Hoşgeldiniz!

bayrakların tarihi

Bayrakların Tarihi - Filistin 06:12
Bayrakların Tarihi - Filistin 1.100 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz günlerde Filistin bayrağı Birleşmiş Milletler'de göndere çekildi. Bu bayrak, 20. ve 21. yüzyıl boyunca ölenleri uğurlarken en çok kullanılan bayraklar arasında. Al Jezeera Türk tarafından yayınlanan bu kısa belgeselde bayrağın tarihini öğreniyoruz.
Bayrakların Tarihi - Suudi Arabistan 05:14
Bayrakların Tarihi - Suudi Arabistan 944 izlenme - 3 yıl önce Arap yarımadasının büyük bir kısmını kapsayan ve krallık rejimiyle yönetilen Suudi Arabistan ve bayrağının hikayesi. Alıntı.
Bayrakların Tarihi - İngiltere 04:56
Bayrakların Tarihi - İngiltere 441 izlenme - 2 yıl önce İngiltere, Birleşik Krallık'ı meydana getiren 4 ülkeden biridir. Köklü tarihi ve uygarlığıyla, İngiltere'nin ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - Yunanistan 03:28
Bayrakların Tarihi - Yunanistan 634 izlenme - 3 yıl önce Bayrakların Tarihi belgesel serisinin bu bölümünde Yunanistan bayrağı tanıtılıyor. Belgeselde bayrağın son halinin Amerikan bayrağı ve Ege Denizi'nden esinlenildiği bilgisini bizlere veriyor. Kaynak: Al Jazeera Turk
Bayrakların Tarihi: Kanada 05:41
Bayrakların Tarihi: Kanada 386 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi serisinde bu bölümde, Kanada Bayrağının hikayesi yer alıyor.Dünyanın en büyük ikinci yüz ölçümüne sahip ülkesi Kanada ve bayrağının hikayesi biraz monarşik ilişkiler içeriyor.
Bayrakların Tarihi - Suriye 06:03
Bayrakların Tarihi - Suriye 329 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi serisinde bu bölümde, Suriye Bayrağının hikayesi yer alıyor. Son yıllarda kanlı bir iç savaşla boğuşan Suriye'nin ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi Fas 05:12
Bayrakların Tarihi Fas 211 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi serisinde bu bölümde, Fas Bayrağının hikayesi yer alıyor.
Bayrakların Tarihi - Pakistan 04:59
Bayrakların Tarihi - Pakistan 238 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi serisinde bu bölümde, Pakistan Bayrağının hikayesi yer alıyor. Son dönemlerde Pakistan takkesi ile gündemlere gelen bu ülkeyi tarihi açıdan bayrakların tarihi belgeselinde izliyoruz
Bayrakların Tarihi - Danimarka 04:53
Bayrakların Tarihi - Danimarka 234 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi serisinde bu bölümde, Danimarka Bayrağının hikayesi yer alıyor. Çok ilginç efsaneye dayanan bu öykü "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - Güney Afrika 06:41
Bayrakların Tarihi - Güney Afrika 213 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi bu bölümünde Apartheid'ın yıkılışından sonra tasarlanan Güney Afrika bayrağını tanıtıyor. Kaynak:Elcezire Türk
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 04:46
Bayrakların Tarihi - Bangladeş 210 izlenme - 3 yıl önce Bangledeş, 1947 yılında Hindistan'dan ayrıldıktan sonra "Doğu Pakistan" eyaleti olarak varlığını sürdürdü. 1971 yılında Pakistan'dan bağımsızlığını ilan eden Bangladeş'in ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - İsveç 02:55
Bayrakların Tarihi - İsveç 196 izlenme - 2 yıl önce Monarşi ile yönetilen ve bir İskandinav ülkesi olan İsveç'in ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - Amerika Birleşik Devletleri 05:49
Bayrakların Tarihi - Amerika Birleşik Devletleri 197 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en güçlü devletlerinden biri kabul edilen ve başkanlık sistemi ile yönetilen Amerika Birleşik Devletleri'nin ve bayrağının hikayesi.
