Hoşgeldiniz!

Bangladeş Videoları İzle

Maymuna Yiyecek Olarak Patlayıcı Vermek 00:17
Maymuna Yiyecek Olarak Patlayıcı Vermek 1.985.231 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş'te insanlıktan nasibini alamamış birkaç kişi maymun beslenirken içine patlayıcı koydukları bir paket veriyorlar.
Bangladeş Sokaklarının Kurban Bayramında Kan Gölüne Dönmesi 00:34
Bangladeş Sokaklarının Kurban Bayramında Kan Gölüne Dönmesi 4.704 izlenme - 9 ay önce Bangladeş'in başkenti Daka sokakları Kurban Bayramı'nın ikinci gününde, kesilen kurbanlıkların kanları yüzünden kırmızıya boyandı. Salı günü aralıklarla yağmaya başlayan yağmur sonrası, kesilen kurbanların kanları ile kızıla boyanan sel suları başkent Daka sokaklarını korku filmlerini andıran görüntülere dönüştürdü. Daka Belediyesi'nin kentin kuzeyinde 496, güneyinde ise 504 kurban kesim yeri tahsis etmesine karşın, kent yaşayanlarının kurbanlarını evlerinin yakınlarında kesmeyi tercih ettikleri görüldü.
Hayatını Ağaç Adam Olarak Yaşıyor 03:07
Hayatını Ağaç Adam Olarak Yaşıyor 1.431 izlenme - 9 ay önce Bangladeş’te yaşayan Abul Bajandar isimli 25 yaşındaki adam yaklaşık 10 yıldır Epidermodysplasia Verruciformis denilen hastalıkla yaşıyor. Ağaç adam lakabı takılan Abul, doktorların tedavisi sayesinde iyileşebilecek ancak 10 yıl sonra… Ailesi ile birlikte tedavi için yaşadıkları yerden göç etmek zorunda kalan adam doktorların söylediğine göre 10 yıl içinde bu hastalıktan tamamen kurtulabilecek.
Hindistan'ın Sömürgeleştirilme Süreci (1498-2015) 02:39
Hindistan'ın Sömürgeleştirilme Süreci (1498-2015) 1.545 izlenme - 6 ay önce Bu videomuzda, Hindistan ve civarının (Pakistan, Bangladeş,Myanmar, Nepal, Afganistan, Uyguristan,Tibet,vb) bölgelerin sömürgeleştirmesin harita üzerinde görüyoruz. Bu ülkelerden Hindistan,Pakistan ve Bangladeş halen İngiliz milletler topluluğuna (İngilizce: Commonwealth of Nations) üyedir
Hakemden skandal karar 01:09
Hakemden skandal karar 2.569 izlenme - 1 yıl önce Güney Asya Federasyon Kupası'nda Bhutan ve Bangladeş arasında oynanan maçta hakemden yanlış oyuncuya kırmızı kart göstererek skandal bir karara imza attı.
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 01:28
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 2.367 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş Sokaklarında Oldukça Rağbet Gören Ve Videoda Görüldüğü Üzere Ülkedeki Yabancı Ziyaretçilerinde İlgisini Çekmeyi Başaran Yerel Lezzet Chotpoti Damak Çatlatan Cinsten. Sözü Fazla Uzatmadan Bu Güzide Sokak Lezzetinin Hazırlanışı İle Sizi Baş Başa Bırakıyoruz
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 01:28
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 2.453 izlenme - 2 yıl önce Bangladeş sokaklarında oldukça rağbet gören ve videoda görüldüğü üzere ülkedeki yabancı ziyaretçilerinde ilgisini çekmeyi başaran yerel lezzet chotpoti damak çatlatan cinsten. Sözü fazla uzatmadan bu güzide sokak lezzetinin hazırlanışı ile sizi baş başa bırakıyoruz
Bangladeş'te trenin içi yetmeyince... 01:37
Bangladeş'te trenin içi yetmeyince... 1.445 izlenme - 4 yıl önce Ramazan Bayramı'nda yakınlarını ziyaret etmek isteyen Banglandeşliler, trenlerin sadece içini değil üstünü de doldurdu.
