Hoşgeldiniz!

Bakteri Videoları İzle

Penisilin Üretimi - 1944 00:53
Penisilin Üretimi - 1944 1.597 izlenme - 1 yıl önce Alexander Fleming Penisilini keşfeden adam 11 Mart 1955'te ölmüştü. Videoda 1944 yılında çekilmiş penisilin üretimini izliyoruz.. Yer: Kanada
İdrardan Cep Telefonu Şarj Edilebilecek 03:20
İdrardan Cep Telefonu Şarj Edilebilecek 796 izlenme - 4 ay önce Bristol Biyoenerji Merkezi Direktör Yardımcısı Doktor Jonathan Winfield liderliğindeki ekip, idrarı elektriğe dönüştürme gücüne sahip bir prototip tuvalet oluşturdu. Yapılan testler, idrarın geri dönüştürülmesinden elektrik elde edilebileceğini kanıtladı. Hatta bu elektrikten cep telefonları şarj edilirken ışıklar da yakılabiliyor. Araştırmacıların 3 yıl önce üzerinde çalışmaya başladığı proje, Afrika'da bazı mülteci kamplarında uygulanacak.
Doğuş’un Gitmesini Birde Enes’den Dinleyin 01:06
Doğuş’un Gitmesini Birde Enes’den Dinleyin 7.128 izlenme - 7 yıl önce
Elinizi Yıkamazsanız Ne Olur? - Bakteri Testi 04:01
Elinizi Yıkamazsanız Ne Olur? - Bakteri Testi 2.694 izlenme - 1 yıl önce Uzmanlar her fırsatta el yıkamanın öneminden bahseder. Peki ellerinizi yıkamak neden bu kadar önemli? Bu videoda ilginç bir ürün kullanarak basit ama el yıkamanın önemini gösteren önemli bir deney yapıyoruz. El yıkama ile ilgili daha fazla bilgi: - http://www.haberturk.com/saglik/haber/1031166-mikroplarla-mucadelede-en-etkili-silah-el-yikamak - http://www.milliyet.com.tr/iste-el-yikama-gercegi--pembenar-detay-elveayakbakimi-1332434/ - http://www.pudra.com/anne-cocuk/annenin-not-defteri/cocuklara-el-yikama-aliskanligi-nasil-kazandirilir-13858.htm Diğer kanallarımızdaki birbirinden ilginç ve eğlenceli videoları izlemek için lütfen tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.
Bakterilerin Bulundugu Ortamlar 01:33
Bakterilerin Bulundugu Ortamlar 934 izlenme - 2 yıl önce Bakterilerin Bulundugu Ortamlar www.tibbivideolar.com
Bakterilere Piramit Yaptırmak - Nanoteknoloji 02:57
Bakterilere Piramit Yaptırmak - Nanoteknoloji 1.512 izlenme - 2 yıl önce Alıntıdır: École Polytechnique de Montréal'in nanorobotik laboratuvarında, videodaki 5000 bakterilik grup yönlendirmelere uyarak mikroskobik tuğlalarla ufak bir piramit inşa ediyor. Bir araya gelip sıkıştırdıkları tuğlaları tek tek alıp üst üste diziyorlar. Yalnız her bakterinin bilgisayarla kontrol edilebilmesi mümkün değil. Bunların özelliği, manyetotaktik olmaları. Amaç, bu bakterileri nanometrelik makinelerin yapımında veya ilaçların "adrese" teslim edilmesi gibi işlerde (örneğin kanserli hücrelere, herhalde) kullanabilmek. Ayrıca bir farenin kan dolaşımına soktukları manyetotaktik bakterileri de istedikleri gibi kontrol edebilmişler. Doğa beleş nanorobotlarla dolu galiba.
