Hoşgeldiniz!

Balmumu Videoları İzle

Gerçek ötesi balmumu heykelleri 04:34
Gerçek ötesi balmumu heykelleri 2.373 izlenme - 4 ay önce İnanılmaz gerçeklikte balmumu heykellerin yapımı hakkında kısa bir film.
Yanan Bir Muma Elektrik Verildi 02:51
Yanan Bir Muma Elektrik Verildi 696 izlenme - 3 ay önce Işık aracı olarak kullanılan, bir fitilin üzerine erimiş balmumuna elektrik verildi. Verilen elektrik muma rüzgar etkisi yapmasına rağmen söndürmedi.
Cellini'nin Medusa'nın Başını Tutan Perseus Heykeli 09:15
Cellini'nin Medusa'nın Başını Tutan Perseus Heykeli 1.380 izlenme - 12 ay önce Benvenuto Cellini 1500’de Floransa’da dünyaya geldi ve 13 Şubat 1571 yılında yine Floransa’da gözlerini hayata yummuştur. Rönesans devrinin büyük İtalyan heykeltıraşlarındandır. Floransa'lı bir müzisyenin oğluydu. Babasının yolundan gitmesi, müzik aletleri yaparak hayatını kazanması isteniyordu. Benvenuto Cellini, küçük yaşta kuyumculuğa heves etti. Altın işlemesinde kısa zamanda eşsiz denecek bir şöhrete ulaştı. Sonra, heykel yapmaya başladığı zaman da meydana getirdiği eserlerde kuyumculuktan kalma bir ince işçilik göze çarpmıştır. Rönesans devrinin bütün büyük ustaları gibi, Benvenuto Cellini de, her alanda yetkili denebilecek şekilde kendini yetiştirdi. Bir yandan şiir ve edebiyata merak sarmıştı. Öte yandan savaşçılık tekniği üzerinde eserler okumuş, nazariyeler ortaya atmıştı. Fransızlar Roma’yı kuşatınca, kurtarma ve savunma işlerine karıştı. Anılarında da yazdığı gibi, şehri kuşatan kuvvetlerin komutanlarından Bourbon ve Orange prenslerini kendi eliyle öldürdü. Benvenuto Cellini bir ara Fransa’ya gitti. Fontainebleau çeşmesindeki tunç su perisi heykelini yaptı. 1545’te Benvenuto Cellini, Floransa’ya çekildi. Çünkü Roma’dayken adı, bir cinayet olayına karışmıştı. 1571’de Floransa’da öldü. Zeus’un doğal boyda dökülmüş gümüş heykeli ile Perseus heykeli başlıca eserleridir. Bu eseri yaparken kullandığı balmumu yöntemi gerçekten çok ilginç. Bu yöntem hakkında ilerleyen günler de bir video daha yükleyeceğim. Kaynak KhanAcademy'e aittir.
Yakışıklı İnsan Maskesi 01:36
Yakışıklı İnsan Maskesi 2.266 izlenme - 2 yıl önce Hollywood filmlerinde oynanılan gerçek ötesi orjinal silikon balmumu insan maskeleri satışa sunulmuştur... Bu maskeler 1. kalite ultra silikon kıdemli balmumu profesyonel insan maskeleridir... Yakın temasta bile maske olduğu anlaşılmayacak kadar gerçekçidir... Maskelerimizi peşin fiyatına 3 taksit ile alma imkanınız vardır... Türkiye'de silikon maskelerin tek sahibiyiz... Maskelerimizin fiyatları derecesine göre değişmektedir... Maskelerimizi sattığımız yerler; 1- Ünlüler 2- İş Adamları 3- Özel Dedektifler 4- Film, Dizi ve Klipler 5- Profesyonel Şaka Sevenler 6- Profesyonel Fotoğrafçılar 7- Yüzünde Problem olanlar
Adriaen de Vries'nin Bronz Döküm Tekniği- Kayıp Balmumu Yöntemi 08:32
Adriaen de Vries'nin Bronz Döküm Tekniği- Kayıp Balmumu Yöntemi 1.191 izlenme - 11 ay önce Bazı heykellere baktığımızda nasıl yapıldığını, nasıl şekillendirildiğini merak etmişizdir.Bu videoda ,Adriaen de Vries'nin balmumu ve bronz döküm tekniği ile Hokkabaz isimli heykeli nasıl yaptığı açıklanmış.Oldukça ilgimi çekti doğrusu. O dönemlerde yapılan bu eserlerde usta el işçliğinin yanısıra oldukça meşakatli bir hazırlanışı olduğunu görüyoruz. Kaynak:Khan Academy
