Hoşgeldiniz!

balmumu

Beyaz, Ahmet Kural ve Murat Cemcir'den Balmumu Şakası (Beyaz Show) 05:47
Beyaz, Ahmet Kural ve Murat Cemcir'den Balmumu Şakası (Beyaz Show) 11.148 izlenme - 1 ay önce Eskişehir'de balmumu müzesine giderek kamera şakası yapmak isteyen Beyazıt Öztürk, Ahmet Kural ve Murat Cemcir, gelen ziyaretçileri şaşkına çevirdi. Ziyaretçilerin balmumu olduğu düşünerek yakınlaşmalarıyla gelen hareketlenme, hem korku ve hem şaşkınlık bıraktı.
Gerçek ötesi balmumu heykelleri 04:34
Gerçek ötesi balmumu heykelleri 2.453 izlenme - 1 yıl önce İnanılmaz gerçeklikte balmumu heykellerin yapımı hakkında kısa bir film.
Yakışıklı İnsan Maskesi 01:36
Yakışıklı İnsan Maskesi 2.774 izlenme - 3 yıl önce Hollywood filmlerinde oynanılan gerçek ötesi orjinal silikon balmumu insan maskeleri satışa sunulmuştur... Bu maskeler 1. kalite ultra silikon kıdemli balmumu profesyonel insan maskeleridir... Yakın temasta bile maske olduğu anlaşılmayacak kadar gerçekçidir... Maskelerimizi peşin fiyatına 3 taksit ile alma imkanınız vardır... Türkiye'de silikon maskelerin tek sahibiyiz... Maskelerimizin fiyatları derecesine göre değişmektedir... Maskelerimizi sattığımız yerler; 1- Ünlüler 2- İş Adamları 3- Özel Dedektifler 4- Film, Dizi ve Klipler 5- Profesyonel Şaka Sevenler 6- Profesyonel Fotoğrafçılar 7- Yüzünde Problem olanlar
Cellini'nin Medusa'nın Başını Tutan Perseus Heykeli 09:15
Cellini'nin Medusa'nın Başını Tutan Perseus Heykeli 1.677 izlenme - 2 yıl önce Benvenuto Cellini 1500’de Floransa’da dünyaya geldi ve 13 Şubat 1571 yılında yine Floransa’da gözlerini hayata yummuştur. Rönesans devrinin büyük İtalyan heykeltıraşlarındandır. Floransa'lı bir müzisyenin oğluydu. Babasının yolundan gitmesi, müzik aletleri yaparak hayatını kazanması isteniyordu. Benvenuto Cellini, küçük yaşta kuyumculuğa heves etti. Altın işlemesinde kısa zamanda eşsiz denecek bir şöhrete ulaştı. Sonra, heykel yapmaya başladığı zaman da meydana getirdiği eserlerde kuyumculuktan kalma bir ince işçilik göze çarpmıştır. Rönesans devrinin bütün büyük ustaları gibi, Benvenuto Cellini de, her alanda yetkili denebilecek şekilde kendini yetiştirdi. Bir yandan şiir ve edebiyata merak sarmıştı. Öte yandan savaşçılık tekniği üzerinde eserler okumuş, nazariyeler ortaya atmıştı. Fransızlar Roma’yı kuşatınca, kurtarma ve savunma işlerine karıştı. Anılarında da yazdığı gibi, şehri kuşatan kuvvetlerin komutanlarından Bourbon ve Orange prenslerini kendi eliyle öldürdü. Benvenuto Cellini bir ara Fransa’ya gitti. Fontainebleau çeşmesindeki tunç su perisi heykelini yaptı. 1545’te Benvenuto Cellini, Floransa’ya çekildi. Çünkü Roma’dayken adı, bir cinayet olayına karışmıştı. 1571’de Floransa’da öldü. Zeus’un doğal boyda dökülmüş gümüş heykeli ile Perseus heykeli başlıca eserleridir. Bu eseri yaparken kullandığı balmumu yöntemi gerçekten çok ilginç. Bu yöntem hakkında ilerleyen günler de bir video daha yükleyeceğim. Kaynak KhanAcademy'e aittir.
Yanan Bir Muma Elektrik Verildi 02:51
Yanan Bir Muma Elektrik Verildi 723 izlenme - 1 yıl önce Işık aracı olarak kullanılan, bir fitilin üzerine erimiş balmumuna elektrik verildi. Verilen elektrik muma rüzgar etkisi yapmasına rağmen söndürmedi.
