Hoşgeldiniz!

bebeğe

Bebeğe Ninni 03:08
Bebeğe Ninni 122.776 izlenme - 5 yıl önce Bebeğe Ninni
Bebeğe Dikkatli Bakın 00:08
Bebeğe Dikkatli Bakın 26.997 izlenme - 5 yıl önce osuruk budur 2
Aşık Mahzuni Şerif - Acı Doktor Bak Bebeğe 05:31
Aşık Mahzuni Şerif - Acı Doktor Bak Bebeğe 31.164 izlenme - 6 yıl önce
bu bebeğe dikkat ! 00:20
bu bebeğe dikkat ! 16.923 izlenme - 8 yıl önce
Bebege Bakın Kardeşine Hangi Şarkıyı Söylüyor 00:19
Bebege Bakın Kardeşine Hangi Şarkıyı Söylüyor 11.211 izlenme - 7 yıl önce
Bu Bebeğe Bayılacaksınız! 00:59
Bu Bebeğe Bayılacaksınız! 5.625 izlenme - 7 yıl önce bu bebeğe bayılacaksınız!
Aşık Mahzuni Şerif - Acı Doktor Bak Bebeğe 05:31
Aşık Mahzuni Şerif - Acı Doktor Bak Bebeğe 3.991 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Berçenekten Yaya Geldim Çıkış Tarihi: 26.02.1998 Aşıklar Şarkı Sözleri: Berçenek'ten yaya geldim Aman doktor bak bebeğe Beşiğini elden aldım Yandım doktor bak bebeğe Yıkık yuvam kara yasta Yalvarırım eşe dosta Annesi bebekten hasta Aman doktor bak bebeğe Kuru soğan yağsız aşım Yırtık bağrım açık başım Birşey değil vatandaşım Aman doktor bak bebeğe Allah için bir merhem çal Öldürür beni bu vebal Param yok ceketimi al Aman doktor bak bebeğe Mahzuni Şerif çobandır Meskeni dumanlı tandır Bebektir amma insandır Aman doktor bak bebeğe...
hıçkıran bebeğe gülen bebek 00:45
hıçkıran bebeğe gülen bebek 4.049 izlenme - 7 yıl önce
coçuğa en büyük cimbom demişler xd 00:19
coçuğa en büyük cimbom demişler xd 8.075 izlenme - 8 yıl önce çoçuğa en büyük çimbom demişler çoçuk ne mi yapmış izle ve gör xd
Sapık Bebek 00:19
Sapık Bebek 3.911 izlenme - 10 yıl önce way bacaksız wayyy
Bebeğe Yapılan İlginç Masaj 02:52
Bebeğe Yapılan İlginç Masaj 3.468 izlenme - 5 yıl önce Bakıcının Bebeğe Yapmış Olduğu İşkence Saniye Saniye Görüntülendi.
Grup Ekin - Bebeğe Türkü 03:37
Grup Ekin - Bebeğe Türkü 2.492 izlenme - 4 yıl önce Albüm: Gün Bizim Çıkış tarihi: 1992
Yenidoğan Bebek Banyosu 04:35
Yenidoğan Bebek Banyosu 1.946 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Hemşiresi Rabia Güneş Yolcu, yenidoğan bebek banyosu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Yenidoğan Bebek Banyosu Bebek bakımında en önemli kısım bebek banyosudur. Banyoya başlamadan önce oda ısısı ve ihtiyaç duyulan bütün malzemeler önceden hazırlanmalıdır. Odamızın ısısı 22-26 derece olarak ayarlanmalı, bebeğin banyo suyu ise 37-38 derece olarak ayarlanabilir. Banyo suyunun kontrolü termometre yardımıyla ya da klasik yöntemle dirsek ile su ısısı kontrol edilerek ayarlanmalıdır. Bebeğimizin banyosu için ihtiyacımız olan malzemeler alt açma, battaniye, tulum, zıbın, şapka, havlu, şampuan, bebek yağı, bez, tarak ya da fırça. Bu malzemeleri temin ettikten sonra bebeğimizi yavaş yavaş soymaya başlayabiliriz. Bebeği soymaya alt kısımdan başlıyoruz. Üşümemesi için bu önemli. Bu arada bebekle konuşmak ve onu rahatlatmak gerekiyor. Bebekler çıplak olduklarında huzursuz olurlar ve korkarlar. Banyo öncesinde mümkünse bebek beslenmemeli ve aç olmalı. Bebeği yıkamaya gövdesinden başlıyoruz. Başını ıslatmadan önce gövdesini, alt kısımlarını, kollarını ve bacaklarını ıslattıktan sonra elimize aldığımız bir miktar şampuanı bebeğin vücuduna, ellerine ve ayaklarına iyice ovarak sürüyoruz. Arkasından sırtını çeviriyoruz bebeğin. Sırt kısmına da aynı uygulamayı yaptıktan sonra bebeğimizin gövdesini hızlıca