Evde Hiç Elektrik Harcamadan 5 Derece Serinletmek 00:36
Evde Hiç Elektrik Harcamadan 5 Derece Serinletmek 233 izlenme - 1 yıl önce Hem serinlemek hem de enerji verimliliğini artırmak için pratik bir yol. Çat kapı gelen sıcaklıkların en büyük düşmanı klimalara muhtaç olarak yaşayacağımız şu günlerde Bangladeş’ten muhteşem bir fikir geldi!
Ayna Programı - Bangladeş 3 46:26
Ayna Programı - Bangladeş 3 861 izlenme - 5 yıl önce Ayna Programı - Bangladeş 3
Bangladeşlilerin Yiyebileceği Kadar Balık Avlaması 04:50
Bangladeşlilerin Yiyebileceği Kadar Balık Avlaması 412 izlenme - 2 yıl önce Bangladeşli insanların balık avlarken hamile ve küçük balıkları tekrar nehre salarak yaşam döngüsüne zarar vermediklerini doğaya saygılarını izliyoruz. Ahlakın medeniyetle gelmediğini ve göz tokluklarını ders verir nitelikte.
Bangladeş'te Tuğla Yapımı 02:32
Bangladeş'te Tuğla Yapımı 558 izlenme - 2 yıl önce Görüntülerdeki genç arkadaşlarımız, artık işi makine düzenine geçirmiş, insanımsı robot gibi çalışıyolar, tuğla da tuğla ama.
Erkek İçin Başlık Parası İstemek 00:45
Erkek İçin Başlık Parası İstemek 392 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş'te toplumun bazı kesimlerinde, kız ailelerinden başlık parası istenmesi evlilikleri güçleştiriyor. Devlet kızlara mikro kredi desteği vererek meslek sahibi olmalarını ve ihtiyaç duydukları parayı biriktirmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkiz Çocuklar Dünyaya Geldi 04:26
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkiz Çocuklar Dünyaya Geldi 96 izlenme - 9 ay önce 16 Temmuz'da Bangladeş’de sezaryenle dünyaya gelen Rabia ve Rukia isimli ikiz kız kardeş kafalarından yapışık halde doğdu. Tıp dünyasında benzer durumlarla karşılaşılsa da anne Taslima Hatun Uno ve eşi Muhammed Rafiqul İslam çocuklarının doğana kadar yapışık olduklarında habersiz olduklarını belirtiyor. Doğumdan sonra gözlerine inanamadıklarını söyleyen çift böyle bir durumla karşılaşmayı beklemiyorlarmış. Sezeryanla doğum yapan kadın gece boyunca iki farklı çocuk sesi duyduğunu ancak onları sabah görebildiğini söylüyor. Doğumdan önce ultrason sırasında kafanın bedenden büyük olduğu fark edilmiş ancak bunun su olduğu düşünülmüş. Bu yüzden de önemsenmemiş.
Lazer Gören Masum Köylü 02:09
Lazer Gören Masum Köylü 409 izlenme - 2 yıl önce Bangladeş'te gördüğünüz manzarada sıpalar garibim iki elemanı yakalamış oynatıyor, kolpa değilse tabii. aklıma zart zurt çıkan lazerle kedi oynatma videoları geldi.
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 04:46
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 205 izlenme - 2 yıl önce Bangledeş, 1947 yılında Hindistan'dan ayrıldıktan sonra "Doğu Pakistan" eyaleti olarak varlığını sürdürdü. 1971 yılında Pakistan'dan bağımsızlığını ilan eden Bangladeş'in ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
İdam Sonrası Bangladeş Karıştı  (4 Ölü) 01:29
İdam Sonrası Bangladeş Karıştı (4 Ölü) 463 izlenme - 4 yıl önce Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi liderlerinden Abdülkadir Molla'nın idamının ardından olaylar çıktı. Olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti.
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 00:38
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 192 izlenme - 2 yıl önce Avustralya'nın Bangladeş'i 5-0 mağlup ettiği maçta Aaron Mooy mükemmel bir gol attı
2 Euro'luk Ucuz T-Shirt (Duygulandıran Sosyal Deney) 01:44
2 Euro'luk Ucuz T-Shirt (Duygulandıran Sosyal Deney) 196 izlenme - 2 yıl önce 2013 yılında Bangladeş'te 1,129 kişinin hayatını kaybettiği felakete dikkat çekmek isteyen ekip Berlin'de bir sosyal deneye imza attı. Sokağın ortasına konulan kabinin üzerinde 'Sadece 2 Euro'ya T-shirt' yazılarak insanların dikkati çekildi. Kabine doğru yönelen insanlar parayı yerleştirdikten sonra beden ölçüleri girerek bir t-shirt sahibi olacaklarını düşündüler ancak onları bir sürpriz bekliyordu. Ekranda bir anda saatliği 13 Cent'e günde 16 saat çalışan küçük yaştaki insanların çalışma koşulları belirdi. Daha sonra insanlara hala bu ürünü satın almak istiyor musunuz yoksa bağış yapmak ister misiniz diye soruldu.
