Hoşgeldiniz!

başkanlık sistemi

Dünyanın Bütün Yetkilerini Kendisinde Toplayan Adam 00:39
Dünyanın Bütün Yetkilerini Kendisinde Toplayan Adam 14.318 izlenme - 5 ay önce Konudan konuya, kişiden kişiye ışık hızıyla geçip işlemcimizin yanmasına sebep olacak bir konuşma yapan dahinin röportajını izliyoruz.
Başkanlık Sistemi ve Türk İnsanı 01:54
Başkanlık Sistemi ve Türk İnsanı 4.803 izlenme - 9 ay önce Şuan ülkenin başlıca gündem maddesi olan başkanlık sistemi hakkında sorular ve halkımızın cevapları
Levent Gültekin - Erdoğan Biryerlere Çalışıyor 13:29
Levent Gültekin - Erdoğan Biryerlere Çalışıyor 4.704 izlenme - 9 ay önce Levent Gültekin: Erdoğan biryerlere çalışıyor. Ruşen Çakır Medyascope: Başkanlık sistemi mi geliyor? Konuk; Levent Gültekin
Ateizm 2.0 19:16
Ateizm 2.0 2.478 izlenme - 6 ay önce Ateizmin dinlerden neleri alması gerektiği ve dinlerin sadece peri masalı değil insanları etkileme gücü yüksek ekonomik bir yapılanma olması üzerine abimiz konuşmuş normalde bunu iyilik penisi facebook sayfasında izlemiştim bir kaç gün önce tedx youtube sayfasında türkçe çeviri yapan başka biri de varmış oradan türkçe altyazılı videolara da bakabilirsiniz bu ve benzeri
Kemal Kılıçtaroğlu: Başkanlık Sistemini Bu Ülkede Kan Dökmeden Gerçekleştiremesin! 03:11
Kemal Kılıçtaroğlu: Başkanlık Sistemini Bu Ülkede Kan Dökmeden Gerçekleştiremesin! 4.492 izlenme - 1 yıl önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu TOBB 72. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, AKP’nin yeni anayasa taleplerini gündeme getirip, ”Bir kişi konuşacak Türkiye susacak. Bir kişi konuşacak hakim ona göre karar verecek. Bir kişi konuşacak ona göre milletvekili listeleri hazırlanacak. Bir kişi konuşacak istediği adam hapse girecek. Neymiş böyle başkanlık sistemi. Böyle bir başkanlık sistemini bu ülkede kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz. Açık ve net” dedi.
Başkanlık Sistemi Gelmeli Mi? - Sokak Röportajı 05:38
Başkanlık Sistemi Gelmeli Mi? - Sokak Röportajı 2.078 izlenme - 9 ay önce Başkanlık sistemi ile birlikte Türkiye'nin sıçrama yapacağını söyleyenler olduğu gibi bazı sakıncaları olacağını iddia eden çevreler de var. Peki halk ne düşünüyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hitler Almanya'sında da Üniter Başkanlık Sistemi Var 00:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hitler Almanya'sında da Üniter Başkanlık Sistemi Var 3.940 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşü gazetecilere açıklama yaptı. Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya'nın ölümü üzerine Suudi Arabistan ziyaretini erken bitiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Türkiye'ye döndü. Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, kendisiyle birlikte Medine'ye giden heyette yer alan ve kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Hasan Karakaya ile ilgili olarak "Uzun süredir bir yol arkadaşlığımız vardır. Hemen hemen her seyahatinde yanımda olan bir arkadaşımızdı. Güçlü bir kaleme sahip olduğuna inanıyorum. Doldurulamayacak bir yere sahip olan bir kardeşimiz olarak görüyorum" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından yaptığı üniter başkanlık sistemi olabileceği yönündeki açıklamasını değerlendiren Erdoğan, Hitler Almanyası'nı örnek gösterdi. Erdoğan, "Üniter sistemli başkanlık baktığımızda var. Hitler Almayasına baktığımızda da bunu görürsünüz. Başka ülkelerde de görürsünüz" diye konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Bu ziyaret vesilesiyle iki ülke arasında mükemmel ilişkilerin her alanda daha da geliştirilebilmesi için atılacak adımlar nelerdir, bunları ele alma fırsatını bulduk. Suudi Arabistan'la bölgesel konuları da aramızda değerlendirdik. Görüşmelerimizde ikili ilişkilerimizin