Hoşgeldiniz!

bebekte

Nefes - Bebekte Lolita 03:06
Nefes - Bebekte Lolita 20.671 izlenme - 2 yıl önce Nefes'in, Seyhan Müzik Record etiketiyle yayınlanan "Dizile Dizile" albümünde yer alan "Bebekte Lolita" isimli şarkısı, video klibiyle netd'de fam güzel keyfim gıcır bir sen yoksun yanımda senden çıktım bir hışımla esmer sarışın bomba hangisi çıkarsa karşıma bu gecem fedadır.
Evy Baby Bebekte 3-5 Tur Atarım  Yeni Reklam 00:33
Evy Baby Bebekte 3-5 Tur Atarım Yeni Reklam 8.571 izlenme - 6 yıl önce evy baby bebekte 3-5 tur atarım
Nefes - Bebekte Lolita 03:04
Nefes - Bebekte Lolita 1.706 izlenme - 2 yıl önce Nefes - Bebekte Lolita (Video Klip) 2015 Şarkı Sözleri; İstanbul Sokaklarında Altımda Son Model Araba Kafam Güzel Keyfim Gıcır Bir Sen Yoksun Yanımda Senden Çıktım Bir Hışımla Sarışın Esmer Kumral Bomba Hangisi Çıkarsa Şansıma Bu Gecem Fedadır Yoluna Ne Yaparım... Bebekte Lolita Bebekte Lolita Bebekte Lolita Var Bebekte Manita Bebekte Manita Bebekte Manita Çok
Evy Baby Yeni Reklami Bebekte 3-5 Tur Atarim 00:34
Evy Baby Yeni Reklami Bebekte 3-5 Tur Atarim 2.924 izlenme - 6 yıl önce
Nefes - Bebekte Lolita (Kamera Arkası) 03:05
Nefes - Bebekte Lolita (Kamera Arkası) 692 izlenme - 2 yıl önce Nefes - Bebekte Lolita (Kamera Arkası) Şarkı Sözleri; Nefes - Bebekte Lolita (Backstage)
Serebral Palsi Tipleri 01:21
Serebral Palsi Tipleri 809 izlenme - 3 yıl önce Fizyoterapist Doç. Dr. Gönül Acar, doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/uzman/detay/doc-dr-gonul-acar/469
Yenidoğan sarılığı nasıl tedavi edilir?  01:20
Yenidoğan sarılığı nasıl tedavi edilir? 260 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Demirdöven, yenidoğan sarılığı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Yenidoğan sarılığı nasıl tedavi edilir? Öncelikle yenidoğan sarılığının bulaşıcı bir sarılık olmadığını ailelerimizin bilmesi lazım annelerimizin ve babalarımızın. Yenidoğan sarılığı yaklaşık olarak bebeklerin % 60’ında görülüyor. Ve bunların da yaklaşık % 20 kadarında tedavi etmek zorunda kalıyoruz biz. Hastaneden taburcu olduktan sonra iki gün sonra biz bebekleri görmek istiyoruz. Çünkü sarılık en çok 3 ila 7 günler arası maksimum düzeye çıkıyor. Gördüğümüzde de gün gün değişen sarılık değerleri ve ışık tedavisini alması gereken ve kan değişimi yapılması gereken değerler var. Biz gün gün bunları bebeği takip ederek belirliyoruz. Yenidoğan sarılığı oldu belli bir sarılık değerinin üzerinde o zaman o bebeklere ışık tedavisi uyguluyoruz. Genel olarak çoğunluğu ışık tedavisi ile sarılığı geçiyor. Çok nadir de olsa eğer sarılık çok yüksekse o zaman kan değişimi bebeğin tüm kanını değiştirmek zorunda kalabiliyoruz.
Kumanda Bebekte (Aranan Reklam) 00:31
Kumanda Bebekte (Aranan Reklam) 93 izlenme - 2 yıl önce Yani benim açımdan yıllardır aranan bi reklam oldu:) Çocukluğu 90'larda geçmiş olanlar bu reklamı hatırlayacaklardır. Yıllardır merak ederdim reklamdaki başarılara ulaşabildik mi diye, izleyelim görelim.
