Hoşgeldiniz!

Beyza Kolunsağ Videoları İzle

2015 Mektebim Silivri Koleji GEF Kısa Film Birincisi All The Colors Of The World 04:33
2015 Mektebim Silivri Koleji GEF Kısa Film Birincisi All The Colors Of The World 128 izlenme - 2 yıl önce 2015 Mektebim Silivri Koleji GEF Kısa Film Birincisi All The Colors Of The World gef kısa film festivali,mektebim koleji,dünya birincisi,silivri mektebim koleji,beyza kolunsağ,All The Colors Of The World Mektebim Koleji İtalya Sanremo’da Dünya Birincisi Oldu Mektebim Koleji öğrencileri GEF Global Education Festival’ de yarışmaya katıldığı “din, dil, ırk, mezhep” ayrımı yapmayan ve eşitliği savunan filmleriyle Dünya Birincisi oldular. İtalya’da düzenlenen Uluslararası GEF Global Education Festival’de yarışan Mektebim Koleji öğrencileri, Kısa Film Kategorisinde Dünya Birinciliğiyle yurda döndüler. Her yıl İtalyaSanremo’da düzenlenen Yarışma için Mektebim Koleji Türkçe Bölümü koordinatörlüğünde hazırlanan “Eğitimde Teknolojinin Yeri ve Çocuklar Arasındaki Eşitlik” konulu iki kısa film ile finalde yarışan Mektebim Koleji Silivri ve Çorlu Kampüsü öğrencileri, senaryo ve kurgusu tamamen kendilerine ait olan projeleriyle yarışmada yer aldılar. Türkiye’den birçok Okul’unda katıldığı yarışmadaİngiltere, Polonya, Rusya, Romanya, İtalya, Malta, Ukrayna, İsrail, Belarus, Benin, Hollanda, Güney Afrika, Uganda, Fas, Fransa, Özbekistan, İspanya, Japonya ve Danimarka olmak üzere toplam 20 ülkenin ve 53 filmin yarıştığı festivale iki farklı film ile katılan Mektebim Koleji öğrencileri “AlltheColors of the World”adlı kısa film projeleriyle Dünya Birinciliğine layık görüldü. Mektebim Koleji Silivri Kampüsü öğrencileri tarafından hazırlanan film “din, dil, ırk, mezhep” ayrımı yapmaksızın çocuklar arasında eşitlik kavramına vurgu yapıyor. Dünya Birinciliği elde eden Mektebim Koleji öğrencileri, festival kapsamında 6 gün boyunca İtalya ve Fransa’nın tarihi, kültürel ve sanatsal mekânlarını gezerek farklı ülkelerden gelen öğrencilerle buluştu.
Ünlülerle Okuyorum Özcan Deniz Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 00:27
Ünlülerle Okuyorum Özcan Deniz Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 96 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle Okuyorum Özcan Deniz Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlülerle okuYORUM ÖZCAN DENİZ Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü beyza kolunsağ,mektebim koleji,türkçe bölümü,ünlülerle okuYORUM,mektebim okulları,özcan deniz Ünlülerle okuYORUM Lise Konsey Kurumsal İletişim ve Medya Başkanı İpek Örnekler, Ortaokul Konsey Başkanı Enver Can Köse ve öğrencilerimizden Nazlı Çatı; Türkçe bölümünün düzenlediği “Ünlülerle okuYORUM” etkinliği kapsamında ünlü sanatçı Özcan Deniz ile buluştu. Özcan Deniz ve öğrencilerimiz, “Ailemle okuYORUM” ile başlayan, “Ünlülerle okuYORUM” ile dikkat çekmeye devam eden projede, kitapların hayata açtığı farklı pencerelerle ilgili fikirlerini paylaşarak okumanın önemini vurguladılar. Ünlülerle Sohbet Ünlü sanatçı Özcan Deniz ile öğrencilerimizden Lise Konsey Kurumsal İletişim ve Medya Başkanı İpek Örnekler, Ortaokul Konsey Başkanı Enver Can Köse ve öğrencilerimizden Nazlı Çatı; Türkçe bölümünün düzenlediği “Ünlülerle Sohbet” etkinliğinde bir araya geldi. “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizi setine konuk olan öğrencilerimiz, Özcan Deniz ile beyaz perde, müzik, oyunculuk ve okumaya dair keyifli bir söyleşi yaptı.