Atatürk'ün Bal Mumu Heykeli (Orjinal) 00:16
Atatürk'ün Bal Mumu Heykeli (Orjinal) 740 izlenme - 2 yıl önce Geçenlerde İstanbul'da Madame Tussauds tarzında bal mumu heykeli müzesi açıldı. Videoda 2 adet Atatürk heykeli var denilmişti ama ben kendimce benzetememiştim şimdi buda Londra'daki Madame Tussauds müzesindeki Atatürk heykeli karar sizin... Bu da İstanbul'daki http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/116574/istanbul-balmumu-heykel-muzesi 38. snden sonra
İstanbul Balmumu Heykel Müzesi 02:01
İstanbul Balmumu Heykel Müzesi 636 izlenme - 2 yıl önce Merkezi Londra'da olan ve Amsterdam, Hong Kong, New York City, Los Angeles, Hollywood, Berlin ve Şangay'da bulunan Madame Tussauds'ın benzeri olan İstanbul'daki müzemizde Kanununi Sultan Süleyman'dan Atatürk'e, Hürrem Sultan'dan Kemal Sunal'a, Nazım Hikmet'e bir çok değerli kişilerin heykeli olan müze yoğun ilgi görüyor. İzleyelim.
Neymar'ın kalıbını aldılar 00:49
Neymar'ın kalıbını aldılar 361 izlenme - 1 yıl önce Balmumu heykelleri ile meşhur olan Madame Tussauds müzesi Brezilyalı yıldız Neymar'ın balmumu heykeli için kalıplarını aldı.
Eskişehirde Konuşan Atatürk Robotu 03:41
Eskişehirde Konuşan Atatürk Robotu 513 izlenme - 2 yıl önce Bu vatandaşlar 15-20 yıl sonra insan klonlama ilerlediğinde anıtkabiri açıp klon için dna arayacak şimdiden hazırlanalım.
Silikon Kıdemli Balmumu Yaşlı İnsan Maskesi 03:46
Silikon Kıdemli Balmumu Yaşlı İnsan Maskesi 672 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de bir ilk... Hollywood filmlerinde oynanılan gerçek ötesi orjinal silikon balmumu insan maskeleri satışa sunulmuştur... Bu maskeler 1. kalite ultra silikon kıdemli balmumu profesyonel insan maskeleridir... Yakın temasta bile maske olduğu anlaşılmayacak kadar gerçekçidir... Maskelerimizi peşin fiyatına 3 taksit ile alma imkanınız vardır... Türkiye'de silikon maskelerin tek sahibiyiz... Maskelerimizin fiyatları derecesine göre değişmektedir... Maskelerimizi sattığımız yerler; 1- Ünlüler 2- İş Adamları 3- Özel Dedektifler 4- Film, Dizi ve Klipler 5- Profesyonel Şaka Sevenler 6- Profesyonel Fotoğrafçılar 7- Yüzünde Problem olanlar Facebook Sayfamız; facebook.com/silikonmaskeler T
hangisi balmumu hangisi gerçek ? 03:12
hangisi balmumu hangisi gerçek ? 1.343 izlenme - 8 yıl önce işte sizler için hazırladığım çok özel bir video umarım keyif alarak izlersiniz ayırt etmek mi işte bu oldukça zor :))
Neymar'ın kalıbını aldılar! 00:58
Neymar'ın kalıbını aldılar! 144 izlenme - 1 yıl önce Balmumu heykelleri ile meşhur olan Madame Tussauds müzesi Brezilyalı yıldız Neymar'ın balmumu heykeli için kalıplarını aldı.
Gerçeklerinden Ayırt Edilemiyor 00:59
Gerçeklerinden Ayırt Edilemiyor 424 izlenme - 3 yıl önce İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan ve farklı konseptiyle her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Madame Tussauds müzesinde 300'den fazla balmumu heykel her sabah titiz bir çalışmanın ardından ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.