yanı sıra bölgesel konuları ele alırken tabii ki en önemli adım ikili ilişkilerde Stratejik İşbirliği Konseyi kurulması kararının alınması oldu. İslam İşbirliği Teşkiyatı Türkiye'de yapılıyor. Körfez işbirliği ile ilgili görüştük. Karşılıklı işbirliğin artırılması yönünde birlikte atılabilecek adımları görüştük. Değerli kardeşim Hasan Karakaya'yı saat 01:00 civarında kaybettik. Kendisine rahmet filiyorum, Ailesine saırlar diliyorum. Uzun süredir bir yol arkadaşlığımız vardır. Hemen hemen her seyahatinde yanımda olan bir arkadaşımızdı. Güçlü bir kaleme sahip olduğuna inanıyorum. Doldurulamayacak bir yere sahip olan bir kardeşimiz olarak görüyorum. Rabiimden rahman ve rahim ismiyle tecelli çtmesini diliyorum Yarın Fatih Camii'nde cenaze namazını kılacağız ardından Edirnekapı Şehitliği'ne defnedeceğiz. Başkanlık sistemi Başkanlık sistemi ile ilgili çok geniş bir kesimi dinleyeceğiz. Üniter sistemli başkanlık baktığımızda var. Hitler almayasına baktığımızda da bunu görürsünüz. Başka ülkelerde de görürsünüz. Yeter ki bütün mesele başkanlık sisteminin uygulamasında halkını rahatsız eden bir yapısı olmasın. Şu anda da “Başkanlık sistemleri de A’dan Z’ye pirüpaktır” diyemeyiz ama diğerlerine kıyasla baktığımız zaman parlamenter demokrasiye göre onların çok daha başarılı olduğunu görüyoruz. Gelişmiş ülkelerin kahir ekseriyetinde başkanlık sistemini olduğunu görüyoruz. ABD’deki partili başkanlık sistemidir.
Başkanlık Seçimi - Kurcala 01:32
Başkanlık Seçimi - Kurcala 2.563 izlenme - 8 ay önce Kurcala ekibi başkanlık seçimini yorumlamış. Kurcala kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCU1Fhn0o5S0_mdcgwCPuLDg?sub_confirmation=1
Yiğit Bulut - Seçim Sonuçlarının Başkanlık Sistemini İşaret Ediyor 01:30
Yiğit Bulut - Seçim Sonuçlarının Başkanlık Sistemini İşaret Ediyor 5.738 izlenme - 2 yıl önce 07 Haziran 2015 Pazar 21:13 Cumhurbaşkanı'nın ekonomiden sorumlu danışmanı Yiğit Bulut'a göre seçim sonuçları başkanlık sistemine işaret ediyor..
Parametre -  17 Ağustos 2015 54:41
Parametre - 17 Ağustos 2015 2.528 izlenme - 2 yıl önce Ekranların piyasası en geniş programı "Parametre"de, Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
Turgut Özal Başkanlık Sistemini 1993'de Mehmet Ali Birand'a Anlatmıştı 01:27
Turgut Özal Başkanlık Sistemini 1993'de Mehmet Ali Birand'a Anlatmıştı 371 izlenme - 8 ay önce TURGUT ÖZAL 1993 SENESİNDE VEFATINDAN ÖNCE MEHMET ALİ BİRANDIN 32.GÜN PROGRAMINDA BAŞKANLIK SİSTEMİNİ BAKIN NASIL ANLATMIŞ
Sizce Başkanlık Sistemi Nedir? - Sokak Röportajı 02:29
Sizce Başkanlık Sistemi Nedir? - Sokak Röportajı 617 izlenme - 2 yıl önce Başkanlık Sistemi genel anlamı olarak, devlet yönetiminde tek bir kişinin başkanlığında hükûmet etme ve devleti yönetme esasına bağlı siyasi sistem olarak açıklanmaktadır. Bu sistemin özelliklerinden bir tanesi, Başkanlık sisteminde yasamanın yürütmeyi fesh etme yetkisi olmadığıdır. Son dönemler gündeme gelen ve herkesin merak ettiği Başkanlık Sistemi sokak röportajında halka sorulmuş. Bakalım ne cevaplar alınmış?
Başkanlık Kabul Edilirse Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Yapmaya Devam Edecek Mi 01:41
Başkanlık Kabul Edilirse Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Yapmaya Devam Edecek Mi 323 izlenme - 9 ay önce Başkanlık sistemine ilişkin teklifin ocak ayında Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. Peki o anayasal düzenlemelerin içeriğinde hangi başlıklar olacak, anayasa değişikliğinin kabul edilmesi halinde Erdoğan görevine cumhurbaşkanı olarak mı devam edecek, bir erken seçim söz konusu mu? CNN TÜRK'e konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, erken seçim ihtimaline kapıları kapadı. Başkanlık ile ilgili teknik konuların kanunlarla düzenleneceğini söyledi.