09.05.2015 Mektebim Koleji GEF Kısa Film Festivali Dünya Birincisi TGRT HABER Müge Arda 16:39
09.05.2015 Mektebim Koleji GEF Kısa Film Festivali Dünya Birincisi TGRT HABER Müge Arda 44 izlenme - 2 yıl önce 09.05.2015 Mektebim Koleji GEF Kısa Film Festivali Dünya Birincisi TGRET HABER Müge Ardanın Konuğu BEYZA KOLUNSAĞ Beyza Kolunsağ Soruları Cevaplıyor... 2015 Mektebim Silivri Koleji GEF Kısa Film Birincisi All The Colors Of The World gef kısa film festivali,mektebim koleji,dünya birincisi,silivri mektebim koleji,beyza kolunsağ,All The Colors Of The World Mektebim Koleji İtalya Sanremo’da Dünya Birincisi Oldu Mektebim Koleji öğrencileri GEF Global Education Festival’ de yarışmaya katıldığı “din, dil, ırk, mezhep” ayrımı yapmayan ve eşitliği savunan filmleriyle Dünya Birincisi oldular. İtalya’da düzenlenen Uluslararası GEF Global Education Festival’de yarışan Mektebim Koleji öğrencileri, Kısa Film Kategorisinde Dünya Birinciliğiyle yurda döndüler. Her yıl İtalyaSanremo’da düzenlenen Yarışma için Mektebim Koleji Türkçe Bölümü koordinatörlüğünde hazırlanan “Eğitimde Teknolojinin Yeri ve Çocuklar Arasındaki Eşitlik” konulu iki kısa film ile finalde yarışan Mektebim Koleji Silivri ve Çorlu Kampüsü öğrencileri, senaryo ve kurgusu tamamen kendilerine ait olan projeleriyle yarışmada yer aldılar. Türkiye’den birçok Okul’unda katıldığı yarışmadaİngiltere, Polonya, Rusya, Romanya, İtalya, Malta, Ukrayna, İsrail, Belarus, Benin, Hollanda, Güney Afrika, Uganda, Fas, Fransa, Özbekistan, İspanya, Japonya ve Danimarka olmak üzere toplam 20 ülkenin ve 53 filmin yarıştığı festivale iki farklı film ile katılan Mektebim Koleji öğrencileri “AlltheColors of the World”adlı kısa film projeleriyle Dünya Birinciliğine layık görüldü. Mektebim Koleji Silivri Kampüsü öğrencileri tarafından hazırlanan film “din, dil, ırk, mezhep” ayrımı yapmaksızın çocuklar arasında eşitlik kavramına vurgu yapıyor. Dünya Birinciliği elde eden Mektebim Koleji öğrencileri, festival kapsamında 6 gün boyunca İtalya ve Fransa’nın tarihi, kültürel ve sanatsal mekânlarını gezerek farklı ülkelerden gelen öğrencilerle buluştu.
09.05.2015 16:14
09.05.2015 "OKUL ÖNCESİ EĞİTİM - GEF KISA FİLM FESTİVALİ BİRİNCİLİĞİ" HABER TÜRK 36 izlenme - 2 yıl önce 09.05.2015 "OKUL ÖNCESİ EĞİTİM - GEF KISA FİLM FESTİVALİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİ" HABER TÜRK Yolun Başındayken PROGRAMI Sunucusu GÖRKEM İLDAŞ Soruyor Konuklar Mektebim Koleji Bölüm Başkanları Serpil Yılmaz ve Beyza Kolunsağ... erken çocukluk dönemi, mektebim koleji,serpil yılmaz, beyza kolunsağ, yolun başındayken, haber türk Çocuğun gelişiminde bazı dönemler çok önem taşımaktadır. Bu dönemlerden biri “Erken Çocukluk Dönemi”dir (EÇD). Erken çocukluk dönemi 0-6 yaşlar arasını kapsar. Bu devre büyüme ve gelişimin (zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel) en hızlı olduğu yaşlardır. Erken yaşlarda oluşturulacak temel, kişinin tüm hayatı boyunca etkili olacaktır. 