Atatürk'ün Balmumu Heykeli (Orjinal) 00:16
Atatürk'ün Balmumu Heykeli (Orjinal) 256 izlenme - 3 yıl önce Atatürk'ün Balmumu heykeli (orjinal) Atatürk'ün ingiltere' deki Madame Tussauds müzesinde çekilmistir
Balmumu Müzesindeki Korkuçlu Şaka 00:32
Balmumu Müzesindeki Korkuçlu Şaka 171 izlenme - 2 yıl önce Şaka, 23 Kasım 2014 tarihinde Balmumu müzesi'ne gelen ziyaretçilere yapılıyor. Birçok şakazedenin tepkisi beklediğimiz gibi iken bu hanım kardeşimizin tepkisi bizi bizden aldı ve kendisinden izin alarak bunu yayınlamak istedik. İyi seyirler
Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi 02:28
Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi 121 izlenme - 2 yıl önce Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi - Eskişehirde Gezilecek Yerler Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nde, Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykeli yer almaktadır. Müzede, Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk’ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri, değişik dekorlar önünde sergilenmektedir. Müzede aynı zamanda Eskişehir’in ve Türkiye’nin tarihinden kesitlere de yer verilmiştir. Zaman içinde Eskişehir’e gelecek olan ünlü kişilerin ölçüleri alınıp, özel fotoğrafları çekilerek yapılacak olan balmumu heykelleri de müzedeki yerini alacaktır. Müzeyi ziyaret edenler profesyonel fotoğraf ekibimize balmumu heykellerle birlikte fotoğraflarını çektirebilmektedirler. Müzenin gelirleri bağış şartı gereğince kız çocukları ile engelli çocukların eğitimi için kullanılacak. BALMUMU HEYKELLER HAKKINDA Balmumu, canlı görünümlü heykeller yapmaya son derece uygun bir malzemedir. Balmumundan yapılmış heykellerden oluşan ilk müze, Londra’da 1835 yılında açılan Madam Tussauds Müzesidir. Madam Tussauds Müzesi, ziyaretçilerin tarihi ve popüler kişilerle temas kurması konusunda balmumu heykellerin ne kadar başarılı olduklarını gösterdikten sonra, hızla yaygınlaştı. Dünyanın pek çok yerinde balmumu heykellerden oluşan müzeler açıldı. Türkiye’de türünün ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, 2013 yılında, bizzat Yılmaz Büyükerşen’in yıllar boyunca yaptığı heykellerle açıldı. Yılmaz Büyükerşen, bu müzede sergilenen balmumu heykellerden önce, Anıtkabir’de, Samsun’da , İnebolu’da, İzmir’de, Harp Akademilerinde ve Deniz Harp Okulunda sergilenen balmumu Atatürk heykellerini de yapmıştır.
Türkiye'nin İlk Balmumu Müzesi - Eskişehir 04:34
Türkiye'nin İlk Balmumu Müzesi - Eskişehir 108 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk ve tek örneği olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ’Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ açıldı. Keyifli İzlemeler..
Dünyanın En Huysuz Kedisinin Madame Tussauds İçin Balmumu Heykeli Yapılacak 01:16
Dünyanın En Huysuz Kedisinin Madame Tussauds İçin Balmumu Heykeli Yapılacak 62 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en huysuz ve suratsız kedisinin sonsuza dek yaşaması için bal mumu heykeli yapılacak. Dünyanın bir çok ülkesinde bulunan ve bal mumu koleksiyonunun en iyilerini barındıran Madame Tussauds müzelerinde sergilenecek olan kedinin ölçü ve görüntü alımlarını izliyoruz.
Ünlülerin Balmumu Heykelleri İstanbul'da Sergileniyor 11:29
Ünlülerin Balmumu Heykelleri İstanbul'da Sergileniyor 10 izlenme - 4 ay önce Kerem Bürsin, Kıvanç Tatlıtuğ gibi bir çok ünlünün Balmumu heykelinin sergilendiği dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Madam Tussauds sergisi İstanbul'da ziyaretçilere açıldı.