Biyoloji Bakteriler Slayt Gösterisi 04:35
Biyoloji Bakteriler Slayt Gösterisi 8.651 izlenme - 9 yıl önce süper oldu izlemeyen fatih ürek
Banyo Sonrası Vücut Kurulama Aleti 02:54
Banyo Sonrası Vücut Kurulama Aleti 687 izlenme - 2 yıl önce Efendim bu aletin ismi Body Dryer adamlar düşünmüş taşınmış ne yapalımda bu insanları memnun edelim demiş ve böyle bir alet icat etmişler.Alet ıslak insanı kurutuyor mis gibi yapıyor.
tüberküloz verem bakterisi 05:48
tüberküloz verem bakterisi 1.430 izlenme - 6 yıl önce tüberküloz bakterisi hakkında anlatıcı bilgi video bla blaaa
Bakteri Kovalayan Akyuvar 00:28
Bakteri Kovalayan Akyuvar 718 izlenme - 3 yıl önce Bilim adlı bir kategorinin olmamasından dolayı çüşşşş'e koyduğum bu videoda insan vucudundaki akyuvar (beyaz büyük), zararlı bir bakteriyi (siyah 2'li küçük) ilk okulda kafasına şaplak yemiş de öcünü almaya kovalıyormuş gibi kovalıyor. Bize "akyuvarlar bakterileri öldürür" denildiğinde bişey salgılıyor da öyle öldürüyor filan sandık ama gerçek sanılandan çok daha farklıymış. Bildiğin köşe kapmaca oluyor vucutta. Yuh ulan! Çüş!
okyanuslardaki yanardağlar ve canlılar 02:47
okyanuslardaki yanardağlar ve canlılar 673 izlenme - 6 yıl önce
Bir Varmış Bir Yokmuş - İnsan Vücudu 09:52
Bir Varmış Bir Yokmuş - İnsan Vücudu 432 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşlar ünlü çizgi filmin bi kısmı. Parayla satan arkadaşa inat olsun. Bir eğitimci olarak devamını da yayınlayacam beleş beleş faydalanın.
Hastane Enfeksiyonları 01:22
Hastane Enfeksiyonları 489 izlenme - 5 yıl önce Hastane Enfeksiyonları Korku Salıyor
Sizi 24 Saatte Öldürebilecek Ölümcül Virüsler 02:45
Sizi 24 Saatte Öldürebilecek Ölümcül Virüsler 127 izlenme - 10 ay önce Size bulaştığında sizi 24 saatte öldürebilecek ölümcül virüsleri sizler için derledim. İyi seyirler... İzlemeden Geçmeyin : Astral seyahat nedir, nasıl yapılır? https://www.youtube.com/watch?v=DcSHn... Sizi 24 Saatte Öldürebilecek Ölümcül Virüsleri derlediğim bu videoyu umarım beğenirsiniz daha fazla bu tür ölümcül hastalıkları anlatan bu tür videolar için videoyu beğenmeyi unutmayın. Beni şaşırtan et yiyen bir bakteri türü olan Nekrotizan fasiit virüsü sizi en çok şaşırtan ve korkutan hangisi? Video önerilerinizi bekliyorum. İyi seyirler. 1- Deng Humması, 2- Ebola, 3- Hıyarcıklı Veba, 4- Enterovirus D68, 5- Meningokosemi, 6- Nekrotizan fasiit Güncellemelerden anında haberdar olmak için takip edin: - Abone ol güncel videolardan haberdar ol https://goo.gl/Ad0UNh Destek olmak için videoları "beğen" ve motive edici bir "yorum bırak" duyarlılığını gösterdiğin için teşekkür ederim. Ayrıca konu önerilerinizi bize yorum olarak iletin. Aktif olmaya çalıştığım dijital medya linklerim: - 2. Kanalım: https://www.youtube.com/channel/UCubg... - Canlı yayınları takip etmek için yayın linki: https://www.younow.com/ibrahimsaygul - Güncel takip etmek için "abone olun" https://www.youtube.com/channel/UCubg... -İnstagram Hesabım: https://www.instagram.com/ibrahimsaygul/ -Twitter Hesabım: https://twitter.com/ibrahimsaygull -Facebook Hesabım: https://www.facebook.com/ibrahimsaygul -Facebook Sayfam: https://www.facebook.com/ibrahimsaygull -Faceboog Gurubumuz: https://www.facebook.com/groups/69620... -VK Hesabım: http://vk.com/ibrahimsaygul -Google + Hesabım: https://plus.google.com/b/10169544866... Merhaba arkadaşlar ben İbrahim SAYGÜL! İlginç bilgiler, eğlenceli bilgiler, korku hikayeleri, hiç duymadığınız hikayeleri ve daha birçok konuyu bu kanalımda değineceğim. Videoların kaliteli olması için sizin önerilerinizi bekliyorum. Abone Olmayı unutmayın!!! "Inspired" Kevin MacLeod (incompetech.com) Creative Commons Lisanslı: Attribution 3.0 Lisansı ile http://creativecommons.org/licenses/b...