7 yaşına gelen bir çocuğun zihinsel yetenekleri, davranış alışkanlıkları, dil kabiliyeti, duygusal denetimi, kavrayışı ve bazı fiziksel özellikleri şekillenmiş durumdadır. Beyin gelişimi için de erken yaşlar önemli bir devredir. Beyin gelişiminin büyük bir bölümü 0- 4 yaş arasında tamamlanır. Beyin “nöron” adı verilen milyarlarca sinir hücresinden oluşur. Tüm duygular, düşünceler ve eylemler, bir nörondan diğerine aktarılan elektriksel ve kimyasal sinyaller ile oraya çıkar. Nöronlar arasındaki bu bağlantı noktasına “sinaps” adı verilir ve beyin sürekli yeni sinapsların oluşması ile gelişir. Erken yaşlarda sinaps oluşumu çok hızlıdır. İki yaşındaki bir çocuğun beynindeki sinaps sayısı neredeyse bir yetişkininkine eşittir. Sinapsların oluşumu çocuğun yaşadığı deneyimler ve çevresindeki uyarıcılar ile yakından ilgilidir. Dolaysıyla erken yaşlarda çocuğun aldığı eğitim, çocuğa sunulacak deneyimler ve uyarıcılar onun beyin gelişiminde destek vermekte önemli bir etkendir. Çocuğa sunulan tecrübelerdeki çeşitlilik onun beyin gelişiminde farklılık yaratmaktadır. Çocuğun gelişimi çevre ile etkileşim sonucu olur. Çevreden en fazla etkilenen yaşlar erken yaşlardır. Çevre sadece çocuğun içinde bulunduğu yakın aile çevresi değildir. Çocuğun dolaylı ya da doğrudan etkileşimde olduğu aile, ailenin içinde bulunduğu topluluk, kurumsal topluluk, sosyo politik çevre gibi diğer çevrelerin de önemi göz önünde bulundurulmalıdır. Erken Çocukluk Döneminde Ailenin Önemi Gelişim sürecinde çocuğun yakın çevresi çok önemlidir. Anne ve baba da bu yakın çevredeki anahtar kişilerdir. Çocuk çoğunlukla anneyle beraberdir. Ancak babanın da çocuğun gelişiminde en az anne kadar önemi vardır. Bu konudaki çalışmalar babanın çocuğun zihinsel, duygusal, kişilik ve cinsel kimlik gelişiminde önemli rol oynadığını göstermektedir. Çalışan baba çocuk ilişkisinde sürenin uzun olması değil, kısıtlı zamanda çocukla paylaşılanlar önem taşımaktadır. Bu durum çalışan anneler için de geçerlidir.
09.05.2015 19:32
09.05.2015 "ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ" TGRET HABER Müge Arda Soruyor 35 izlenme - 2 yıl önce 09.05.2015 "ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ" TGRET HABER EĞİTİM ve YAŞAM PROGRAMI Sunucusu Müge Arda Soruyor Konuklar Mektebim Koleji Bölüm Başkanları Serpil Yılmaz ve Beyza Kolunsağ... erken çocukluk dönemi,mektebim koleji,serpil yılmaz,beyza kolunsağ,eğitim ve yaşam programı,tgrt haber Çocuğun gelişiminde bazı dönemler çok önem taşımaktadır. Bu dönemlerden biri “Erken Çocukluk Dönemi”dir (EÇD). Erken çocukluk dönemi 0-6 yaşlar arasını kapsar. Bu devre büyüme ve gelişimin (zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel) en hızlı olduğu yaşlardır. Erken yaşlarda oluşturulacak temel, kişinin tüm hayatı boyunca etkili olacaktır. 7 yaşına gelen bir çocuğun zihinsel yetenekleri, davranış alışkanlıkları, dil kabiliyeti, duygusal denetimi, kavrayışı ve bazı fiziksel özellikleri şekillenmiş durumdadır. Beyin gelişimi için de erken yaşlar önemli bir devredir. Beyin gelişiminin büyük bir bölümü 0- 4 yaş arasında tamamlanır. Beyin “nöron” adı verilen milyarlarca sinir hücresinden oluşur. Tüm duygular, düşünceler ve eylemler, bir nörondan diğerine aktarılan elektriksel ve kimyasal sinyaller ile oraya çıkar. Nöronlar arasındaki bu bağlantı noktasına “sinaps” adı verilir ve beyin sürekli yeni sinapsların oluşması ile gelişir. Erken yaşlarda sinaps oluşumu çok hızlıdır. İki yaşındaki bir çocuğun beynindeki sinaps sayısı neredeyse bir yetişkininkine eşittir. Sinapsların oluşumu çocuğun yaşadığı deneyimler ve