Hoşgeldiniz!

Belgesel

Belgesellere Bakış Açınızı Değiştirecek Görüntüler 03:09
Belgesellere Bakış Açınızı Değiştirecek Görüntüler 3.947 izlenme - 2 ay önce BBC Earth YouTube kanalından bazı belgesellerin nasıl çekildiğini ve kesinlikle ormanlık bölgelerde çıplak ayakla dolaşılmaması gerektiğini anlatan bir video yayınlamış.
Maymunların Aşk'ı 02:40
Maymunların Aşk'ı 131.763 izlenme - 6 yıl önce
Hitchcock-Truffaut (2015) Türkçe Altyazılı Fragman 02:11
Hitchcock-Truffaut (2015) Türkçe Altyazılı Fragman 58.938 izlenme - 2 yıl önce 13 Mayıs 2016'da gösterime girecek belgesel film Hitchcock/Truffaut'nun Türkçe altyazılı fragmanı. Filmi Kent Jones yönetiyor.
Pablo Escobar'ın Peşinde 47:13
Pablo Escobar'ın Peşinde 61.190 izlenme - 3 yıl önce Uyuşturucu Baronu Pablo'nun eşsiz Hayat Hikayesine tanık Olun. Pablo Escobar, Medellin kartelini yöneten, dünyanın en zengin, en güçlü uyuşturucu taciriydi.Tarihin en güçlü ve tehlikeli suçlularından olan Pablo Escobar, kokain ticaretinden milyarlar kazandı. Kolombiya'nın en korkulan adamının öyküsü.
Eve Gitmemek İçin Ağacı Bırakmayan Kedi 00:59
Eve Gitmemek İçin Ağacı Bırakmayan Kedi 52.540 izlenme - 2 yıl önce Eve Gitmemek İçin Ağacı Bırakmayan Kedi İnatçı kedi eve gitmemek için ağacı çare bulmuş. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle.
Yırtıcı Hayvanlar Belgeseli 02:15
Yırtıcı Hayvanlar Belgeseli 111.103 izlenme - 5 yıl önce Onlar doğadaki tüm hayvanların korktuğu hayvanlar. ... Kutup ayılarına kadar vahşi doğadaki en yırtıcı, en tehlikeli hayvanların anlatıldığı harika bir belgesel.
Kafası Kopan Kobra Yılanı Bakın Ne Yaptı 02:41
Kafası Kopan Kobra Yılanı Bakın Ne Yaptı 60.059 izlenme - 3 yıl önce Hayvan, canlılar dünyasının ökaryotlar (Eukaryota) üst âlemindeki hayvanlar (Animalia) âleminde sınıflanan canlıların ortak adıdır. "Hayvan" sözcüğü, günlük kullanımda esasen insan dışı nefes alan ve hareket eden şeyleri ifade etmek için kullanılırsa da biyolojik bağlamda insanı da içerir. Hayvanlar âleminin bilimsel ve Latince adı olan "Animalia" terimi ise yine Latince olan ve "yaşayan" ya da "ruh" anlamına gelen animadan türetilmiş animal sözcüğünün çoğuludur. Hayvanlar âlemini tanımlayan bir başka Latince bilimsel terim de Metazoa'dır. Genellikle çevrelerine uyum sağlayan ve diğer canlılarla beslenen çokhücreliler alemidir. Vücutları, embriyonun bazı metamorfozlar geçirmesiyle gelişir. Ökaryotik çok hücreli organizmalardır. Besinlerini genel olarak sindirerek alırlar. Hayvanların birçoğu hareketlidir ve bitkilerde tipik olan kalın hücre duvarları genellikle yoktur. Embriyonik gelişim esnasında büyük ölçülerde hücresel göçler ve doku organizasyonları görülür. Üremeleri primer (birincil) olarak seksüeldir; diploit kromozom taşıyan dişi ve erkekler mayozla haploit kromozomlu gametleri, bunlarda birleşerek diploid zigotu oluşturur. 1,5 milyondan fazla yaşayan türü tanımlanmıştır, fakat gerçek miktarın bazılarına göre 20 milyon, bazılarına göre de 50 milyondan fazla olduğu sanılmaktadır. Daha fazlası için kanal'a abone olmayı unutmayın: izlesene.com/maykop
Yavrusu İçin Kendisini Timsahlara Yem Eden Ceylan 02:49
Yavrusu İçin Kendisini Timsahlara Yem Eden Ceylan 6.981 izlenme - 3 ay önce Tanzanya'da bulunan Serengeti Milli Parkında bulunan nehir kenarından karşıya geçmeye çalışırken yavrusuna ilerleyen timsahı gören anne ceylanın yürek burkan görüntüsünü izliyoruz efendim.
