Hoşgeldiniz!

başkanlık seçimleri

Erdoğan Trump İçin Ne Demişti ? 00:59
Erdoğan Trump İçin Ne Demişti ? 1.962 izlenme - 1 yıl önce Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı seçilen Donald Trump'la ilgili görüşleri böyleydi. İstanbul’da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (TÜMSİAD) mensuplarına hitap eden Erdoğan, mevcut başkan Barack Obama’nın aksine, Trump’ın Müslüman aleyhtarı ve İslamofobik bir söylem kullandığını söylemişti “İşte Amerika. Aynı şey orada. Şu anda adaylardan bir tanesi Müslümanlara vuruyor, vuruşturuyor. Sayın Obama burada Müslümanlardan yana tavır koyuyor, ‘Böyle bir ayırım yapamazsınız’ diyor ama diğer aday, Müslümanların Amerika’da olmasına adamın tahammülü yok.”
Avrupa'nın Diktatör Lideri : Lukaşenko 02:14
Avrupa'nın Diktatör Lideri : Lukaşenko 2.299 izlenme - 2 yıl önce 10 Temmuz 1994'te seçimleri kazanarak Belarus'un Devlet Başkanı oldu. 1975'te Mogilev Pedagoji Enstitüsü'nden, 1985'te ise Belarus Tarım Akademisi'nden mezun oldu. Sınır Birlikleri ve Sovyet Ordusunda görev yapan Lukaşenko Sovyet Ordusu'nda, Minsk'te subay olarak görev yaptı.
brad pitt karaman diliyle dublaj zzx&yedibeni7 01:51
brad pitt karaman diliyle dublaj zzx&yedibeni7 5.691 izlenme - 8 yıl önce brad pitt karaman diliyle dublaj zzx&yedibeni7,karaman düblaş takımı,brad pitt karaman belediyesi başkanlık seçimleri
Barack Obama yeniden ABD Başkanı 02:27
Barack Obama yeniden ABD Başkanı 438 izlenme - 5 yıl önce ABD başkanlık seçiminde kritik eyaletlerden Iowa ve Ohio'yu da kazanan Demokrat Parti'nin adayı Barack Obama, ikinci kez ABD başkanı seçildi. Son duruma göre, Obama 50 eyaletten 22'sinde, Romney de 23'ünde galip geldi. Başkan seçilmek için 538 seçici delegeden 270'ini kazanması gereken Obama, Ohio'daki sonuçların açıklanmasıyla birlikte delege sayısını 280'e çıkardı. Obama böylelikle ABD'nin 45. başkanı oldu.
Hidayet Türkoğlu'ndan Trump açıklaması 05:12
Hidayet Türkoğlu'ndan Trump açıklaması 89 izlenme - 1 yıl önce Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Hakan Çelik ile Hafta Sonu’na konuk oldu. 16 yıl Amerika'da yaşayan Türkoğlu, Trump'ın Başkanlık seçimini kazanmasını beklenmedik bir gelişme olarak yorumladı. Müslüman bir Türk olarak bugüne kadar Amerika'da ırkçılıkla karşılaşmadığını söyleyen Türkoğlu, Müslümanlıkla - terörü ayırmak gerektiğini vurguladı. Donald Trump ile ilgili dönemin de yaşanarak anlaşılacağını belirtti.
Trump: 00:30
Trump: "Ben Yanlış Yapmadım" 2 izlenme - 1 ay önce ABD’de 13 Rusya vatandaşı ve 3 şirket hakkında ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusu yapıldı.
Obama Yeniden ABD Başkanı 00:55
Obama Yeniden ABD Başkanı 85 izlenme - 5 yıl önce Obama'nın 313, Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney'in ise 225 seçici delege oyu alacağını tahmin eden NYT, yapılan 12 anket sonucundan yalnızca ikisinde Romney'in Obama'ya göre yüzde 1 puan önde olduğunu belirtti. Anket sonuçlarına göre Obama'nın ulusal düzeyde oyların yüzde 50,8'ine sahip olacağı, Romney'in ise yüzde 48,3 oranında oy alacağı ifade ediliyor. American Research ile Monmouth U/Survey adlı araştırma şirketlerinin kamuoyu yoklamalarında ise Obama ile Romney'in eşit oy aldığı görüldü. Geriye kalan sekiz anket sonucunun hepsinde Obama yüzde 1 ile yüzde 4 oranında rakibinden önde görünüyor. Obama lehine sonuçlanan 8 kamuoyu araştırmasının ortalamasına göre, Obama'nın rakibinden yüzde 1,6 oranında daha fazla oy alacağı hesaplanıyor.
Amerika Başkanlık Seçimleri Türkiye'yi nasıl etkiler? 08:18
Amerika Başkanlık Seçimleri Türkiye'yi nasıl etkiler? 19 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK Facebook sayfasında canlı yayın yapan Cem Seymen, bugün gerçekleşen Amerika başkanlık seçimlerini değerlendirdi. Seymen Donald Trump'ın ve Hillary Clinton'ın Türkiye için olumlu ve olumsuz yönlerini anlattı.
CHP Kurultayı'nda Yayınlanan Gezi Direnişi Belgeseli 09:48
CHP Kurultayı'nda Yayınlanan Gezi Direnişi Belgeseli 36 izlenme - 3 yıl önce Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Kurultay'ında yayınlanan Gezi Direnişi Belgeseli efendim. Genel başkanlık seçimleri için toplanan kurultayda Gezi Direnişi ve hayatını kaybeden gençler unutulmadı. Programın başlangıcından önce kurultaya gelenlere ve Korkmaz, Cömert ailesine hazırlanan belgesel izletildi. Belgesel salondaki bir çok insanı duygulandırdı. Son olarak bir şiir dizesiyle noktalamak istiyorum bu açıklamayı. "Elbet bir bildiği var bu çocukların.. Kolay değil öyle genç yaşta ölmek." Ruhlarınız şad olsun!
ABD Başkanlık Seçimlerinde Son Durum: Trump aşkan Oluyor.. 05:38
ABD Başkanlık Seçimlerinde Son Durum: Trump aşkan Oluyor.. 4 izlenme - 1 yıl önce ABD Başkanlık seçimlerinde son durum: Trump başkan oluyor.. Dünyanın gözü, başkanlık seçimi nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nde. ABD halkı 45. başkanını seçmek için sandık başına gitti. Demokratların adayı Hillary Clinton, Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump ile yarışıyor. Şu anda Cumhuriyetçi aday Donald Trump yarışı önde götürüyor.
Adalet Bakanı Bozdağ ABD'deki Başkanlık Seçimini Değerlendirdi 01:25
Adalet Bakanı Bozdağ ABD'deki Başkanlık Seçimini Değerlendirdi 1 izlenme - 1 yıl önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AA Editör Masası toplantısında, ABD seçimlerini değerlendirirken, "ABD halkı kimi başkan seçerse Türkiye o başkanla çalışmaya devam edecektir. Çünkü ABD ile Türkiye ilişkileri devletler arası ilişkilerdir." dedi.