Hoşgeldiniz!

Bangladeş

Bangladeş Sokaklarının Kurban Bayramında Kan Gölüne Dönmesi 00:34
Bangladeş Sokaklarının Kurban Bayramında Kan Gölüne Dönmesi 4.577 izlenme - 1 ay önce Bangladeş'in başkenti Daka sokakları Kurban Bayramı'nın ikinci gününde, kesilen kurbanlıkların kanları yüzünden kırmızıya boyandı. Salı günü aralıklarla yağmaya başlayan yağmur sonrası, kesilen kurbanların kanları ile kızıla boyanan sel suları başkent Daka sokaklarını korku filmlerini andıran görüntülere dönüştürdü. Daka Belediyesi'nin kentin kuzeyinde 496, güneyinde ise 504 kurban kesim yeri tahsis etmesine karşın, kent yaşayanlarının kurbanlarını evlerinin yakınlarında kesmeyi tercih ettikleri görüldü.
Hayatını Ağaç Adam Olarak Yaşıyor 03:07
Hayatını Ağaç Adam Olarak Yaşıyor 1.324 izlenme - 2 hafta önce Bangladeş’te yaşayan Abul Bajandar isimli 25 yaşındaki adam yaklaşık 10 yıldır Epidermodysplasia Verruciformis denilen hastalıkla yaşıyor. Ağaç adam lakabı takılan Abul, doktorların tedavisi sayesinde iyileşebilecek ancak 10 yıl sonra… Ailesi ile birlikte tedavi için yaşadıkları yerden göç etmek zorunda kalan adam doktorların söylediğine göre 10 yıl içinde bu hastalıktan tamamen kurtulabilecek.
Hakemden skandal karar 01:09
Hakemden skandal karar 2.564 izlenme - 10 ay önce Güney Asya Federasyon Kupası'nda Bhutan ve Bangladeş arasında oynanan maçta hakemden yanlış oyuncuya kırmızı kart göstererek skandal bir karara imza attı.
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkiz Çocuklar Dünyaya Geldi 04:26
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkiz Çocuklar Dünyaya Geldi 93 izlenme - 4 hafta önce 16 Temmuz'da Bangladeş’de sezaryenle dünyaya gelen Rabia ve Rukia isimli ikiz kız kardeş kafalarından yapışık halde doğdu. Tıp dünyasında benzer durumlarla karşılaşılsa da anne Taslima Hatun Uno ve eşi Muhammed Rafiqul İslam çocuklarının doğana kadar yapışık olduklarında habersiz olduklarını belirtiyor. Doğumdan sonra gözlerine inanamadıklarını söyleyen çift böyle bir durumla karşılaşmayı beklemiyorlarmış. Sezeryanla doğum yapan kadın gece boyunca iki farklı çocuk sesi duyduğunu ancak onları sabah görebildiğini söylüyor. Doğumdan önce ultrason sırasında kafanın bedenden büyük olduğu fark edilmiş ancak bunun su olduğu düşünülmüş. Bu yüzden de önemsenmemiş.
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 01:28
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 1.714 izlenme - 2 yıl önce Bangladeş sokaklarında oldukça rağbet gören ve videoda görüldüğü üzere ülkedeki yabancı ziyaretçilerinde ilgisini çekmeyi başaran yerel lezzet chotpoti damak çatlatan cinsten. Sözü fazla uzatmadan bu güzide sokak lezzetinin hazırlanışı ile sizi baş başa bırakıyoruz
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 01:28
Bangladeş Sokak Lezzetleri - Chotpoti 1.807 izlenme - 2 yıl önce Bangladeş Sokaklarında Oldukça Rağbet Gören Ve Videoda Görüldüğü Üzere Ülkedeki Yabancı Ziyaretçilerinde İlgisini Çekmeyi Başaran Yerel Lezzet Chotpoti Damak Çatlatan Cinsten. Sözü Fazla Uzatmadan Bu Güzide Sokak Lezzetinin Hazırlanışı İle Sizi Baş Başa Bırakıyoruz
Evde Hiç Elektrik Harcamadan 5 Derece Serinletmek 00:36
Evde Hiç Elektrik Harcamadan 5 Derece Serinletmek 212 izlenme - 4 ay önce Hem serinlemek hem de enerji verimliliğini artırmak için pratik bir yol. Çat kapı gelen sıcaklıkların en büyük düşmanı klimalara muhtaç olarak yaşayacağımız şu günlerde Bangladeş’ten muhteşem bir fikir geldi!
Bangladeş'te trenin içi yetmeyince... 01:37
Bangladeş'te trenin içi yetmeyince... 1.406 izlenme - 3 yıl önce Ramazan Bayramı'nda yakınlarını ziyaret etmek isteyen Banglandeşliler, trenlerin sadece içini değil üstünü de doldurdu.