Bayrakların Tarihi - Cezayir 05:00
Bayrakların Tarihi - Cezayir 155 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi bu bölümünde Cezayir bayrağını tanıtıyor.
Bayrakların Tarihi - Güney Kore 05:05
Bayrakların Tarihi - Güney Kore 251 izlenme - 3 yıl önce II. Dünya Savaşı sonrasında Kore ikiye bölündü. Batı yanlısı ve demokrasiyi benimseyen Güney Kore'nin ve Bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde. Alıntı.
Bayrakların Tarihi - Kuveyt 04:49
Bayrakların Tarihi - Kuveyt 125 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi bu bölümünde Kuveyt bayrağını tanıtıyor.
Bayrakların Tarihi - Ürdün 03:41
Bayrakların Tarihi - Ürdün 120 izlenme - 2 yıl önce Severek takip ettiğimiz "Bayrakların Tarihi" serisinde Big Bang Theory'den Sheldon Cooper'ın sunduğu "fun with flags" kıvamında bir bölümle yeniden karşınızdayız. Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası iken İngiliz sömürgesi olan ve 2. Dünya savaşının ardından bağımsızlığını ilan eden Ürdün'ün ve bayrağının hikayesi, "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi: Şili 04:59
Bayrakların Tarihi: Şili 115 izlenme - 2 yıl önce Severek takip ettiğimiz "Bayrakların Tarihi" serisinde Big Bang Theory'den sheldon cooper'ın sunduğu "fun with flags" kıvamında bir bölümle yeniden karşınızdayız. İsmi Aymara dilinde "dünyanın bittiği yer" anlamına gelen Şili, sömürge ve darbelerle boğuşarak ancak 1980 yılında bir anayasaya sahip olabildi. Şili'nin ve bayrağının öyküsü, "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - Somali 05:08
Bayrakların Tarihi - Somali 113 izlenme - 2 yıl önce Somali'nin bağımsızlık mücadelesi sürecinde, Birleşmiş Milletler bayrağından esinlenilerek 1954 yılında tasarlanan Somali bayrağının hikayesi, "Bayrakların Tarihi" serisinde
Bayrakların Tarhi - Rusya 05:21
Bayrakların Tarhi - Rusya 161 izlenme - 3 yıl önce Yarı Başkanlık Sistemi ile yönetilen, 83 federal bölgeden oluşan Rusya'nın ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - Irak 06:11
Bayrakların Tarihi - Irak 180 izlenme - 3 yıl önce Bazı bölgeleri petrol zengini olan, etkin ve inançsal açıdan tam bir keşmekeş içindeki eskiden toprağımız, şimdilerde ise komşumuz olan bu ülkenin bayrağının tarihi.
Bayrakların Tarihi - Venezuela 04:33
Bayrakların Tarihi - Venezuela 110 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi serisinde bu bölümde, Venezuela Bayrağının hikayesi yer alıyor. Venezuela, İspanya'dan bağımsızlığını Simon Bolivar liderliğinde 1821'de kazandı. Bu tarihten itibaren tarihi gelişmeler ve Venezuela'nın ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - Küba 04:50
Bayrakların Tarihi - Küba 97 izlenme - 2 yıl önce 1959'da iç savaş sonrası yapılan devrimden bu yana tek parti egemenliğine dayalı sosyalist bir yönetimle idare edilen Küba'nın ve bayrağının hikayesi, "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Bayrakların Tarihi - Fransa 04:13
Bayrakların Tarihi - Fransa 89 izlenme - 3 yıl önce Mavi, beyaz ve kırmızı renklerden oluşan Fransa bayrağı, 1789 devriminden sonra kabul edildi. Küçük değişikliklerle günümüze kadar gelen bayrağın renkleri hürriyet, adalet ve eşitliği sembolize eder. Fransa'nın ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.