Hoşgeldiniz!

Basra Videoları İzle

Irak Ekonomi Başkenti Basra Büyük İş İmkanları Sunuyor 17:22
Irak Ekonomi Başkenti Basra Büyük İş İmkanları Sunuyor 3.232 izlenme - 4 yıl önce Güneyin Başkenti BASRA.. 3 milyon'luk nüfusu ile Irak'ın en büyük ikinci kenti olan Basra liman ticaretinin nabzını tutmakta. Basra Irak'ın tek liman şehri olup Bağdat, Necef, Kerbela ulaşmanın da en güvenli yoludur.Basra ve çevresindeki petrol rezervleri büyük önem arz etmektedir. Irak petrolleri toplamının % 60'ı Basra ve çevresinde yer almaktadır. Bakir ve güvenli bir bölge olması dolayısıyla şuan Basra, Irak ve çevresindeki en potansiyel pazar. Irak'ın güneyinde 3 milyon konuta ihtiy
İran ABD Askerlerini Böyle Gözaltına Aldı 02:57
İran ABD Askerlerini Böyle Gözaltına Aldı 309 izlenme - 1 yıl önce İran, Basra Körfezi'nde karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına aldığı 10 ABD askerinin görüntülerini yayınladı. İran, ABD'den gelen özür üzerine Basra Körfezi'nde gözaltına aldığı 10 Amerikan askerini serbest bıraktı. İran'ın, gözaltına alınan kadın askerin başını örttüğü görüldü. Fars Haber Ajansı tarafından yayımlanan görüntülerde İran askerlerinin ABD’li askerlerin silahlarına el koyduğu, daha sonra da onları bir odada ağırlayıp yemek verdiği görülüyor. İran Devrim Muhafızları, İran karasularını ihlalinin 'kasıtsız' olduğunun anlaşılması üzerine Washington yönetiminin özür dilemesinin ardından gözaltındaki Amerikalı denizcilerin serbest bıraktığını bildirdi. Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, denizcilerin uluslararası sularda salı verildiği belirtilerek, 'Yapılan diplomatik temaslarda ABD'nin bu tip hataları tekrar etmemeyi taahhüt ettiği' kaydedildi.
Rabia - Fatma Girik - Fragman (1973) 03:35
Rabia - Fatma Girik - Fragman (1973) 313 izlenme - 1 yıl önce Ne zamandır Mısır ve İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) ile özdeşleşen bir kelime var. Rabia-dördüncü (Ailesinin 4. kızıymış, ona bu ad bu yüzden verilmiş.Kaynak Vikipedi. Bu 4'ün manasını da muhtemelen pek çok Rabiacılar da benim gibi yeni öğrenmiş olmalı) 8.yüzyılda Basra'da yaşamış ünlü bir Sufi kadın şair ve İslam'ın ilk kadın evliyasıdır. Mısır'ın başkenti Kahire'de adı büyük bir meydana ve camiye adını veren Rabia-ül Adeviye'nin hayatı 1973'de iki Türk şirketi film yapmış yetmemiş, bir de Mısır yapımı bir Rabia filmi sinemalara çıkmıştı. Hayatında paraya değer vermemiş bu kadın, 1973'de iki şirketin davalık olmasına sebep olmuştu. (Öbür filmde Rabia'yı Hülya Koçyiğit canlandırıyordu) Tıpkı hayatı boyunca siyasetten ve Müslümanlar arasındaki cepheleşmelere karşı olduğu halde, bu gün cepheleşmenin simgesi olması gibi.
Domuzlar Körfezi'ne Geri Dönün 00:59
Domuzlar Körfezi'ne Geri Dönün 50 izlenme - 4 ay önce İran yüzde yüz yerli katamaran tipi süratli bir savaş gemisini donanmasına katmış. Basra Körfezi'nde görev yapacak yeni geminin üzerine dini lider Ali Hamaney'in ABD hakkında söyleiği "Domuzlar Körfezi'ne geri dönün" sözünün yazıldığı pankart asılmış.
Basradan Mektup 03:12
Basradan Mektup 633 izlenme - 9 yıl önce
Basra Sıcakları Geliyor 01:58
Basra Sıcakları Geliyor 128 izlenme - 4 yıl önce
Musul-Kerkük ve Türkmenler için gerçek çözüm: Türk İslam Birliği 11:52
Musul-Kerkük ve Türkmenler için gerçek çözüm: Türk İslam Birliği 14 izlenme - 1 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/196739/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Musul-Kerkuk-ve-Turkmenler-icin-gercek-cozum-Turk-Islam-Birligi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo