Hoşgeldiniz!

bedensel engelli

Bedensel Engelli Genç, Sevgilisini Kaçırdı 03:05
Bedensel Engelli Genç, Sevgilisini Kaçırdı 1.392 izlenme - 1 yıl önce Sakarya’da yaşayan bedensel engelli Uğur Yıldız, 6 yıl önce internet ortamından tanıştığı ve kendisi gibi engelli olan sevgilisini, ailesini ikna edemeyince kaçırdı. Nikahları kıyılan çift bu hafta sonu dünyaevine girecek. Sakaryalı bedensel engelli Uğur Yıldız, 6 yıl önce internet ortamında tanıştığı, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşayan Sibel Kınay ile arkadaşlık kurmaya başladı. 5 yıl boyunca internet ortamında konuştuğu kız arkadaşı ile 2 kez buluşabilen Yıldız, kızın ailesini evlenmek için ikna edemeyince, üçüncü buluşmada kendisi gibi engeli olan sevgilisini kaçırarak Sakarya’ya getirdi. Yaklaşık bir ay önce resmi nikahları kıyılan çiftin bu hafta sonu düğün töreni yapılacak. “Ailesi engelimden dolayı olmaz bu iş dese de aldırış etmedim” Ailelerin tanışması için Çorlu’ya gittiklerini ifade eden Yıldız, “Çorlu’da çok güzel karşılandık. Ancak geldikten sonra eşimin annesi engelimden dolayı olmaz bu iş, ev bakamaz demiş. Tabi ben bu lafların hiçbirine aldırış etmedim. Kafama koymuştum, ne olursa olsun, ne kadar zaman geçerse geçsin bu işin sonunu evlilikle noktalayacaktım. Eşime son buluşmamızda kavuşmak istediğimi söyledim o da benimle gelmeyi kabul etti. Kayınvalidemin evde olmadığı bir zamanda eşimi alarak Sakarya’ya geldik” dedi. “Birlikte engelli aştık ve şuanda çok mutluyuz” İnternet sitesinde oyun oynarken Uğur Yıldız’ın kendisine şarkı armağan ettiğini ve o anda kalbini çaldığını anlatan Sibel Kınay, “Birbirimizi sevdik. Ailesiyle geldiler beni görmeye ancak annem vermeyince öyle kaldı. Ama biz gizli görüşmeye devam ettik. ‘Yapamazsınız, ikinizde engellisiniz’ dediler aldırış etmedik. Birlikte engelleri aştık ve şuanda çok mutluyuz” diye konuştu. Düğün töreni bu hafta sonu Yıldız ve Kınay çifti sevgide engel olmadığını belirtirken, “Engelli çiftlerin evlilikten korkmasın, seviyorlarsa yuvalarını kursunlar” mesajı verdi. Yaklaşık bir ay önce nikahları kıyılan Yıldız ve Kınay çifti, bu hafta sonu yapılacak düğün töreni ile dünyaevine girecek. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun talimatıyla çiftin yaşayacağı evin tüm gerekliliklerinin karşılanacağı öğrenilirken; çift yeni dönemde Engelsiz Hobi Kurslarında eğitimlere beraber katılacaklarını söyledi.
Minik herküller Avrupa'da iddialı 03:44
Minik herküller Avrupa'da iddialı 472 izlenme - 2 yıl önce Bedensel Engelliler Avrupa Halter Şampiyonası'na hazırlanan, doğuştan boy kısalığı bulunan milli sporcular Hafize Bingül, Abdullah Kayapınar ve Besra Duman, Sivas'ta yoğun bir çalışma dönemi geçiriyor. Bedensel Engelliler Halter Milli Takımı'nın Sivas Sıcak Çermik Kaplıcaları'ndaki kampında bulunan üç halterci, Avrupa şampiyonasında iyi bir derece elde etmenin yanında, olimpiyat kotası almayı da hedefliyor.
Engellerini halterle aşıyorlar 02:03
Engellerini halterle aşıyorlar 290 izlenme - 2 yıl önce Şanlıurfa'da, birbirini teşvik ederek halter sporuna başlayan 4 engelli arkadaş, Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası'nda başarılı olmak için ter döküyor Şanlıurfa Engelliler Kulübü üyesi 45 yaşındaki Mahmut Toprak, yaklaşık 1,5 yıl önce sportif anlamda yapabileceği branşlara ilişkin araştırmalara başladı.
Ceylanpınar Bedensel engelliler ve Diyarbakır Engelliler basket maçı 10:10
Ceylanpınar Bedensel engelliler ve Diyarbakır Engelliler basket maçı 228 izlenme - 6 yıl önce Ceylanpınar Bedensel engelliler ve Diyarbakır Engelliler basket maçı
En Büyük Hayali Beşiktaş'ın Maçını Canlı İzlemek 06:38
En Büyük Hayali Beşiktaş'ın Maçını Canlı İzlemek 6 izlenme - 1 ay önce Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde yaşayan bedensel engelli serebral palsi hastası 18 yaşındaki Yalçın Gönüllü, bir an evvel sağlığına kavuşup, taraftarı olduğu Beşiktaş'ın maçını canlı izlemenin, Quaresma ile tanışmanın hayaliyle yaşıyor.
Uztürk: 'Aileler engelli çocuklarını spora götürmeli' 02:27
Uztürk: 'Aileler engelli çocuklarını spora götürmeli' 135 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, "Bütün engelli çocuk anne ve babalarına, ki ben de engelli çocuk babasıyım, sesleniyorum; çocuklarının ellerinden tutsunlar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerimize götürüp hangi sporu yapabileceğine dair bilgi alsınlar. Mutlaka onları orada karşılayacak, sporla tanıştıracak bir antrenör bulacaklar" dedi.
Samsun - Gümüşhacıköy Maçı 06:34
Samsun - Gümüşhacıköy Maçı 214 izlenme - 5 yıl önce Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü - Gümüşhacıköy Engelliler Spor Kulübü Arasında Yapılan Tekerlekli Sandalye Basketbol Müsabakasından Samsun Ekibi 59 - 40 Galip Geldi.
Ankara'nın Bedensel Engelli Tek Milli Yüzücüsü (1) 06:43
Ankara'nın Bedensel Engelli Tek Milli Yüzücüsü (1) 65 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ankara'nın bedenselengelli tek milli yüzücüsü Hamit Demir'in yüzmesinden görüntüler Demir'in konuşması Ankara'nın bedensel engelli tek milli yüzücüsü Kendisine protez malzemeleri sağlayan firma yetkilisinin yönlendirmesiyle yüzmeye başlayan bedensel engelli milli sporcu Hamit Demir için Rio'ya bir adım kaldı Milli sporcu Hamit: "Portekiz'de mayıs ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası, Rio bileti için son viraj" Antrenör Kamanlı: "Hamit, Portekiz'deki Avrupa Şampiyonası'nda ilk 3 içinde yer alarak Rio Paralimpik Oyunları'na gidecektir' ÖMER HAKAN KİBAR - Ankara'nın bedenselengelli tek milli yüzücüsü Hamit Demir, Portekiz'de katılacağı Avrupa Şampiyonası'nda, 2016 Rio Paralimpik Oyunları bileti almak için mücadele verecek.
Yeni yardımcınız, çamaşır yıkayan köpekler 00:42
Yeni yardımcınız, çamaşır yıkayan köpekler 192 izlenme - 4 yıl önce İnsanoğlunun en büyük dostu olarak bilinen köpekler, yaşamın pek çok alanında ihytiyaç sahiplerine yardımcı oluyor. Körler, hastalar, yaşlılar için eğitilen köpeklerin becerilerine bir yenisi eklendi. Çamaşır yıkayan köpekler...
Zayıflamak İçin Başladı, Dünya Üçüncüsü Oldu 03:03
Zayıflamak İçin Başladı, Dünya Üçüncüsü Oldu 4 izlenme - 2 ay önce Kırıkkale Tüm Bedensel Engelliler Kulübü sporcusu Üzeyir, 4 yıl önce zayıflamak için başladığı halter sporunda elde ettiği başarılarla milli takıma kadar yükseldi. Meksika'da gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Dünya Halter Şampiyonası'nda gençler kategorisinde bronz madalya kazanmanın gururunu yaşayan 19 yaşındaki Üzeyir Karakoç, 2020'de Tokyo'da yapılacak Paralimpik Oyunları'nda altın madalyayı hedefliyor.
bedensel engelli öğrencilerin karne sevinci 00:54
bedensel engelli öğrencilerin karne sevinci 107 izlenme - 7 yıl önce bedensel engelli öğrencilerin karne sevinci
Engellilere Özel Otomobil 01:11
Engellilere Özel Otomobil 38 izlenme - 3 yıl önce Birilerinin hayatını kolaylaştırmak adına ne yapabilirim diye düşünmek ne takdire şayan bir davranış. Memleketimizde bu kadar ufak, üstelikte kadının kullandığı arabayı magandalarımız rahat bırakır mı bilmem.
Ankara'nın Bedensel Engelli Tek Milli Yüzücüsü (2) 06:23
Ankara'nın Bedensel Engelli Tek Milli Yüzücüsü (2) 29 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hamit Demir'in konuşması Antrenör Berk Kamanlı'nın konuşması Ankara'nın bedensel engelli tek milli yüzücüsü Kendisine protez malzemeleri sağlayan firma yetkilisinin yönlendirmesiyle yüzmeye başlayan bedensel engelli milli sporcu Hamit Demir için Rio'ya bir adım kaldı Milli sporcu Hamit: "Portekiz'de mayıs ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası, Rio bileti için son viraj" Antrenör Kamanlı: "Hamit, Portekiz'deki Avrupa Şampiyonası'nda ilk 3 içinde yer alarak Rio Paralimpik Oyunları'na gidecektir' ÖMER HAKAN KİBAR - Ankara'nın bedenselengelli tek milli yüzücüsü Hamit Demir, Portekiz'de katılacağı Avrupa Şampiyonası'nda, 2016 Rio Paralimpik Oyunları bileti almak için mücadele verecek.
Yağmuru Hissetmesi İçin Engelli Oğlunu Kucağında Taşıyan Baba Gibi Baba 00:50
Yağmuru Hissetmesi İçin Engelli Oğlunu Kucağında Taşıyan Baba Gibi Baba 7 izlenme - 7 ay önce Brezilyalı Marcos Vinícius, engelli oğlunun yağmuru hissetmesi için onu kucağında dışarı taşıyan baba videosunu paylaştı.
Bedensel Engelliler Tiyatro Oyununda Buluştu 04:12
Bedensel Engelliler Tiyatro Oyununda Buluştu 4 izlenme - 5 ay önce Bodrum ilçesinde bedensel engellilerden oluşan topluluk, "Bu işte sakatlık var" adlı tiyatro oyunu sahneledi.
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı İstifa Etti 02:31
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı İstifa Etti 17 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Bedensel Engelli Ümit'in Hedefi Şampiyonluk 02:30
Bedensel Engelli Ümit'in Hedefi Şampiyonluk 8 izlenme - 2 yıl önce Bedensel engelli Ümit'in hedefi şampiyonluk Isparta'da Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda 6'ncı olan doğuştan bedensel engelli 13 yaşındaki Ümit Kayadaş, yeni hedefini şampiyonluk olarak belirledi.
Kilo Vermek İçin Başladı, Türkiye Şampiyonu Oldu 03:01
Kilo Vermek İçin Başladı, Türkiye Şampiyonu Oldu 1 izlenme - 4 ay önce - Kilo vermek için başladı, Türkiye şampiyonu olduKIRIKKALE - Bedensel Engelli Milli Halterci Üzeyir Karakoç, kilo vermek için başladığı halterde Türkiye şampiyonu olarak dünya şampiyonasında Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı.
Güneş Enerjisi ile Çalışan Engelli Aracı 01:26
Güneş Enerjisi ile Çalışan Engelli Aracı 4 izlenme - 1 yıl önce Adana'da bedensel engelli Emin Çerkan'ın akülü engelli aracına güneş enerji sistemi monte edildi. Yılın büyük bölümü güneşli olan kentte Çerkan, gün boyu gezme imkanı buldu.