Vücudumuzu Tanıyalım - Doğum 24:40
Vücudumuzu Tanıyalım - Doğum 271 izlenme - 2 yıl önce Nasıl üretilmişiz birde ona bakalım.
Derya Baykal - Paket Süt Reklamı 01:22
Derya Baykal - Paket Süt Reklamı 226 izlenme - 2 yıl önce Sütünüz temiz olsun, paket süt alın derken, ayakkabıyla paldır küldür eve girip pisletiyorlar. Ayıp...
SINAVO - Biyoloji / Bakteriler Alemi 00:51
SINAVO - Biyoloji / Bakteriler Alemi 234 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı BİYOLOJİ - Bakteriler Alemi soru çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
YTÜ'de Bakteriden Enerji Üretilmesi 01:48
YTÜ'de Bakteriden Enerji Üretilmesi 266 izlenme - 2 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan bir ekip, ilginç bir projeye imza attı. YTÜ Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bestamin Özkaya önderliğinde geliştirilen proje, yenilenebilir enerji alanında önemli bir adımın atılmasını sağladı. Haliç'in tabanından bakteri alındı Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyan projede, YTÜ'lü bilim insanları bakteriden elektrik enerjisi üretmeyi başardı. TÜBİTAK tarafından 500 bin liralık destek alan iki adet proje yaklaşık 5 yıldır sürdürülmektedir. Haliç'in tabanından alınan bakteriler laboratuvar ortamında aşılanarak çoğaltıldı. Reaktöre üreyen bakterileri arıtma işlemi sırasında ortaya çıkardıkları enerjinin depolanması ile sistem çalışıyor.
Kendi Kendini Onaran Beton! 04:12
Kendi Kendini Onaran Beton! 129 izlenme - 2 yıl önce Biz nelerle uğraşıyoruz, el nelerle uğraşıyor? Hasar gören betonların kendi kendisini onarması. Üstelik iki ayrı metotla. Biri polimer madde, diğeri bakteriler.
Fizikçiler Ne Diyor Evrenin Bir Amacı Var Mı? 02:33
Fizikçiler Ne Diyor Evrenin Bir Amacı Var Mı? 234 izlenme - 3 yıl önce Insanlar zamanın ™.9999'unda yoktu, evrenin ™.99999'den fazlası boş, bize gelene kadar çok fazla yok oluşlar olmuş (göktaşları, vulkanlar vs.). Halen evrenin bize yönelik bir amacı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Peki bağırsaktaki bakteri olsaydınız, insanların amacı bize ideal havasız bir yaşama ortamı sağlamak olduğunu mu düşünürdünüz ?