Aslanın Çok Yakınlaştığını Geç Fark Eden Adamın Dramı 00:51
Aslanın Çok Yakınlaştığını Geç Fark Eden Adamın Dramı 14.775 izlenme - 6 ay önce Belgesel çekimi sırasında vahşi bir aslanın yaklaştığını geç farkeden adamın dramı kameraya böyle yansımış efendim.
Fotoğraf Çekimine Dayanamayan Aslanlar 01:10
Fotoğraf Çekimine Dayanamayan Aslanlar 82.882 izlenme - 4 yıl önce Foto çekimine dayanamayan aslan çifti.
La glace et le ciel (Ice and the Sky) Fragman 01:45
La glace et le ciel (Ice and the Sky) Fragman 49.256 izlenme - 2 yıl önce Luc Jacquet'nin yönettiği La glace et le ciel (Ice and the Sky) filminin fragmanı. Film Türkiye'de 25 Aralık 2015'te gösterime girecek.
Innocence of Memories - Hatıraların Masumiyeti (Masumiyet Müzesi) Türkçe Altyazılı Fragman 01:59
Innocence of Memories - Hatıraların Masumiyeti (Masumiyet Müzesi) Türkçe Altyazılı Fragman 63.330 izlenme - 3 yıl önce 2015 yapımı İngiltere yapımı belgesel filmin fragmanı. Filmde Orhan Pamuk'un Masumiyet Müzesi'nden esinlenerek bir yolculuğa çıkıyoruz.
Arkadaşlarını Aslanların Pençesinden Kurtaran Bufalolar 02:14
Arkadaşlarını Aslanların Pençesinden Kurtaran Bufalolar 82.808 izlenme - 3 yıl önce Kruger Ulusal Parkı'nda kameraya yansıyan görüntülerde bir bufaloyu avlayan aslanlar, bufalo sürüsünün gelmesiyle avlarını bırakıp kaçmak zorunda kalıyor.
Ata Kendini Sevidirip Mayışan Kedi 00:59
Ata Kendini Sevidirip Mayışan Kedi 25.823 izlenme - 1 yıl önce Atın ilgisi karşısında şımarıp mayışan ve kendini sevdiren şirin kedinin kameraya yansıyan görüntüleri sizlerle.
Bir 04:15
Bir "Mucize"nin Belgeseli - #istediğimiştebu 50.196 izlenme - 4 yıl önce Birbiriyle Kucaklaşmaktan Korkmayan Türkiye'nin Renkli İnsanları
Timsah koca domuzu böyle yuttu! 02:35
Timsah koca domuzu böyle yuttu! 105.014 izlenme - 5 yıl önce Afrika'da nehir kenarında yaşanan olayda yaban köpeği ile bir timsahın arasında kalan yaban domuzu, bir anda timsaha yem oldu. Belgeselciler, yaban domuzlarının yaşam mücadelesini anbean görüntülerken, hiç hesapta olmayan olayla karşılaştılar. TİMSAH KAPTI, YABAN KÖPEĞİ BAKAKALDI Afrika'da nehir kenarında yaşanan olayda, yaban köpeği ile bir timsahın arasında kalan yaban domuzu, bir anda timsaha yem oluyor. Sosyal medyada paylaşılan timsahın kapıp, yaban köpeğinin bakakaldığı video tıklanma rekoru kırıyor.
Aslanlar ve Sırtlanlar Alemi 08:59
Aslanlar ve Sırtlanlar Alemi 58.789 izlenme - 4 yıl önce Aslan ve Sırtlanların ezeli rekabeti ve düşmanlıkları. Aslanlar da Sırtlanlar da genellikle sürü halinde avlanır. ...
Sessizliğin Kardeşleri (Brothers Of Silence) Fragman 04:52
Sessizliğin Kardeşleri (Brothers Of Silence) Fragman 15.957 izlenme - 1 yıl önce Taylan Mintaş'ın yönettiği belgesel film Sessizliğin Kardeşleri'nin (Birayen Bedengiye, Brothers of Silence) fragmanı.
