Hoşgeldiniz!

bayırbucak

Muhabiri Sinir Hastası Eden Genc 01:48
Muhabiri Sinir Hastası Eden Genc 30.358 izlenme - 11 ay önce Röportaj sıradan şekilde başlıyor, sonrası hiç de beklenildiği gibi gitmiyor. Adeta bir sinir harbi.
Yol Kesip Tehditler Savuran Solcu Gençler - Ankara 00:59
Yol Kesip Tehditler Savuran Solcu Gençler - Ankara 6.832 izlenme - 8 ay önce Ankara Mavi Özel Halk Otobüsü Esnafları tarafından başlatılan kampanya ile bir günlük gelirlerini Bayırbucak Türkmenlerine bağışlayan otobüslerin yolunu kesen solcu üniversite öğrencileri Türkmenleri terör örgütü IŞİD üyesi olmakla suçladı ve içerideki muavini ve yolcuları tehdit etti.
İktidar Sıralarını Karıştıran Meclis Konuşması - Eren Erdem 10:34
İktidar Sıralarını Karıştıran Meclis Konuşması - Eren Erdem 7.214 izlenme - 11 ay önce Mecliste yapılan önemli konuşmaları son zamanlarda buraya sık sık yüklemeye çalışıyorum, bugün de Eren Erdem eğer başka bir ülkede olsak 10 kere hükümeti düşürecek bir meclis konuşması yaptı.
Türkmen Komutanından Şiir - Al Bayrak 02:36
Türkmen Komutanından Şiir - Al Bayrak 1.699 izlenme - 11 ay önce Bayırbucaklı Şair Ali Mulla Musa'nın cephede yazdığı Al Bayrak şiirini istifadenize sunuyorum.
Atilla Yılmaz - TÜRKMEN MARŞI 03:11
Atilla Yılmaz - TÜRKMEN MARŞI 107 izlenme - 9 ay önce Türkmen dağım bak yanıyor Soydaşlarım kan ağlıyor Madem dünya göz yumuyor Vur Türkmenim Bayırbucak Temizlensin köşe bucak Zalim durmaz hiç yerinde Kanlar döker Türk İlinde Nedir bu kin ta derinde Vur Türkmenim Bayırbucak Temizlensin köşe bucak
Putin'e Türkülü Gönderme! (Gözdağı Türküsü) 05:51
Putin'e Türkülü Gönderme! (Gözdağı Türküsü) 180 izlenme - 11 ay önce Bursalı iki arkadaş, yaptığı ‘Gözdağı’ türküsüyle sazlı sözlü Putin’e göndermede bulundu. Türkünün sözlerinde, düşürülen uçağın Putin’in kulağına küpe olması istenirken, Rusya tarafından istenilen Ayasofya’da ise saf tutup namaz kılınabileceğinin söylenmesi dikkati çekti. Suriye'de Esad ve Putin'e karşı direnen Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan video, kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi gördü. 'Gözdağı' türküsü sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Herkesin dikkatini çeken türküyü seslendiren İbrahim Yılmaz ve Hüseyin Seven ilk kez İhlas Haber Ajansı kameralarının karşısına geçti. Söyledikleri türkü ile gönüllere taht kuran iki arkadaş, Türkiye’deki 81 ilin Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olduğunu vurguladı. Bayırbucak Türkmenleri’nin Rusya ve Esad güçleri karşısında verdiği mücadeleden çok etkilendiğini dile getiren 28 yaşındaki İbrahim Yılmaz, “Evde otururken televizyonda Bayırbucak Türkmenlerinin bombardıman altında olduğunu izledim. Bundan çok rahatsız oldum. Soydaşlarımızın o halde olması beni çok derinden yaraladı. Birde Rusya’nın yapmış olduğu orantısız güç gözümün önüne geldi. Gözüme uyku girmedi. Yatmak üzereyken onlarla alakalı bir şey yapamamanın üzüntüsüyle elime kalem kağıt aldım ve bu türkü ortaya çıktı” diye konuştu. Bu türkü ile Türkiye'nin Bayırbucak Türkmenlerinin arkasında olduğunu göstermek istediğini ifade eden Yılmaz, “Putin için ağır bir eser oldu. Putin’in bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum. Uçak hadisesinden sonra olay patlak verdi. İkinci mısrada ifade edildiği gibi Putin’in bu hadiseyi kulağına küpe yapması gerekir. Bir de Ayasofya meselesi var. Ayasofya bizim de kırmızı çizgimizdir. Onların boşu boşuna Ayasofya’dan beklentisi olmasın. Bu kadar dillerine dolarlar ise bir gün biz de orada saf tutup namaz kılarız” dedi. Türküyü birlikte seslendiren 35 yaşındaki Hüseyin Seven ise, "Oradaki vatandaşlarımızın seslerini duyurmak ve onlarla birlikte olduğumuzu hissettirmek için böyle bir türküye imza attık" dedi.