Bakteri Kamçısı Nedir? Tek Cümlede Evrim 00:33
Bakteri Kamçısı Nedir? Tek Cümlede Evrim 116 izlenme - 3 yıl önce Bakteri Kamçısı Hakkında Bilgi Öğrenmek İstiyorsanız Mutlaka Bu Videoyu İzleyin. Bu Videoda Sizlere Büyük Varoluş Zinciri Hakkında Bilgiler Vereceğiz. Evrim Teorsinin Çöküşü Hakkında Hazırladığımız "Bakteri Kamçısı" İsimli Videoda Önemli Bir Bilgi Öğreneceksiniz. Bakteri Kamçısı Hakkında Bilgi Öğrendikten Sonra Bilim Konusunda ve Evrim Konusunda Kendinizi Geliştirmiş Olacaksınız. Bakteri Kamçısı Konulu Video, Biyoloji Bilimi Hakkında Sizlere Önemli Bilgiler Kazandıracak
Bakteri Crew - Sensiz Günlerde 02:47
Bakteri Crew - Sensiz Günlerde 75 izlenme - 2 yıl önce Apaçi rap'in son bombalarından. Ne söylediklerini, ne yapmak istediklerini ben henüz anlamadım belki siz anlarsınız. Karşınızda bakteri crew.
Antibiyotik 08:00
Antibiyotik 165 izlenme - 5 yıl önce hastane Enfeksiyonu
Mikro Dünyaya Hoşgeldiniz 03:59
Mikro Dünyaya Hoşgeldiniz 30 izlenme - 12 ay önce MİKRO DÜNYAYA HOŞ GELDİNİZ….  Sizin yaratılışınızda ve türetip-yaydığı canlılarda kesin bilgiyle inanan bir kavim için ayetler vardır.  (Casiye Suresi, 4)   Burası sıradan bir odaya benziyor. Ama görünüş aldatıcı olabilir. Şimdi yakından bakın… Daha yakın… Daha yakın… Odada yalnız olduğumuzu düşündüğümüzde bile aslında yalnız değiliz. Sadece bir koltuğun üzerinde bile neredeyse bir ormandaki kadar çok canlı çeşidi var.  Onlar dokunduğumuz kumaşta, koltuğumuzda, yatağımızda, cildimizin üzerindeler, oradalar, buradalar… Kısaca her yerdeler... Bakteriler, virüsler, mantarlar, su yosunları ve akarlar mikro dünyanın en bilinen üyeleri… Bu mikroorganizmalar o kadar küçükler ki, bir toplu iğne ucuna milyonlarcası sığabiliyor. Diğer canlılardan çok daha geniş bir popülasyona sahipler. Bir sayı vermek gerekirse bu mikroskobik canlılar, yeryüzündeki hayvanların 20 katı fazlalar.             Milyonlarca mikro canlı ile sarılmış durumda olduğumuz bir gerçek…. Peki mikro canlıların hayatımızda bu derece yüksek oranda yer alması bizi nasıl etkiliyor?             Kısaca cevap verirsek hem iyi hem kötü… Ama büyük oranda iyi… Onlar  yaşamımız için vazgeçilmez—olmazsa olmaz- üyeleri…. Bizim yaşamımızın devam etmesi için mutlaka mikro canlıların da olması gerekiyor.             Genelde mikroorganizma denince ilk olarak aklımıza zararlı oldukları gelir. Elbette bazılarının hastalıklara sebep olduklarını ve ciddi tehlikeler oluşturduklarını çok iyi biliyoruz. Ancak öte yandan yapılan araştırmalar mikro organizmaların  sadece %1’den daha az bir kısmının zararlı olduğu ortaya koyuyor. Geri kalan kısmı ise bizim için tahmin edemeyeceğimiz kadar önemli… Onlar olmadan nefes alamıyor, yemek yiyemiyor, su içemiyor, hatta sindirim yapamıyor ve sağlığımızı koruyamıyoruz. Ancak onlarla birlikte yaşadığımızda müthiş bir denge içerisinde hayatımızı devam ettirebiliyoruz. Sadece mikroskopla görebildiğimiz bu küçük canlılar; Dünyanın eko sisteminin dengede tutulmasında, oksijenin sağlanmasında, atıkların yok