Hoşgeldiniz!

Başpehlivan

İsmail Balaban'dan Kırkpınar'a Damga Vuran Şark Kündesi 02:49
İsmail Balaban'dan Kırkpınar'a Damga Vuran Şark Kündesi 5.652 izlenme - 6 ay önce 656'ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri son yılların seyir zevki en yüksek, en heyecanlı güreşlerine sahne oldu. Orhan Okulu'yu yenerek Başpehlivan olan İsmail Balaban, yarı final mücadelesinde yaptığı iki hareket spikeri bile şaşırttı.
başpehlivan sumocuyla karşılaştı 02:55
başpehlivan sumocuyla karşılaştı 15.328 izlenme - 8 yıl önce kültür ve turizm bakanlığının davetiyle türkiyeye gelen japon sumocu akuna mina kırkpınarın efsane başpehlivanı ahmet taşçıyla karşı karşıya geldi.
Başpehlivan Fatih Atlı Oldu 01:13
Başpehlivan Fatih Atlı Oldu 2.001 izlenme - 4 yıl önce 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanlık Final Müsabakasında İsmail Balaban’ı Mağlup Eden Fatih Atlı, Altın Kemerin Sahibi Oldu.
Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil 01:02
Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil 3.483 izlenme - 8 yıl önce başpehlivan mehmet yeşil yeşil
Başpehlivan Recep Kara Oldu 12:57
Başpehlivan Recep Kara Oldu 329 izlenme - 1 yıl önce 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı, finalde Mehmet Yeşil Yeşil’i yenen Recep Kara kazandı. 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Ordu Ünyeli Recep Kara oldu. Karadeniz-Antalya finalinde, rakibi Mehmet Yeşil Yeşil’i yenen Recep Kara 2016 yılında altın kemerin sahibi oldu. Kırkpınar şampiyonu olmak için kıyasıya mücadele eden başpehlivanlardan 2004, 2007, 2008 yılları birincisi Recep Kara, rakibi 2009. 2010 yılları birincisi Mehmet Yeşil Yeşil’i yenerek, altın kemerin bu yılki sahibi oldu. Kara’nın böylece 8 yıllık şampiyonluk hasretini de dindirmiş oldu. Altın kemer altın puanla geldi Finalda nefesler kesildi. Kırkpınar’ın iki favori isminin kıran kırana güreşleri Er Meydanı’nda büyük alkış topladı. Müsabakasının ilk yarım saatlik bölümünde yenişme olmadı. Müsabakanın 10 dakikalık puanlama bölümünde Er Meydanı’nda yenişemeyen başpehlivanlar, ‘altın puan’ bölümüne geçti. Yaklaşık 60 dakika süren zorlu mücadelede Kara, rakibi Yeşil Yeşil karşısında bir puan alarak, altın kemeri kazanan taraf oldu. Balcı’yı çeyrek finalde eledi 2016 Kırkpınar Yağlı Güreşleri Şampiyonu Recep Kara, ilk turda Fatih Koyuncu’yu, ikinci turda Hasan Zeybey, üçüncü turda Ali Gökçen’i, çeyrek finalde zorlu rakibi Serhat Balcı’yı ve yarı finalde de Şaban Yılmaz’ı eleyerek finale çıktı. Kara finalde zorlu rakibi Yeşil Yeşil’i yenerek, Kırkpınar tarihinde 4. birinciliğini kazandı. Bu sene babasını, kendisini izlediği sırada kaybeden Mehmet Yeşil Yeşil de ilk turda Ali Rıza Kaya’yı, ikinci turda Ünal Karama’nı, üçüncü turda Abdullah Güngör’ü, çeyrek finalde İsmail Koç’u yarı finalde Ali Gürbüz’ü elemişti. Selim ağaya 3. altın kemer 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin son gününde gelecek yılın ağalık ihalesi yapılırken, Seyfettin Selim yine ağa oldu. Er Meydanı’nda yapılan ağalık ihalesine, uzun süredir Kırkpınar Yağlı Güreş ağalığı yapan iş adamı Seyfettin Selim, Velimeşe Yağlı Güreşleri ağası iş adamı Kani Tezcan ile iş adamı Zeki Özünlü katıldı. Yaklaşık 50 yıldır Kırkpınar’da baş cazgırlık yapan Şükrü Kayabaş’ın sunumuyla yapılan ihaleyi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 222 bin liradan açtı. Şehit ailelerini unutmadı Seyfettin Selim’in 400 bin lira vermesinin ardından diğer adaylar adaylıktan çekildi. Seyfettin Selim 100 bin lira da şehit ailelerine bağış yapacağı sözünü verdi. 2009-2013 ve 2015-16 yılında ağalık yapan 2 altın kemerli ağa Seyfettin Selim bu yıl da ağalık ihalesini kaptırmayarak, Kırkpınar’da 8. kez ağa oldu ve üçüncü altın kemeri kazanma hakkı elde etti. Altın kemer takılan Seyfettin Selim, daha sonra Er Meydanı’nda omuzlarda taşındı.
