Hoşgeldiniz!

Behçet Necatigil Videoları

Erol Evgin - Gizli Sevda (Hani Bir Sevgilin Vardı - 1985) 04:44
Erol Evgin - Gizli Sevda (Hani Bir Sevgilin Vardı - 1985) 7.896 izlenme - 2 yıl önce Erol Evgin'in eski ve güzel bir şarkısı, aynı zamanda güzel bir Behçet Necaatigil şiiri. Keyifli dinlemeler. Şirin kendisi: Gizli Sevda Hani bir sevgilin vardı Yedi sekiz sene önce, Dün yolda rasladım Sevindi beni görünce. Sokakta ayak üstü Konustuk ordan burdan. Evlenmiş, çocukları olmuş Bir kiz, bir oglan. Seni sordu Hic değişmedi dedim. Bildigin gibi.. Anlıyordu Mesutmus, kocasını seviyormuş. Kendilerininmiş evleri.. Bir suçlu gibi ezik. Sana selam söyledi Behçet Necatigil
Yılmaz Erdoğan - Kelebeğin Rüyası - İyi Şiir Sahipsiz 00:54
Yılmaz Erdoğan - Kelebeğin Rüyası - İyi Şiir Sahipsiz 7.692 izlenme - 4 yıl önce "Yazdıklarınıza aşık olmayın ama yazın", "Tek yaptığımız tutanak tutmak, gerisi takdir-i mutlak" Yılmaz Erdoğan’ın, “Aşk en güzel bahanesidir şiirin” dediği Kelebeğin Rüyası’nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor. Filmde Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat, çok iyi iki dost olan şairler Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur'u canlandırıyor. Kelebeğin Rüyası filmi, 2014 yılında Türkiye'nin En İyi Yabancı Film dalında adayı olarak seçildi. İlk önce 2013 Şubat ayında gösterime giren film, aynı yılın Ekim ayında tekrar izleyicilerle buluştu.
Serdar Tuncer - Gizli Sevda 00:43
Serdar Tuncer - Gizli Sevda 9.800 izlenme - 8 yıl önce serdar tuncer yorumu ile behçet necatigil'in gizli sevdası
Sevgilerde - Behçet Necatigil 01:31
Sevgilerde - Behçet Necatigil 4.338 izlenme - 8 yıl önce
Gizli Sevda 00:31
Gizli Sevda 1.905 izlenme - 8 yıl önce behçet necatigilin gizli sevda şiiri ismail kılıçarslan yorumuyla
Behçet Necatigil (Kelebeğin Rüyası) 00:24
Behçet Necatigil (Kelebeğin Rüyası) 460 izlenme - 4 yıl önce Behçet Necatigil (Kelebeğin Rüyası)
Yaşayan Edebiyat (1975) 02:52
Yaşayan Edebiyat (1975) 157 izlenme - 2 yıl önce Yaşayan Edebiyat, 1975 yılında yayınlanan bir program. En sevilen en çok okunan yazarlar şairler bu programın konuğu olmuş. Edip cansever, İlhan Berk, Necati Cumalı, Behçet Necatigil.. Eserlerini mutlaka okudunuz ama onları hiç gördünüz mü? Hepsi bu programdalar. Orhan Veli'nin kardeşiyle Reşat Nuri Güntekin'in ise eşiyle löpöltaj yapılmış. Şiirler okunmuş canlandırmalar yapılmış ayrıca. Anlatmakla olmaz en iyisi izleyelim.
Erkan Oğur - Nilüfer (Şiir: Behçet Necatigil) 02:50
Erkan Oğur - Nilüfer (Şiir: Behçet Necatigil) 57 izlenme - 2 yıl önce Ben oraya koymuştum, almışlar, Arasına sıkışık saatlerin. Çıkarır bakardım kimseler yokken; Beni bana gösterecek aynamdı, almışlar. Kışken ilkyaz, sularımda açardı; Buzlu dağlar gerisine kaçıracak ne vardı? Eski defterlerde sararırmış yaprak. Beni bana gösterecek anlamdı, almışlar. Bir ışıktı yanardı gecelerde; Akşam, çiçekler uykuya yattı, Sardı karşı kıyıları karanlık- Beni bana gösterecek lambamdı, almışlar.
Behçet Necatigil - Giz 00:43
Behçet Necatigil - Giz 124 izlenme - 4 yıl önce Behçet Necatigil - Giz
Sevgilerde - Fırat Tanış #adamüzik Lyric 04:04
Sevgilerde - Fırat Tanış #adamüzik Lyric 53 izlenme - 2 yıl önce Fırat Tanış - Mor'üyalar 12 Aralık 2014'te Ada Müzik'ten çıktı.. Albümü iTunes'tan satın al: https://itunes.apple.com/tr/album/moruyalar/id943360312?l=tr Albümü fiziki olarak satın al: http://www.adamusic.com.tr/SAlbumGoster.aspx?SanatciID=269&AlbumID=429#.VLmphXvItzs.twitter Şarkının sözleri; Sevgilerde Sevgileri yarınlara bıraktınız Çekingen tutuk saygılı Bütün yakınlarınız sizi yanlış tanıdı Bitmeyen işler yüzünden Siz böyle olsun istemezdiniz Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi Kalbinizi dolduran duygular kalbinizde kaldı Siz geniş zamanlar umuyordunuz Çirkindi dar vakiktlerde bir sevgiyi söylemek Yılların telaşlarda bu kadar çabuk Geçeceği aklınıza gelmezdi Aklınıza gelmezdi Gizli bahçenizde açan çiçekler vardı Gecelerde ve yalnız vermeye az buldunuz Yahut Vakit olmadı Söz: Behçet Necatigil Müzik :Turgay Yakut