Hoşgeldiniz!

bayırbucak

Muhabiri Sinir Hastası Eden Genc 01:48
Muhabiri Sinir Hastası Eden Genc 32.968 izlenme - 2 yıl önce Röportaj sıradan şekilde başlıyor, sonrası hiç de beklenildiği gibi gitmiyor. Adeta bir sinir harbi.
Yol Kesip Tehditler Savuran Solcu Gençler - Ankara 00:59
Yol Kesip Tehditler Savuran Solcu Gençler - Ankara 6.995 izlenme - 2 yıl önce Ankara Mavi Özel Halk Otobüsü Esnafları tarafından başlatılan kampanya ile bir günlük gelirlerini Bayırbucak Türkmenlerine bağışlayan otobüslerin yolunu kesen solcu üniversite öğrencileri Türkmenleri terör örgütü IŞİD üyesi olmakla suçladı ve içerideki muavini ve yolcuları tehdit etti.
İktidar Sıralarını Karıştıran Meclis Konuşması - Eren Erdem 10:34
İktidar Sıralarını Karıştıran Meclis Konuşması - Eren Erdem 7.523 izlenme - 2 yıl önce Mecliste yapılan önemli konuşmaları son zamanlarda buraya sık sık yüklemeye çalışıyorum, bugün de Eren Erdem eğer başka bir ülkede olsak 10 kere hükümeti düşürecek bir meclis konuşması yaptı.
Türkmen Komutanından Şiir - Al Bayrak 02:36
Türkmen Komutanından Şiir - Al Bayrak 1.749 izlenme - 2 yıl önce Bayırbucaklı Şair Ali Mulla Musa'nın cephede yazdığı Al Bayrak şiirini istifadenize sunuyorum.
Putin'e Türkülü Gönderme! (Gözdağı Türküsü) 05:51
Putin'e Türkülü Gönderme! (Gözdağı Türküsü) 189 izlenme - 2 yıl önce Bursalı iki arkadaş, yaptığı ‘Gözdağı’ türküsüyle sazlı sözlü Putin’e göndermede bulundu. Türkünün sözlerinde, düşürülen uçağın Putin’in kulağına küpe olması istenirken, Rusya tarafından istenilen Ayasofya’da ise saf tutup namaz kılınabileceğinin söylenmesi dikkati çekti. Suriye'de Esad ve Putin'e karşı direnen Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan video, kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi gördü. 'Gözdağı' türküsü sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Herkesin dikkatini çeken türküyü seslendiren İbrahim Yılmaz ve Hüseyin Seven ilk kez İhlas Haber Ajansı kameralarının karşısına geçti. Söyledikleri türkü ile gönüllere taht kuran iki arkadaş, Türkiye’deki 81 ilin Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olduğunu vurguladı. Bayırbucak Türkmenleri’nin Rusya ve Esad güçleri karşısında verdiği mücadeleden çok etkilendiğini dile getiren 28 yaşındaki İbrahim Yılmaz, “Evde otururken televizyonda Bayırbucak Türkmenlerinin bombardıman altında olduğunu izledim. Bundan çok rahatsız oldum. Soydaşlarımızın o halde olması beni çok derinden yaraladı. Birde Rusya’nın yapmış olduğu orantısız güç gözümün önüne geldi. Gözüme uyku girmedi. Yatmak üzereyken onlarla alakalı bir şey yapamamanın üzüntüsüyle elime kalem kağıt aldım ve bu türkü ortaya çıktı” diye konuştu. Bu türkü ile Türkiye'nin Bayırbucak Türkmenlerinin arkasında olduğunu göstermek istediğini ifade eden Yılmaz, “Putin için ağır bir eser oldu. Putin’in bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum. Uçak hadisesinden sonra olay patlak verdi. İkinci mısrada ifade edildiği gibi Putin’in bu hadiseyi kulağına küpe yapması gerekir. Bir de Ayasofya meselesi var. Ayasofya bizim de kırmızı çizgimizdir. Onların boşu boşuna Ayasofya’dan beklentisi olmasın. Bu kadar dillerine dolarlar ise bir gün biz de orada saf tutup namaz kılarız” dedi. Türküyü birlikte seslendiren 35 yaşındaki Hüseyin Seven ise, "Oradaki vatandaşlarımızın seslerini duyurmak ve onlarla birlikte olduğumuzu hissettirmek için böyle bir türküye imza attık" dedi.