80 Yaşında Görünen Bebek 02:07
80 Yaşında Görünen Bebek 42 izlenme - 9 ay önce 4 milyonda bir görülen bir hastalık Bangladeşli bir bebeği buldu. Yeni doğan bebek 80 yaşında gibi görünüyor. Bangladeş'te, 80 yaşında bir adam gibi görünen bir bebek dünyaya geldi. Bebeğin kırışıklıkları, çukur gözleri, kalın bir derisi ve sırtında kılları var. Daily Mail'de yayınlanan habere göre, yerel doktorlar hastalığın sebebini bilmiyor ancak progeria, yani erken yaşlanma olduğunu düşünüyor. 4 milyonda bir görülen hastalık, çocukların normal bir hayat yaşamasına engel oluyor çünkü vücutları normalden daha hızlı yaşlanıyor.
Bangladeşli Balıkçılardan İnsanlık Dersi 04:50
Bangladeşli Balıkçılardan İnsanlık Dersi 174 izlenme - 3 yıl önce Özdemir Medya'nın ;
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 00:38
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 125 izlenme - 2 yıl önce Avustralya'nın Bangladeş'i 5-0 mağlup ettiği maçta Aaron Mooy mükemmel bir gol attı
Kriketin Bangladeşlilere Etkisi (Karizmatik Erkek İçerir) 01:04
Kriketin Bangladeşlilere Etkisi (Karizmatik Erkek İçerir) 104 izlenme - 2 yıl önce Görüntüler bir kriket maçından. Hindistan vatandaşı maçı izlemeye gelmiş ancak kameramanla bir sorunu var. Böyle bir bakışın, bıyık hareketinin başka bir açıklaması olamaz. Ayrıca 0:22 deki çocuğa dikkat. Evladım burnunu karıştırdın hadi canlı yayında bundan utanmıyorsun ama yüzüne sürmene gerek yoktu.
Hastalığı Nedeniyle 80 Yaşında Gibi Gözüken 4 Yaşındaki Çocuk 01:23
Hastalığı Nedeniyle 80 Yaşında Gibi Gözüken 4 Yaşındaki Çocuk 26 izlenme - 11 ay önce Bayezid Hossain isimli Bangladeşli bu çocuk henüz 4 yaşında ancak 'progeria' isimli hastalığı sebebiyle 80 yaşındaymış gibi görünüyor. Bayezid Hossain, dünyada oldukça nadir görülen bir rahatsızlık olan erken yaşta yaşlanma hastalığıyla dünyaya geldi. 18 yaşındaki annesi Tripti Khatun ise arkadaşlarının çocuğundan korktuğu Bayezid'in okula gidemediğini söylüyor. Hastalığı sebebi ile cildi normalden 8 kat hızlı yaşlanan çocuğun beyni ise herhangi bir zarar görmüyor.
Ders M.Ö 3000 Hinduizm Hindistan Nepal Ve Bengladeş Hindu Üçüncü Büyük Din 09:57
Ders M.Ö 3000 Hinduizm Hindistan Nepal Ve Bengladeş Hindu Üçüncü Büyük Din 80 izlenme - 3 yıl önce DERS M.Ö 3000 Hinduizm Hindistan Nepal Ve Bengladeş Hindu Üçüncü Büyük Din
Bangladeş'te İslama Aykırı Diye Kaldırılan Adalet Tanrıçası 00:57
Bangladeş'te İslama Aykırı Diye Kaldırılan Adalet Tanrıçası 2 izlenme - 4 hafta önce Yüksek Mahkeme önündeki 'Adalet Tanrıçası' heykeli 'islami değerlere aykırı' olduğu gerekçesiyle kaldırıldı.