duruluyoruz. Daha sonra bebeğin başı en son yıkanacak. Isı kaybını önlemek için bu önemli. Bebeğin başına bir miktar su döküyoruz. Bu esnada kulakları kapatılacak iki parmak yardımıyla. Su dökülürken buna dikkat edilmesi gerekiyor. Sonra başını şampuan yardımıyla saçlarını köpürtüp bebeğin hızlıca duruluyoruz. Yağı direk bebeğin vücuduna değil elimize alıp sonra yüzüne sürmüyoruz. Boynuna, koltuk altına… Sırtını yağlarken bebeğin yüz üstü çevirebiliriz. Küçük masaj hareketleriyle sırtına ve bacaklarına yağı yediriyoruz. Bebeğin göz bakımını günde bir kez kaynamış ılık suyla yapmalıyız. Steril spunch ile yapabiliriz. Spuncımızı suya daldırıyoruz. Gözünü içten dışa doğru çok fazla bastırmadan siliyoruz. Daha sonra spunchın diğer temiz tarafını yine suya bastırarak diğer gözünü yine fazla bastırmayarak hafifçe siliyoruz. Steril gazlı bezi kaynamış ılık suya bastırıyoruz ve parmağımıza doluyoruz. Bebeğin ağız içini temizliyoruz sonra da ağız çevresini siliyoruz.
bebeğin bebeğe baba şevkati 00:51
bebeğin bebeğe baba şevkati 2.849 izlenme - 8 yıl önce
Köpeklerden Bebeğe Hain Tuzak 00:19
Köpeklerden Bebeğe Hain Tuzak 1.851 izlenme - 5 yıl önce Bebeği yere düşüren köpekler.
Mahsuni Şerif - Acı Doktor Bak Bebeğe 05:35
Mahsuni Şerif - Acı Doktor Bak Bebeğe 870 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'deki son Aşıklardan biri olan "Son Yüzyıla Damgasını Vuran Ozan" olarak anılan. Üstat Mahsuni Şerif'in ' Berçenekten Yayan Geldim' albümünden Aci Doktor Bak Bebeğe Parçası Kendisini saygıyla anıyoruz.
bebeğe işkence=) 01:12
bebeğe işkence=) 2.104 izlenme - 8 yıl önce sibel sam ve ahmetin kumpası
hıçkıran bebeğe gülen bebek 00:45
hıçkıran bebeğe gülen bebek 1.773 izlenme - 7 yıl önce
Köpekten bebeğe diş kaşıma dersleri 00:35
Köpekten bebeğe diş kaşıma dersleri 1.590 izlenme - 6 yıl önce Köpekten bebeğe diş kaşıma dersleri
Diş Çıkaran Bebeğe Yaklaşmamalı :) 00:55
Diş Çıkaran Bebeğe Yaklaşmamalı :) 1.580 izlenme - 8 yıl önce
ağlayan oyuncak bebeğe annelik yapıyor 00:51
ağlayan oyuncak bebeğe annelik yapıyor 1.515 izlenme - 7 yıl önce ağlayan oyuncak bebeğe annelik yapıyor
İlk Yardım: Boğulan Bebeğe Müdahale 02:40
İlk Yardım: Boğulan Bebeğe Müdahale 66 izlenme - 4 ay önce İlk Yardım: Boğulan Bebeğe Müdahale İlk Yardım Nedir? Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır. İlk yardımcı kimdir? İlk yardımın tanımında belirtilen amaç doğrultusunda, hasta/yaralıya tıbbi araç ve gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle, sağlık ekibi gelinceye kadar, ilaçsız uygulamaları yapan, konuyla ilgili eğitim sonunda ilk yardımcı sertifikası almış kişiyi tanımlar. İlk yardımın öncelikli amaçları nelerdir? Yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesini sağlamak, Hasta/yaralının durumunun kötüleşmesini engellemek, İyileştirmeyi kolaylaştırmak ilk yardımın öncelikli amaçlarıdır. İlk Yardım Temel Uygulamaları Koruma: Olay yerinde olası tehlikeleri belirleyerek güvenli bir çevre oluşturmaktır. Kazaya uğrayan araç mümkünse güvenli bir alana alınmalıdır. Olay yeri görünebilir biçimde işaretlenmelidir. Meraklı kişiler olay yerinden uzaklaştırılmalıdır. Kazaya uğrayan aracın kontak anahtarı kapatılmalıdır. Sigara içilmemelidir ve içilmesine izin verilmemelidir. Gaz varlığı söz konusu ise; zehirlenmelerin önlenmesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Gaz tüpünün vanası kapatılmalıdır, ortam havalandırılmalıdır. Kıvılcım oluşturacak ışıklandırma veya çağrı araçlarını kullanımına izin verilmemelidir. Hasta/yaralılar yerlerinden kımıldatılmamalıdır. Hasta/yaralılar yaşam bulguları yönünden değerlendirilmelidir. Kanamalı durumlarda mutlaka Hepatit B, C, HIV/AİDS gibi hastalıklara karşı korunmak için eldiven giyilmelidir. Bildirme: En hızlı şekilde gerekli yardım kuruluşlarına ( 112 ) haber verilmesidir. 