edilmesinde, nitrojen döngüsünde, iklimlerin düzeninde, enerjinin ve kimyasal maddelerin üretilmesinde, suyun temizlenmesinde hatta yiyeceklerin yapımında görev alırlar. Dünya üzerinde yaşamın oluşumunu sağlayan temel öğelerden bir tanesi olan azot döngüsü bakteriler tarafından sağlanır. Bitkilerin topraktaki mineralleri alabilmelerini sağlayan en önemli unsur ise kök mantarlarıdır. Salata veya et gibi nitrat içeren besinlerden zehirlenmenizi, dilinizde bulunan bakteriler önlerler. Aynı zamanda bakteriler ve algler, dünyada canlılığın var olmasının temel unsuru olan fotosentez yapabilme yeteneğine sahiptirler ve bu görevi bitkilerle paylaşırlar. Bazı akar türleri de organik maddeleri parçalayarak besinleri bitkilerin kullanabileceği hale dönüştürebilirler.  Bu canlılar küçük yapılarına rağmen  önemli ve karmaşık görevleri yerine getirebilirler. Görünmeyen dünyadaki varlıkların her birinin mükemmel özelliklere sahip olması Alemlerin Rabbi olan Allah’ın yaratmasındaki üstünlüğün delilidir. Bu delillere şahit olan bir kişi samimi bir kalple düşündüğünde gözle göremediği canlıların bu dengeleri koruyamayacağını, hiçbir işi tesadüfen yapamayacaklarını kolayca fark eder. http://www.a9.com.tr/izle/222175/Gorunmeyen-Dunya/Mikro-Dunyaya-Hosgeldiniz A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Nat. Geo. - The Wolfman - Kurtlarla Yaşam 55:58
Nat. Geo. - The Wolfman - Kurtlarla Yaşam 51 izlenme - 2 yıl önce Hayatını kurtlara adamış bir insanın, dolayısıyla kurtların belgeseli... Doğaya ve canlılar arasındaki hiyerarşiye hayran kalmamak mümkün değil.
Biz Kimiz? 01:33
Biz Kimiz? 85 izlenme - 2 yıl önce Biz Kimiz? Bu soru yüz binlerce yıllık insan tarihinin gidişatıdır. Bu soru felsefeyi, mitolojileri, dinleri oluşturmuştur. İşte bu videoda da 21. yüzyılın bu soruya verdiği cevaba bakıyor ve ilerisi için beyin fırtınası yapıyoruz. İyi seyirler.
Canlar Bakteri Kamçısının Özelliklerini İzleyelim 06:48
Canlar Bakteri Kamçısının Özelliklerini İzleyelim 81 izlenme - 3 yıl önce Canlar Kısa Bir Video
İnsanlarin En Merak Ettiği Sorular 03:55
İnsanlarin En Merak Ettiği Sorular 122 izlenme - 2 yıl önce Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap "Neden ateşimiz çıktığında üşürüz?" Ateş, vücudun kendi termostatının ısısını yükseltmesiyle ortaya çıkar. Ancak kişi terlemediği ya da kan basıncı yükselmediği için üşür. "Neden soğan doğramak ağlatıyor?" Soğan doğrandığında havaya lachrymatoryfactor isimli bir enzim yayılıyor ve bu da göz kaşıntı yapıyor. Göz ise kendini savunmak için gözyaşlarını kullanıyor. "Parmaklar suda kalınca neden buruşuyor?" Eğer hücrelerinizin sahip olduğundan daha az yoğunlukta ya da az tuz çözeltisinin olduğu suya girerseniz, su osmos yöntemiyle vücuda emilir. Bu da derideki hücrelerin şişmesine neden olur. "Deniz havası almak sağlıklı mı?" Şehirden uzak deniz kıyısında yaşamak sağlıklı olabilir. “Deniz havası” yani denizin neden olduğu güzel koku, sahilde yaşayan bir bakteri sayesinde ortaya çıkar. "Kaşınmak tam olarak ne