Yenidoğan Bebeklerde Göbek Bakımı 01:03
Yenidoğan Bebeklerde Göbek Bakımı 95 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Demirdöven, yenidoğan bebeklerde göbek bakımı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Yenidoğan Bebeklerde Göbek Bakımı Yeni doğan bebeğin göbek bakımı önemlidir. Doğum sonrası yeni doğanlarda enfeksiyonun en sık giriş yeri göbeğidir. O yüzden temiz ve düzenli bir şekilde bakımının yapılması lazım. Yeni doğan bebeklerde göbek bakımını p alkol içeren solüsyonlarla yapmayı öneriyoruz. Göbek düşene kadar günde iki defa sabah akşam pansuman yapılmasını öneriyoruz. Göbek düştükten sonra 1 ve ya 2 gün bebeğin göbeği p alkol içeren solüsyonlarla pansuman edilebilir. Bu sırada en çok dikkat etmemiz gereken ve ailelerin en çok merak ettiği noktalardan birisi: ’ Bebeğimizin göbeği düşmeden yıkanabilir mi?’ konusudur. Bebek göbeği düşmeden yıkanabilir. Yalnız yıkayacağımız suyun temiz, kaynamış ve ılımış bir su olmasına dikkat etmemiz lazım.
Bebeklerde reflü ilaçla mı tedavi edilir ? 02:28
Bebeklerde reflü ilaçla mı tedavi edilir ? 40 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Reflünün tedavisinde üç aşama deneriz. İlaçlı, ilaçsız ve cerrahi .İlaçsız tedavilerde yapacağımız beslenme alışkanlıklarımızda değişikliklerdir mesela anne sütü almıyorsa bebek verdiğimiz mamaları daha sık aralıklarla ve az hacimlerde olacak şekilde veririz. Sigara da reflüyü arttırdığı için reflüsü olan çocukların evinde sigara içilmemesini öneririz.Eğer çocuk obezse kilo vermesine yardımcı oluruz çünkü buda reflüsünün azalmasına büyük etki edecek. Anne sütü tüketen bebeklerde de annesinin beslenmesinde değişiklikler yaparız. Bunların dışında ilaçla tedavimiz mümkün. Bazı grup ilaçlar midenin aşağıya gitmesini yukarını çıkarak yemek borusunu tahriş etmemesi için kullanıyoruz. Bunlarla da çare bulamazsak cerrahi yöntemle de yemek borusu ile mide arasındaki alanı daraltarak besinlerin tekrardan özafagusa geri gemesini engellemek.
Yenidoğan sarılığı nedir ? Nasıl tedavi edilir ? 02:22
Yenidoğan sarılığı nedir ? Nasıl tedavi edilir ? 39 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/fatihtip kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Emziren anneler bebekte gaz şikayeti oluşmaması için nelere dikkat etmelidir? 00:49
Emziren anneler bebekte gaz şikayeti oluşmaması için nelere dikkat etmelidir? 17 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Demirdöven, bebeklerde gaz şikayeti oluşumu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Emziren anneler bebekte gaz şikayeti oluşmaması için beslenmelerinde nelere dikkat etmelidir? Emziren annelerde bebeklerinde gaz şikayeti oluşmaması için annelerin öncelikle dikkat etmesi gereken şey: kendilerine gaz yapacak gıdaları yememeye çalışmalarıdır. Bunlar nelerdir? Mesela: her çeşit bakliyat ürünü, lahana, brokoli… Bu tarz gıdalar annelerde gaz yapabilir. Bazı annelerde süt içme sonrasında da gaz problemleri ortaya çıkabiliyor. Ama biz annelerin özellikle süt verdikleri için süt içmelerini öneriyoruz. O zaman özel laktoz içeren sütlerden faydalanabilirler.
Reflü teşhisi konan bebekleri nasıl beslemeliyiz ?  00:48
Reflü teşhisi konan bebekleri nasıl beslemeliyiz ? 19 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Reflü teşhisi konan bebekleri beslerken verdiğimiz volumlerin, hacimlerin daha az olmasına dikkat ediyoruz ve daha sık besleyerek bebekleri reflünün azalmasına yardımcı oluyoruz. Anne sütüyle beslenen bebeklerde annenin diyetinde yaptığımız değişiklikler bebeğin reflüsünün azalmasına yardımcı olabilir. Besledikten sonra başı yüksekte bir pozisyonda ve ya yüz üstü yatırmak faydalı olur. Yalnız bebeği yüz üstü pozisyonda yatırırken bir erişkin gözetiminde olması gerekiyor mutlaka.
