Hoşgeldiniz!

beşiz

İthal Ettiği Koyunlardan 6’sı Beşiz Doğurdu 01:13
İthal Ettiği Koyunlardan 6’sı Beşiz Doğurdu 151 izlenme - 1 yıl önce Bursalı besicinin Ukrayna’dan getirdiği koyunlar beşiz doğurdu. Mustafa Aydın, et fiyatlarının yüksek olmasından dolayı Ukrayna’dan Ramanov cinsi koyunlar ithal etti. Çok doğurma özelliği ve iriliği ile bilinen Ramanov cinsi koyunların 6 tanesi beşiz yavruladı. Koyunların sürekli beşiz doğurduğunu söyleyen Mustafa Aydın, bu koyunları besicilere satarak ülkemizde küçükbaş hayvan sayısını artarak et fiyatlarını ucuzlatmayı hedefliyor. Ramanov cinsi koyunlar en az 2, en çok ise 6 kuzu doğuruyor. 14 ayda iki defa yavrulayan bu cins koyunlar yılda 8 kuzu veriyor. Ülkemizdeki et fiyatlarının düşmesi için Ramanov cinsi koyunların yaygınlaşması gerektiğini ifade eden Mustafa Aydın, “Ben Ramanov cinsi koyunları 1 yıl önce Ukrayna’dan getirttim. Bu koyunlar çok yavruluyor. Bir batında en az 2, en çok 6 kuzu yavruluyor. Benim getirdiğim Ramanov cinsi koyunlardan 5 tane yavrulayanlar oldu. İlk 2-3 yavruya kadar doğurdular. Şimdi ikinci yavruları. Dördüz ve beşiz doğumlar oldu. Bu koyunları ülkemizde yaygınlaştırabilirsek et fiyatları düşer. Bu koyunlar gözümün önünde 5 tane yavruladı. 2 tanenin altına hiç düşmedi. 1 yıl önce Ukrayna’dan 100 tane getirdiğim Ramanov koyunlar 14 ay gibi kısa sürede 700 yavru verdi” dedi.
Ezinede Bir Koyun Beşiz Doğurdu 01:25
Ezinede Bir Koyun Beşiz Doğurdu 289 izlenme - 3 yıl önce Ezine'nin Mahmudiye köyünde, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan üreticiye ait bir koyun, tek batında beşiz yavru dünyaya getirdi.
Beşiz Doğuran Koyun Şaşırttı 01:42
Beşiz Doğuran Koyun Şaşırttı 434 izlenme - 5 yıl önce Kırklareli'de beşiz doğuran koyun sahibini sevindirdi.
Koyun Beşiz Doğurdu 01:43
Koyun Beşiz Doğurdu 107 izlenme - 3 yıl önce Osmaniye'de koyun beşiz doğurdu Kadirli ilçesinde koyun, beşiz yavru dünyaya getirdi. Daha fazlası www.izlesene.com/sondakikacom kanalında...
Koyun Beşiz Doğurdu 01:43
Koyun Beşiz Doğurdu 84 izlenme - 3 yıl önce Osmaniye'de koyun beşiz doğurdu - Kadirli ilçesinde koyun, beşiz yavru dünyaya getirdi. Daha fazlası www.izlesene.com/sondakikacom kanalında...
Ezine'de Bir Koyun Beşiz Doğurdu 00:53
Ezine'de Bir Koyun Beşiz Doğurdu 96 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale'nin Ezine ilçesi Mahmudiye köyünde, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan üreticiye ait bir koyun, tek batında beşiz yavru dünyaya getirdi.
Bursa Sare Davutoğlu Beşiz Bebekleri Ziyaret Etti 01:38
Bursa Sare Davutoğlu Beşiz Bebekleri Ziyaret Etti 33 izlenme - 2 yıl önce Bursa'da, "Doğumuna Sahip Çık' projesi toplantılarına, Aile ve sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Dr.Sare Davutoğlu gün içersinde bazı aile dostlarını ziyaret etti.
Bayramiç'te Bir Koyun Beşiz Doğurdu 01:45
Bayramiç'te Bir Koyun Beşiz Doğurdu 23 izlenme - 3 yıl önce Bayramiç'te bir koyun beşiz doğurdu Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Çatalçam köyünde, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğiyle uğraşan üreticiye ait bir koyun, tek batında beşiz yavru dünyaya getirdi.
Bayramiç'te Bir Koyun Beşiz Doğurdu 00:53
Bayramiç'te Bir Koyun Beşiz Doğurdu 9 izlenme - 3 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/anadoluajansi kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."