Hoşgeldiniz!

behçet kemal çağlar

Kalkavan 19 Mayıs Çalışmaları  (Ümitcan-Merwe) 02:28
Kalkavan 19 Mayıs Çalışmaları (Ümitcan-Merwe) 3.001 izlenme - 9 yıl önce Sariyer'in gruru Kalkavan'ın 19 mayıs çalışmalarından birr görünüm
Atatürk'ün Anıtkabir'e Defin Töreni (10 Kasım 1953) 30:35
Atatürk'ün Anıtkabir'e Defin Töreni (10 Kasım 1953) 599 izlenme - 2 yıl önce 9/10 Kasım 2013 Günü Habertürk Televizyonunda Yayınlanan " Tarihin Arka Odası " Adlı Proğramdan Atatürk'ün Ölüm Yıldönümü İçin Yapılan Proğramda Aynı Zamanda Emekli Öğretmen Albay Ve Anıtkabir Komutanlığı Müzesinin İlk Komutanı Olan Doç.Ali Güler'in Anlatımıyla Atatürk'ün Cenazesinin Etnografya Müzesinden Alınıp Kortej Eşliğinde Anıtkabir'e Götürüldüğü Sahneleri İzleyeceğiz... Bu Video'da Dönemin Ünlü Şairi Behçet Kemal Çağlar'ın,Kendi Sesinden Ata'ya Ağıt Şiirini Dinleyeceğiz Ayrıca Dönemin Cumhurbaşkanı Olan Sn.Celal Bayar'ın,Anıtkabir'de Yaptığı Konuşmayı Ve Defin Sırasında Mezar Odasında Bulunan Ankara Radyosunun Muhabiri Suat Taşer Kendi Sesinde Atatürk'ün Defnini Anlattığı Sahneyi Hep Birlikte İzleyeceğiz... Video'yu Youtube'ye Yükleyen;İlyas YAZAR'a Teşekkür Ederiz...
ne senden geçeriz, ne senin eserinden 04:39
ne senden geçeriz, ne senin eserinden 2.774 izlenme - 9 yıl önce ne senden geçeriz, ne senin eserinden!!!
Adımız Andımızdır Marşı - TSK Armoni Mızıkası 01:20
Adımız Andımızdır Marşı - TSK Armoni Mızıkası 261 izlenme - 2 yıl önce 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayram'ı kutlamalarında bir grup gencin bu marşı söylediğini duydum. Hemen aklım ilkokul dönemine, müzik öğretmeni eşliğinde marş okuduğumuz yıllara gitti ve marşı ben de mırıldanmaya başladım. Bu marş hangisiydi falan derken kısa bir aramayla marşı buldum. Siteye baktım böyle bir marş göremedim ve bu güzel marşı eklemekte benim görevim oldu. Behçet Kemal Çağlar'ın sözlerini yazdığı marş, Ahmet Muhtar Ataman tarafından bestelenmiştir. Adımız andımızdır, yoluna can koyarız Türk olmayı en büyük şeref En büyük şeref ve şan sayarız. Türküz, Türküz dedikçe kalbimiz almakta hız Türk olmayı en büyük şeref En büyük şeref ve şan sayarız.
Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi - Adele - SKYFALL 03:00
Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi - Adele - SKYFALL 293 izlenme - 3 yıl önce Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi 2013 yılında Istanbul’da gerçekleşen elemelere Adele’nin Skyfall şarkısıyla katıldı.
Behçet Kemal Çağlar - Asırlarca 00:38
Behçet Kemal Çağlar - Asırlarca 94 izlenme - 2 yıl önce Atatürk için behçet kemal çağlar'ın asırlarca şiirini kendi sesinden dinliyoruz.
İlter Burak - Kalamış 05:24
İlter Burak - Kalamış 214 izlenme - 5 yıl önce Güfte:Behçet Kemal Çağlar Beste: Münir Nurettin Selçuk Makam: Nihavend
Behçet Kemal Çağlar “Nöbetçi Millet“ 02:49
Behçet Kemal Çağlar “Nöbetçi Millet“ 7 izlenme - 8 ay önce