Kırıkkale Halkının Başkanlık Sistemi Görüşleri - Sokak Röportajları 10:19
Kırıkkale Halkının Başkanlık Sistemi Görüşleri - Sokak Röportajları 252 izlenme - 9 ay önce Bitmek bilmeyen başkanlık sistemi hakkından bir fikirlerini alalım denilen Kırıkkale halkına soruldu.İlginç cevaplar söylendi.Bu eğlenceli sokak röportajını izliyoruz
Ayşenur Arslan'dan Halk TV izleyicilerine AK Parti Uyarısı (Medya Mahallesi 19 Nisan Salı) 02:01
Ayşenur Arslan'dan Halk TV izleyicilerine AK Parti Uyarısı (Medya Mahallesi 19 Nisan Salı) 636 izlenme - 1 yıl önce Ayşenur Arslan'dan Halk TV izleyicilerine AK Parti uyarısı Gezici'nin anketinde AK Parti rekor kırdı Gezici Araştırma Şirketi'nin son yaptırdığı ankette AK Parti yüzde 56 ile rekor kırarken, MHP ve HDP baraj altında kaldı. AYŞENUR ASLAN ŞOK Gezicinin sahibi Murat Gezici ile birlikte, Halk TV'deki programında anket sonuçlarını açıklayan Ayşenur Aslan sonuçları görünce çok şaşırdı. Aslan, rakamları açıklamadan önce izleyicilerini "Sakin olun" diye uyardı. İşte muhalifleri şoke eden sonuçlar;
Kendini Her Şey İlan Eden Adam 00:39
Kendini Her Şey İlan Eden Adam 159 izlenme - 5 ay önce Sokak röportajında başkanlık sistemi hakkındaki düşüncesi sorulan adam, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanlığı'nı çoktan ilan etmiş bile.
Sedat Peker'in Evet Propagandası (27 Ocak 2017) 00:53
Sedat Peker'in Evet Propagandası (27 Ocak 2017) 107 izlenme - 6 ay önce Sedat Peker'in Evet Propagandası (27 Ocak 2017) Sedat reisde kendine gelen isteğe cevap verdi.Sedar reis başkanlık sistemine evet dedi
3 Dakikada Amerikan Başkanlık Sistemi (Cumhuriyetçi Parti) 02:51
3 Dakikada Amerikan Başkanlık Sistemi (Cumhuriyetçi Parti) 398 izlenme - 2 yıl önce Seçim öncesi başkanlık sistemi üzerinde hararetli tartışmalar süredursun övgü ile bahsedilen Amerikan tipi başkanlık sisteminin detaylarını içeren kısa bir değerlendirme.
Derbi Sonrası Sosyal Medyayı Sallayan Fotoğraf 01:03
Derbi Sonrası Sosyal Medyayı Sallayan Fotoğraf 1.066 izlenme - 2 yıl önce Galatasaray'ın Kadıköy'de Fenerbahçe karşısında elde ettiği son galibiyette forma giyen futbolcuların yer aldığı kadronun fotoğrafı sosyal medyada günün konusu oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başkanlık Açıklaması 03:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başkanlık Açıklaması 137 izlenme - 9 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, 'Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye’sini beraber kuracağız' dedi.
Başkanlık Sistemi Gelmeli Mi? - Röportaj 07:37
Başkanlık Sistemi Gelmeli Mi? - Röportaj 96 izlenme - 8 ay önce Son dönemde çok tartışılan başkanlık sistemi halka sorulmuş. Başkanlık sistemi iyi mi kötü mü onu zaman gösterir ama bakalım halk ne düşünüyor?
