Hoşgeldiniz!

basın özgürlüğü

ZDF Yetkililerinin A Haber Ekibine Acayip Sert Tepkisi (Öyle Böyle Değil) 03:02
ZDF Yetkililerinin A Haber Ekibine Acayip Sert Tepkisi (Öyle Böyle Değil) 16.188 izlenme - 6 ay önce A haber muhabirine karşı alman ZDF televizyonu yetkililerinin aşırı sert müdahelesini ibretle ve Saadettin Teksoy haberi tadında izliyoruz.
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 11:28
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 12.898 izlenme - 9 ay önce Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bireysel ve basın özgürlüğüyle ilgili Türkiye'yi suçlayan yargılarla soran Die Welt muhabirine adeta ders verdi.
Erdoğan'ın Korumalarına Fırça Kayan Gizli Servis Ajanı! (Burası Amerika!) 00:29
Erdoğan'ın Korumalarına Fırça Kayan Gizli Servis Ajanı! (Burası Amerika!) 11.831 izlenme - 7 ay önce Dünya liderimizi onbaşıyla karşıladılar yetmedi korumalara fırça attılar.Dailymail gazetesi "Şaşılacak An" (astonishing moment) olarak konuyu işlemiş.Konu yine protestoculara aşırı şiddet uygulayıp,tepki gösteren Erdoğan'ın korumaları.Bu kez uyaranlardan biri de Türk artık ne yaptıysa... Haber Linki: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3520407/This-America-Astonishing-moment-secret-service-agent-scolds-Turkish-president-s-bodyguard-clashed-journalists-Washington.html Rafet El Roman'ın Konuyla İlgisi Olmayan Şarkısı: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/16520/rafet-el-roman-macera-dolu-amerika
Nihal Bengisu Karaca - Basın Özgürlüğünün Sınırları Var 01:43
Nihal Bengisu Karaca - Basın Özgürlüğünün Sınırları Var 10.163 izlenme - 11 ay önce "Öcalan geleceği gösteren bir liderdir" çıkışıyla ünlü "tarafsız" yazar Nihal Bengisu Karaca'nın, basın özgürlüğü ile ilgili sözleri ve Fehmi Koru'nun gerçekleri açıklaması.
Basın Özgürlüğü Nedir? - Sokak Röportajı 08:07
Basın Özgürlüğü Nedir? - Sokak Röportajı 611 izlenme - 1 yıl önce Sokak Röportajında halka ”Basın özgürlüğü nedir” sorusu sorulmuş. Cevaplar ise bir hayli şaşırtıcı… Basın Özgürlüğü Nedir? - Sokak Röportajı
Sokak Röportajları - Türkiye'deki Basın Özgürlüğü 02:41
Sokak Röportajları - Türkiye'deki Basın Özgürlüğü 457 izlenme - 2 yıl önce Sokağın nabzını tutan Sokak Röportajları son günlerde yaşanan internet yasasının kabulü ile çıkmış sokağa ve bir röportaj gerçekleştirmiş.İzliyoruz..
Pelin Batu - Basın Özgürlüğü Diye Bir Şey Yok Sadece Belli Cesur İnsanlar Var 02:42
Pelin Batu - Basın Özgürlüğü Diye Bir Şey Yok Sadece Belli Cesur İnsanlar Var 193 izlenme - 1 yıl önce Türkiye’de şu anda 100’e yakın konuya yayın yasağı getirildiğini belirten Pelin Batu, basın özgürlüğü konusunda dünyadaki en faşizan ülkelerle yarışır bir listede olduğumuza dikkat çekiyor. Batu, “Bunlara bakınca basın özgürlüğü diye bir şey yok. Sadece belli cesur insanlar var.” diyor. Pelin Batu oyuncu, akademisyen, yazar, sunucu, programcı gibi birçok unvana sahip. Onu farklı konular ve alanlarda konuşurken görebiliyoruz. Düşündüklerini yazdığı gazetede birçok gazetecinin başına geldiği gibi onun da yazılarına son verildi. Öncesinde sinyalleri almış olacak ki her yazısını bu son yazım diye yazdığını söylüyor Batu. Bugün TV’de “Yakın Tarihimizle Yüzleşme” programını hazırlayıp sunmaya başlayan Pelin Batu, bu kez de cemaatçi yaftasıyla karşılaşmış. Aleyhinde kara propaganda yapan havuz medyasına cevap vermeye lüzum görmediğini söyleyen Batu, 14 Aralık özgür basına darbe operasyonunun gözleri açtığını vurguluyor. “Özellikle Ekrem Dumanlı’nın gözaltına alınması gözümün önünden gitmiyor. Çünkü büyük bir kahraman olarak binlerce insanla çevrili bir şekilde gitti ve eğer amaç bir grubu kötüleyip, yaftalamak ve onlara gözdağı verip korkutmaksa ters tepti.” diyor. basın özgürlüğü konusunda dünyadaki en faşizan ülkelerle yarışır bir listede olduğumuzu söyleyen Batu, “Eritre, İran, Rusya gibi ülkelerle yarışır hale geldik. Bunlara bakınca basın özgürlüğü diye bir şey yok. Sadece belli cesur insanlar var. Bunlar da şimdi çoğunlukla işsiz vaziyette. Roman, anı, hatırat ya da internet sitelerinde yazarak günlerini geçiriyorlar.” diye konuşuyor.
