Hoşgeldiniz!

Aziz Sancar Videoları İzle

Aziz Sancar - Rol Modelimin Fotoğrafı Arkada 01:40
Aziz Sancar - Rol Modelimin Fotoğrafı Arkada 3.313 izlenme - 1 ay önce Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar, belgeselci Nebil Özgentürk'ün "Facetime" vasıtasıyla yönelttiği "Rol modeliniz kimdir ?" sorusununun cevabını kıvrak zekası ile arkasındaki fotoğrafa dikkat çekerek verdi. Gururla izliyoruz efenim..
Aziz Çöpü Dışarı Çıkar 00:26
Aziz Çöpü Dışarı Çıkar 5.926 izlenme - 9 ay önce #AzizSancar: Nobeli aldıktan sonra eve gittim eşim: "Aziz çöpü dışarı çıkar" dedi. Sayın hocam, dışarıdaki nobel, evde geçmiyormuş demek ki.
Aziz Sancar - Nobel, Cumhuriyet ve Atatürk Sayesinde Alındı 04:59
Aziz Sancar - Nobel, Cumhuriyet ve Atatürk Sayesinde Alındı 2.593 izlenme - 9 ay önce Aziz Sancar, Hacettepe üniversitesinde konuşuyor.
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 01:49
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 6.108 izlenme - 1 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan ve bizleri gururlandıran Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar'ın etnik kökeni hakkında sosyal medyada ortaya çıkan yorumlar ve tartışmalar üzerine güzel bir yorum gelmiş çok sevgili ve güzel spikerimiz Nevşin Mengü'den,izliyoruz efenim.
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 03:31
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 3.371 izlenme - 10 ay önce Aziz Sancar'ın neden Nobel ödülü aldığına ilişkin kısa bir açıklama....
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 03:57
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 4.317 izlenme - 1 yıl önce Nobel Kimya Ödülü o kadar önemlidir ki sayfalarca yazı yazılabilir ama gelin sitedaşlar biz bu muhteşem başarıyı asıl sahibinden dinleyelim.Bu başarıyı Cumhuriyet'in eğitim sistemine borçluyum diyen Profesör Aziz Sancar,“Bu ödülü Türk milletine adıyorum” diyerek sözlerine devam etti.
Vatandaşa Aziz Sancar ve Esra Erol'u Sormak 01:40
Vatandaşa Aziz Sancar ve Esra Erol'u Sormak 3.100 izlenme - 12 ay önce evet efenim vatandaşa aziz sancar ve esra erol'un footoğrafları gösteriliyor ve tanıyıp tanımadıkları soruluyor izliyoruz...
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 06:38
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 4.658 izlenme - 1 yıl önce Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kısa hikayesini anlatan video. Vehbi Koç Vakfı tarafından "6. Vehbi Koç Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar" olarak bugün paylaşıldı. Kendisi Nobel Kimya Ödülü alan ilk TÜRK'tür. Ancak ne yazıkki ülkemizin ne kadar geri olduğunu anlayabiliyoruz. Bizim ülkemizde devlet hastanesinde doktordan ötesi olamayacakken USA tarafından nerelere geldiğini görebiliyoruz. Ayrıca okullarda ders kitaplarında bu adam ve niceleri gibi bilim tarihine geçmiş Türklerin yazılması gerekiyor. Çok garip ama olabiliyor.Okuma yazma bilmeyen mardinli bir aileden Nobel Kimya Ödülü alabilecek bir çocuğun çıkması işte hayatta tam olarak bu imkansızlıkların imkanlı olması.
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 01:14
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 2.966 izlenme - 1 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar, ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindahl layık görüldü. 2006 yılında da ünlü yazar Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmıştı. Haberin detayları videodadır.
Nobel Ödülü Size Verilse Hangi Alanda Olurdu? - Sokak Röportajı 02:58
Nobel Ödülü Size Verilse Hangi Alanda Olurdu? - Sokak Röportajı 1.759 izlenme - 1 yıl önce DNA çalışmaları sayesinde Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Türk bilimadamı Aziz Sancar’ın başarısının ardından kameraları sokağa çevirmişler. ‘Nobel ödülü size verilse hangi alanda olurdu?’ diye sorulan vatandaştan beklenmedik cevaplar gelmiş.
Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 04:50
Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 124 izlenme - 4 ay önce Kristal Elma Festivali'ne video konferans yoluyla katılan Nobel Ödüllü bilim adamı Aziz Sancar'ın konuşması, gözyaşlarıyla izlendi ve ayakta alkışlandı.Konuşmasında rol modelinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirten Aziz Sancar,konuşması sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı...
 Aziz Sancar: Barış İçin Nobel’i Vermeye Hazırım 02:53
Aziz Sancar: Barış İçin Nobel’i Vermeye Hazırım 26 izlenme - 4 ay önce Kristal Elma Festivali’nin 2. gününe Aziz Sancar’ın sözleri damga vurdu. Sancar; “Hayatımda Nobel dahil bütün bilimsel başarılarımı, her şeyimi Türkiye’deki barış için verirdim. Barışı sağlamanın bir yolu olsaydı yapardım, eğer onu başarabilseydim Nobel’den de vazgeçerdim. Nobel’i vermeye hazırım yeter ki ülkeme barış gelsin. Kafamı yoran üzen hep bu olmuştur” dedi.
 Aziz Sancar: Erdoğan’dan Allah razı olsun 01:36
Aziz Sancar: Erdoğan’dan Allah razı olsun 91 izlenme - 1 yıl önce Nobel Kimya Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine çok ilgi gösterdiğini belirterek, 'Çok sağolsun çok ilgi gösterdi. Allah razı olsun. Buradaki Türk bilimine nasıl katkım olur, onu konuşuruz' dedi.
Aziz Sancar'ın Nobel'i Evde İşe Yaramadı 00:26
Aziz Sancar'ın Nobel'i Evde İşe Yaramadı 43 izlenme - 9 ay önce Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel'i aldıktan sonra eşinin evin çöpünü kendisine döktürdüğünü söyledi. Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, katıldığı televizyon programında samimi açıklamalarda bulundu. Nobel'i aldıktan sonra evinde yaşadığı bir olayı anlatan Sancar, izleyenleri güldürdü. "SEN YİNE DE ÇÖPÜ DIŞARI ÇIKARACAKSIN" Aziz Sancar, o anları şu sözlerle anlattı: "Eve gittim, baktım Aziz çöpü dışarı çıkaracaksın diyor. 'Ya ben Nobel aldım..' dedim. Sen yine de çöpü dışarı çıkaracaksın dedi. Ondan sonra Nobel işini karıştırmadık ev işlerinde.."
Aziz Sancar Nobel Ödülü'nü Anıtkabir'e Takdim Etti 07:19
Aziz Sancar Nobel Ödülü'nü Anıtkabir'e Takdim Etti 38 izlenme - 9 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel Ödülü'nü Anıtkabir'e Takdim Töreni'ne katıldı. Anıtkabir'deki törende Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Nobel Ödülü'nün sahibi Aziz Sancar da yer aldı. AZİZ SANCAR DEDİĞİNİ YAPTI Aziz Sancar, Nobel Ödülü'nü aldıktan sonra geldiği Türkiye'de "Genelkurmay Başkanı'na teslim ettim ve Genelkurmay Başkanlığı kasasında saklanacak. 19 Mayıs'ta Allah kısmet ederse Anıtkabir'e koyacağız. Bu Atatürk'ün ve cumhuriyetin madalyasıdır. 19 Mayıs'ta tekrar geleceğim ve Anıtkabir'e koyacağız." açıklamasını yapmıştı.