Banu Avar'la Dünya Düzeni (2. Sezon) - 8. Bölüm (Bitiş) 34:05
Banu Avar'la Dünya Düzeni (2. Sezon) - 8. Bölüm (Bitiş) 485 izlenme - 3 yıl önce İthal Başkanlık Sistemi Demokratik seçim adı altında bir kukla tiyatrosu daha yaşandı. Ekranlarda ve meydanlarda parti başkanları vardı. Halk bir ona, bir buna baktı. Yuhaladı, bağırdı, alkışladı... Şimdi ödenecek bedelin zamanı. Ekonomisiyle, siyasetiyle, kültürüyle tamamen dışa bağımlı olarak yönetilen Türkiye, yeni bir anayasa yapacak. Küresel efendiler öyle istiyor. Yeni anayasa ulus devletin sonu olacak. Türkiye fiilen bir başkanın iki dudağı arasında kalacak. Başta Güneydoğu olmak üzere özerk bölgeler ortaya çıkacak. Türkiye milli irade gösteremezse, 91 yıllık bir ulus devletin yerini federalizm alacak. Üniter devlet yapısını değiştirmeyi öngören yeni bir anayasa, diktatörlüğe yol açacak bir başkanlık sistemi, bölünmeyi getiren yerel özerklik dayatması ve federal bir Türkiye. Küresel efendilerin bize çizdiği yol haritası bu! Halk, eski sistem bize ne getirdi ki, yeniyi denemiyelim dediği anda uçurumdan yuvarlanmış olacak. Çünkü eski sistemi bu hale sokanlar ve yeniyi kurgulayanlar aynı odaklar. Başkanlık sistemi ulus devleti çözecek anahtar, model ülkelere bir bakalım. Kaynak: http://banuavar.com.tr/ithal-baskanlik-sistemi/
Cumhurbaşkanı İle Özel Programı Ortak Yayınla Cnn Türk ve Kanal D’de 00:47
Cumhurbaşkanı İle Özel Programı Ortak Yayınla Cnn Türk ve Kanal D’de 68 izlenme - 4 ay önce Türkiye referanduma giderken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden yapılacak canlı yayında değerlendirecek. Cumhurbaşkanlığı sistemi ne getirecek? Parlamenter sistemden farkı ne olacak? Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik soracak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıtlayacak. Cumhurbaşkanı ile Özel programı bu akşam 19:30'da ortak yayınla CNN TÜRK ve Kanal D’de olacak.
Adnan Oktar: Benim kanaatim bu anayasa değişikliğine 02:33
Adnan Oktar: Benim kanaatim bu anayasa değişikliğine "evet" demekte hayır olduğudur. 84 izlenme - 5 ay önce Adnan Oktar’ın 15 Şubat 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/241898/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Adnan-Oktar-Benim-kanaatim-bu-anayasa-degisikligine--evet--demekte-hayir-oldugudur A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Devlet Bahçeli Başkanlık Sistemi İçin Neler Demişti İzleyin 03:13
Devlet Bahçeli Başkanlık Sistemi İçin Neler Demişti İzleyin 57 izlenme - 6 ay önce OKEYAZRAM.COM - Devlet Bahçeli Başkanlık Sistemi İçin Neler Demişti Lütfen Videomuzu Sonuna Kadar İzleyin | Başkanlık Sistemi ve Devlet Bahçeli Yorumu | Başkanlık Sistemi İçin Bahçeli Önceleri Ne Diyordu Şimdi Ne Diyor | Devlet Bahçeli Neden Başkanlık Sistemi İçin U Dönüşü Yaptı.
Başkanlık Sistemini Tartışmak Sevaptır - Burhan Kuzu 03:42
Başkanlık Sistemini Tartışmak Sevaptır - Burhan Kuzu 350 izlenme - 3 yıl önce Her konunda dinin arkasına saklanan akpli kurmaylarından burhan kuzunun başbakanlık sistemi hakındaki fantastik beyanı.
Mevcut Sistem Zayıf Olduğu İçin 28 Şubat’ta Milletin Canını Okudular” 07:37
Mevcut Sistem Zayıf Olduğu İçin 28 Şubat’ta Milletin Canını Okudular” 31 izlenme - 4 ay önce “Mevcut sistem zayıf olduğu için 28 Şubat’ta milletin canını okudular”
Deniz Baykal'dan Başkanlık Yorumu 04:05
Deniz Baykal'dan Başkanlık Yorumu 92 izlenme - 9 ay önce CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, gündemdeki 'başkanlık sistemi' konusuyla alakalı görüşlerini Yeni Birlik Gazetesi yazarı gazeteci Avni Özgürel ile paylaştı. İşte Baykal'ın başkanlıkla ilgili o açıklamaları. .