Neymar'ı Görenler Gözlerine İnanamadı 01:13
Neymar'ı Görenler Gözlerine İnanamadı 23 izlenme - 10 ay önce Barcelona'da forma giyen Brezilyalı yıldız Neymar, balmumundan yapılan heykeliyle bir araya geldi. Brezilyalı oyuncu şaşkınlıkla heykelini incelerken, fotoğraf da çektirdi.
Ronaldo'yu Delirttiler! 00:59
Ronaldo'yu Delirttiler! 92 izlenme - 3 yıl önce İspanya Kral Kupası ilk turunda Real Madrid'in 3. lig takımlarından Olimpic de Xavita ile oynayacağı maçta sakatlığı geçmesine rağmen kart cezalısı olduğu için oynamayacak Ronaldo, balmumu heykilinin açılış törenine katıldı. Madrid'in merkezinde bulunan Balmumu Müzesi'nin önünde kurulan alana gelen Ronaldo, balmumundan yapılmış heykelini açtıktan sonra kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. cı forması giydirilmiş heykelini bir süre inceleyen Ronaldo, ''Hemen hemen bana benziyor'' değerlendirmesinde bulunarak, yetkililere teşekkür etti. Yıldız futbolcu, açılış alanına girişi sırasında kendisine sarılmaya çalışan bir hayranına tepki gösterdi. Yüzüne dokunan hayranına "böyle de olmaz ki" diyerek tepki gösteren Ronaldo, tören sonrasında birkaç hayranına imza verdi.
Balmumu Heykeller Müzesi 02:40
Balmumu Heykeller Müzesi 3 izlenme - 3 ay önce Balmumu Heykeller Müzesi, Odunpazarı, Eskişehir
Bu Buluşma Çok Konuşulur! 03:17
Bu Buluşma Çok Konuşulur! 7 izlenme - 10 ay önce Barcelona'da forma giyen Brezilyalı yıldız Neymar, balmumundan yapılan heykeliyle bir araya geldi. Brezilyalı oyuncu şaşkınlıkla heykelini incelerken, fotoğraf da çektirdi.
Kendi Heykelinin Açılışını Yaptı 00:31
Kendi Heykelinin Açılışını Yaptı 21 izlenme - 3 yıl önce Ronaldo Balmumu Müzesinde Sergilenen Heykelinin Hemen Hemen Kendisine Benzediğini Söyledi.
Arıdaki mucize 06:36
Arıdaki mucize 13 izlenme - 2 yıl önce "Çocuklar için yaratılış gerçeği 1" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25418/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Aridaki-mucize A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Dünyanın En Önemi Balmumu Müzesi İstanbul'da Açıldı 04:05
Dünyanın En Önemi Balmumu Müzesi İstanbul'da Açıldı 1 izlenme - 4 ay önce Madame Tussauds Müzesi - İstanbul - İstiklal Caddesi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Eskişehir 26:52
Eskişehir 0 izlenme - 3 ay önce Eskişehir son zamanlarda sık sık gittiğimiz illerimizden biri oldu. Eskişehir'e karayolu ile geliş gidiş çok rahat. Yollar karışık değil, kolay kolay kaybolmazsınız. Bazı şehirlerde olduğu gibi; acaba biz nerdeyiz? sorusu aklınıza gelmiyor. Eskişehir bana huzur veren bir şehir. Eskişehirliler evlerinde oturmaktansa dışarıda olmayı tercih ediyorlar. Sosyal ve kültürel aktiviteler, yaygın ve devamlı olarak yapılmakta. Eskişehir, merkezde gezilecek ya da alışveriş yapılacak bir çok yer mevcut. Eskişehir merkezde gezilebilecek yerler: Tepebaşında bulunan Havacılık Parkı, Adalar özellikle gençlerin uğrak yerlerinden, çarşı ve alışveriş merkezleri, Tülomsaş içersindeki Devrim Otomobili, Odunpazarı'nda bulunan Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi (ücretli-bazı bölümlerde fotoğraf çekmek yasak, yalnızca ücret karşılığı fotoğrafçıya çektirebiliyorsunuz.), Kurşunlu