Başpehlivan Recep Kara'nın Adı Spor Salonuna Verilecek 01:48
Başpehlivan Recep Kara'nın Adı Spor Salonuna Verilecek 255 izlenme - 1 yıl önce Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara'nın adının kentteki bir spor salonuna verileceğini açıkladı.
656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri - Başpehlivanlık Güreşlerinde Çeyrek Finalistler Belli Oldu 01:52
656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri - Başpehlivanlık Güreşlerinde Çeyrek Finalistler Belli Oldu 65 izlenme - 6 ay önce 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık müsabakalarında çeyrek finalistler belli oldu.
Başpehlivan Fatih Atlı Oldu 01:32
Başpehlivan Fatih Atlı Oldu 506 izlenme - 4 yıl önce 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanlık Final Müsabakasında İsmail Balaban’ı Mağlup Eden Fatih Atlı, Altın Kemerin Sahibi Oldu.
Başpehlivan Ali Gürbüz Dopingli Çıktı 00:55
Başpehlivan Ali Gürbüz Dopingli Çıktı 503 izlenme - 4 yıl önce Başpehlivanı Ali Gürbüz Dopingli Çıktı 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 3 Yıl Üst Üste Başpehlivan Olan Ali Gürbüz, Dopingli Çıktı. edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Yaşananlardan Dolayı Üzüntü Duyduğunu İfade Ederek, Türkiye'nin Başpehlivanı Ali Gürbüz'ün Kırkpınar'da Aldığı Altın Kemeri Geri Alınacağını Açıkladı. Ali Gürbüz'le Finalde Karşılaşan İsmail Balaban'ın Doping Testinde Geçmesi Durumunda Altın Kemeri Kendisine Verileceğini Açıklayan Başkan Sedefçi, Tarihte Bu Güne Kadar Kırkpınar'da Dopingli Pehlivana Rastlanmazken, Bu Yaşananların Üzücü Olduğunu Dile Getirdi.başkan Sedefçi, Doping Olaylarından Dolayı Büyük Üzüntü Duyduğunu İfade Ederek, "sabah Aldığımız Habere Göre Ali Gürbüz Kardeşimizden Alınan Kan Numunesine Göre Doping Tespitinin Yapıldığını Öğrenmiş Bulunuyoruz. Başpehlivanlardan İkinci Ve Üçüncü Pehlivanın Doping Sonuçlarının Gelmediğini Öğrendim. Onlarında Sonuçlarını Bekliyoruz. Eğer Onlarda Doping Çıkmaz İse Ali Gürbüz'ün Ödülü Olan Altın Kemer İkinciye Verilecek. Altın Kemerin Belediyemize Geri İadesi Sağlanacak, Uzun Yıllardan Beri Yaptığım Bir Etkinliktir Tarihi Kırkpınar Güreşleri İlk Kez Böyle Yoğun Bir Şekilde Doping Çıkması Beni Üzdü. Ali Gürbüzle Beraber 8 Tane Pehlivan'ın Dopingli Olduğunu Öğrenmiş Olduk. Bunlardan Serhat Gökmen, Gökhan Arıcı, Murat Aydoğdu, Ali Altun, Süleyman Aykırı'nın Dopingli Olduğunu Öğrendik" Dedi. başaltı Güreşlerinde 1. Ve 2. Dopingli başaltı Güreşleri'nde De Doping Yapıldığını Öğrendiklerini Aktaran Sedefçi, "yine Üzülerek Söylüyorum, Başaltında Güreşen Güreşçilerden Dereceye Girerek, Birinci Ve İkinci Olanın Da Dopingli Olduğunu Öğrenmiş Bulunuyoruz. Bu Sonuçlara Göre Doping Yapanları Ödülleri Geri Alınarak Alttaki Pehlivanlara Verilecek" Şeklinde Konuştu. "20 Yıllık Belediye Başkanlığımda İlk Defa Böyle Bir Olayla Karşılaştım" tüm Güreşçilerin Mertçe Güreşmesi Gerektiğini Vurgulayan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, "benim Üzüldüğün Konu Türklüğün, Yiğitliğinin Sergilendiği Kırkpınar'da Doping Yaşanması. 20 Yıllık Belediye Başkanlığımda İlk Defa Böyle Bir Olayla Karşı Karşıya Kalmanın Üzüntüsünü Yaşıyorum. Oradaki Güreşçilerin Tamamının, Delikanlıca, Yiğitçe, Mertçe, Emeğe Saygılı Olarak, Güreşmesi Gerektiğini Düşünüyorum" Diye Konuştu. "ahlı Kemer" edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Sözlerini Şöyle Noktaladı: "bir Söylenti Vardır Halkın Arasında. Kemerin Son Sahibi Ahmet Taşçı Da Bunu Der, 'bu Kemer Ahlı Kemer', 'bu Kemerde Benim Hakkımı Yediler' Der. 'bu Kemer Kolay Kolay Kazılmaz' Diye Söyler. Çok Enteresan Bir Şey Gerçekten Kemer Gitti Ve Geri Geldi. Ahlı Mı Değil Mi Ben Bilemem Allah Bilir."