Duvarların Ardında Hapsolmak - A9 Tv 04:15
Duvarların Ardında Hapsolmak - A9 Tv 3 izlenme - 1 ay önce John Carpenter’ın “New York’tan Kaçış” adlı filmi 1981 yılında gösterime girdiğinde büyük bir yankı uyandırdı. Film, Manhattan adasının 15 metre yüksekliğinde duvarlarla çevrildiği, karanlık bir geleceği konu alıyordu. Duvarlar çaresizlikten kaçışın mümkün olmadığını temsil ediyordu. Filmde duvarların arkasına hapsolmuş insanların yaşam mücadelesindeki korku ve dehşet hakimdi. Adanın dışındakiler rahat bir hayat sürerken, içerideki insanlar açlığa, sefalete ve ölüme mahkumdular. Açık hava hapishaneleri, 1980’lerin insanları için ürkütücü ve vicdanın yer almadığı bir geleceğin uygulamalarıydı. Sadece korku filmlerinde rastlanan ütopik cezalardı. Ne var ki bu hayali duvarlar, aradan geçen 35 yıl içinde gerçeğe dönüştü ve dünyanın dört bir yanında adeta günlük hayatın birer parçası haline geldi. Carpenter’ın 1981’deki hayali duvarları ile 2017’nin gerçek duvarları arasındaki fark ise çok açık: Suçluların yerine artık çoğunlukla masumlar duvarların arkasına kapatılıyor... Bugün 65 ülkede insanlar yüksek duvarlarla birbirlerinden ayrılmış durumda: Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika duvarlarla ayrılıyor. Hindistan ve Bangladeş sınırları arasında da duvarlar var. Batı Şeria ve Gazze’deki Filistinliler de duvarların ardında yaşıyorlar. Avrupa’daki yüzbinlerce mülteci duvarlarla çevrilmiş bir hayat sürüyor. Batı Sahra’da, Cezayir’de ve Fas’ta da durum farksız değil, uçsuz bucaksız çöller duvarlarla bölünmüş durumda. Belfast, Sao Paolo ve Humus şehirleri de duvarlarla ikiye ayrılıyor. Elbette ki ülkelerin kendi güvenliklerini korumak istemeleri doğaldır; ancak duvar örmek sorunları çözmez: Duvarlar, açlığı ve sefaleti engelleyemez. Radikalizmi ve şiddeti durduramaz. Savaşlara engel olamaz. Çaresiz mültecilerin sorunlarını çözemez. En yüksek duvarlarla çevrelense dahi kötülük yok olmaz. Zaten açlık, sefalet ve çaresizlik içinde olan insanlar, örülen duvarlarla birlikte daha büyük bir karamsarlığa itilir. Bu olumsuz ruh halinin getirdiği nefret ve sevgisizlik ise öfkenin artmasına, kavgacı nesillerin yetişmesine sebebiyet verir. Tabi ki bu da radikalizme davetiye çıkarır ve bazı kişiler çözümü kendilerince şiddette aramaya başlarlar. Başkalarını duvarlar arkasına hapsederek kendilerini korumaya çalışan insanlar genellikle sahte bir güvenlik hissi içinde yaşarlar. Çünkü kargaşaya, acılara kanlı ideolojilerin sebep olduğunu unuturlar. Bu ideolojilerin tuzağına düşenlerin radikalizmin de pençesine düşebileceklerini görmezden gelirler. Dünyadaki birçok sorunun temelinde yatan radikalizme karşı alınması gereken tedbir ise yeni duvarlar inşa etmek değildir. Bu konuda tek çözüm, radikalizmin geçersizliğini bilimsel delilleriyle ortaya koymak ve doğrusunu anlatmaktır. Geniş kapsamlı yardım seferberlikleri başlatmak ve kültürel çalışmalar yapmak da geçmişte yaşanmış utanç dolu yanlışları telafi etmek için güzel bir yol olacaktır.     http://www.a9.com.tr/izle/248472/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Duvarlarin-ardinda-hapsolmak A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Trene Binerken Bacağı Koptu 00:32
Trene Binerken Bacağı Koptu 12 izlenme - 9 ay önce Bangladeş'te hareket halindeki trene binmek isteyen bir kişi bacağından oldu. Yaşanan kaza anı saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi.
