Hoşgeldiniz!

Berdimuhamedov

Jennifer Lopez, Berdimuhamedov'un Doğum Gününde Konser Verdi 01:20
Jennifer Lopez, Berdimuhamedov'un Doğum Gününde Konser Verdi 3.001 izlenme - 5 yıl önce Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov'un 56. doğum günü kutlamaları için yapılan konserde Jennifer Lopez sahne aldı. Hazar denizi kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde yapılan konserin sürpriz ismi Amerikalı yıldız Jennifer Lopez oldu. Türkiye'den Mustafa Sandal, Ziynet Sali ve Hüsnü Şenlendirici de konser verdi. Türkmen lideri, 'Happy birthday mister president'' diye kutlayan Lopez, performansıyla da Türkmenleri coşturdu. Konserde sahne alan Mustafa Sandal ise sevilen şarkılarıyla Türkmen hayranlarının karşısına çıktı. Türkmen milli kıyafetiyle Türkmence 'Kuşdepdi' türküsünü söyleyen Sandal, büyük alkış aldı. Gecede sahne alan Ziynet Sali ve Hüsnü Şenlendirici de Türkmenlerin ilgisiyle karşılaştı. Konserde Rusya'dan Filip Kirkorov, Lübnan'dan Nancy Ajram başta olmak üzere Çin'den Ukrayna'ya pekçok ülkeden sanatçılar şarkı söyledi. Sanatçılar Türkmen lideri doğum günü dolayısıyla kutladı. Gecede Devlet Başkanı Berdimuhamedov'un torunu Kerimguli Berdimuhamedov da piyano çalarak dedesine doğum günü hediyesi sundu. Kutlamalar havaifişek gösterileri ile son buldu.
Türkmen Liderin Attan Düşmesi 01:46
Türkmen Liderin Attan Düşmesi 272 izlenme - 3 yıl önce Türkmenistan'da at yetiştiriciliğini tekrar popüler hale getirmek için başlatılan şenlikler kapsamında at yarışları da düzenlenmiş. Yarışlara Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov da kendi atıyla katılmış. Yarışın son metrelerine kadar önde giden Berdimuhademov son düzlükte atı tökezleyince düşüyor.
Berdimuhamedov, Erdoğan’a At Hediye Etti 01:27
Berdimuhamedov, Erdoğan’a At Hediye Etti 76 izlenme - 3 yıl önce Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Türkmence kardeş anlamına gelen "Doğan" isimli Ahal Teke cinsi at hediye etti.