Türkmen Dağı Şiiri - Diriliş 'Ertuğrul' 42. Bölüm 01:31
Türkmen Dağı Şiiri - Diriliş 'Ertuğrul' 42. Bölüm 118 izlenme - 9 ay önce Diriliş 'Ertuğrul' dizisinde Bayırbucak'tan gelen Türkmen aşığın okuduğu Türkmendağı şiiri izleyenleri duygulandırdı.
Türkmenler Kaybettikleri Bölgeleri Geri Aldı 03:25
Türkmenler Kaybettikleri Bölgeleri Geri Aldı 125 izlenme - 11 ay önce Bayırbucak bölgesinde, rejim güçlerine ve Ruslara karşı mücadelelerini sürdüren Türkmenlerin 2. Sahil Komutan Yardımcısı Alparslan Çelik, “Türkmen dağı düştü haberleri tamamen yanlış. Kızıldağ'da kaybettiğimiz bölgeleri geri aldık. Kızıldağ tamamen bizim elimizde” dedi. Bayırbucak bölgesinde, rejim güçlerine ve Ruslara karşı mücadelelerini sürdüren Türkmenlerin 2. Sahil Komutan Yardımcısı Alparslan Çelik, düşürülen Rus savaş uçağının pilotlarının öldüğünü söyledi. Kızıldağ'a başlattıkları operasyona Rus destekli saldırı olduğunu belirten Çelik, “Rejim güçlerine havadan destek veren Rus savaş uçağı Türkiye sınırına geçince Türk uçakları tarafından anında vurularak düşürüldü. Bu elimdeki Suriye sınırları içerisine düşen Rus savaş uçağından atlayan pilotların paraşütlerinin bir parçası. Diğer parçaları da iç tarafta. Şu anda Kızıldağ tekrar Türkmenlerin elinde. Biz geçen açıklamamızda Esad ve destekçilerinin hadlerini bilmesi konusunda onları uyarmıştık” dedi. Çelik, paraşüt tutangacını göstererek, “Bu da kanıtıdır. Herkes haddini bilsin” diye konuştu.
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 11:14
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 58 izlenme - 9 ay önce “Biz dağ adamıyık, bir şey bilmeyiz. Öyle bakarlardı…” “Hücreler yerin iki kat altındaydı. Bir deprem olsa da, ölüp kurtulsak derdik…” “Bize bakan yok, halimizi soran yok…” Önce rejim, ardından da Rus bombardımanıyla mahvolduk.
Türkmen Dağlarına Düşen Füze Kamerada 02:33
Türkmen Dağlarına Düşen Füze Kamerada 40 izlenme - 11 ay önce Suriye'de Esad, Rusya ve İran Hizbullah askerlerinin Türkmenler'e saldırısı cep telefonu ile görüntülendi. Hatay'ın güneyindeki Bayır-Bucak Türkmenleri'ne Rus hava kuvvetlerinin havadan ağır bombardımanı devam ederken, İran'ın binlerce milisi de karadan bu bombardımına destek veriyor. Ağır bombardıman bazı Türkmenler tarafından da cep telefonla görüntülendi. Bir görüntüde Türkmen dağlarına düşen bombanın sesi gelirken başka bir görüntü de yerleşim yerinin üzerinden geçen füze görünüyor. Türkmen komutanlarından Ebu Fadıl ise cep telefonuna çektiği görüntüde yaşanan bombardırmanı şöyle anlatıyor: "Türkmen Dağı'na saldırıyorlar. İran askerleri rejime destek veriyor. Rusya'nın da gelmesiyle çok güçlü oldular. Çok fazla saldırı yapıyorlar. Saban erkenden gün doğmadan top, tank ve füze ile vuruyorlar. Buna uçak ve helikopterler de destek veriyor. 3 gün oldu hiç kesmeden bomba atıyorlar. Akşam o dağları savunmaya gideceğiz" dedi.