Ölüme Terk Edilen Rohinyalar - A9 Tv 03:26
Ölüme Terk Edilen Rohinyalar - A9 Tv 7 izlenme - 6 ay önce Dünya Rohingyalardan ilk kez 2012 yılında Arakan’da Budistlerle Müslümanlar arasında meydana gelen  kanlı çatışmalar sırasında haberdar oldu. Haklarında hemen hemen hiç haber yapılmayan Rohingyalar İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından “dünyanın en fazla zulüm gören halkı” olarak isimlendirildi. Arakan’daki çatışmalar, 9 Ekim’de, dokuz polis müdürünün kimliği belirlenemeyen silahlı saldırganlarca öldürülmesiyle yeniden şiddetlendi. Bu saldırı Myanmar askerlerinin Myanmar -Bangladeş sınırındaki Rohingya köylerini yağmalaması, erkekleri öldürüp kadınlara tecavüz etmesiyle sonuçlandı. 40 gün gibi kısa bir süre içerisinde 100’den fazla insan öldürüldü, 500 dolayında ev yakıldı. İnsani yardımın ulaşmadığı bölgede yetersiz beslenme nedeniyle 3000 çocuk ölüm riski ile karşı karşıya, 150,000 insan gıda ve ilaç yardımına muhtaç. Halk bir yanda tüm bu zorlukları yaşarken, Myanmar’ın fiili lideri San Suu Kyi tüm dünyanın gözü önünde devam eden insanlık suçlarını görmezden geliyor, suçlamaları kabul etmiyor. Nobel Barış Ödülü sahibi olan bu liderin bir yıl önce iktidara gelmesiyle insan hakları sorunlarına çözüm bulunacağı sanılmıştı. Hatta, ABD yönetimi yeni kurulan hükümetin Myanmar’ın kendi halkı olan Rohingyalıların haklarını iade edeceğini düşünerek Myanmar’a karşı yaptırımlarını hafifletti. Ne var ki kendi öz vatanları olan Myanmar’da vatandaş sayılmayan Rohingyalar hala her türlü haktan yoksun; soyadı alamıyor, dini ibadetlerini yerine getiremiyorlar. Diğer yandan evlenme, seyahat etme hatta okula gitme hakları yok. Vatanlarından kaçıp Myanmar-Bangladeş sınırına ulaşanlar ise Naaf Nehrini geçmeye çalışırken Myanmar ordusunca vuruluyor. Bangladeşli yetkililer  Rohingyaları mülteci olarak kucaklayıp korumak yerine onları geri dönmeye zorlayarak adeta ölüme yolluyorlar. Dünyanın bu bölgesinde söz konusu zulüm devam ederken refah içerisinde yaşayan bazı insanlar vicdanlarını tamamen kapatmış durumda.  Bu insanlar her an benzeri bir felaketi kendileri de yaşayabilecekken, başkalarının çektiği zorluklara çok rahat kayıtsız kalabiliyorlar. Ne var ki, insanı insan yapan şey Allah’ın ona ilhamı olan vicdandır. Doğru ve adil kararlar yalnızca Allah korkusuna dayalı bir vicdanla alınabilir. Zulüm görenler dünyanın diğer ucunda da olsa dünyadaki tüm insanlar zulme uğrayan mazlumlardan sorumludur. Bir Kuran ayetinde Allah bizlere bu sorumluluğumuzu şu şekilde bildirmektedir:  “Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına mücadele etmiyorsunuz?” (Nisa Suresi, 75) İster bir devlet memuru olun, ister bir düşünce kuruluşunda uzman, ister bir ev hanımı yada öğrenci; vicdanlı düşünüldüğü sürece herkesin zulme uğrayan insanlar için yapılabileceği şeyler vardır. Bu bağlamda Myanmar gibi insanlık suçu işlenen ülkelerde bu duruma son vermek için vicdan sahibi liderlere çok iş düşmektedir. http://www.a9.com.tr/izle/238710/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Olume-Terk-Edilen-Rohinyalar A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Glow Of The Firefly (Jonakir Alo) Fragman 01:30
Glow Of The Firefly (Jonakir Alo) Fragman 34 izlenme - 2 yıl önce 2014 yapımı Bangladeş filmi Glow of the Firefly fragmanı. Khalid Mahmood Mithu'nun yönettiği film, Bangladeş'i 2014 Oscar ödüllerinde temsil edecek.