Hoşgeldiniz!

Beyin Göçü

Beyin Göçü Olayını Çok Yanlış Anlayan Adam 00:36
Beyin Göçü Olayını Çok Yanlış Anlayan Adam 176.095 izlenme - 3 yıl önce Sokak röportajında bir kişinin Beyin Göçü açıklaması insanlara beyin yaktıracak cinsten. "Türkiye'de iyi eğitim görmüş bireyler neden Avrupa'ya gitmeyi tercih ediyor?" sorusu yöneltilen adam, eğitim görmüş insanların daha iyi şartlarda kendini geliştirmek için göç etmesi olayını yanlış anlamış olacak ki "Beyin Göçü"nü "Evini terk eden beyler" olarak açıklıyor.
Beyin Göçü Olayını Çok Yanlış Anlayan Adam 00:36
Beyin Göçü Olayını Çok Yanlış Anlayan Adam 1.237 izlenme - 3 yıl önce Sokak röportajında bir kişinin Beyin Göçü açıklaması insanlara beyin yaktıracak cinsten. "Türkiye'de iyi eğitim görmüş bireyler neden Avrupa'ya gitmeyi tercih ediyor?" sorusu yöneltilen adam, eğitim görmüş insanların daha iyi şartlarda kendini geliştirmek için göç etmesi olayını yanlış anlamış olacak ki "Beyin Göçü"nü "Evini terk eden beyler" olarak açıklıyor.
Beyin Göçü Nedir ? 02:24
Beyin Göçü Nedir ? 444 izlenme - 1 yıl önce Sokakta bulunan halka " Beyin Göçü Nedir ? " diye soruldu. Birbirinden ilginç ve eğlenceli cevaplar kameraya böyle yansıdı.
Beyin Göçü Olayını Çok Yanlış Anlayan Adam 00:36
Beyin Göçü Olayını Çok Yanlış Anlayan Adam 396 izlenme - 3 yıl önce Sokak röportajında bir kişinin Beyin Göçü açıklaması insanlara beyin yaktıracak cinsten. "Türkiye'de iyi eğitim görmüş bireyler neden Avrupa'ya gitmeyi tercih ediyor?" sorusu yöneltilen adam, eğitim görmüş insanların daha iyi şartlarda kendini geliştirmek için göç etmesi olayını yanlış anlamış olacak ki "Beyin Göçü"nü "Evini terk eden beyler" olarak açıklıyor.
Yılmaz Muhterem - Almancılar 03:36
Yılmaz Muhterem - Almancılar 169 izlenme - 3 yıl önce Her yaz çoğu lacivet olan arabalarıyla gelirler şehrimize. Abartılı kıyafetleri ve garip özgüvenleriyle her yerde tanınırılar hemen. Esnafın yüzünü güldürürler. Hollanda'dan, Fransa'dan Belçika'dan gelmiş olanları bile "Almancıdır" başka bir tanımı yoktur! Bu şarkıyı 90 ların ortası ve sonu arası duymuştum sanırım. Hala dilimde dolanıp durur. Fakat ne de güzel tanımlamadır "hem burada hem gurbette yabancıdır Almancılar"
'Beyin Göçü' Olayını Yanlış Anlayan Adam Fenomen Oldu 00:37
'Beyin Göçü' Olayını Yanlış Anlayan Adam Fenomen Oldu 133 izlenme - 3 yıl önce Beyin göçünü "Eşleriyle anlaşamayan beylerin evini terk etmesi" şeklinde yorumlayan genç adam, sosyal medyanın yeni fenomeni oldu.
Beyin Göçü Nedir? - Röportaj 02:31
Beyin Göçü Nedir? - Röportaj 37 izlenme - 2 yıl önce Beyin Göçü: Çok iyi yetişmiş meslek ve bilim adamları ile uzmanların, bir başka ülkede yerleşip çalışmak ereğiyle, kendi ülkelerini bırakıp gitmesi.
Mortal Kombat Lisesi 00:49
Mortal Kombat Lisesi 118 izlenme - 3 yıl önce Hani bir söz var ya evlat kendinin olacak... diye ahanda tam bu olaya yakışacak yegane deyişdir. Fast food beslenmeden midir nedendir bilinmez, yurdum liseli kamerayı görmeyegörsün arpasıda fazla geldiyse hele yapamayacağı maymunluk yoktur.
