Hoşgeldiniz!

Big Data Videoları İzle

Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok? - Emin Çapa - TEDxIstanbul 19:11
Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok? - Emin Çapa - TEDxIstanbul 12.862 izlenme - 2 yıl önce Emin Çapa, "Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?" başlıklı konuşmasında tarihin önde gelen bilim adamlarıyla çıktığı yolculuğa Türk eğitim sistemine yönelttiği eleştirilerle devam ediyor. Günümüzde yaşanan bilimsel patlamada ülkemizin rolünü iyi belirlemesi gerektiğini anlatırken ekliyor: Arşimet, suyun kaldırma kuvvetini hamamda bulduysa, binlerce yıldır milyonlarca Türk neden suyun kaldırma kuvvetini bulamadı?
Atomu Parçalamak İçin Ne Gerekli - Gökhan Ünel 17:28
Atomu Parçalamak İçin Ne Gerekli - Gökhan Ünel 63 izlenme - 8 ay önce “Hareket başlatmak için, elimizi kirletmekten, bilimsel düşünmekten, deney yapmaktan ve tüm bunları çevremize anlatmaktan çekinmeyeceğiz” diyen CERN arastirmacilarindan Gökhan Ünel, konuşmasına “mümkün olduğunca büyük ama yutabileceğiniz kadar küçük lokma isirmalisiniz” diyerek devam ediyor. Turkiye icin başlattıkları hareketi ve CERN çalışmalarını anlatan Ünel, “kendinize inanırsanız, yapabilirsiniz” mesajını veriyor. İstanbul doğumlu olan Gökhan Ünel 1988 yılında Saint-Joseph Lisesi, 1993 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünde yaptığı çalışmalarla 1994 yılında yüksek lisans, 1998’de ise doktora derecesini aldı. Ardından CERN’de araştırmacı olarak çalışmaya başlayan Ünel, sırasıyla Na47, ATLAS ve Na59 deneylerinde görev aldı. 2000-2003 yılları arasında ABD’de Northwestern Üniversitesinde doktora sonrası araştırmacı olarak FermiLab’da Minos deneyinde ve NLC projesinde çalıştı. 2003 yılından beri California Irvine Üniversitesine bağlı olarak, CERN - ATLAS deneyinde araştırmalarını yürütmektedir. Deney verileri içinde yeni parçacıkların izlerini aramasının yanı sıra ATLAS deneyinin veri toplama sisteminde yazılım geliştirme ve operasyon sorumlulukları vardır. Ayrıca Türk Hızlandırıcı Merkezi, Gecikmeli Tel Odası ve TAEK Sanaem Proton Hızlandırıcısı gibi Türkiye’deki projelere danışmanlık yapmaktadır.
Dünyanın En Küçük Filmi - Çocuk ve Atomu 01:33
Dünyanın En Küçük Filmi - Çocuk ve Atomu 163 izlenme - 2 yıl önce Filmin adı ‘A boy and his atom’ (çocuk ve onun atomu) Yaklaşık bir dakikalık filmde, bir çocuğun dans etmesi ve tramplen üzerinde zıplaması konu edilmiş. IBM tarafından 2 tonluk teleskopla oluşturulan film dünyanın en küçük filmi olarak tarihe geçmiş. 242 kareden oluşan film stop-motion tekniği ile hazırlanmış. Film, atom hareketlerini kare kare hareket ettirilmesinden oluşturulmuş.
SAP’nin Türkiye’deki Büyük Veri girişimlerine destek planlarını konuştuk 08:03
SAP’nin Türkiye’deki Büyük Veri girişimlerine destek planlarını konuştuk 106 izlenme - 3 yıl önce SAP’nin Türkiye’deki Büyük Veri girişimlerine destek planlarını konuştuk
Big Data Şirketlere Ne Tür Olanaklar Sağlıyor? 01:12
Big Data Şirketlere Ne Tür Olanaklar Sağlıyor? 37 izlenme - 3 yıl önce Deloitte Danışmanlık Kıdemli Müdürü Ali Tuncel, Big Data çalışmaları ve uygulamalarından tüm sektörlerde faydalanılabileceğini belirtti.
Günümüzün Trendi Big Data ve Bulut 00:30
Günümüzün Trendi Big Data ve Bulut 13 izlenme - 2 yıl önce Conrad İstanbul otelinde gerçekleşen Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi katılımcısı Boyoz Interactive Solutions Proje Müdürü Fatih Korkmaz Akıllı Şehirler Zirvesi' nde dikkat çeken konuları Wise TV Kameralarına özetledi.
Optimizing ECommerce with Big Data Marketing 01:03
Optimizing ECommerce with Big Data Marketing 3 izlenme - 10 ay önce The big data marketing has greatly influenced E-commerce when it comes to strategic methods. Aside from that, the big data marketing boosts the capacity of retailers Ecommerce sites. http://www.optikal.com Optikal 5900 Wilshire Boulevard. Ste 750. Los Angeles, CA 90036 +1 323 372 1289 info@optikal.com
Kurumlar 'Veri Yönetimi'nde Hangi Noktalara Dikkat Etmeliler? 01:16
Kurumlar 'Veri Yönetimi'nde Hangi Noktalara Dikkat Etmeliler? 10 izlenme - 3 yıl önce Deloitte Danışmanlık Kıdemli Yöneticisi Ali Tuncer, Big Data çözümlerinin yüksek sayıda verinin bir araya getirilip analiz edilmesi olduğunu belirtti.