Beyaz, Ahmet Kural ve Murat Cemcir'den Balmumu Heykeli Şakası (Beyaz Show 9 Mart Cuma) 02:50
Beyaz, Ahmet Kural ve Murat Cemcir'den Balmumu Heykeli Şakası (Beyaz Show 9 Mart Cuma) 100 izlenme - 1 ay önce Eskişehir'de müzeye gelen ziyaretçilere şaka yapmak isteyen Beyazıt Öztürk, Murat Cemcir ve Ahmet Kural, unutulamayacak bir kamera şakasına imzasını attı. Beyazıt Öztürk'ün balmumu heykelinin olduğu müzede gerçekleşen şaka için uzun hazırlık süreci gerçekleşti. Balmumu heykeli gibi olabilmek için makyaj yapılan ünlülerimiz, Beyazıt Öztürk'ün heykelinin kaldırılmasıyla onun yerine geçti. Ziyaretçilerin çok gerçekçi bulmasıyla şaşırması henüz başlangıcıydı. Kimileri uzaktan inceleyerek, kimileri fotoğraf çektirerek, kimileri ise dokunarak bu anları ölümsüzleştirmek isterken aniden gelen hareketlenme şaşkınlık ve korkuyu beraberinde getirdi. Hem Beyaz Show ekibinin hem ziyaretçilerin hem de izleyenlerin çok eğlendiği video sosyal medyada çok konuşuldu.
Adriaen de Vries'nin Bronz Döküm Tekniği- Kayıp Balmumu Yöntemi 08:32
Adriaen de Vries'nin Bronz Döküm Tekniği- Kayıp Balmumu Yöntemi 1.269 izlenme - 2 yıl önce Bazı heykellere baktığımızda nasıl yapıldığını, nasıl şekillendirildiğini merak etmişizdir.Bu videoda ,Adriaen de Vries'nin balmumu ve bronz döküm tekniği ile Hokkabaz isimli heykeli nasıl yaptığı açıklanmış.Oldukça ilgimi çekti doğrusu. O dönemlerde yapılan bu eserlerde usta el işçliğinin yanısıra oldukça meşakatli bir hazırlanışı olduğunu görüyoruz. Kaynak:Khan Academy
Atatürk'ün Bal Mumu Heykeli (Orjinal) 00:16
Atatürk'ün Bal Mumu Heykeli (Orjinal) 980 izlenme - 3 yıl önce Geçenlerde İstanbul'da Madame Tussauds tarzında bal mumu heykeli müzesi açıldı. Videoda 2 adet Atatürk heykeli var denilmişti ama ben kendimce benzetememiştim şimdi buda Londra'daki Madame Tussauds müzesindeki Atatürk heykeli karar sizin... Bu da İstanbul'daki http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/116574/istanbul-balmumu-heykel-muzesi 38. snden sonra
İstanbul Balmumu Heykel Müzesi 02:01
İstanbul Balmumu Heykel Müzesi 752 izlenme - 3 yıl önce Merkezi Londra'da olan ve Amsterdam, Hong Kong, New York City, Los Angeles, Hollywood, Berlin ve Şangay'da bulunan Madame Tussauds'ın benzeri olan İstanbul'daki müzemizde Kanununi Sultan Süleyman'dan Atatürk'e, Hürrem Sultan'dan Kemal Sunal'a, Nazım Hikmet'e bir çok değerli kişilerin heykeli olan müze yoğun ilgi görüyor. İzleyelim.
Eskişehirde Konuşan Atatürk Robotu 03:41
Eskişehirde Konuşan Atatürk Robotu 602 izlenme - 3 yıl önce Bu vatandaşlar 15-20 yıl sonra insan klonlama ilerlediğinde anıtkabiri açıp klon için dna arayacak şimdiden hazırlanalım.
Silikon Kıdemli Balmumu Yaşlı İnsan Maskesi 03:46
Silikon Kıdemli Balmumu Yaşlı İnsan Maskesi 835 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'de bir ilk... Hollywood filmlerinde oynanılan gerçek ötesi orjinal silikon balmumu insan maskeleri satışa sunulmuştur... Bu maskeler 1. kalite ultra silikon kıdemli balmumu profesyonel insan maskeleridir... Yakın temasta bile maske olduğu anlaşılmayacak kadar gerçekçidir... Maskelerimizi peşin fiyatına 3 taksit ile alma imkanınız vardır... Türkiye'de silikon maskelerin tek sahibiyiz... Maskelerimizin fiyatları derecesine göre değişmektedir... Maskelerimizi sattığımız yerler; 1- Ünlüler 2- İş Adamları 3- Özel Dedektifler 4- Film, Dizi ve Klipler 5- Profesyonel Şaka Sevenler 6- Profesyonel Fotoğrafçılar 7- Yüzünde Problem olanlar Facebook Sayfamız; facebook.com/silikonmaskeler T
Neymar'ın kalıbını aldılar 00:49
Neymar'ın kalıbını aldılar 361 izlenme - 2 yıl önce Balmumu heykelleri ile meşhur olan Madame Tussauds müzesi Brezilyalı yıldız Neymar'ın balmumu heykeli için kalıplarını aldı.