Altın Kemerin Yeni Sahibi Oldu 01:13
Altın Kemerin Yeni Sahibi Oldu 361 izlenme - 4 yıl önce 653. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Fatih Atlı, geçen yılın başpehlivanı İsmail Balaban'ı yenerek altın kemerin yeni sahibi oldu. 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı, geçen yılın başpehlivanı İsmail Balaban'ı finalde mağlup eden Fatih Atlı oldu. Rakipleri Güngör Ekin, Bayram Ertan, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur ve Abdullah Güngör'ü yenen, geçen yılın başpehlivanı Antalyalı İsmail Balaban'la, Ahmet Yavuz, Faruk Akkoyun, Şaban Yılmaz ve Recep Kara'yı mağlup eden Samsunlu Fatih Atlı, başpehlivanlık unvanı için cazgırın isimlerini anons etmesinin ardından er meydanına çıktı. Peşrevleriyle er meydanının dört bir yanındaki seyirciyi selamlayan başpehlivanlara seyirciler, tezahüratlarıyla sevgi gösterisinde bulundu. Peşrevin ardından güreşe başlayan pehlivanlar ilk dakikalarda birbirlerini tarttı. Karşılaşmanın normal süresinin bitimine dek her iki pehlivandan da önemli atak gelmedi. Seyirciler de bu durumu sık sık ıslıklarıyla protesto etti. Kule hakem heyeti de iki pehlivana pasif güreştikleri için ihtar verdi. Kuvvetlerini puanlama bölümüne saklayan ve normal güreş süresinde pasif güreşen Atlı ve Balaban, bu bölümde birbirlerini açık düşürmek için karşılıklı atağa çıktı. İsmail Balaban'ın iç kazık denemelerine Fatih Atlı müsaade etmedi. Puanlama bölümünde de sonuç alınamayınca, puan alan pehlivanın galip sayılacağı, "altın puan" da denilen ''uzatmalı puanlama bölümüne'' geçildi. Bu dakikalardan sonra ataklarla izleyiciler büyük heyecan yaşadı. Tek dalma taktiğine sıkça başvuran İsmail Balaban'ın hatasından yararlanan Fatih Atlı, 55. dakikada rakibinden 1 puan alarak karşılaşmayı kazandı. Atlı, rakibini sarılarak teselli etmeye çalıştı. Altın kemere hak kazanan Atlı, 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı unvanını aldı.
Başpehlivan Recep Kara, Şanssızlığını Yenmek İstiyor 01:34
Başpehlivan Recep Kara, Şanssızlığını Yenmek İstiyor 152 izlenme - 2 yıl önce Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üç kez başpehlivan olmasına rağmen son yıllarda rakipleri karşısında final müsabakalarında kaybeden Recep Kara, bu yıl altın kemeri boynuna takmayı hedefliyor.
656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri - Son Gün Müsabakaları Başladı 02:45
656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri - Son Gün Müsabakaları Başladı 53 izlenme - 6 ay önce 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üçüncü ve son gün müsabakaları başladı.
655. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Recep Kara Oldu 02:56
655. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Recep Kara Oldu 100 izlenme - 2 yıl önce Bu sene 655.si düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Mehmet Yeşil Yeşil'i finalde deviren Recep Kara başpehlivan oldu Dünyanın en eski spor organizasyonlarından biri olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin bu sene 655.si düzenlendi. FİNALE GİDEN YOL Rakipleri Fatih Koyuncu, Hasan Zeybek, Ali Gökçen, Serhat Balcı, Şaban Yılmaz'ı yenen Ordulu Recep Kara ile Ali Rıza Kaya, Ünal Karaman, Abdullah Güngör, İsmail Koç, Ali Gürbüz'ü mağlup eden Mehmet Yeşil Yeşil, final karşılaşması için Sarayiçi Er Meydanı'nda çayıra çıktı. AKİF ÇAĞATAY KILIÇ DA ORADAYDI Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, başpehlivan Recep Kara ve Mehmet Yeşil Yeşil'i final müsabakası öncesi tebrik ederek, başarı diledi. Kırkpınar'da 2004, 2007 ve 2008 yıllarının başpehlivanı Recep Kara ile 2009 ve 2010 yılları başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, cazgırın salavatı sonrası peşreve çıktı. Daha sonra Hüsnü Patron hakemliğinde iki pehlivan güreşe tutuştu. PASİF BİR KARŞILAŞMA Recep Kara'nın 2009 yılında altın kemerin ebedi sahibi olmak için çıktığı er meydanında, güreşseverlerin tabiriyle bir anlamda "kemerini yakan" Mehmet Yeşil Yeşil ile çıktığı rövanş anlamını taşıyan müsabakanın ilk dakikaları pehlivanların birbirlerini tartmasıyla geçti. Mehmet Yeşil Yeşil'in iç kasnak denemeleriyle Recep Kara'ya göre daha aktif olduğu güreşte normal sürede bir üstünlük gerçekleşmedi. Kurallar gereği geçilen 5 dakikalık puanlama bölümünden de sonuç çıkmayınca, puan alan pehlivanın kazandığı "altın puan" bölümüyle müsabakaya devam edildi. Bu bölümde güreş biraz daha hareketlenmesine rağmen hem Recep Kara'ya hem de Mehmet Yeşil Yeşil'e kule hakemliğince pasif güreştikleri gerekçesiyle birer ihtar verildi. VE KAZANAN RECEP KARA Mehmet Yeşil Yeşil'in iç kazıktan çekmeler ve tek dalmalarına Recep Kara boyundurukla cevap verdi. Çift kol kasnak oyunuyla rakibini müsabakanın 61. dakikasında kendine çeken Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil'i yenerek 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı oldu. 4. KEZ MUTLU SON Ordulu pehlivan, 2004, 2007 ve 2008 yıllarının ardından dördüncü kez bu unvanı aldı.
Recep Kara 190 Kiloluk Sumo Güreşçisini Yendi 03:18
Recep Kara 190 Kiloluk Sumo Güreşçisini Yendi 82 izlenme - 1 yıl önce Kırkpınar Başpehlivanı 125 kiloluk Recep Kara, Ordu'da karşılaştığı Asya Sumo Şampiyonu 190 kiloluk Almaz Ergeshov'u tuşla yendi..
Başpehlivan İsmail Balaban'a Görkemli Karşılama 05:55
Başpehlivan İsmail Balaban'a Görkemli Karşılama 50 izlenme - 6 ay önce - Başpehlivan İsmail Balaban'a görkemli karşılama 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olarak altın kemeri kazanan İsmail Balaban memleketi Antalya'da coşkuyla karşılandıANTALYA - 656.
Sumo Güreşi Şampiyonunu Tek Hamlede Tuş Eden Başpehlivanımız 00:32
Sumo Güreşi Şampiyonunu Tek Hamlede Tuş Eden Başpehlivanımız 73 izlenme - 1 yıl önce Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, 190 kilo Sumo Güreşi Asya Şampiyonu Kırgız güreşçi Almaz Ergeshov ile Ordu’da gösteri maçı için mindere çıktı Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakada Kara, rakibi Ergeshov’u minderde tuş etmeyi başardı.
284. Geleneksel Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri - Ali Gürbüz Başpehlivan Oldu 01:49
284. Geleneksel Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri - Ali Gürbüz Başpehlivan Oldu 25 izlenme - 5 ay önce Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesinde düzenlenen 284. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde, Ali Gürbüz başpehlivanlığı elde etti.
Hünkar Çayırında Başpehlivan Recep Kara Oldu 05:24
Hünkar Çayırında Başpehlivan Recep Kara Oldu 33 izlenme - 7 ay önce - Hünkar Çayırında Başpehlivan Recep Kara olduKOCAELİ - Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in ev sahipliğinde düzenlenen Geleneksel Fatih'in Otağı Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri'nin finali müsabakasında Fatih Atlı'yı tuş ederek mağlup eden Recep Kara başpehlivan oldu.
