saç telinden 1000 kat daha ince makineler üretmeyi başaran bilim insanları, bu alanda çığır açan bir ilerlemeyi başarmış oldu. 2015'te verilen Nobel Kimya Ödülü'nü Tomas Lindahl ve Paul L. Modrich ile birlikte Aziz Sancar kazanmıştı. Önümüzdeki günlerde diğer Nobel Ödülleri de sahiplerini buılacak. Ödül töreni 19 Aralık'ta Stockholm'de gerçekleşecek.
Aziz Sancar Kamu Spotu 00:33
Aziz Sancar Kamu Spotu 11 izlenme - 2 yıl önce Aziz Sancar - T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Spotu www.utkudemirsoy.com.tr
Kaü Stem Kampı'na Ev Sahipliği Yaptı 02:50
Kaü Stem Kampı'na Ev Sahipliği Yaptı 2 izlenme - 11 ay önce - KAÜ STEM Kampı'na ev sahipliği yaptıKARS - Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın başlattığı "Prof. Dr. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM" kampına Kafkas Üniversitesi ev sahipliği yaptı.
Aziz Sancar'ı tebrik ediyoruz. Allah başarılarının daim kılsın 01:20
Aziz Sancar'ı tebrik ediyoruz. Allah başarılarının daim kılsın 2 izlenme - 2 yıl önce Aziz Sancar'ı tebrik ediyoruz. Allah başarılarının daim kılsın.