Balmumunu Sokak Sanatına Çeviren Adam 03:39
Balmumunu Sokak Sanatına Çeviren Adam 32 izlenme - 2 ay önce Balmumunu sokak sanatına çeviren adam görenleri hayretler içersinde bıraktı Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
hangisi balmumu hangisi gerçek ? 03:12
hangisi balmumu hangisi gerçek ? 1.343 izlenme - 9 yıl önce işte sizler için hazırladığım çok özel bir video umarım keyif alarak izlersiniz ayırt etmek mi işte bu oldukça zor :))
Gerçeklerinden Ayırt Edilemiyor 00:59
Gerçeklerinden Ayırt Edilemiyor 424 izlenme - 4 yıl önce İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan ve farklı konseptiyle her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Madame Tussauds müzesinde 300'den fazla balmumu heykel her sabah titiz bir çalışmanın ardından ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.
Balmumu Müzesindeki Korkuçlu Şaka 00:32
Balmumu Müzesindeki Korkuçlu Şaka 211 izlenme - 3 yıl önce Şaka, 23 Kasım 2014 tarihinde Balmumu müzesi'ne gelen ziyaretçilere yapılıyor. Birçok şakazedenin tepkisi beklediğimiz gibi iken bu hanım kardeşimizin tepkisi bizi bizden aldı ve kendisinden izin alarak bunu yayınlamak istedik. İyi seyirler
Atatürk'ün Balmumu Heykeli (Orjinal) 00:16
Atatürk'ün Balmumu Heykeli (Orjinal) 280 izlenme - 4 yıl önce Atatürk'ün Balmumu heykeli (orjinal) Atatürk'ün ingiltere' deki Madame Tussauds müzesinde çekilmistir
Balmumu Heykellere Yoğun İlgi 02:00
Balmumu Heykellere Yoğun İlgi 29 izlenme - 7 ay önce Sanat ve siyaset camiasından birçok ünlü ismin balmumu heykelleri Şişli’de gerçekleşen bir organizasyonla sergilendi. Sergide balmumu heykelleri yoğun ilgi görürken, ziyaretçiler heykellerin hem fotoğraflarını çekti, hem de heykellerle ‘selfie’ yaptı.
Neymar'ın kalıbını aldılar! 00:58
Neymar'ın kalıbını aldılar! 147 izlenme - 2 yıl önce Balmumu heykelleri ile meşhur olan Madame Tussauds müzesi Brezilyalı yıldız Neymar'ın balmumu heykeli için kalıplarını aldı.
Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi 02:28
Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi 133 izlenme - 3 yıl önce Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi - Eskişehirde Gezilecek Yerler Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nde, Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykeli yer almaktadır. Müzede, Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk’ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri, değişik dekorlar önünde sergilenmektedir. Müzede aynı zamanda Eskişehir’in ve Türkiye’nin tarihinden kesitlere de yer verilmiştir. Zaman içinde Eskişehir’e gelecek olan ünlü kişilerin ölçüleri alınıp, özel fotoğrafları çekilerek yapılacak olan balmumu heykelleri de müzedeki yerini alacaktır. Müzeyi ziyaret edenler profesyonel fotoğraf ekibimize balmumu heykellerle birlikte fotoğraflarını çektirebilmektedirler. Müzenin gelirleri bağış şartı gereğince kız çocukları ile engelli çocukların eğitimi için kullanılacak. BALMUMU HEYKELLER HAKKINDA Balmumu, canlı görünümlü heykeller yapmaya son derece uygun bir malzemedir. Balmumundan yapılmış heykellerden oluşan ilk müze, Londra’da 1835 yılında açılan Madam Tussauds Müzesidir. Madam Tussauds Müzesi, ziyaretçilerin tarihi ve popüler kişilerle temas kurması konusunda balmumu heykellerin ne kadar başarılı olduklarını gösterdikten sonra, hızla yaygınlaştı. Dünyanın pek çok yerinde balmumu heykellerden oluşan müzeler açıldı. Türkiye’de türünün ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, 2013 yılında, bizzat Yılmaz Büyükerşen’in yıllar boyunca yaptığı heykellerle açıldı. Yılmaz Büyükerşen, bu müzede sergilenen balmumu heykellerden önce, Anıtkabir’de, Samsun’da , İnebolu’da, İzmir’de, Harp Akademilerinde ve Deniz Harp Okulunda sergilenen balmumu Atatürk heykellerini de yapmıştır.