Türkmenler Kaybettikleri Bölgeleri Geri Aldı 03:25
Türkmenler Kaybettikleri Bölgeleri Geri Aldı 129 izlenme - 2 yıl önce Bayırbucak bölgesinde, rejim güçlerine ve Ruslara karşı mücadelelerini sürdüren Türkmenlerin 2. Sahil Komutan Yardımcısı Alparslan Çelik, “Türkmen dağı düştü haberleri tamamen yanlış. Kızıldağ'da kaybettiğimiz bölgeleri geri aldık. Kızıldağ tamamen bizim elimizde” dedi. Bayırbucak bölgesinde, rejim güçlerine ve Ruslara karşı mücadelelerini sürdüren Türkmenlerin 2. Sahil Komutan Yardımcısı Alparslan Çelik, düşürülen Rus savaş uçağının pilotlarının öldüğünü söyledi. Kızıldağ'a başlattıkları operasyona Rus destekli saldırı olduğunu belirten Çelik, “Rejim güçlerine havadan destek veren Rus savaş uçağı Türkiye sınırına geçince Türk uçakları tarafından anında vurularak düşürüldü. Bu elimdeki Suriye sınırları içerisine düşen Rus savaş uçağından atlayan pilotların paraşütlerinin bir parçası. Diğer parçaları da iç tarafta. Şu anda Kızıldağ tekrar Türkmenlerin elinde. Biz geçen açıklamamızda Esad ve destekçilerinin hadlerini bilmesi konusunda onları uyarmıştık” dedi. Çelik, paraşüt tutangacını göstererek, “Bu da kanıtıdır. Herkes haddini bilsin” diye konuştu.
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 11:14
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 88 izlenme - 2 yıl önce “Biz dağ adamıyık, bir şey bilmeyiz. Öyle bakarlardı…” “Hücreler yerin iki kat altındaydı. Bir deprem olsa da, ölüp kurtulsak derdik…” “Bize bakan yok, halimizi soran yok…” Önce rejim, ardından da Rus bombardımanıyla mahvolduk.
Tarafsız Bölge - 23 Kasım 2015 02:21:15
Tarafsız Bölge - 23 Kasım 2015 24 izlenme - 2 yıl önce MHP Genel Başkanlığına adaylığı… Seçimli kongre çağrısı… MHP’nin geleceği…Bayırbucak Türkmenlerinin durumu ve Suriye’deki savaş… Ahmet Hakan, gazeteci konukları ile birlikte gündemi sordu, adaylığını resmen açıklayan MHP Iğdır Eski Milletvekili Sinan Oğan Tarafsız Bölge’de yanıtladı.
Denizli - Türkmenlere Yardım Tır'larını Bakanlar Uğurladı 03:26
Denizli - Türkmenlere Yardım Tır'larını Bakanlar Uğurladı 5 izlenme - 2 yıl önce Türkmenlere yardım TIR'larını bakanlar uğurladı Denizli'ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Hayrat İnsani Yardım Derneği'nin düzenlediği Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yardım TIR'ları uğurlama törenine katıldı.
Afyonkarahisar'dan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 02:35
Afyonkarahisar'dan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 3 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bayırbucak Türkmenlerine yardım tırından detaylar AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven açıklama Dua edilmesi Yardım tırının gönderilmesi Bayırbucak Türkmenlerine yardım AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığınca toplanan yardım malzemeleri, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığınca toplanan gıda ve giyecek malzemelerinin bulunduğu Bayurbucak Türkmenleri yardım tırı ile AK Parti Diyarbakır Sosyal İşler Başkanlığına gönderilen 25 ton unun bulunduğu tır bölgeye yola çıktı.
Uşak - Bayırbucak Türkmenlerine Uşak'tan Yardım 02:44
Uşak - Bayırbucak Türkmenlerine Uşak'tan Yardım 1 izlenme - 2 yıl önce Bayırbucak Türkmenlerine Uşak'tan yardım UŞAK Belediyesi öncülüğünde toplanan, yiyecek ve gıda maddelerinden oluşan 2 TIR dolusu yardım malzemesi, törenle Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.
Afyonkarahisar'da Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 01:23
Afyonkarahisar'da Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 1 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yardım tırlarından detaylar Abdulkadir Hız'ın açıklamaları Afyonkarahisar'da Bayırbucak Türkmenlerine yardım Memur-Sen İl Temsilciği tarafından toplanan bir tır dolusu patates, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi AFYONKARAHİSAR (AA) – Memur- Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliğince toplanan bir tır dolusu patates, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.