Burhaniye Güreşlerinde Fatih Atlı Başpehlivan Oldu 05:34
Burhaniye Güreşlerinde Fatih Atlı Başpehlivan Oldu 29 izlenme - 8 ay önce - Burhaniye Güreşlerinde Fatih Atlı başpehlivan olduBALIKESİR - Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 4.Burhaniye-Kızıklı güreşlerinde Fatih Atlı başpehlivan oldu.
655. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Recep Kara Oldu 02:56
655. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Recep Kara Oldu 48 izlenme - 2 yıl önce Bu sene 655.si düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Mehmet Yeşil Yeşil'i finalde deviren Recep Kara başpehlivan oldu
Başpehlivan Recep Kara Darbecilere Meydan Okudu 01:52
Başpehlivan Recep Kara Darbecilere Meydan Okudu 38 izlenme - 1 yıl önce 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 2016 yılı şampiyonu, altın kemeri kazanan Ordu Ünyeli Recep Kara, “Bu sahalarda cenk ederiz, gerekirse o tankın karşısına geçer vücudumuzu siper ederiz” dedi.
Kırkpınar Başpehlivanı Ismail Balaban'ın Açıklamaları 02:20
Kırkpınar Başpehlivanı Ismail Balaban'ın Açıklamaları 20 izlenme - 6 ay önce 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban, "Kemeri almak için geldik, kendimizden emindik.
Efsane Başpehlivan Taşçı 01:21
Efsane Başpehlivan Taşçı 43 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ahmet Taşçı'nın açıklaması Efsane başpehlivan Taşçı: -"Kırkpınar'da tekrar güreşemedik ama belki ağalık yapmaya geliriz" Türk yağlı güreş tarihine adını altın harflerle yazdıran "Efsane" lakaplı Kırkpınar başpehlivanlarından Ahmet Taşçı, "Kırkpınar'da tekrar güreşemedik ama belki ağalık yapmaya geliriz" dedi.
Başpehlivanlara 02:47
Başpehlivanlara "Komando" Eğitimi 2 izlenme - 1 ay önce Antalyalı başpehlivanlar, 2018 yağlı güreş sezonuna, "komando" eğitimini andıran çalışmalarla hazırlanıyor.
Kırkpınar Başpehlivanı Kara Darbe Girişimine Tepki Gösterdi 01:21
Kırkpınar Başpehlivanı Kara Darbe Girişimine Tepki Gösterdi 21 izlenme - 2 yıl önce 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara oldu.
Şenol Basat: 03:56
Şenol Basat: "Melih Gökçek'e Kemeri Götürmek İstiyoruz" 3 izlenme - 6 ay önce - Şenol Basat: "Melih Gökçek'e kemeri götürmek istiyoruz"İSTANBUL - Ankara ASKİ Spor Kulübü Güreş Antrenörü ve Güreşçisi Başpehlivan Şenol Basat, bu sene 656.
Er Meydanı'nda Başpehlivanlar, İkinci Tur Kura Çekimini Yaptı 04:26
Er Meydanı'nda Başpehlivanlar, İkinci Tur Kura Çekimini Yaptı 2 izlenme - 6 ay önce - Er Meydanı'nda başpehlivanlar, ikinci tur kura çekimini yaptıEDİRNE - 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, başpehlivanlık ikinci tur kura çekimleri yapıldı.
Başpehlivan Recep Kara, Şanssızlığını Yenmek İstiyor - Kırklareli 01:40
Başpehlivan Recep Kara, Şanssızlığını Yenmek İstiyor - Kırklareli 5 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Güreşlerden detay Recep Kara ile röp. Başpehlivan Recep Kara şanssızlığını yenmek istiyorÖZGÜN TİRAN - Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üç kez başpehlivan olmasına rağmen son yıllarda rakipleri karşısında final müsabakalarında kaybeden Recep Kara, bu yıl altın kemeri boynuna takmayı hedefliyor.
Başpehlivana '15 Temmuz' Yazılı Kispet Hediye Edildi 04:10
Başpehlivana '15 Temmuz' Yazılı Kispet Hediye Edildi 1 izlenme - 9 ay önce - Başpehlivana '15 Temmuz' yazılı kispet hediye edildi Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın: "15 Temmuz başarılı olsaydı, Kırkpınar'ı da yapamayacaktık.