Bayırbucak Türkmenleri’ne Yardım Toplayan Otobüse Çirkin Saldırı 01:06
Bayırbucak Türkmenleri’ne Yardım Toplayan Otobüse Çirkin Saldırı 23 izlenme - 8 ay önce Başkent’te Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım toplayan özel halk otobüsünü basarak tehditler savuran 3 kişi, Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım toplanmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Halk otobüsünde yaşanan gerilim dolu anların görüntüleri, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı. Ankara Mavi Özel Halk Otobüsü esnafları, 13 Şubat'ta bir günlük gelirlerini Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım için gönderme kararı aldı. Özel halk otobüsü esnafının anlamlı yardım kampanyasını sindiremeyen bir grup ise, Beştepe-Ege Mahallesi hattında çalışan bir özel halk otobüsünü yolcuymuş gibi durdurdu. Otobüsün içine tehditler savurarak giren 2 kişi, muavinin üzerine yürüdü. Bu sırada bir kişi de otobüsün önündeki “Bugün araçlarımızın tüm kazancı Bayırbucak Türkmenleri için” yazılı pankartı kaldırdı. “BU YARDIMLAR BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ’NE GİTMEYECEK” İçinde çocukların da bulunduğu halk otobüsünde gergin anların yaşanmasına neden olan saldırganlar, “Bayırbucak Türkmenleri’ne bu otobüste yardım toplanıyor. Bu otobüste Bayırbucak Tükmenleri’ne yardım toplanamaz. IŞİD ve El Kaideci’lere yardım toplayamazsınız. Bunlar, Ankara’nın göbeğinde bizim arkadaşlarımızın canını alıyor. Bu yardımlar Bayırbucak Türkmenleri’ne gitmeyecek. Bu kimsenin hakkı değil, bunu sakın unutmayın. Biz bugün buradayız, bunu bütün otobüslere yapacağız. Bu hatta Bayırbucak Türkmenleri’ne toplanan yardımlar hiçbir şekilde o teröristlere gitmeyecek. Biz bu ülkenin devrimci insanlarıyız, biz yaşamak istiyoruz. Buna hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz, kimse buna suç ortağı olmayacak” diye tehditler savurdu. Bu sırada otobüste yolculuk yapan bir çocuğun korku dolu yüz ifadesi dikkat çekti. Otobüs şoförü ve muavinin yapıcı tavırları, büyük bir gerginlik yaşanmasının önüne geçti. Halk otobüsünde yaşanan gerilim dolu anların cep telefonuyla çekilen görüntüleri, sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşıldı.
Tarafsız Bölge - 23 Kasım 2015 02:21:15
Tarafsız Bölge - 23 Kasım 2015 24 izlenme - 11 ay önce MHP Genel Başkanlığına adaylığı… Seçimli kongre çağrısı… MHP’nin geleceği…Bayırbucak Türkmenlerinin durumu ve Suriye’deki savaş… Ahmet Hakan, gazeteci konukları ile birlikte gündemi sordu, adaylığını resmen açıklayan MHP Iğdır Eski Milletvekili Sinan Oğan Tarafsız Bölge’de yanıtladı.
Denizli - Türkmenlere Yardım Tır'larını Bakanlar Uğurladı 03:26
Denizli - Türkmenlere Yardım Tır'larını Bakanlar Uğurladı 5 izlenme - 9 ay önce Türkmenlere yardım TIR'larını bakanlar uğurladı Denizli'ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, Hayrat İnsani Yardım Derneği'nin düzenlediği Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yardım TIR'ları uğurlama törenine katıldı.
Afyonkarahisar'dan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 02:35
Afyonkarahisar'dan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 3 izlenme - 8 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bayırbucak Türkmenlerine yardım tırından detaylar AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven açıklama Dua edilmesi Yardım tırının gönderilmesi Bayırbucak Türkmenlerine yardım AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığınca toplanan yardım malzemeleri, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığınca toplanan gıda ve giyecek malzemelerinin bulunduğu Bayurbucak Türkmenleri yardım tırı ile AK Parti Diyarbakır Sosyal İşler Başkanlığına gönderilen 25 ton unun bulunduğu tır bölgeye yola çıktı.
Afyonkarahisar'da Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 01:23
Afyonkarahisar'da Bayırbucak Türkmenlerine Yardım 1 izlenme - 7 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yardım tırlarından detaylar Abdulkadir Hız'ın açıklamaları Afyonkarahisar'da Bayırbucak Türkmenlerine yardım Memur-Sen İl Temsilciği tarafından toplanan bir tır dolusu patates, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi AFYONKARAHİSAR (AA) – Memur- Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliğince toplanan bir tır dolusu patates, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.
Uşak - Bayırbucak Türkmenlerine Uşak'tan Yardım 02:44
Uşak - Bayırbucak Türkmenlerine Uşak'tan Yardım 1 izlenme - 8 ay önce Bayırbucak Türkmenlerine Uşak'tan yardım UŞAK Belediyesi öncülüğünde toplanan, yiyecek ve gıda maddelerinden oluşan 2 TIR dolusu yardım malzemesi, törenle Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.