Erdoğan'dan Cemaat Medyasına 01:51
Erdoğan'dan Cemaat Medyasına "Sevsinler Basın Özgürlüğünüzü" 479 izlenme - 3 yıl önce Erdoğan: Kampanyayı İçerde Ve Dışarıda Yürütenleri Biz Açıklamaya Başlarsak Yer Yerinden Oynar.
Devlet Başkanı Org. Kenan Evren'in İstanbul Konuşması (1982) 36:57
Devlet Başkanı Org. Kenan Evren'in İstanbul Konuşması (1982) 258 izlenme - 1 yıl önce Devlet Başkanı Orgeneral Kenan Evren'in 4.11.1982 tarihinde İstanbul'da Taksim - Atatürk Kültür Merkezi önünde halka hitaben yaptığı konuşmasıdır. Video'yu Youtube'ye Yükleyen ; Jarre76 'ya Teşekkür Ederiz...
Başbakan Erdoğan - Çevreci Doğan, Sevsinler Seni 04:58
Başbakan Erdoğan - Çevreci Doğan, Sevsinler Seni 176 izlenme - 2 yıl önce Tarih 7 Eylül 2008.. Ülkemizde medyanın "sadece medya" olmadığı, sermaye sahiplerinin seçilmişlere hükmettiği, seçilmişlerin ülkeyi yönet(e)mediği gerçeklerinin gün yüzüne çıkmasına sebep olan olaylardan biridir bu. Medya patronu Aydın Doğan'ın geçmiş hükümetlerde olduğu gibi siyasi iktidar ile giriştiği pazarlıktan umduğunu elde edemeyince basının namlusunu hükümete çevirdiği günler.. alkislarlayasiyorum'da yayınlanan "Aydın Doğan'ın Başbakanı Pijamalarla Uğurlaması" başlıklı videoda arkadaşların yaptığı yorumların "pijama mı değil mi"nin ötesine geçememiş olması o günlerde lolipopla dolandıklarının göstergesi olsa gerek. 1997 yılı Haziran'ında Mesut Yılmaz, Hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den aldığı gün daha Meclis'teki diğer partileri ziyaret edip güvenoyu almadan Medya Patronunu evinde ziyaret etmesi sorgulanmadı. videoda eli cebinde dolanan medya patronunun, başbakana yöneltilen "nasılsınız" sorusuna atlayan özgüveni sorgulanmadı. demek ki pijama sadece milletin iktidarına değil millete de giydirilmiş.. iyi uykular Türkiyem... EK: Aydın Doğan'ın Başbakanı Pijamalarla Uğurlaması http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/135280/aydin-doganin-basbakani-pijamalarla-ugurlamasi
Türkiye'de Neler Oluyor? - Basın Özgürlüğü 01:03
Türkiye'de Neler Oluyor? - Basın Özgürlüğü 51 izlenme - 1 yıl önce CHP'nin basın özgürlüğü ihlallerine değindiği basın kısıtlamarıyla ilgili reklam tanıtımı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazetecilere İlk Köşk Yasağı 02:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazetecilere İlk Köşk Yasağı 37 izlenme - 1 yıl önce 77 milyonu kucaklama vaadi ile köşke çıkan Tayyip'in ilk icraatı, yemin töreninde ve daha sonrası için 16 basın kuruluşunu içeri almamak oldu. İçeriye alınmayan gazetelerden biri Türkiye'nin en çok satan gazetesi, haber ajansı en büyük özel haber ajansı...
Sokak Röportajları - Türkiye'deki Basın Özgürlüğü Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 02:10
Sokak Röportajları - Türkiye'deki Basın Özgürlüğü Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 38 izlenme - 3 yıl önce Sokak Röportajları - Türkiye'deki Basın Özgürlüğü Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık 02:31
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık 8 izlenme - 2 yıl önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: - "Basın özürlüğü konusunda biz, evet 'Türkiye demokratikleşsin, basın, hak ve özgürlükler konusunda elimizden ne gelirse tüm yasal düzenlemeleri yapalım' diyoruz ama kutsallarımıza saldırılmasına, hakaret edilmesine de asla izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Basın özürlüğü konusunda biz, evet 'Türkiye demokratikleşsin, basın, hak ve özgürlükler konusunda elimizden ne gelirse tüm yasal düzenlemeleri yapalım' diyoruz ama kutsallarımıza saldırılmasına, hakaret edilmesine de asla izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz" dedi.
Sokak Röportajları - Türkiye'deki 02:41
Sokak Röportajları - Türkiye'deki "basın Özgürlüğü" Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 10 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'deki basın özgürlüğü hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sürekli Kart Ödül Erhan Anzerlioğlu 3 01:04
Sürekli Kart Ödül Erhan Anzerlioğlu 3 15 izlenme - 4 yıl önce Sürekli Kart Ödül Erhan Anzerlioğlu 3