çevresindeki uyarıcılar ile yakından ilgilidir. Dolaysıyla erken yaşlarda çocuğun aldığı eğitim, çocuğa sunulacak deneyimler ve uyarıcılar onun beyin gelişiminde destek vermekte önemli bir etkendir. Çocuğa sunulan tecrübelerdeki çeşitlilik onun beyin gelişiminde farklılık yaratmaktadır. Çocuğun gelişimi çevre ile etkileşim sonucu olur. Çevreden en fazla etkilenen yaşlar erken yaşlardır. Çevre sadece çocuğun içinde bulunduğu yakın aile çevresi değildir. Çocuğun dolaylı ya da doğrudan etkileşimde olduğu aile, ailenin içinde bulunduğu topluluk, kurumsal topluluk, sosyo politik çevre gibi diğer çevrelerin de önemi göz önünde bulundurulmalıdır. Erken Çocukluk Döneminde Ailenin Önemi Gelişim sürecinde çocuğun yakın çevresi çok önemlidir. Anne ve baba da bu yakın çevredeki anahtar kişilerdir. Çocuk çoğunlukla anneyle beraberdir. Ancak babanın da çocuğun gelişiminde en az anne kadar önemi vardır. Bu konudaki çalışmalar babanın çocuğun zihinsel, duygusal, kişilik ve cinsel kimlik gelişiminde önemli rol oynadığını göstermektedir. Çalışan baba çocuk ilişkisinde sürenin uzun olması değil, kısıtlı zamanda çocukla paylaşılanlar önem taşımaktadır. Bu durum çalışan anneler için de geçerlidir.
Ünlülerle Okuyorum Bekir Aksoy Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 00:35
Ünlülerle Okuyorum Bekir Aksoy Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 33 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle Okuyorum Bekir Aksoy Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlülerle okuYORUM BEKİR AKSOY Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlü oyuncu Bekir Aksoy Beylikdüzü Mektebim Koleji’nde öğrencilerle buluştu. Sinema ve tiyatro üzerine öğrencilerle keyifli bir söyleşi yapan Aksoy, Ünlülerle okuYORUM projesine destek oldu. Montaigne’in okumayla ilgili yazdıklarına dair öğrencilerle fikirlerini paylaşan ünlü oyuncu, okumanın hayatın her dönemi için gerekli olduğunu vurguladı. beyza kolunsağ,mektebim koleji,bekir aksoy,türkçe bölümü,ünlülerle okuYORUM,mektebim okulları
Ünlülerle Okuyorum Metin Zakoğlu Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 00:40
Ünlülerle Okuyorum Metin Zakoğlu Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 23 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle Okuyorum Metin Zakoğlu Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlülerle okuYORUM METİN ZAKOĞLU Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Metin Zakoğlu İle Röportaj Mektebim Okulları öğrencileri, ünlü oyuncu ve yönetmen Metin Zakoğlu ile röportaj yaptı. Tiyatro, sinema ve sosyal sorumlulukların önemine dair öğrencilerimizle ile keyifli bir sohbet geçiren Metin Zakoğlu; Türkçe Bölümünün yürüttüğü Ünlülerle okuYORUM projesine de destek oldu. Zakoğlu, proje kapsamında bir tiyatrocu olarak sanatta bir dil ve üslup oluşturmanın kitap okumayla ilişkisini vurguladı. beyza kolunsağ,mektebim koleji,metin zakoğlu,türkçe bölümü,ünlülerle okuYORUM,mektebim okulları
Ünlülerle Okuyorum Yusuf Güney Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 00:29
