Hoşgeldiniz!

Bangladeş

Maymuna Yiyecek Olarak Patlayıcı Vermek 00:17
Maymuna Yiyecek Olarak Patlayıcı Vermek 1.996.679 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş'te insanlıktan nasibini alamamış birkaç kişi maymun beslenirken içine patlayıcı koydukları bir paket veriyorlar.
Bangladeş Ekmek Fırını 01:08
Bangladeş Ekmek Fırını 6.722 izlenme - 3 hafta önce Bu videomuzda pislik ve hijyen konusunda hindistan ile yarışacak ülkelerden biri olan bangladeş de ekmeğin nasıl yapıldığını öğreniyoruz. Afiyet olsun
Hayvanat Bahçesinde Aç Kalan Aslanın Hâli 01:22
Hayvanat Bahçesinde Aç Kalan Aslanın Hâli 5.242 izlenme - 2 ay önce Bangladeş'teki bir hayvanat bahçesindeki hayvanların kötü ve az beslenmesinden kaynaklı halleri. Ulan mcık ağızlılar madem bakamayacaksınız niye tutuyonuz.
Bangladeş Sokaklarının Kurban Bayramında Kan Gölüne Dönmesi 00:34
Bangladeş Sokaklarının Kurban Bayramında Kan Gölüne Dönmesi 4.798 izlenme - 1 yıl önce Bangladeş'in başkenti Daka sokakları Kurban Bayramı'nın ikinci gününde, kesilen kurbanlıkların kanları yüzünden kırmızıya boyandı. Salı günü aralıklarla yağmaya başlayan yağmur sonrası, kesilen kurbanların kanları ile kızıla boyanan sel suları başkent Daka sokaklarını korku filmlerini andıran görüntülere dönüştürdü. Daka Belediyesi'nin kentin kuzeyinde 496, güneyinde ise 504 kurban kesim yeri tahsis etmesine karşın, kent yaşayanlarının kurbanlarını evlerinin yakınlarında kesmeyi tercih ettikleri görüldü.
Asit Mağduru Kadınların Podyuma Çıkması 00:59
Asit Mağduru Kadınların Podyuma Çıkması 940 izlenme - 3 ay önce Dünya üzerinde kadına şiddetin en fazla olduğu asit saldırıları için Bangladeşli kadınlar Londra'ya giderek podyuma çıktı.
Hayatını Ağaç Adam Olarak Yaşıyor 03:07
Hayatını Ağaç Adam Olarak Yaşıyor 1.473 izlenme - 1 yıl önce Bangladeş’te yaşayan Abul Bajandar isimli 25 yaşındaki adam yaklaşık 10 yıldır Epidermodysplasia Verruciformis denilen hastalıkla yaşıyor. Ağaç adam lakabı takılan Abul, doktorların tedavisi sayesinde iyileşebilecek ancak 10 yıl sonra… Ailesi ile birlikte tedavi için yaşadıkları yerden göç etmek zorunda kalan adam doktorların söylediğine göre 10 yıl içinde bu hastalıktan tamamen kurtulabilecek.
Hakemden skandal karar 01:09
Hakemden skandal karar 2.574 izlenme - 2 yıl önce Güney Asya Federasyon Kupası'nda Bhutan ve Bangladeş arasında oynanan maçta hakemden yanlış oyuncuya kırmızı kart göstererek skandal bir karara imza attı.
Hindistan'ın Sömürgeleştirilme Süreci (1498-2015) 02:39
Hindistan'ın Sömürgeleştirilme Süreci (1498-2015) 1.569 izlenme - 1 yıl önce Bu videomuzda, Hindistan ve civarının (Pakistan, Bangladeş,Myanmar, Nepal, Afganistan, Uyguristan,Tibet,vb) bölgelerin sömürgeleştirmesin harita üzerinde görüyoruz. Bu ülkelerden Hindistan,Pakistan ve Bangladeş halen İngiliz milletler topluluğuna (İngilizce: Commonwealth of Nations) üyedir
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 01:28
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 2.614 izlenme - 4 yıl önce Bangladeş Sokaklarında Oldukça Rağbet Gören Ve Videoda Görüldüğü Üzere Ülkedeki Yabancı Ziyaretçilerinde İlgisini Çekmeyi Başaran Yerel Lezzet Chotpoti Damak Çatlatan Cinsten. Sözü Fazla Uzatmadan Bu Güzide Sokak Lezzetinin Hazırlanışı İle Sizi Baş Başa Bırakıyoruz
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 01:28
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 2.846 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş sokaklarında oldukça rağbet gören ve videoda görüldüğü üzere ülkedeki yabancı ziyaretçilerinde ilgisini çekmeyi başaran yerel lezzet chotpoti damak çatlatan cinsten. Sözü fazla uzatmadan bu güzide sokak lezzetinin hazırlanışı ile sizi baş başa bırakıyoruz
Bangladeş'te trenin içi yetmeyince... 01:37
Bangladeş'te trenin içi yetmeyince... 1.502 izlenme - 4 yıl önce Ramazan Bayramı'nda yakınlarını ziyaret etmek isteyen Banglandeşliler, trenlerin sadece içini değil üstünü de doldurdu.