Bangladeşlilerin Yiyebileceği Kadar Balık Avlaması 04:50
Bangladeşlilerin Yiyebileceği Kadar Balık Avlaması 340 izlenme - 1 yıl önce Bangladeşli insanların balık avlarken hamile ve küçük balıkları tekrar nehre salarak yaşam döngüsüne zarar vermediklerini doğaya saygılarını izliyoruz. Ahlakın medeniyetle gelmediğini ve göz tokluklarını ders verir nitelikte.
Ayna Programı - Bangladeş 3 46:26
Ayna Programı - Bangladeş 3 761 izlenme - 4 yıl önce Ayna Programı - Bangladeş 3
Bangladeş'te Tuğla Yapımı 02:32
Bangladeş'te Tuğla Yapımı 393 izlenme - 2 yıl önce Görüntülerdeki genç arkadaşlarımız, artık işi makine düzenine geçirmiş, insanımsı robot gibi çalışıyolar, tuğla da tuğla ama.
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 00:38
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 191 izlenme - 1 yıl önce Avustralya'nın Bangladeş'i 5-0 mağlup ettiği maçta Aaron Mooy mükemmel bir gol attı
Lazer Gören Masum Köylü 02:09
Lazer Gören Masum Köylü 296 izlenme - 2 yıl önce Bangladeş'te gördüğünüz manzarada sıpalar garibim iki elemanı yakalamış oynatıyor, kolpa değilse tabii. aklıma zart zurt çıkan lazerle kedi oynatma videoları geldi.
80 Yaşında Görünen Bebek 02:07
80 Yaşında Görünen Bebek 5 izlenme - 2 hafta önce 4 milyonda bir görülen bir hastalık Bangladeşli bir bebeği buldu. Yeni doğan bebek 80 yaşında gibi görünüyor. Bangladeş'te, 80 yaşında bir adam gibi görünen bir bebek dünyaya geldi. Bebeğin kırışıklıkları, çukur gözleri, kalın bir derisi ve sırtında kılları var. Daily Mail'de yayınlanan habere göre, yerel doktorlar hastalığın sebebini bilmiyor ancak progeria, yani erken yaşlanma olduğunu düşünüyor. 4 milyonda bir görülen hastalık, çocukların normal bir hayat yaşamasına engel oluyor çünkü vücutları normalden daha hızlı yaşlanıyor.
İdam Sonrası Bangladeş Karıştı  (4 Ölü) 01:29
İdam Sonrası Bangladeş Karıştı (4 Ölü) 459 izlenme - 3 yıl önce Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi liderlerinden Abdülkadir Molla'nın idamının ardından olaylar çıktı. Olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti.
2 Euro'luk Ucuz T-Shirt (Duygulandıran Sosyal Deney) 01:44
2 Euro'luk Ucuz T-Shirt (Duygulandıran Sosyal Deney) 193 izlenme - 1 yıl önce 2013 yılında Bangladeş'te 1,129 kişinin hayatını kaybettiği felakete dikkat çekmek isteyen ekip Berlin'de bir sosyal deneye imza attı. Sokağın ortasına konulan kabinin üzerinde 'Sadece 2 Euro'ya T-shirt' yazılarak insanların dikkati çekildi. Kabine doğru yönelen insanlar parayı yerleştirdikten sonra beden ölçüleri girerek bir t-shirt sahibi olacaklarını düşündüler ancak onları bir sürpriz bekliyordu. Ekranda bir anda saatliği 13 Cent'e günde 16 saat çalışan küçük yaştaki insanların çalışma koşulları belirdi. Daha sonra insanlara hala bu ürünü satın almak istiyor musunuz yoksa bağış yapmak ister misiniz diye soruldu.
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 04:46
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 146 izlenme - 2 yıl önce Bangledeş, 1947 yılında Hindistan'dan ayrıldıktan sonra "Doğu Pakistan" eyaleti olarak varlığını sürdürdü. 1971 yılında Pakistan'dan bağımsızlığını ilan eden Bangladeş'in ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Erkek İçin Başlık Parası İstemek 00:45
Erkek İçin Başlık Parası İstemek 191 izlenme - 2 yıl önce Bangladeş'te toplumun bazı kesimlerinde, kız ailelerinden başlık parası istenmesi evlilikleri güçleştiriyor. Devlet kızlara mikro kredi desteği vererek meslek sahibi olmalarını ve ihtiyaç duydukları parayı biriktirmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Hastalığı Nedeniyle 80 Yaşında Gibi Gözüken 4 Yaşındaki Çocuk 01:23
Hastalığı Nedeniyle 80 Yaşında Gibi Gözüken 4 Yaşındaki Çocuk 23 izlenme - 3 ay önce Bayezid Hossain isimli Bangladeşli bu çocuk henüz 4 yaşında ancak 'progeria' isimli hastalığı sebebiyle 80 yaşındaymış gibi görünüyor. Bayezid Hossain, dünyada oldukça nadir görülen bir rahatsızlık olan erken yaşta yaşlanma hastalığıyla dünyaya geldi. 18 yaşındaki annesi Tripti Khatun ise arkadaşlarının çocuğundan korktuğu Bayezid'in okula gidemediğini söylüyor. Hastalığı sebebi ile cildi normalden 8 kat hızlı yaşlanan çocuğun beyni ise herhangi bir zarar görmüyor.