Ünlülerle Okuyorum Yusuf Güney Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 20 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle Okuyorum Yusuf Güney Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlülerle okuYORUM YUSUF GÜNEY Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlülerle okuYORUM projesinin bu hafta konuğu sanatçı YUSUF GÜNEY idi çocuklarımızla kitap sevgisi ve kitap okuma alışkanlığı üzerine hoşsohbet eden sempatik sanatçı beğeni topladı. beyza kolunsağ,mektebim koleji,türkçe bölümü,ünlülerle okuYORUM,mektebim okulları,yusuf güney
Ünlülerle okuYORUM OĞUZ BERKAY Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 00:20
Ünlülerle okuYORUM OĞUZ BERKAY Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 19 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle okuYORUM OĞUZ BERKAY Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlülerle okuYORUM OĞUZ BERKAY Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü OĞUZ BERKAY NağmelerDEyim’de O Ses Türkiye’nin birincisi, önümüzdeki günlerde çocuklara yardım için düzenlenen uluslararası bir festivalde Türkiye’yi temsil edecek olan ve bir single hazırlığı içindeki Oğuz Berkay Fidan, Türkçe Bölümünün düzenlediği “NağmelerDEyim” yarışmasına konuk oldu. Mektebim Okulları Fatih Kolej’de yapılan yarışma için müzik alt yapılarını da kendileri hazırlayan öğrenciler, deyimler ile notaları birbirinden güzel performanslarla birleştirdiler. Şarkı sözlerini rap nağmeleri ve başarılı bir koreografiyle buluşturan 7A sınıfı öğrencilerinden Lara Saygın ile Zeynep Kara yarışmanın birincisi oldu. Ödüllerini, yarışmanın jürisi Oğuz Berkay Fidan’dan alan öğrenciler, ünlü şarkıcıyla birlikte düet yaptılar. Canlı performansı, keyifli sohbeti ve şarkıları eşliğinde öğrencilerle keyifli anlar geçiren Oğuz Berkay Fidan; “Ünlülerle okuYORUM” projesine de destek oldu. Kendisi de bir üniversite öğrencisi olan ünlü şarkıcı öğrenim hayatında, kitap okuma zevkini tatmanın önemini belirterek aydınlık bir gelecek için mutlaka kitap okunması gerektiğini vurguladı. beyza kolunsağ,mektebim koleji,türkçe bölümü,ünlülerle okuYORUM,mektebim okulları,oğuz berkay
Ünlülerle Okuyorum Yonca Cevher Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 00:26
Ünlülerle Okuyorum Yonca Cevher Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü 18 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle Okuyorum Yonca Cevher Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlülerle okuYORUM YONCA CEVHER Beyza Kolunsağ Mektebim Koleji Türkçe Bölümü Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Yonca Cevher, Mektebim Okulları Türkçe Bölümünün düzenlediği "Ünlülerle Sohbet" etkinliği kapsamında öğrencilerle buluştu. Tiyatro, sinema ve dublaja dair öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirerek öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Cevher, Ünlülerle okuYORUM projesine de destek oldu.
Ünlülerle okuYORUM Muazzez Abacı Mektebim Koleji Beyza Kolunsağ 00:35
Ünlülerle okuYORUM Muazzez Abacı Mektebim Koleji Beyza Kolunsağ 9 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle okuYORUM Muazzez Abacı Mektebim Koleji Beyza Kolunsağ Muazzez Abacı ve Beylikdüzü Mektebim Koleji Müzik Öğretmeni Ece Su Ertuğrulun Sohbeti muazzez abacı,mektebim koleji,ece su ertuğrul,beylikdüzü mektebim koleji,aykut öğretmen,ünlü sanatçı ile samimi sohbet muazzez abacı,mektebim koleji,national geographic,ece su ertuğrul,beylikdüzü mektebim koleji,aykut öğretmen Hicran Muazzez Abacı[1] (d. 12 Kasım 1947, Ankara), Türk Klasik Türk müziği şarkıcısı. Türünün en güçlü ve başarılı kadın sanatçılarından biri olarak kendisini kabul ettirmiştir. 