Evet vs Hayır Başkanlık Sistemi - Rap Savaşları 02:51
Evet vs Hayır Başkanlık Sistemi - Rap Savaşları 40 izlenme - 4 ay önce Ülkenin siyasi gündeminde olan Başkanlık Sistemi konusunda oy verecek olan "Evet ve Hayır" cephelerinin görüşlerini mizah ile harmanlayarak sizlere aktarmak istedik. İyi Seyirler... Not : Bu videonun hazırlanma amacı tamamen mizah amaçlıdır. Lütfen kışkırtıcı, hakaret içeren küfür içeren yorumlarınızı kendinize saklayınız. İyi seyirler. Kanalımıza Abone olmayı ve Anket'e oy atmayı unutmayın dostlar. ABONE ol ? https://goo.gl/WHXEen Facebook ?https://goo.gl/msZszm Twitter ? https://goo.gl/iuhWpq Diğer Atışma Videoları ? Sağcı vs. Solcu : https://goo.gl/nQv8k6 Sagopa Vs Ceza : https://goo.gl/byOYCU Rambo Vs Battal Gazi : https://goo.gl/Qqj5TW Albert Einstein Vs Adnan Oktar : https://goo.gl/eb5lo5 Evetçi: Evet der geçerim reisi seçerim Reisin bahsettiği yüzde elliden biriyim Sokağa çıkıp hesabını sorduk demokrasinin Fetö metö yok artık bam bam bam Referanduma düştük nazar değdirdi gözleri Hayır diyorsan sana girsin başkanlık sistemi Reise laf uzatma çarpılcan her taraftan Millet vekili mekili yok bam bam bam Laf yapmayın ulan çağırsalar gideriz Ana binanıza gelip çayımızı içeriz Gelirken erzak alırız çarşı pazardan Darbe marbe yok artık bam bam bam Siz hayırcılar terörist mi oluyorsunuz Reis mitingde dedi bize karıştırıyorsunuz Duymuyoruz sesiniz gelmiyor ahırdan Hayır mayır yok artık bam bam bam Hayırcı: Hayır vardır her hayırda kararımı verdim Bizler cumhuriyeti ve adaleti seçtik Yasaları yazan denetleyen konumdayken Neden işlevsiz bir ofise dönüşsün ki meclis? Bugün evet dersek kalmaz aydınlık bir istikbal Bu kadar yetkiyi pedere vermem sende kimsin lan Kıskanıyor dediğin batı dalga geçiyor bizimle Dolar bu gün 4 lira bumu milli istikrar Türkiye bu gün nedense adaletten bi haber Gerçekleri yazamadan kapanıyor her haber IŞiD'e karşı hiçbir önlem almayan mı tek başına Bu ülkeyi yönetip kollayacak birader ? Özel hayata karıştılar diyorum işte hayır Tecavüzü meşru kıldın diyorum işte hayır Ayakkabı kutusundan çıkmadı ki hayır Basına sansür çekti bütün baskılara hayır Evetçi: Pensilvanya yandaşı mısınız bu ne cürret Osmanlı torunuyuz biz o yüzden evet Sen pederine karşı çık hani örf adet Biz evet deriz çünkü bizimle devlet Bahçeliyle beraber bahçede çay içerken Bir emir vardı bize göklerden gelen Sizin gibiler hayır diyor diye biz diyoruz evet Reis istiyor diye biz diyoruz evet Hayırcı: Fetoya satılık diyene 5 yıl önce kafir diyordun Fetoyla bayağı kankaydın şimdi hain diyorsun Ulan nasıl fetoya hain derken bunu yıllardır Diyen hayırcıya utanmadan gelip terörist diyor bu Camilerde evet için propaganda yaptın Göklerden gelen emir dedin haşa naptın? Tek adama dikdatöre gericiye hep bir ağızdan Bağırıyoruz başkanlık sistemine hayır Mcler: Evetçi: Fallaf https://www.facebook.com/fallaf01 Hayırcı TRAK https://www.facebook.com/trak.official/ Muhabir: Raizel Hero https://www.facebook.com/Raizel.fan Beat ? https://goo.gl/Ud76ul Tüm Ses Ve Görüntü İşlemleri, Objektif Ses Ve Görüntü Stüdyolarında yapılmıştır. Objektif ? https://www.facebook.com/objektifstudyo/ Kafa Komedya ? https://www.facebook.com/kafakomedya/ https://twitter.com/kafakomedya Kafa Komedya 2017 ®
Selahaddin Yazıcı'nın Başkanlık Sistemi Değerlendirmesi 04:01
Selahaddin Yazıcı'nın Başkanlık Sistemi Değerlendirmesi 179 izlenme - 2 yıl önce KRT TV'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan TİYEMDER (Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslam Enstitüleri Mezunları Derneği) Onursal Başkanı Selahattin Yazıcı, dünyaya gönderilen bütün Peygamberlerin toplulukları başkanlık sistemi ile yönettiğini söyledi.