Aziz Sancar: Nobeli Bana Verirler Diye Düşünüyordum 04:36
Aziz Sancar: Nobeli Bana Verirler Diye Düşünüyordum 30 izlenme - 9 ay önce Nobel Kimya Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, kuruluşunda katkısı bulunan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Uluslar arası Biyotıp ve Genom Endüstrisi’nde onur ödülü aldıktan sonra, Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Aziz Sancar Onur Ödülü Töreni’ne katılarak Nobel sunumu yaptı. Sunumdan önce öğrencilerin Sancar, türkü ziyafeti sunan öğrencilere alkışlarıyla eşlik etti. Sunumunu İngilizce yapan Prof. Dr. Aziz Sancar, Türkçesi’nin çok iyi olmadığını ve gülerek Türkiye’de 15 gün kalmasının ardından daha iyi konuştuğunu ifade etti. Konuşması Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öztürk tarafından Türkçe’ye çevrilen Aziz Sancar, salonda bulunan yabancı bilim insanlarına ithafen, “Ben Türk milliyetçisiyim ama bu kesinlikle başka milletlere karşı olduğum anlamına gelmez. İkinci dünya savaşı sırasında Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılırken, Türk üniversitesinin başına bazıları Alman birçok bilim insanları geldi. Türkiye bilimi bu insanlardan öğrendi. Bu insanlar sadece bilim değil ülkemize pek çok katkı yaptı” dedi. PTT’NİN PULUNDA DNA MOLEKÜLLERİNİ DE İSTEDİ Nobel ödülünü almasının ardından Türkiye posta kurumu PTT’nin kendi fotoğrafını taşıyan pul bastırdığını hatırlatan Sancar, “Bu pulda görsel olarak DNA moleküllerinin de yer almasını istedim. Çünkü Türk çocuklarının ve gençlerin bu pula bakarak ilham almalarını ve bundan onur duymalarını hissettim. ‘Bir Tük kimya alanında ödül aldı, bunu bir Türk keşfetti ve bende keşfedebilirim’ diyerek, bu şekilde hayat şekillerini oluşturmalarını istiyorum” diye konuştu. “NOBELİ BANA VERECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYORDUM” Her bilim adamının hayalinde Nobel ödülünün olabileceğini dile getiren Sancar, “Eğer bir gün kimya alanında nobel vereceklerse, ’o nobeli bana verirler’ diye düşünüyordum. Hiçbir bilim adamı her ne kadar vaktinin yüzde 90’ını laboratuvarlarda geçirse de bu tür ödüller almak herkesin hayalidir. Ancak bunu hiçbir bilim adamı ödül almadan bunu söylemez” ifadelerini kullandı.
Aziz Sancar Nobel Ödülü'nü Aldı 01:16
Aziz Sancar Nobel Ödülü'nü Aldı 40 izlenme - 1 yıl önce Türk Profesör Aziz Sancar, İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen törenle Nobel Kimya Ödülü’nü İsveç Kralı 16’ıncı Gustaf’ın elinden aldı. 2015 Nobel Ödülleri sahiplerine takdim edilmeye devam ediyor. Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen törende Nobel Barış Ödülü Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü’ne takdim edilmişti.
 Recep Tayyip Erdoğan, Aziz Sancar'ı kabul etti 01:00
Recep Tayyip Erdoğan, Aziz Sancar'ı kabul etti 38 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Nobel ödüllü Aziz Sancar arasındaki görüşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti.
Dünyanın konuştuğu Türk'ün futbolculuk hayali! 00:36
Dünyanın konuştuğu Türk'ün futbolculuk hayali! 24 izlenme - 1 yıl önce Nobel Kimya Ödülü'e layık görülen Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın hayali kaleci olmakmış.
Aziz Sancar: Türk’üm Derseniz Kim Olduğunuzu Bilirler 06:32
Aziz Sancar: Türk’üm Derseniz Kim Olduğunuzu Bilirler 21 izlenme - 1 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Aziz Sancar, "Türkiye'nin bin yıllık tarihi var. Türk'üm derseniz millet kim olduğunuzu bilir, şuyum buyum derseniz... 2015 Nobel Kimya Ödülleri İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi'nde açıklanmış, Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar, ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindhal hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde bu ödüle layık görülmüştü. Nobel ödüllü Aziz Sancar ve kendisi gibi Kuzey Karolina Üniversitesi'nde Biyokimya ve Biyofizik profesörü olan eşi Gwen Sancar, yaşamları boyunca düşledikleri Türk Evi projesi için Vehbi Koç ödülünden aldıkları ödülün tamamını harcadı. Sancar çifti bu hayalini gerçeğe dönüştürerek 2007 yılında Türk Evi'ni açtı. Aziz Sancar Türk Evi'ni, Türk öğrencileri ve araştırmacıları için yurt ve Türk Kültür Merkezi amacıyla kurduğunu kaydeder
Sancar’dan Samimi Açıklamalar 02:19
Sancar’dan Samimi Açıklamalar 11 izlenme - 1 yıl önce Nobel Kimya Ödülü Sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Sancar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile neler konuştuğunu Nobel Ödülü'nün hayatında neleri değiştirdiğini anlattı. Nobel Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından TGRT Haber kanalına özel açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan davet aldıktan sonra Türkiye’ye geldiğini belirten Sancar, “İlk daveti aldığımda memnun değildim; çünkü laboratuvarda işler aksıyor diye gitmek istiyordum. Tabii, Cumhurbaşkanı isteyince insan ‘yok’ diyemiyor, geldim. Burada, bu ödülün milletimiz için ne kadar önemli olduğunu anladım. Bu ödülün devlet mensupları tarafından ne kadar taktir edildiğini de anladım. Bizim milletimiz, devletimiz bilime önem veriyor; bu benim için çok önemli. İyi ki gelmişim; sağ olsun iyi ki zorladı ‘gel’ diye” ifadelerini kullandı.