Emine Erdoğan Bangladeş'te 00:35
Emine Erdoğan Bangladeş'te 107 izlenme - 4 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Arakanlı sığınmacılara yardım etmek üzere Bangladeş'e gitti.
Ayna Programı - Bangladeş 3 46:26
Ayna Programı - Bangladeş 3 925 izlenme - 5 yıl önce Ayna Programı - Bangladeş 3
Evde Hiç Elektrik Harcamadan 5 Derece Serinletmek 00:36
Evde Hiç Elektrik Harcamadan 5 Derece Serinletmek 247 izlenme - 2 yıl önce Hem serinlemek hem de enerji verimliliğini artırmak için pratik bir yol. Çat kapı gelen sıcaklıkların en büyük düşmanı klimalara muhtaç olarak yaşayacağımız şu günlerde Bangladeş’ten muhteşem bir fikir geldi!
Khacha (The Cage) Fragman 01:58
Khacha (The Cage) Fragman 56 izlenme - 3 ay önce 2017 yapımı filmde Joya Ahsan, Azad Abul Kalam ve Mamunur Rashid başrolde oynuyor. Akram Khan yazıp yönetiyor.
Bangladeş'te Tuğla Yapımı 02:32
Bangladeş'te Tuğla Yapımı 705 izlenme - 3 yıl önce Görüntülerdeki genç arkadaşlarımız, artık işi makine düzenine geçirmiş, insanımsı robot gibi çalışıyolar, tuğla da tuğla ama.
Bangladeşlilerin Yiyebileceği Kadar Balık Avlaması 04:50
Bangladeşlilerin Yiyebileceği Kadar Balık Avlaması 440 izlenme - 2 yıl önce Bangladeşli insanların balık avlarken hamile ve küçük balıkları tekrar nehre salarak yaşam döngüsüne zarar vermediklerini doğaya saygılarını izliyoruz. Ahlakın medeniyetle gelmediğini ve göz tokluklarını ders verir nitelikte.
Erkek İçin Başlık Parası İstemek 00:45
Erkek İçin Başlık Parası İstemek 454 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş'te toplumun bazı kesimlerinde, kız ailelerinden başlık parası istenmesi evlilikleri güçleştiriyor. Devlet kızlara mikro kredi desteği vererek meslek sahibi olmalarını ve ihtiyaç duydukları parayı biriktirmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Orta Sahadan Frikik Golü! İnanılmaz Vurdu! 01:11
Orta Sahadan Frikik Golü! İnanılmaz Vurdu! 51 izlenme - 4 ay önce Bangladeş U18 Milli Takımı ile Nepal U18 Milli Takımı'nın karşılaştığı maçta inanılmaz bir gol oldu. Nepal'de forma giyen Roman Limbu, orta sahadan attığı frikik golüyle maça damga vurdu.
Kuzey Irak'taki Referandum Sonrası Türkiye’yi Ne Bekliyor? - 5n1k 09.09.2017 Cumartesi 45:35
Kuzey Irak'taki Referandum Sonrası Türkiye’yi Ne Bekliyor? - 5n1k 09.09.2017 Cumartesi 114 izlenme - 4 ay önce Doğu'da, Kuzey Irak Kürdistan referandurumuna geri sayıyor. Türkiye’yi bu referandum sonrası ne bekliyor, bölge nasıl etkilenecek? Batı'da, Almanya seçimlerinde Türkiye ile ilişkiler neden ve nasıl başrolü işgal ediyor? Arakan'da katledilen müslümanlar Bangladeş sınırında nasıl sıkıştılar, ne yaşıyorlar? 2017 yazına damgasını vuran dünyanın en çok izlenen videosu ünvanını kazanan Despacito dansının cazibesinin arkasında ne yatıyor? Cüneyt Özdemir ile 5N 1K, dünyanın rengi ve haberi ile ekrana geldi.
Lazer Gören Masum Köylü 02:09
Lazer Gören Masum Köylü 426 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş'te gördüğünüz manzarada sıpalar garibim iki elemanı yakalamış oynatıyor, kolpa değilse tabii. aklıma zart zurt çıkan lazerle kedi oynatma videoları geldi.