demek?" Kaşınmak, cilidin çok hafifçe uyarılmasıdır. Bunun böcek ısırığına karşı bir savunma mekanizması olarak geliştirildiği tahmin ediliyor. "Herkes evinde kalsa grip salgını biter mi?" Evet. Küresel bir karantina grip salgınının sonu olabilir ancak tek bir kişinin bile dışarı çıkması virüsün yeniden yayılmasına neden olur. "Bitkiler yaşlılık nedeniyle ölür mü?" Bazı bitkiler iyi bakıldığında sonsuza kadar yaşayabiliyor. Ancak mevsimlik bitkilerin ömrü kısa olur. "OK neyin kısaltılmasıdır? 'OK' ilk kez 23 Mart 1839'da ABD'nin Boston kentinde çıkan Boston Morning Post gazetesinde uzun bir paragrafın altındaki İngilizce 'all correct' yani'hepsi doğru'kelimesi, yanlışlıkla ya da şaka amacıyla OK harfleriyle yer aldı. "Sakız sonsuza dek midede kalır mı?" Hayır. Sakız, yutulduğunda sindirilemez ancak en geç üç gün içinde vücuttan atılır. "Kendi kendine konuşanlar deli mi?" Hayır. İnsanların yalnız ya da sıkıntılı olduğunda kendi kendilerine konuşması oldukça normal bir durumdur. "Erkeklerde selülit olur mu?" Portakal kabuğu gibi bir cilt sadece kadınlarda değil erkeklerde de bulunuyor. Ancak erkeklerde selülit daha çok boyun ve karın bölgesinde görülüyor. "Neden tek yumurta ikizlerinin parmak izleri birbirini tutmuyor?" Tek yumurta ikizleri aynı DNA’ya sahip olsalar da hücre-hücre aynı değildir, dış görünüşünüzü genleriniz belirler. Parmak izleri ise vücutta maruz kalınan hormonlara bağlıdır. "Kuşlar gerçekten ıslanmaz mı?" Kuşlar gagalarında ürettikleri yağı alarak tüylerine sürer. Bu da suyun yağı geçerek tüylere ulaşmasını engeller. Yani kuş tüyleri suya dayanıklıdır. "Eşekarısı bal yapar mı?" Hayır. Eşekarıları yalnızca çiçek özlerini emer ve ve bu özü yavrularını beslemek için de kullanır. "Evrenin en soğuk yeri nerede?" Dünyanın 5 bin ışık yılı uzağında yer olan büyük bir toz ve gaz bulutu Boomerang Nebula’da sıcaklık eksi 272 derece olarak tahmin ediliyor. "Dijital fotoğraflar 100 yıl saklanır mı?" Kağıda basılır ya da güneş ışınlarından korunacak şekilde CD’de saklanırsa, evet. "Havaya atılan su buz olarak düşer mi?" Eksi 30 derecede havaya atılan su yere buz olarak düşer. Mekan: İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (İAÜ)
Bakteri kamçısındaki indirgenemez komplekslik 11:38
Bakteri kamçısındaki indirgenemez komplekslik 57 izlenme - 2 yıl önce "Canlıların tasarımındaki mucize: İndirgenemez komplekslik" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25516/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Bakteri-kamcisindaki-indirgenemez-komplekslik A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Bakterilerden Canlı Portre Yapmak 00:41
Bakterilerden Canlı Portre Yapmak 40 izlenme - 2 yıl önce Bilimsel bir açıklama yapabilecek bilgi düzeyine sahip olmadığım için aşağıdaki gazete açıklamasıyla idare ediniz lütfen. Zachary Copfer adındaki mikrobiyolog, deney kaplarında belirli alanlar belirleyerek o bölgelere bakteriler yerleştirmiş. Böylece zamanla büyüyen bakteriler ile canlı bir portre oluşturmuş oluyormuş.