Hoşgeldiniz!

Bayırbucak Türkmenleri Videoları İzle

Putin'e Türkülü Gönderme! (Gözdağı Türküsü) 05:51
Putin'e Türkülü Gönderme! (Gözdağı Türküsü) 186 izlenme - 1 yıl önce Bursalı iki arkadaş, yaptığı ‘Gözdağı’ türküsüyle sazlı sözlü Putin’e göndermede bulundu. Türkünün sözlerinde, düşürülen uçağın Putin’in kulağına küpe olması istenirken, Rusya tarafından istenilen Ayasofya’da ise saf tutup namaz kılınabileceğinin söylenmesi dikkati çekti. Suriye'de Esad ve Putin'e karşı direnen Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan video, kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi gördü. 'Gözdağı' türküsü sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Herkesin dikkatini çeken türküyü seslendiren İbrahim Yılmaz ve Hüseyin Seven ilk kez İhlas Haber Ajansı kameralarının karşısına geçti. Söyledikleri türkü ile gönüllere taht kuran iki arkadaş, Türkiye’deki 81 ilin Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olduğunu vurguladı. Bayırbucak Türkmenleri’nin Rusya ve Esad güçleri karşısında verdiği mücadeleden çok etkilendiğini dile getiren 28 yaşındaki İbrahim Yılmaz, “Evde otururken televizyonda Bayırbucak Türkmenlerinin bombardıman altında olduğunu izledim. Bundan çok rahatsız oldum. Soydaşlarımızın o halde olması beni çok derinden yaraladı. Birde Rusya’nın yapmış olduğu orantısız güç gözümün önüne geldi. Gözüme uyku girmedi. Yatmak üzereyken onlarla alakalı bir şey yapamamanın üzüntüsüyle elime kalem kağıt aldım ve bu türkü ortaya çıktı” diye konuştu. Bu türkü ile Türkiye'nin Bayırbucak Türkmenlerinin arkasında olduğunu göstermek istediğini ifade eden Yılmaz, “Putin için ağır bir eser oldu. Putin’in bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum. Uçak hadisesinden sonra olay patlak verdi. İkinci mısrada ifade edildiği gibi Putin’in bu hadiseyi kulağına küpe yapması gerekir. Bir de Ayasofya meselesi var. Ayasofya bizim de kırmızı çizgimizdir. Onların boşu boşuna Ayasofya’dan beklentisi olmasın. Bu kadar dillerine dolarlar ise bir gün biz de orada saf tutup namaz kılarız” dedi. Türküyü birlikte seslendiren 35 yaşındaki Hüseyin Seven ise, "Oradaki vatandaşlarımızın seslerini duyurmak ve onlarla birlikte olduğumuzu hissettirmek için böyle bir türküye imza attık" dedi.
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 11:14
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 71 izlenme - 1 yıl önce “Biz dağ adamıyık, bir şey bilmeyiz. Öyle bakarlardı…” “Hücreler yerin iki kat altındaydı. Bir deprem olsa da, ölüp kurtulsak derdik…” “Bize bakan yok, halimizi soran yok…” Önce rejim, ardından da Rus bombardımanıyla mahvolduk.
Türkmen Dağlarına Düşen Füze Kamerada 02:33
Türkmen Dağlarına Düşen Füze Kamerada 42 izlenme - 1 yıl önce Suriye'de Esad, Rusya ve İran Hizbullah askerlerinin Türkmenler'e saldırısı cep telefonu ile görüntülendi. Hatay'ın güneyindeki Bayır-Bucak Türkmenleri'ne Rus hava kuvvetlerinin havadan ağır bombardımanı devam ederken, İran'ın binlerce milisi de karadan bu bombardımına destek veriyor. Ağır bombardıman bazı Türkmenler tarafından da cep telefonla görüntülendi. Bir görüntüde Türkmen dağlarına düşen bombanın sesi gelirken başka bir görüntü de yerleşim yerinin üzerinden geçen füze görünüyor. Türkmen komutanlarından Ebu Fadıl ise cep telefonuna çektiği görüntüde yaşanan bombardırmanı şöyle anlatıyor: "Türkmen Dağı'na saldırıyorlar. İran askerleri rejime destek veriyor. Rusya'nın da gelmesiyle çok güçlü oldular. Çok fazla saldırı yapıyorlar. Saban erkenden gün doğmadan top, tank ve füze ile vuruyorlar. Buna uçak ve helikopterler de destek veriyor. 3 gün oldu hiç kesmeden bomba atıyorlar. Akşam o dağları savunmaya gideceğiz" dedi.
Tarafsız Bölge - 23 Kasım 2015 02:21:15
Tarafsız Bölge - 23 Kasım 2015 24 izlenme - 1 yıl önce MHP Genel Başkanlığına adaylığı… Seçimli kongre çağrısı… MHP’nin geleceği…Bayırbucak Türkmenlerinin durumu ve Suriye’deki savaş… Ahmet Hakan, gazeteci konukları ile birlikte gündemi sordu, adaylığını resmen açıklayan MHP Iğdır Eski Milletvekili Sinan Oğan Tarafsız Bölge’de yanıtladı.