Myanmar'dan Kaçan Arakanlı Müslümanlar Havadan Görüntülendi 00:54
Myanmar'dan Kaçan Arakanlı Müslümanlar Havadan Görüntülendi 29 izlenme - 3 ay önce Myanmar hükümetinin baskılarından dolayı kimlik sorunu ve soykırım yaşayan Arakanlı Müslümanlar, bölgeden uzaklaşıyor. Son 5 haftada Bangladeş'ten 500 bin Arakanlı Müslüman bölgeden uzaklaşıp çevre şehirlere yerleşti. On binlerce kişi hala hükümetin uyguladığı ayrımcı, vahşi ve zulüm politikasından kaçıyor.
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkiz Çocuklar Dünyaya Geldi 04:26
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkiz Çocuklar Dünyaya Geldi 112 izlenme - 1 yıl önce 16 Temmuz'da Bangladeş’de sezaryenle dünyaya gelen Rabia ve Rukia isimli ikiz kız kardeş kafalarından yapışık halde doğdu. Tıp dünyasında benzer durumlarla karşılaşılsa da anne Taslima Hatun Uno ve eşi Muhammed Rafiqul İslam çocuklarının doğana kadar yapışık olduklarında habersiz olduklarını belirtiyor. Doğumdan sonra gözlerine inanamadıklarını söyleyen çift böyle bir durumla karşılaşmayı beklemiyorlarmış. Sezeryanla doğum yapan kadın gece boyunca iki farklı çocuk sesi duyduğunu ancak onları sabah görebildiğini söylüyor. Doğumdan önce ultrason sırasında kafanın bedenden büyük olduğu fark edilmiş ancak bunun su olduğu düşünülmüş. Bu yüzden de önemsenmemiş.
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 04:46
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 217 izlenme - 3 yıl önce Bangledeş, 1947 yılında Hindistan'dan ayrıldıktan sonra "Doğu Pakistan" eyaleti olarak varlığını sürdürdü. 1971 yılında Pakistan'dan bağımsızlığını ilan eden Bangladeş'in ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
İdam Sonrası Bangladeş Karıştı  (4 Ölü) 01:29
İdam Sonrası Bangladeş Karıştı (4 Ölü) 464 izlenme - 4 yıl önce Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi liderlerinden Abdülkadir Molla'nın idamının ardından olaylar çıktı. Olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti.
80 Yaşında Görünen Bebek 02:07
80 Yaşında Görünen Bebek 81 izlenme - 1 yıl önce 4 milyonda bir görülen bir hastalık Bangladeşli bir bebeği buldu. Yeni doğan bebek 80 yaşında gibi görünüyor. Bangladeş'te, 80 yaşında bir adam gibi görünen bir bebek dünyaya geldi. Bebeğin kırışıklıkları, çukur gözleri, kalın bir derisi ve sırtında kılları var. Daily Mail'de yayınlanan habere göre, yerel doktorlar hastalığın sebebini bilmiyor ancak progeria, yani erken yaşlanma olduğunu düşünüyor. 4 milyonda bir görülen hastalık, çocukların normal bir hayat yaşamasına engel oluyor çünkü vücutları normalden daha hızlı yaşlanıyor.
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 00:38
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 192 izlenme - 2 yıl önce Avustralya'nın Bangladeş'i 5-0 mağlup ettiği maçta Aaron Mooy mükemmel bir gol attı
2 Euro'luk Ucuz T-Shirt (Duygulandıran Sosyal Deney) 01:44
2 Euro'luk Ucuz T-Shirt (Duygulandıran Sosyal Deney) 200 izlenme - 3 yıl önce 2013 yılında Bangladeş'te 1,129 kişinin hayatını kaybettiği felakete dikkat çekmek isteyen ekip Berlin'de bir sosyal deneye imza attı. Sokağın ortasına konulan kabinin üzerinde 'Sadece 2 Euro'ya T-shirt' yazılarak insanların dikkati çekildi. Kabine doğru yönelen insanlar parayı yerleştirdikten sonra beden ölçüleri girerek bir t-shirt sahibi olacaklarını düşündüler ancak onları bir sürpriz bekliyordu. Ekranda bir anda saatliği 13 Cent'e günde 16 saat çalışan küçük yaştaki insanların çalışma koşulları belirdi. Daha sonra insanlara hala bu ürünü satın almak istiyor musunuz yoksa bağış yapmak ister misiniz diye soruldu.
Orta Sahadan İnanılmaz Frikik Golü 00:31
Orta Sahadan İnanılmaz Frikik Golü 18 izlenme - 4 ay önce Bangladeş U18 Milli Takımı ile Nepal U18 Milli Takımı'nın karşılaştığı maçta inanılmaz bir gol oldu. Nepal'de forma giyen Roman Limbu, orta sahadan attığı frikik golüyle maça damga vurdu.
Bangladeşli Balıkçılardan İnsanlık Dersi 04:50
Bangladeşli Balıkçılardan İnsanlık Dersi 179 izlenme - 4 yıl önce Özdemir Medya'nın ;