Aziz Sancar Kamu Spotu 00:33
Aziz Sancar Kamu Spotu 11 izlenme - 1 yıl önce Aziz Sancar - T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Spotu www.utkudemirsoy.com.tr
2016 Nobel Kimya Ödülü 3 Bilim İnsanına Verildi 00:53
2016 Nobel Kimya Ödülü 3 Bilim İnsanına Verildi 4 izlenme - 5 ay önce Dün açıklanan Nobel Fizik Ödülü'nden sonra bugün de 2016 Nobel Kimya Ödülü'nün sahipleri belli oldu. Stockholm'deki Karolinska Enstitüsü, Fransız Jean-Pierre Sauvage, İskoç Sir J. Fraser Stoddart ve Hollandalı Bernard L. Feringa'ya bu yılın ödülünü layık buldu. Nobel Komitesi adına ödül sahibini Göran K. Hansson açıkladı. Moleküler makinelerin tasarımı ve üretimi alanındaki araştırma ve çalışmaları nedeniyle bu üç isim ödülü kazanmış oldu. Saç telinden 1000 kat daha ince makineler üretmeyi başaran bilim insanları, bu alanda çığır açan bir ilerlemeyi başarmış oldu. 2015'te verilen Nobel Kimya Ödülü'nü Tomas Lindahl ve Paul L. Modrich ile birlikte Aziz Sancar kazanmıştı. Önümüzdeki günlerde diğer Nobel Ödülleri de sahiplerini buılacak. Ödül töreni 19 Aralık'ta Stockholm'de gerçekleşecek.
Aziz Sancar Türkiye'de! 01:36
Aziz Sancar Türkiye'de! 12 izlenme - 1 yıl önce Nobel Kimya Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel daveti üzerine Ankara'ya geldi. Prof. Dr. Sancar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine çok ilgi gösterdiğini belirterek, "Çok sağolsun çok ilgi gösterdi. Allah razı olsun. Buradaki Türk bilimine nasıl katkım olur, onu konuşuruz" dedi. Prof. Dr. Aziz Sancar, eşi Gwen Sancar ile birlikte THY'ye ait uçakla saat 16.20'de Stockholm'den İstanbul'a geldi. Prof. Dr. Aziz Sancar, bir süre Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda dinlendikten sonra saat 18.00'de THY'ye ait uçakla Ankara'ya hareket etti. Sancar, kendisini görüntülemek isteyen gazetecilere selam vererek el salladı. Esenboğa Havalimanı VİP Salonu'ndan çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Sancar, "Bu kadar sevildiğimi bilseydim daha önce gelirdim. Gerçekten çok duygulandım. Bütün Türk kardeşlerime, bütün memleketime çok teşekkür ediyorum, sağolun. Allah sizden razı olsun" dedi.
Aziz Sancar Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 01:00
Aziz Sancar Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 10 izlenme - 1 yıl önce Aziz Sancar Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nobel Kimya Ödülü Sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ı kabul etti.
Bilim Dünyasında Yaşanan Şok Gelişmeler 05:01
Bilim Dünyasında Yaşanan Şok Gelişmeler 11 izlenme - 1 yıl önce Ülkece çok zor günler geçiriyoruz. Son bir yıldır siyaset ve seçim lafları arasında boğulup duruyoruz. Bunlar yetmezmiş gibi bir de patlayan bombalar, artan terör olayları. Özellikle daha yeni yaşadığımız Ankara katliamı sonrası canımızdan can gitti. Maalesef tarih ülkemizin bu günlerini kanla yazacak. Biz bunlarla uğraşırken, hatta daha da ileri gidip birbirimizi ötekileştirirken bilim dünyası arka arkaya, bizlerin yararına olacak yeni buluşları açıklıyor. Bizler birbirimize karşı saygımızı dahi kaybetmişken, bilim insanları; bizler ve hatta gelecek nesiller için daha iyi bir hayat sunmak için durmadan çalışıyor. Videomuzda, son zamanlarda sanki bizden çok farklı bir dünyada gerçekleşiyormuş gibi görünen bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere göz attık.