Türkiye'nin İlk Balmumu Müzesi - Eskişehir 04:34
Türkiye'nin İlk Balmumu Müzesi - Eskişehir 131 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk ve tek örneği olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ’Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ açıldı. Keyifli İzlemeler..
Dünyanın En Huysuz Kedisinin Madame Tussauds İçin Balmumu Heykeli Yapılacak 01:16
Dünyanın En Huysuz Kedisinin Madame Tussauds İçin Balmumu Heykeli Yapılacak 68 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın en huysuz ve suratsız kedisinin sonsuza dek yaşaması için bal mumu heykeli yapılacak. Dünyanın bir çok ülkesinde bulunan ve bal mumu koleksiyonunun en iyilerini barındıran Madame Tussauds müzelerinde sergilenecek olan kedinin ölçü ve görüntü alımlarını izliyoruz.
Ronaldo'yu Delirttiler! 00:59
Ronaldo'yu Delirttiler! 92 izlenme - 4 yıl önce İspanya Kral Kupası ilk turunda Real Madrid'in 3. lig takımlarından Olimpic de Xavita ile oynayacağı maçta sakatlığı geçmesine rağmen kart cezalısı olduğu için oynamayacak Ronaldo, balmumu heykilinin açılış törenine katıldı. Madrid'in merkezinde bulunan Balmumu Müzesi'nin önünde kurulan alana gelen Ronaldo, balmumundan yapılmış heykelini açtıktan sonra kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. cı forması giydirilmiş heykelini bir süre inceleyen Ronaldo, ''Hemen hemen bana benziyor'' değerlendirmesinde bulunarak, yetkililere teşekkür etti. Yıldız futbolcu, açılış alanına girişi sırasında kendisine sarılmaya çalışan bir hayranına tepki gösterdi. Yüzüne dokunan hayranına "böyle de olmaz ki" diyerek tepki gösteren Ronaldo, tören sonrasında birkaç hayranına imza verdi.
22 Saatte Balmumundan Mini Heykel Yapan Adamın Enfes Çalışması 05:54
22 Saatte Balmumundan Mini Heykel Yapan Adamın Enfes Çalışması 15 izlenme - 11 ay önce Yetenekli ellerle buluşan balmumundan neler çıkıyor neler! 22 saat gibi bir sürede muhteşem bir çalışma ortaya çıkaran sanatçının timelapse olarak o anları...
Ünlülerin Balmumu Heykelleri İstanbul'da Sergileniyor 11:29
Ünlülerin Balmumu Heykelleri İstanbul'da Sergileniyor 12 izlenme - 1 yıl önce Kerem Bürsin, Kıvanç Tatlıtuğ gibi bir çok ünlünün Balmumu heykelinin sergilendiği dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Madam Tussauds sergisi İstanbul'da ziyaretçilere açıldı.
Balmumu -  Üzülme Ey Adam 03:55
Balmumu - Üzülme Ey Adam 7 izlenme - 10 ay önce Balmumu - Üzülme Ey Adam 2645 Records 2017
Arıdaki mucize 06:36
Arıdaki mucize 20 izlenme - 3 yıl önce "Çocuklar için yaratılış gerçeği 1" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25418/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Aridaki-mucize A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Bu Buluşma Çok Konuşulur! 03:17
Bu Buluşma Çok Konuşulur! 7 izlenme - 2 yıl önce Barcelona'da forma giyen Brezilyalı yıldız Neymar, balmumundan yapılan heykeliyle bir araya geldi. Brezilyalı oyuncu şaşkınlıkla heykelini incelerken, fotoğraf da çektirdi.
Dünyanın En Önemi Balmumu Müzesi İstanbul'da Açıldı 04:05
Dünyanın En Önemi Balmumu Müzesi İstanbul'da Açıldı 3 izlenme - 1 yıl önce Madame Tussauds Müzesi - İstanbul - İstiklal Caddesi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...