Külliyesi, Karikatür Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Atlıhan v.b bir çok yeri gezebilirsiniz. Atlıhan, hediyelik eşyaların satıldığı bir yer. Gerek Atlıhan'da gerekse Kurşunlu Külliyesi'ndeki esnafların ürünlerinin satış fiyatları yüksek değil, hesaplı. Lületaşı ve camdan yapılmış hediyelik eşyalar çok yaygın. Tabi ki Odunpazarı'nda tarihi konaklar hemen dikkatinizi çekiyor. Atlıhan'ın hemen karşısında köfteci Ahmet Usta var. Buranın köftesi ve piyazı hem hesaplı hem de lezzetli. Arkeoloji Müzesi de gezilmesi gereken yerlerden. Alaaddin Camii, Ak Camii, Akarbaşı Cami, Tiryakizade Süleyman Ağa Cami ve Kurşunlu Camii tarihi camilerinden bizim ziyaret ettiklerimiz. Ayrıca Odunpazarı'nda Şeyh NusrettinHz. ve Şeyh Şahabeddin Sühreverdi Hz. Türbeleri var. Türbeler temiz ve bakımlı. Kütahya yolu üzerindeki Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı' da başlı başına gezilmesi gereken bir yer. Geniş bir alan içersinde Bilim Deney Merkezi, Uzay Evi, Eti Sualtı Dünyası, Masal Köşkü, Korsan Gemisi v.b bir çok yeri ziyaret edebilirsiniz. Biz 27 Ocak 2014, Pazar yağmurlu bir günde Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı'nı gezdik. Yağmurdan dolayı Eti Sualtı Dünyası'nı ve Bilim Deney Merkezi'ni gezebildik. İkisinin de ücretli olduğunu söyleyelim. Eskişehir'de meydanlarda ve merkezi yerlerde bir çok heykel yer almakta. Eskişehir'i gezerken Kentpark levhaları dikkatimizi çekti; ama henüz Kentpark'a gidemedik. Kentpark'ta öğrendiğimiz kadarıyla yüzme, ata binme v.b bir çok faaliyette bulunabilirsiniz. Eskişehir'in ilçelerinden Seyitgazi'ye 27 Nisan 2014, Pazar günü merkezde bir kaç yeri gezdikten sonra gittik. Seyyid Battal Gazi Külliyesi yüksekçe bir tepenin üzerinde yer almakta. Külliye içersinde Seyyid Battal Gazi'nin Türbesi'nden başka türbeler de var. Külliyenin bir çok bölümü var. Ayrıca tarihi eserlerde var. Seyitgazi ilçe merkezine 7 km uzaklıkta Yazıdere köyünde Uryan Baba Türbesi var. Seyitgazi ilçe merkezine 19 km uzaklıkta Doğançayır köyünden 6 km uzakta Melikgazi (Melekgazi) Türbesi bulunmakta. Yalnız buraya ulaşmamız çok zor oldu. Çünkü Doğançayır köyüne kadar yol asfalt; ama köyün çıkışında sizi taşlı ve eğer o gün yağmurlu ise su birikintileri ve çamur sizi bekliyor demektir. Melikgazi Türbesi'ne uyarılara rağmen gittik. Bata çıka yaklaşık 45 dakika sonra her an geri dönelim mi? düşüncesiyle vardık. Dönüşte köye kadar aracı daha yavaş bir şekilde kullandık. İlçeye 7 km uzaklıktaki Arslanbeyli köyünde Sultan Şücaettin Dergâhı bulunuyor. Burayı ziyaret etme fırsatımız olmadı. Seyitgazi ve çevresini gezmek için bize yarım gün yeterli olmadı. Doğançayır köyünden dönerken hava kararmaya başlamıştı. Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir arasındaki bölgede yer alan Frig Vadisi 'de muhteşem güzelliği ile gezilmezi gereken ender yerlerden. Daha önce ki yıllarda da işimiz olduğundan dolayı Eskişehir'e gitmiştik. Ancak özellikle 2014 yılında bu kadar ayrıntılı gezip, fotoğraf çekebildik. Eskişehir aynı zamanda üniversiteler ve sağlık açısından da öne çıkan şehirlerimizden. Eskişehir'i gezi listenize almanızı tavsiye ederim.