Beyin Göçü Ne Demektir? - Röportaj 04:12
Beyin Göçü Ne Demektir? - Röportaj 29 izlenme - 12 ay önce Sokak röportajında vatandaşa beyin göçü ne demektir diye sorulmuş ve birbirinden ilginç cevaplar alınmış.
Türkiye'nin Gelişmiş Bir Ülke Olamamasının Nedeni Nedir? 00:49
Türkiye'nin Gelişmiş Bir Ülke Olamamasının Nedeni Nedir? 93 izlenme - 3 yıl önce TRT'nin 2006 yapımı Amerika'da Türk Olmak belgeslinde dün ibretlik bir bölüm paylaşmıştım. Buda başka bir ibretlik tespit... Belki bu toprakların yada üzerinde yaşayan inanların kaderi başka olabilirdi.
Adnan Oktar  A9 Tv 01:24
Adnan Oktar A9 Tv 8 izlenme - 7 ay önce Türkiye’den Avrupa olan beyin göçünü nasıl durdurabiliriz?
Türkiye'nin Geleceğine Yön Verecek Sistemi Açıkladılar 03:04
Türkiye'nin Geleceğine Yön Verecek Sistemi Açıkladılar 13 izlenme - 10 ay önce Hükümet ve iş dünyası Türkiye'de nitelikli iş gücünü artırarak, işsizliği azaltmak için çok önemli hamleler yapıyor. CNN TÜRK'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Denizbank CEO'su Hakan Ateş, Türkiye’nin geleceğine yön verecek istihdam hamlesinin nasıl yapılması gerektiğini ve beyin göçünün nasıl tersine döneceğini anlattı. Geleceğin savaş uçağı olarak nitelendirilen F-35'lerin üretiminde pay sahibi olduklarını hatırlatan Zeynep Bodur Okyay, bu projede çalışacak uçak mühendislerine ihtiyaç duyduklarını ve Türkiye'nin eğitim sisteminde yapacağı değişikliklerle gençleri istihdam edebileceklerini vurguladı. İş dünyası ve eğitim kurumlarının arasındaki iş birliğinin daha fazla olması gerektiğini vurgulayan Hakan Ateş, daha lise dönemindeyken öğrencilerin staj yaparak iş hayatı tecrübesi edinmesini sağlayacak bir sisteme ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
İş Dünyasının Geleceğine Yön Verecek Gençler Aranıyor - Hafta Sonu 30.09.2017 Cumartesi 43:17
İş Dünyasının Geleceğine Yön Verecek Gençler Aranıyor - Hafta Sonu 30.09.2017 Cumartesi 12 izlenme - 10 ay önce Beyin göçü nasıl engellenir? Başarılı yöneticiler yetiştirmek için eğitim sisteminde reform gerekli mi? Dijital çağda yöneticilik yapmanın gerekleri neler? Hafta Sonu, Türkiye'nin nitelikli insan gücü geleceğini, iş dünyasının iki önemli ismi Zeynep Bodur Okyay ve Hakan Ateş ile masaya yatırdı.
Türkiye’den Avrupa Olan Beyin Göçünü Nasıl Durdurabiliriz? - A9 Tv 01:24
Türkiye’den Avrupa Olan Beyin Göçünü Nasıl Durdurabiliriz? - A9 Tv 5 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar’ın 19 Mayıs 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/248470/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Turkiye’den-Avrupa-olan-beyin-gocunu-nasil-durdurabiliriz A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Legend Ft Rulez Rhyme Beyin Göçü 01:44
Legend Ft Rulez Rhyme Beyin Göçü 21 izlenme - 6 yıl önce Legend Ft Rulez Rhyme Beyin Göçü
Fikri Işık: ''Küresel vicdanın bu zülme dur demesi gerektiğine inanıyorum'' - 05:01
Fikri Işık: ''Küresel vicdanın bu zülme dur demesi gerektiğine inanıyorum'' - 5 izlenme - 4 yıl önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, şirketlerin faaliyet karının artıp, vergi öncesi karlılığının düşmesindeki problemin, kambiyo zararları ve finansman giderleri olduğunu belirterek "Merkez Bankası, ülkenin büyüme politikalarına destek olmak istiyorsa faiz indiriminde daha cesur, kur noktasında ise daha dikkatli olmalı" dedi.