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 00:38
Aaron Mooy'dan mükemmel gol 125 izlenme - 1 yıl önce Avustralya'nın Bangladeş'i 5-0 mağlup ettiği maçta Aaron Mooy mükemmel bir gol attı
Bangladeşli Balıkçılardan İnsanlık Dersi 04:50
Bangladeşli Balıkçılardan İnsanlık Dersi 171 izlenme - 3 yıl önce Özdemir Medya'nın ;
Trene Binerken Bacağı Koptu 00:32
Trene Binerken Bacağı Koptu 4 izlenme - 2 hafta önce Bangladeş'te hareket halindeki trene binmek isteyen bir kişi bacağından oldu. Yaşanan kaza anı saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi.
Kriketin Bangladeşlilere Etkisi (Karizmatik Erkek İçerir) 01:04
Kriketin Bangladeşlilere Etkisi (Karizmatik Erkek İçerir) 82 izlenme - 1 yıl önce Görüntüler bir kriket maçından. Hindistan vatandaşı maçı izlemeye gelmiş ancak kameramanla bir sorunu var. Böyle bir bakışın, bıyık hareketinin başka bir açıklaması olamaz. Ayrıca 0:22 deki çocuğa dikkat. Evladım burnunu karıştırdın hadi canlı yayında bundan utanmıyorsun ama yüzüne sürmene gerek yoktu.
Bangladeş'te Rahman Nizami'nin idam edilmemesi için bakanlığımız devreye girmeli 07:39
Bangladeş'te Rahman Nizami'nin idam edilmemesi için bakanlığımız devreye girmeli 35 izlenme - 7 ay önce Bangladeş'te Rahman Nizami'nin idam edilmemesi için bakanlığımız devreye girmeli Adnan Oktar’ın 6 Ocak 2016 tarihli A9 TV röportajından www.a9.com.tr www.harunyahya.org
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkizler Dünyaya Geldi 03:18
Bangladeş'de Kafasından Yapışık İkizler Dünyaya Geldi 5 izlenme - 4 hafta önce 16 Temmuz'da Bangladeş'de sezaryenle dünyaya gelen Rabia ve Rukia isimli ikiz kız kardeş kafalarından yapışık halde doğdu.
Bangladeş'te Motiur Rahman Nizami'nin idam edilmesi çok büyük bir zulüm ve ahlaksızlıktır 00:38
Bangladeş'te Motiur Rahman Nizami'nin idam edilmesi çok büyük bir zulüm ve ahlaksızlıktır 2 izlenme - 1 hafta önce Bangladeş'te Motiur Rahman Nizami'nin idam edilmesi çok büyük bir zulüm ve ahlaksızlıktır.
Kamerayı Gören Bangladeşlinin Kilitlenme Anı 01:04
Kamerayı Gören Bangladeşlinin Kilitlenme Anı 37 izlenme - 1 yıl önce Bir spor müsabakasında tribünde bulunan bangladeşli bir adam, kamerayı görür görmez adeta donup kalıyor. O anlar kameraya böyle yansıyor.
Ders M.Ö 3000 Hinduizm Hindistan Nepal Ve Bengladeş Hindu Üçüncü Büyük Din 09:57
Ders M.Ö 3000 Hinduizm Hindistan Nepal Ve Bengladeş Hindu Üçüncü Büyük Din 76 izlenme - 3 yıl önce DERS M.Ö 3000 Hinduizm Hindistan Nepal Ve Bengladeş Hindu Üçüncü Büyük Din
Bağnazlık yüzünden Bangladeşte İslam’ın resmi din olmaktan çıkarılması söz konusu 01:19
Bağnazlık yüzünden Bangladeşte İslam’ın resmi din olmaktan çıkarılması söz konusu 5 izlenme - 2 ay önce Bağnazlık yüzünden Bangladeşte İslam’ın resmi din olmaktan çıkarılması söz konusu.
Bangladeş'te Rahman Nizami'nin idam edilmemesi için bakanlığımız devreye girmeli 07:39
Bangladeş'te Rahman Nizami'nin idam edilmemesi için bakanlığımız devreye girmeli 11 izlenme - 5 ay önce Bangladeş'te Rahman Nizami'nin idam edilmemesi için bakanlığımız devreye girmeli