Hoşgeldiniz!

beyin ölümü

Beyin Ölümü Gerçekleşen Kadının Doğurması 02:09
Beyin Ölümü Gerçekleşen Kadının Doğurması 1.878 izlenme - 6 ay önce Brezilya'da yaşayan 21 yaşındaki Frankielen da Silva Zampoli Padilha, hamile kaldıktan sonra felç geçirdi. Beyin ölümü gerçekleştirdikten sonra 4 ay boyunca yaşam destek ünitesine bağlı olarak hayatta tutulan kadın, hastanede ikiz bebek doğurdu. Frankielen da Silva Zampoli Padilha'nın beyin ölümü gerçekleştikten sonra en fazla hayatta kalan 'hamile kadın' olduğu ifade edildi.
Türkiye’yi Ağlatan Final-Ali Rıza Bey Öldü 04:33
Türkiye’yi Ağlatan Final-Ali Rıza Bey Öldü 13.840 izlenme - 7 yıl önce türkiye’yi ağlatan final-ali rıza beyin ölümü
Servet Dündar'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti, Dündar Kimdir ? 03:09
Servet Dündar'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti, Dündar Kimdir ? 1.787 izlenme - 3 yıl önce Servet Dündar kimdir ? Göğsünden bıçaklanarak ağır yaralanan Beşiktaş'ın genç kalecisi Servet Dündar'ın beyin ölümü gerçekleşti.
Servet Dündar Kimdir ? Dündar'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti 03:09
Servet Dündar Kimdir ? Dündar'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti 541 izlenme - 3 yıl önce Göğsünden bıçaklanarak ağır yaralanan Beşiktaş'ın genç kalecisi Servet Dündar'ın beyin ölümü gerçekleşti.
Zerrin Pelin ' Ölümsüzlük' İçin Arananın Ne Olduğunu Açıkladı 01:34
Zerrin Pelin ' Ölümsüzlük' İçin Arananın Ne Olduğunu Açıkladı 57 izlenme - 4 ay önce Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Zerrin Pelin, insanoğlunun ölümsüzlük arayışını CNN TÜRK'te değerlendirdi. Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında konuşan Pelin, 'ölümsüzlük' için arananın beynin yaşlanmamasını sağlamak olduğunu söyledi. Prof. Dr. Zerrin Pelin'in konu hakkındaki açıklamaları şöyle: "65 yaşından sonra her 5 yılda bir alzaymır olma riskiniz 2 kat artıyor. Bu 85'li yaşlara geldiğiniz zaman yüzde 30'lara varıyor. 90'lara vardığınız zaman bir plato çizdiği düşünülüyor ama orada ne olduğu çok belli değil. Dolayısı ile insanın aradığı şey aslında beynin yaşlanmamasını sağlamak. Aralık ayında bir kafa transplantasyonu yapılacak. Bu güç sahibi insanların erişebilecekleri bir şey. Dolayısı ile beyniniz sağlamsa ona uyduracak bir belki vücut bulacaksınız. İnsanoğlu artık vücut ile beyni birbirinden ayrıştırıp, birbirine bağlama yolunda. Hücre yaşlanmasını engellemek için yapılan bir çok çalışma var ama bu çalışmaların en yoğunu da 'Beynin yaşlanmasını nasıl engelleriz?' Şu ana kadar bulunmuş çok fazla bir şey yok. Alzaymırı engellemeye, yavaşlatmaya yönelik elimizde bir şeyler var ama beynin yaşlanmasını alzaymır olmasını engelleyebilirsek, ölümsüzlük değil ama daha sağlıklı bir beyin ile yaşama olasılığımızda olacak."
İbrahim Erkal’ın Beyin Ölümü Gerçekleşti 05:34
İbrahim Erkal’ın Beyin Ölümü Gerçekleşti 55 izlenme - 9 ay önce Ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ın doktoru Doç. Dr. Necdet Sağlam, Erkal’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini ancak biyolojik olarak ölümün gerçekleşmediğini kaydetti. Bir süre önce beyin kanaması geçirerek özel bir hastaneye kaldırılan ve daha sonra Ümraniye Eğitim ve Araştırma hastanesine nakledilen ünlü sanatçının beyin ölümü gerçekleştiği açıklandı. Akşam saatlerinde Ümraniye Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Necdet Sağlam, ünlü sanatçının kardeşi ve yakınları ile birlikte kamera karşısına geçti. Yaptığı açıklamada ünlü sanatçının biyolojik olarak hayatta olduğunu belirten Sağlam yaptığı açıklamada, “Geldiğinden beri derin koma tablosunda. Bu tabloda bir düzelme olmadı. Bugün ilgili hekimlerimiz tarafından yapılan değerlendirmede tıbbi beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Kalp ve diğer organlarının yaşamsal destek ünitemizde sürdürülmektedir. Yaklaşık 48- ile 72 saatlik bir süre ön görülüyor. O süre zarfında bekleyeceğiz. Biyolojik olarak vefat etti diyemiyoruz. Ailenin bir kararı olursa ona uyacağız ama biz tıbbı desteğimizi sürdüreceğiz. Eşine de bilgi verdik. Kardeşi ile de görüştük. Bize ilk geldiği günden itibaren kalp atışlarında bir düzensizlik vardı. İnişli çıkışlı düzensizlikler oldu. Bugün gerekli testler yapıldı ve tıbbi olarak beyin ölümü kararı verildi. Olayın olduğundan beri derin koma tablosu vardı hep” dedi. Ünlü sanatçının kardeşi Abdullah Erkal ise “Rabbimizden ümidi kesmiyoruz. Dua edin. Kalp atışı sürdüğü sürece.. Beklemekten başka bir şey yok” dedi. Öte yandan haberi alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. Yakınlarının üzüntülü bir şekilde bekledikleri görüldü.
Biber Gazından Beyin Ölümü Gerçekleşti 02:16
Biber Gazından Beyin Ölümü Gerçekleşti 223 izlenme - 6 yıl önce Biber Gazından Beyin Ölümü Gerçekleşti
Beşiktaşlı Servet Dündar'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti 03:09
Beşiktaşlı Servet Dündar'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti 144 izlenme - 3 yıl önce Göğsünden bıçaklanarak ağır yaralanan Beşiktaş'ın genç kalecisi Servet Dündar'ın beyin ölümü gerçekleşti.
Tamer Çıray - Halit Bey'in Ölümü 06:13
Tamer Çıray - Halit Bey'in Ölümü 81 izlenme - 6 yıl önce
Anne Karnında Hayata Sımsıkı Tutunan İkizlerin Hikayesi 02:10
Anne Karnında Hayata Sımsıkı Tutunan İkizlerin Hikayesi 3 izlenme - 6 ay önce Hamile kaldıktan sonra felç geçiren anneleri 4 ay boyunca bitkisel hayatta kaldı... Doktorlar bebeklerin öldüğünü düşünmüştü ama ultrasonda onların hayata sımsıkı tutunduğunu gördüler ve minikleri kurtarmaya karar verdiler...