Bebeklerde reflü kendiliğinden düzelir mi ? 00:31
Bebeklerde reflü kendiliğinden düzelir mi ? 15 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. İlk 6 aya kadar kendiliğinden düzelmesini bekliyoruz. Bebeklerde reflü ilk aylarda başlar 4. Aydan itibaren tepe noktasına ulaşır. 1 yaşına geldiğinde ˆ i düzelmiştir. 2 yaşında da neredeyse tamamen kaybolur.
Bebeğimizde reflü olduğunu nasıl anlarız ? 00:34
Bebeğimizde reflü olduğunu nasıl anlarız ? 15 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Özellikle yemeklerini yedikten sonra bebeklerde kusmalar olur ya da besin maddelerini ağzına gelmesi olur. Sırt üstü yatırdığımız zaman artan reflü de bebeği yatırınca ağzına mide içeriği gelir bu şekilde anlarız.
Bebeklerde reflü sık rastlanan bir hastalık mı ?  00:29
Bebeklerde reflü sık rastlanan bir hastalık mı ? 9 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Bebekle de reflü sık gördüğümüz bir rahatsızlıktır. İlk ayda 6 ay da her hangi bir sorun olmuyorsa bunu normal bir takiple izleyip hiçbir tedavi vermiyoruz.
Bebeklikten sonraki dönemde reflü oluşabilir mi ? 00:33
Bebeklikten sonraki dönemde reflü oluşabilir mi ? 8 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Bebeklikten sonraki dönemde de reflü oluşabilir. Reflü ilk aylarda başlar yaşamın 1.yılına kadarˆ oranında düzelir. 2yaşına kadar tamamen geçmesini bekleriz yani bebeklik dışında da reflüye rastlayabiliriz.
Reflünün bebekler için ne tür riskleri var ?  00:51
Reflünün bebekler için ne tür riskleri var ? 6 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Reflünün bebekler için riskleri derecesine bağlı olarak değişir.Hırıltı, sık karşılaşılan üst solunum yolları iltihapları, otritler, sinüzitler sık olur bu bebeklerde büyüme gelişme güçlükleri, beslenme güçlükleri yine karşılaştığımız riskler bu bebeklerde.
Emzirilen bebeklerde reflüye daha az mı rastlanır ? 00:31
Emzirilen bebeklerde reflüye daha az mı rastlanır ? 5 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Anne sütü alan bebeklerde reflüye daha az rastlıyoruz. Bu anne sütünün özelliği dolayısıyla oluyor bu anne sütünün daha kolay emilebilir ve mideden bağırsak sistemine daha kolay geçer bu yüzden reflüye daha az rastlanır.
Bebeklerde reflü doğuştan ortaya çıkar mı ?  00:31
Bebeklerde reflü doğuştan ortaya çıkar mı ? 5 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Şirinevler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Ersoy Beşkardeş bebeklerde reflü hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde; Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Psikiyatrisi alt dallarının tanı, teşhis ve tedavsinde hizmet verilmektedir. Çocuk astım ve allerjik hastalıkları, Çocuk enfeksiyon hastalıları, Sağlam çocuk takibi, Koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri, Çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, Büyüme ve gelişmelerinin değerlendirilmesi ve takibi, Sosyal ve psikolojik gelişimlerinin değerlendirilmesi ve takibi, Aşı uygulamaları, aşı programının oluşturulması ve takibi, Çocukluk çağı taramaları, Beslenme eğitimi ve doğru beslenme önerileri, Aile eğitimi, genel pediatri uygulamaları yapılmaktadır. Yaşamın ilk 6 ayında reflüyü normal kontrol ediyoruz çünkü erişkinlerdeki gibi mideyle özafagus arasındaki kapak çok gelişmiş olmuyor bebeklerde bu dönemde eğer kilo alımında bir sorun yoksa onu normal kabul ediyoruz.