1990 yılı Mart ayında yayınladığı Vurgun adlı albümüyle satış rekoru kırmış,[kaynak belirtilmeli] yıl boyunca pek çok TV programında, konserde ve etkinlikte yer almış Muazzez Abacı Kültür Bakanlığı'nın tavsiyesiyle verilmeye başlanan Devlet Sanatçısı ünvanına 1998'de lâyık görülmüştür. Muazzez Abacı Ankara Radyosuna 1966'da girdi. 1973'te ilk [[ (Bir Sen Kaldın İçimde) Kervan Plakçılık adına çıkardı. Klasik ve çok sesli Türk Müziğinin popülerlik kazanmasını sağlayan isimlerden biri oldu ve çok sevildi[kaynak belirtilmeli]. Radyo yılları sonrasında İstanbul'daki gazinoların aranılan assolistlerinden biri olmakta gecikmedi[kaynak belirtilmeli] ancak istikrarsız özel hayatı nedeniyle[kaynak belirtilmeli] sahne ve plak çalışmaları kesintilere uğradı. Sırasıyla Kervan, As, Yavuz Plak şirketleri hesabına pek çok 45'lik ve LP doldurdu. Başlıca albümleri Dönüş(1978),Yasemen(1981), Sevdiklerinizle (1983), Şakayık (1986), Felek (1989), Vurgun (1990), Sensiz Olmadı(1991) ve Efendim (1992) olan sanatçı özellikle Şakayık ve Vurgun adlı kendisiyle özdeşleşmiş iki eseriyle hemen hatırlanır[kaynak belirtilmeli]. 22 yaşındayken (1969) dünyaya getirdiği doktor olan kızı Saba'nın babası ilk eşi polis memuru Abdurrahman Abacı'dır. Sonra avukat Atilla Kurtbaş ile iki yıl süren (1973-1975) bir evlilik yapmış ve ardından Hasan Heybetli ile fırtınalı bir aşk yaşayarak birkaç kez evlenmiştir. 1990 yılında Cemal Safi'nin sözlerini yazdığı Vurgun adlı şarkı ve albümle kariyerinin zirvesine çıkan sanatçı, 2000'li yılların başlarında, Türk Sanat Müziği'ndeki genel durgunluğun ve gerilemenin de etkisiyle, kendini müzik gündeminden belirgin şekilde geri çekmiştir. Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir] Muazzez Abacı ve Mustafa Sağyaşar, (1974) Muazzez Abacı Midi Long Play (1974) Muazzez Abacı - Akşam Dönüşü Geçtim (1974) Muazzez Abacı - Yine Neş'eyi Muhabbet (1974) Muazzez Abacı - Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım (1975) Muazzez Abacı Söylüyor (1975) Ölümsüz Eserlerle Muazzez Abacı (1975) Dönüş (1978) Yasemen (1981) Muazzez Abacı Söylüyor (23 Şubat 1982) Sevdiklerinizle Muazzez Abacı 83 (Eylül1983) Geceler (2 Ocak 1986) Şakayık (Mayıs1986) Söyleme Bilmesinler (4 Mart 1987/Uzelli)-90'lı yıllarda yeniden yayınlandı Felek (19 Temmuz 1989/Yavuz Müzik-Fono Müzik)-Ertesi yıl Fono Müzik'ten yayınlandı Vurgun (30 Mart 1990/Yaşar Kekeva) Sensiz Olmadı (25 Temmuz 1991/Yaşar Kekeva) Efendim (8 Ekim 1992/Raks Müzik) Kar Yangınları (11 Mart 1994/Raks Müzik) Güller Arasında (1 Kasım 1994/Harika MC) Tutkunum (15 Temmuz 1995/Fono Müzik) Cesaretim Var (14 Mayıs 1998/Klip Müzik) Muazzez Abacı & Zeki Müren Düet (26 Eylül 1998/Klip Müzik) Hükümlüyüm (18 Haziran 2001/Klip Müzik) Bir Efsanedir (9 Temmuz 2013/Yavuz Müzik) Ajda Pekkan & Muazzez Abacı (4 Ağustos 2014/DMC & GNL Entertainment)
Ünlülerle okuYORUM Muazzez Abacı Mektebim Koleji Beyza Kolunsağ 00:35
