Hoşgeldiniz!

Beyinler Yeni Fikirler

Gamemons: Oyuncular İçin Sosyal Ağ - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 01:47
Gamemons: Oyuncular İçin Sosyal Ağ - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 224 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de Gamemons adlı sosyal oyun platformu oldu. Dünya genelinde yer alan 1.2 milyardan fazla oyuncu göz önüne alındığı zaman oldukça dikkat çekebilecek projelerden bir tanesi olan Gamemons, sadece oyunculara özel bir sosyal platform olmayı hedefliyor. Oyuncular tarafından sıklıkla kullanılan Steam, Xbox Live, Twitch.tv, Youtube ve daha birçok servisi tek bir çatı altında birleştirerek kendilerine sunan servis sayesinde oyuncular ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ve araçlara tek bir yerden ulaşabilecekler. Ayrıca TÜBİTAK tarafından da desteklenen bir proje olan Gamemons, oyuncular arasında oldukça etkili bir iletişim aracı olarak da kullanılabilecek.
Akıllı Kilit Sistemleri - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 02:20
Akıllı Kilit Sistemleri - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 74 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de Akıllı Kilit Sistemleri oldu. Otel, ev ve araba gibi gündelik kullanımda olan anahtar paylaşımı problemini ortadan kaldırmayı amaçlayan proje kapsamında geliştirilen sayısal kilit sayesinde NFC teknolojisine sahip olan mobil cihazlar kapı geçiş kartlarının yerini almaktadır. Ayrıca NFC teknolojisini desteklemeyen mobil cihazlar için Bluetooth ve WiFi bağlantı alternatiflerinin de sunulduğu proje kapsamında kapı kilidinin uzaktan erişimine olanak sağlayacak kameralı yüz tanıma sistemi de geliştirilmekte.
Ne Yesek? - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 02:17
Ne Yesek? - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 35 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de Ne Yesek? adlı proje oldu. Dışarıda yemek yemeye karar vermiş olsak da nerede yemek yiyeceğimize karar vermek her zaman büyük bir soru işareti olmuştur. Hele ki sürekli olarak dışarıdan yemek yiyorsanız "Bugün nerede yesem?" diye sürekli kendinize sorabilirsiniz. Ne Yesek? tam olarak bu tarz soruların ve sorunların önüne geçmek için tasarlanmış bir proje. Yemek istediğiniz yemeği nerede bulabilirsiniz? Fiyatı ne kadar? Servisi hızlı mı yavaş mı? Size ne kadar yakın? Lezzeti nasıl? En ucuz nerede? Bulunduğunuz bölge içerisinde yemek istediğiniz yemeği en güzel neresi yapıyor? gibi tüm soruların cevaplarına Ne Yesek ile ulaşabileceksiniz. Ayrıca mekanların menülerine, menüler altında yer alan yemekler hakkında kullanıcıların yaptığı yorumlara ve çok daha fazlasına Ne Yesek projesi kapsamında ulaşma şansına sahip olacaksınız.
TalkBuddy - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 01:15
TalkBuddy - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 26 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de TalkBuddy adlı sosyal ağ oldu. Kullanıcıların kendi belirleyecekleri kriterler doğrultusunda farklı insanlarla tanışmalarına ve sohbet etmelerine olanak sağlayan servis, aynı zamanda lokasyon bazlı olarak çevrenizde yer alan ve tanışmak isteyebileceğiniz kişi profillerini de sizlere öneriyor. İnsanlar TalkBuddy sayesinde yeni arkadaşlıklar kurabileceği gibi, halihazırda arkadaş oldukları kişileri de kişi listeleri üzerine ekleyerek mesajlaşma şansına sahipler.
BedavaLazım - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 01:49
BedavaLazım - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 24 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de BedavaLazım adlı sosyal sorumluluk projesi oldu. Proje kapsamında kullanıcılar kullanmadıkları veya yenisini aldıkları için boşa çıkan eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak gönderebiliyorlar. Bu sayede hem kullanılmayan eşyalar çöpe gitmemiş oluyor hem de ihtiyaç sahipleri ücretsiz olarak ihtiyacı olan şeylere sahip olabiliyor. "Senin çöpün başkasının hazinesidir." sloganıyla yola koyulan geliştirici ekip, web platformu üzerinde arama motoru mantığıyla çalışan ve oldukça sade bir kullanıcı arayüzüne sahip olan bedavalazim.com'u kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor.
Prizzo - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 02:40
Prizzo - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 20 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de Prizzo oldu. Hem donanım hem de yazılım kaynaklı bir proje olan Prizzo, enerjinin bu kadar değerli olduğu günümüzde enerji tasarrufu sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Hazırlanan cihaz sayesinde hem ev kullanıcıları hem de büyük firmalar kullanmakta oldukları enerji miktarını takip ederek tasarruf sağlama yoluna gidebilecekler. Enerjinin verimli kullanılmasını yani tasarruflu enerji kullanımını hedefleyen proje sayesinde, mobil cihazlarınız aracılığıyla aylık olarak harcadığınız elektriği ve ay sonunda gelecek olan elektrik faturasını bile takip edebileceksiniz.
Ticket System Implementation via RFID - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 02:39
Ticket System Implementation via RFID - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 25 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de Ticket System Implementation via RFID oldu. Günümüzde yapacağımız şehirler arası yolculuklar için sık sık kullanmakta olduğumuz otobüs firmalarına daha iyi bir altyapı sunmak amacıyla ortaya çıkan proje, aynı zamanda firmaların müşterilerine çok daha kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde otobüs bileti satmalarına olanak sağlıyor.
A 3D Game Controlled by Leap Motion System - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 01:26
A 3D Game Controlled by Leap Motion System - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 19 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de A 3D Game Controlled by Leap Motion System oldu. Leap Motion hareket algılama sisteminin 3 boyutlu bir bowling oyununa entegre edildiği projede, Bowling topunu sadece parmak hareketlerinizle tutarak, atış yapabilme ve labutları devirerek puan alma şansına sahipsiniz.
Smart Personal Organizer - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 02:03
Smart Personal Organizer - III. Genç Beyinler Yeni Fikirler 8 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl İzmir Yaşar Üniversitesi'nde üçüncüsü düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler etkinliğine medya sponsoru olarak destek veren Tamindir.com ailesi olarak etkinlikte yerimizi alarak sizler için birbirinden farklı ve yenilikçi birçok projeyi inceleme şansı bulduk. 100'ün üzerinde projenin görücüye çıktığı etkinlikte dikkatimizi çeken projeler hakkında geliştirici ekiplerle küçük röportajlar yapmayı da ihmal etmedik. Dikkatimizi çeken projelerden bir tanesi de Smart Personal Organizer adlı akıllı ajanda uygulaması oldu. Kullanıcılar, web tarayıcıları ve Android uygulaması aracılığıyla ulaşabilecekleri servis sayesinde; not alabilecekler, toplantılarını düzenleyebilecekler ve alışveriş listelerini hazırlayabilecekler. En önemlisi ihtiyaç duymaları durumunda tüm bu özelliklere hem mobil hem de PC platformu üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekler.