Hoşgeldiniz!

başkaldırı

Girl Power - Monica Bellucci (1996) 00:49
Girl Power - Monica Bellucci (1996) 4.889 izlenme - 3 yıl önce 1996 yılında monica bellucci nin en az günümüzdeki hali kadar güzel ve alımlı çalımlı olduğu yıllardan kalma nostaljik bir reklamdır. kendisinin o dönemde 20-35 yaş aralığında (1964 doğumludur) olduğu için sütyene karşı bir başkaldırı olan bu reklam filminde oynamayı kabul ettiğini düşünüyoruz ve de tekrarlıyoruz. federal yasalara göre; 20-35 yaş aralığındaki bağyanların sütyen kullanmaları yasaktır.
Özgürlük - Kısa Animasyon 01:10
Özgürlük - Kısa Animasyon 539 izlenme - 3 yıl önce Orijinal adı Libertad olan İtalyan çizgi film animatörü Bruno Bozzetto'nun İtalya'daki özgürlük hareketine adadığı bu 1 dakikalık kısa animasyon-film bize hiçbir özgürlüğün oturularak kazanılamayacağını anlatıyor. Yönetmenin evrensel bir dil kullanması filmi etkili kılıyor, tekrar tekrar izletebiliyor.
Bir Aşkın Öyküsüdür Bu Şiir.. 03:56
Bir Aşkın Öyküsüdür Bu Şiir.. 476 izlenme - 9 yıl önce aŞkin,terkedİlİŞİn,bekleyİŞİn,sevgİlİye İsyanin Şİİrİdİr
Tekel İşçilerine_emekçi Halk Kemerini Sıkar Gelir 04:02
Tekel İşçilerine_emekçi Halk Kemerini Sıkar Gelir 264 izlenme - 8 yıl önce Şiir müzik fotoğraf abdullah oral
Eylül Zamanı. 12 Eylüllere 04:18
Eylül Zamanı. 12 Eylüllere 119 izlenme - 8 yıl önce eylül zamanıöyle uzak duruyor ki yaşan bizdengeceler uyuyor acıların içindehayat ormanları kurşunlanıyoryıkılmış korkunun kirli yanlarıkalleş ölüme gönüllü koşuyor çocuklarkurşun eriterek körpe yüreklerindeyağmurdan yine eser yokdirencin çığlığı yağıyor
Bende Halimce Pirsultanım 01:52
Bende Halimce Pirsultanım 57 izlenme - 9 yıl önce abdullah oral şiiri müzik __süleyman özkan
Mehmet Toksoy - Başkaldırı 03:24
Mehmet Toksoy - Başkaldırı 3 izlenme - 11 ay önce ‘’Başka Bir Dünya Mümkün’’ isimli albüm yayında... Albümde, Charles Fubar, Arya, Menfa, Ahir, VR, GünahEvi, Radansa, Can Odabaşı, Xessat, Tolky ve Angarya'nın imzası bulunan altyapılar kullanıyor. Albümün kapak tasarımı U119’a ait olup, tüm Mix&Mastering işlemleri Mehmet Toksoy tarafından ''Aykırı Müzik'' bünyesinde yapılmıştır. 7-BAŞKALDIRI Kayıt Stüdyosu : Aykırı Müzik (Mix - Mastering) : Mehmet Toksoy Altyapı : Radansa Çıkış tarihi : 20 Haziran [ Başka bir kanala yüklenmesi yasak değildir. İzinsiz her türlü kopyalanabilir, dağıtılabilir, çoğaltılabilir. Hiç kimseye de bu yüzden yasal işlem yapılmaz ] Sözler : Elektrikli sandalyede Sacco ve Vanzetti S*kik mahkemeniz kanlı beni katile benzetti ! Yedi yıllık mahkumiyet badireler geçti Adım direniş ve despotizme sancı veren gencim ! Şaraplarla kutla gör ve jakuzin dibini Bugün elli kilo tnt ve Bakunin gibiyim ! Enternasyonel de adım radikal fikirli Peki mülkiyete karşı duran barikat kimindir ? Anti natalizme kayan beyin iktidara sapar ! Bir gün apolitik nesiller de inzivaya satar Bütün görüşlerini, böyle dövüşmeyi mi Ekmek aslan ağzı fakat sende bölüşmeyi bil ! İspanya devriminde parladım ve yıldız oldum Eski dünya yıkıldı ve dümdüz oldu ! Kara bayraklarım gecelere gündüz oldu Dünyaya bir ateş yaktık, üstü kordu ! Burda kanunları vicdan koyar hükme dair Çünkü bireysel bir özgürlüğe müptelayım ! Farklı düşünceler bu dünyada hükmen hain ! Paris komününde aranırsa dünde fail… Anarko sendikalist direniş ve Barcelona Notlarımda şan ve şeref anlatılır sahte doğudan Direnmek erdem benim fikirlerim Malatesta Beyaz sandığınız dünyanıza kara destan ! Dogmatik bir kavram ince legal görüş yandan Benden uzak dursun anlattığın materyalist kavgan ! Zehrinizin kaynağıysa yedi kollu şamdan Aç gözlü bir hayvan, bıkmadınız kandan ! Dayatmadan uzak saf ve beşeri bir ahlak İdeolojik safsatayı inanç diye satmak Bürokratik distopyaya protesto katmak Fikirlere değil, kağıt parçasına tapmak ! Meşru zemin kolektivist zihinlerde bahar Bir gün özgürlüğün yağmurları devletlere yağar ! Siyasal iklimde birey olmak basit bir intihar Rahat teorikler anlatamaz kulaklar da sağır Alternatif sigortadır monarşiler dağıt ! Çünkü her iktidar bozulur bu entropiden saat Tel örgüler dikenli ve önlerinde kağıt Manifesto kadar sert olur bu dillerinde ağıt Güzel yarınlar mı evanjelist görme dinleyeni Sikeyim her sorunu silahlara çözmek isteyeni ! Arap petrolleri kadar meşhur körfezin değeri Çakal dünyanızı reddettim ve dönmedim beğenip !