Ünlülerle okuYORUM Muazzez Abacı Mektebim Koleji Beyza Kolunsağ 7 izlenme - 2 yıl önce Ünlülerle okuYORUM Muazzez Abacı Mektebim Koleji Beyza Kolunsağ Muazzez Abacı ve Beylikdüzü Mektebim Koleji Müzik Öğretmeni Ece Su Ertuğrulun Sohbeti muazzez abacı,mektebim koleji,ece su ertuğrul,beylikdüzü mektebim koleji,aykut öğretmen,ünlü sanatçı ile samimi sohbet muazzez abacı,mektebim koleji,national geographic,ece su ertuğrul,beylikdüzü mektebim koleji,aykut öğretmen Hicran Muazzez Abacı[1] (d. 12 Kasım 1947, Ankara), Türk Klasik Türk müziği şarkıcısı. Türünün en güçlü ve başarılı kadın sanatçılarından biri olarak kendisini kabul ettirmiştir. 1990 yılı Mart ayında yayınladığı Vurgun adlı albümüyle satış rekoru kırmış,[kaynak belirtilmeli] yıl boyunca pek çok TV programında, konserde ve etkinlikte yer almış Muazzez Abacı Kültür Bakanlığı'nın tavsiyesiyle verilmeye başlanan Devlet Sanatçısı ünvanına 1998'de lâyık görülmüştür. Muazzez Abacı Ankara Radyosuna 1966'da girdi. 1973'te ilk [[ (Bir Sen Kaldın İçimde) Kervan Plakçılık adına çıkardı. Klasik ve çok sesli Türk Müziğinin popülerlik kazanmasını sağlayan isimlerden biri oldu ve çok sevildi[kaynak belirtilmeli]. Radyo yılları sonrasında İstanbul'daki gazinoların aranılan assolistlerinden biri olmakta gecikmedi[kaynak belirtilmeli] ancak istikrarsız özel hayatı nedeniyle[kaynak belirtilmeli] sahne ve plak çalışmaları kesintilere uğradı. Sırasıyla Kervan, As, Yavuz Plak şirketleri hesabına pek çok 45'lik ve LP doldurdu. Başlıca albümleri Dönüş(1978),Yasemen(1981), Sevdiklerinizle (1983), Şakayık (1986), Felek (1989), Vurgun (1990), Sensiz Olmadı(1991) ve Efendim (1992) olan sanatçı özellikle Şakayık ve Vurgun adlı kendisiyle özdeşleşmiş iki eseriyle hemen hatırlanır[kaynak belirtilmeli]. 22 yaşındayken (1969) dünyaya getirdiği doktor olan kızı Saba'nın babası ilk eşi polis memuru Abdurrahman Abacı'dır. Sonra avukat Atilla Kurtbaş ile iki yıl süren (1973-1975) bir evlilik yapmış ve ardından Hasan Heybetli ile fırtınalı bir aşk yaşayarak birkaç kez evlenmiştir. 1990 yılında Cemal Safi'nin sözlerini yazdığı Vurgun adlı şarkı ve albümle kariyerinin zirvesine çıkan sanatçı, 2000'li yılların başlarında, Türk Sanat Müziği'ndeki genel durgunluğun ve gerilemenin de etkisiyle, kendini müzik gündeminden belirgin şekilde geri çekmiştir. Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir] Muazzez Abacı ve Mustafa Sağyaşar, (1974) Muazzez Abacı Midi Long Play (1974) Muazzez Abacı - Akşam Dönüşü Geçtim (1974) Muazzez Abacı - Yine Neş'eyi Muhabbet (1974) Muazzez Abacı - Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım (1975) Muazzez Abacı Söylüyor (1975) Ölümsüz Eserlerle Muazzez Abacı (1975) Dönüş (1978) Yasemen (1981) Muazzez Abacı Söylüyor (23 Şubat 1982) Sevdiklerinizle Muazzez Abacı 83 (Eylül1983) Geceler (2 Ocak 1986) Şakayık (Mayıs1986) Söyleme Bilmesinler (4 Mart 1987/Uzelli)-90'lı yıllarda yeniden yayınlandı Felek (19 Temmuz 1989/Yavuz Müzik-Fono Müzik)-Ertesi yıl Fono Müzik'ten yayınlandı Vurgun (30 Mart 1990/Yaşar Kekeva) Sensiz Olmadı (25 Temmuz 1991/Yaşar Kekeva) Efendim (8 Ekim 1992/Raks Müzik) Kar Yangınları (11 Mart 1994/Raks Müzik) Güller Arasında (1 Kasım 1994/Harika MC) Tutkunum (15 Temmuz 1995/Fono Müzik) Cesaretim Var (14 Mayıs 1998/Klip Müzik) Muazzez Abacı & Zeki Müren Düet (26 Eylül 1998/Klip Müzik) Hükümlüyüm (18 Haziran 2001/Klip Müzik) Bir Efsanedir (9 Temmuz 2013/Yavuz Müzik) Ajda Pekkan & Muazzez Abacı (4 Ağustos 2014/DMC & GNL Entertainment)