112 arandığında kesin yer ve adres, kim, hangi numaradan arıyor, olayın tanımı, hasta ya da yaralı sayısı, durumu, nasıl bir yardım aldıkları açıklanmalıdır. Kurtarma: Olay yerinde hasta yaralılara müdahale; hızlı ancak sakin ve bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Hasta/yaralının durumunun değerlendirilmesine bağlı olarak ilk yardım yapılmalıdır. Eğer ilk yardım bilinmiyorsa asla hasta/yaralıya dokunulmamalı ve kımıldatılmamalıdır. İlk yardımcının müdahalede yapması gerekenler Hasta/yaralının durumunu değerlendirmek Hasta/yaralının korku ve endişelerini gidermek, Hasta/yaralıya müdahalede yardımcı olacak kişileri organize etmek, Hasta/yaralının durumunun ağırlaşmasını engellemek için gerekli müdahalede bulunmak, Kanama, kırık, çıkık ve burkulma vb. durumlarda yerinde müdahale etmek. Hasta/yaralının yarasını görmesine izin vermemek, Hasta/yaralıları hareket ettirmeden müdahale yapmak, Hasta/yaralıların en uygun yöntemlerle en yakın sağlık kuruluşuna sevkini sağlamak (112),..
Bebeğe Dikkat 00:14
Bebeğe Dikkat 1.062 izlenme - 8 yıl önce
Yeni Doğan Bebeğe Babadan Dublaj Desteği 01:21
Yeni Doğan Bebeğe Babadan Dublaj Desteği 462 izlenme - 3 yıl önce İnternette gezerkene hoşuma giden bu sevimli vidyoyu sizlerle paylaşayım dedim, vidyodaki arkadaşın bebek için yaptığı dublajı izleyeceğiz, iyi seyirler kaynatasızlar
Muhteşem Bebek 00:32
Muhteşem Bebek 703 izlenme - 8 yıl önce müzikle dans eden bebek
Fuat Saka - Bebeğe Ağıt 01:17
Fuat Saka - Bebeğe Ağıt 373 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Nenni - Yıkılır Zulmün Son Kaleleri Çıkış Tarihi: 20.11.1990 Türk Halk Müziği Şarkı Sözleri: Deveyi deveye çattım nenni Çılbırın boynuna attım nenni de nenni bebek oy Kaynatamdan hicap ettim nenni Nenni benim küçücüğüm nenni de nenni bebek oy Yekin kara devem yekin nenni Çanını zilin takın nenni de nenni bebek oy Bebeğimi daldan sakın nenni Nenni benim küçücüğüm nenni de nenni bebek oy Köpekler dağda uluşur nenni Eltim çadırda gülüşür nenni de nenni bebek oy Kuzgunlar bebek üleşir nenni Nenni benim küçücüğüm nenni de nenni bebek oy Harmancının kayaları bebek oy Çan çalıyor mayaları nenni de nenni Pek mi değdi a bebeğim bebek oy oy Kara kuşun sayaları nenni de nenni.
¶§¶  tıpta simbebek 05:03
¶§¶ tıpta simbebek 727 izlenme - 8 yıl önce doktorların ve sağlık çalışanlarının bebeklere krşı nasıl müdehale etmesi gerektiğini, her türlü hastalık ve kazanın bebek üzerinde tatbikatını yaptıkları iyi bir belgesel. pahalı bi uygulama ama her hastanede olmalı bence.
Fuat Saka - Bebeğe Ağıt 01:17
Fuat Saka - Bebeğe Ağıt 310 izlenme - 6 yıl önce
Ersay Üner- Demet Akalın'ın Bebeğine Yazdığı Şarkı - Hira Bebek (Gülben Show) 02:01
Ersay Üner- Demet Akalın'ın Bebeğine Yazdığı Şarkı - Hira Bebek (Gülben Show) 176 izlenme - 2 yıl önce Ersay Üner'in Demet Akalın'ın doğacak bebeği Hira için yazdığı güzel şarkı
Müthiş Dans 03:54
Müthiş Dans 245 izlenme - 8 yıl önce süper dans eden bebek