Aziz Sancar: 'Türk’üm Derseniz Kim Olduğunuzu Bilirler' 06:32
Aziz Sancar: 'Türk’üm Derseniz Kim Olduğunuzu Bilirler' 9 izlenme - 1 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Aziz Sancar, "Türkiye’nin bin yıllık tarihi var. Türk’üm derseniz millet kim olduğunuzu bilir, şuyum buyum derseniz olur şu bu, ama Türk’üm derseniz saygı görürsünüz" dedi.
Aziz Sancar’a 'Yaşam Boyu Şükran' Ödülü 05:21
Aziz Sancar’a 'Yaşam Boyu Şükran' Ödülü 10 izlenme - 1 yıl önce Mardin Dernekleri Federasyonu’ndan Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar’a “Yaşam Boyu Şükran” ödülü verildi. Ödülü Sancar adına ağabeyi Kenan Sancar aldı. Mardin Dernekleri Federasyonu (MARDİNFED) tarafından kendisi de Mardinli olan Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar’a “Yaşam Boyu Şükran” ödülü verildi. Sancar ABD’de olduğundan dolayı ödülü Sancar adına Ağabeyi Kenan Sancar aldı. Şişli’de bulunan Crowne Plaza ‘da düzenlenen etkinliğe Sancar’ın ağabeyi Kenan Sancar, Kız kardeşi Seyran Sancar, yeğenleri ve akrabalarının yanı sıra İş adamı Zeynel Abidin Erdem ve çok sayıda davetli katıldı. Prof. Dr. Aziz Sancar, hücrelerin hasar gören DNA'larını nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde Nobel Kimya Ödülü kazanarak Nobel Kimya Ödülü'nü kazan ilk Türk olmuştu. 1946 yılında Mardin'in Savur ilçesinde dünyaya gelen Sancar’a Mardin Dernekleri Federasyonu tarafından “Yaşam Boyu Şükran” ödülü verildi. “AĞABEYİ OLARAK BÜYÜK BİR İFTİHAR DUYUYORUM” Dernek başkanı İbrahim Biter’in takdim ettiği ödülü Amerika’da olan Aziz Sancar adına ağabeyi Kenan Sancar aldı. Sancar konuşmasında, “Ailem adına, örnek şehir Mardin adına ve büyük Türkiye adına bende onun ağabeyi olarak büyük bir iftihar duyuyorum. Bizleri bizim ailemizi burada ki hemşerilerimizin büyük bir kısmı bilmektedir, bende onun ağabeyi olarak 38 yıl bu memlekette güvenlik hizmetlerinde, jandarma birliklerinde çok müstesna görevlerde bulundu. Aynen kardeşim gibi bende hümanist bir kişi olarak hiçbir tefrikaya gitmedim. Bütün vatandaşları aynı gözle görerek, gecemi gündüzüme katarak hizmet ettim. Kardeşim için tertip edilen bu çok değerli etkinlik için çok çok teşekkür ediyorum“ dedi.
Mardin Savur'dan Nobel'e: Aziz Sancar 00:34
Mardin Savur'dan Nobel'e: Aziz Sancar 5 izlenme - 1 yıl önce Nobel Kimya Ödülü ilk kez bir Türk'ün. Mardin doğumlu Prof. Aziz Sancar "Yıllarca yaptığım çalışmaların bir ödülüdür. Büyük kısmını Türkiye’ye borçluyum çünkü Türkiye bana üstün dereceli bir eğitim verdi" dedi.
Aziz Sancar: Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum 04:00
Aziz Sancar: Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum 4 izlenme - 1 yıl önce Nobel Kimya Ödülüne layık görülen Profesör Aziz Sancar, ABD’de ikamet ettiği Kuzey Carolina eyaletinde İhlas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Bu ödülü Türk milletine adıyorum” dedi