Belgesel - En Vahşi Hayvanlar  By Doolfy 50:35
Belgesel - En Vahşi Hayvanlar By Doolfy 134.196 izlenme - 7 yıl önce National Geographic Kanalının Türkçe Yayımlanan Müthiş Bir Av Belgeseli - Selim Orhan Çitak " Bunlar bütün diğer hayvanların korktuğu hayvanlar. "
İstanbul 1964 - İstanbul Belgesel 12:48
İstanbul 1964 - İstanbul Belgesel 85.987 izlenme - 7 yıl önce
Mini Belgesel - Kullandığımız Kağıt (MEB - 1962) 10:48
Mini Belgesel - Kullandığımız Kağıt (MEB - 1962) 763 izlenme - 2 hafta önce Milli eğitimin sinema, radyo, televizyon eğitim biriminin arşivinden kalma güzel bir belgesel video. Kapanan Seka fabrikasında çekim yapılmış. Olayı gayet ayrıntılı anlatıyor. Seka kapandıktan sonra Türkiye'de kağıt üretimi bitti. Son on küsur yıldır kullandığımız tüm kağıtlar ithal. Türkiye'de sadece oluklu mukavva üretiliyor.
Bu Kertenkele Yılan Sanılıp Öldürülüyor  (Oluklu Kertenkele) 14:14
Bu Kertenkele Yılan Sanılıp Öldürülüyor (Oluklu Kertenkele) 3.451 izlenme - 2 ay önce Merhaba. Mart ayında Çanakkale ekosisteminde yakaladığım oluklu kertenkele insanlar tarafından kara yılan denilerek öldürülüyor.Oysa bir kertenkele .Hatta;kertenkeleler içerisinde en uysalı.Ben onu severken sevildiğini anlayacak ve gözlerini yumacak kadar da uysal. İyi seyirler.
Ayılar (GÜÇ) 03:29
Ayılar (GÜÇ) 106.456 izlenme - 5 yıl önce Ayılar (GÜÇ)
Böcek Reis Kendini Tanıtıyor (Alkışlarlayaşıyorum İçerir) 25:16
Böcek Reis Kendini Tanıtıyor (Alkışlarlayaşıyorum İçerir) 7.304 izlenme - 4 ay önce Böcek Reis kendini tanıtıyor. Alkışlarlayaşıyorum içerir (6:31)
Bu ne öküz 00:05
Bu ne öküz 151.432 izlenme - 12 yıl önce azmış yaw
Belgesel 00:30
Belgesel 34.678 izlenme - 4 yıl önce Hayvanlar
Nazi İntikam Roketleri - V2 04:54
Nazi İntikam Roketleri - V2 2.352 izlenme - 2 ay önce Savaşın sonlarında Amerikalı askerler silahın üretildiği nordhausen kasabasına girdiler. Çok ciddi bir direniş ile karşılaştılar. Oysa burasını da işgal edilecek sıradan bir alman kasabası sanıyorlardı. Kasabaya girip, yeraltına inşa edilen tesisi bulduklarında, gözlerine inanamadıkları teknoloji ile karşılaştılar. 10 yıl sonraki teknoloji hemen önlerinde duruyordu. üretimde kullanılan esir köle işcilerden sağ bulduklarını kurtardılar ve v2 ile ilgili her döküman, bitmiş roket ve parçayı Amerika'ya taşıdılar. Bu miktar binlerce tona varıyordu. Roketin ve v2'nin babası alman mühendis Wernher von braun'u da başka bir yerde ele geçirdiler. Onu da Amerika'ya götürüp kendi roket programlarını başlattılar. Ele geçirildiğinde von braun'un sol kolu kırıktı ve alçıdaydı. V1 ve v2 gibi fonksiyonel başarılar üreten nazi roket programı bir askeri fiyaskodur. Almanlar roket programına milyarlarca mark yatırdılar. Hem de sıkışık savaş ekonomisi esnasında. Ancak roketlerinden askeri anlamda, silah olarak, kesinlikle savaşın kaderini değiştirecek verimli sonuçlar alamadılar. V2, ileriki uzay ve balistik roket programlarına yapılmış bir yatırım olarak havacılık tarihinde yerini aldı. Amerikalılar savaştan 10 yıl kadar sonra bile v2'nin temel alındığı yeni roketler ile uğraşıyordu. Wernher von braun ise aslında en başından beri hayali olan şeyin, uzay yolculuğunun peşine Amerika hesabına düştü. İlk başarılı fırlatmayı sağlayan atlas roketini dizayn etti.
Kurtlar Belgeseli 39:44
Kurtlar Belgeseli 56.444 izlenme - 4 yıl önce Kurtlar Belgeseli
ASLAN VE ZEBRA 02:27
ASLAN VE ZEBRA 133.962 izlenme - 12 yıl önce Zebranın inanılmaz yaşama azmi ibret verici
Kobraya Silah Doğrultan Maymun 01:56
Kobraya Silah Doğrultan Maymun 71.661 izlenme - 4 yıl önce Tek sahnelik hollywood filmi gibi... Kobra yılanına silah doğrultan maymun.Hep birlikte bu gösteriyi izliyoruz...