Hoşgeldiniz!

Bilge Kağan

Bilge Kağan'ın Yazdığı Eski Türk Yasaları 02:50
Bilge Kağan'ın Yazdığı Eski Türk Yasaları 1.855 izlenme - 3 yıl önce Bilge Kağan'dan eski Türk yasaları
Bilge_kağan_uyan_ey_türk 04:30
Bilge_kağan_uyan_ey_türk 1.535 izlenme - 10 yıl önce uyanmamız dileğiyle selamlar.
Orhun Yazıtları Belgeseli 37:03
Orhun Yazıtları Belgeseli 506 izlenme - 2 yıl önce Ntv kanalının hazırlayıp Ahmet Yeşiltepe'nin sunduğu bu belgesel serisinde Orhun Yazıtlarımız hakkında önemli bilgiler veriliyor. İyi seyirler dilerim.
türk tarihi 07:55
türk tarihi 1.292 izlenme - 8 yıl önce türk tarihini 8 dk.da anlatan en güzel ve etkileyici video
Orhun Yazıtları - Bilge Kağan Yazıtı 03:19
Orhun Yazıtları - Bilge Kağan Yazıtı 277 izlenme - 2 yıl önce Bu yazıt, Kül Tigin Yazıtına oranla daha çok tahribat görmüştür. Bu nedenle metinler kesik ya da okunamaz durumdadır. Bu yazıtta konuşan Bilge Kağan`dır. Yazıt, 734 yılında ölen Bilge Kağan anısına, 735 yılında oğlu Tenri Kağan tarafından dikilmiştir. Yazıt, Bilge Kağan`ın yeğeni Yollug Tigin tarafından yazılmıştır. Göktürk Yazıtlarını oluşturan Bilge Kağan Yazıtı 735 yılında dikilmiştir. Diğer iki yazıt ise Tonyukuk yazıtı(716) ve Kül (Köl) Tigin (732) yazıtıdır. Orjinal metinden günümüz Türkçesine çevrilen aşağıdaki metindeki cümlelerde, cümle yapısı büyük ölçüde korunmuştur. Metinde ... ile çevrilen yerler taşlardaki tahribat nedeniyle okunamayan kısımları belirtmektedir.
Bilge Kağan Kara Atsızım 05:56
Bilge Kağan Kara Atsızım 337 izlenme - 3 yıl önce Bilge Kağan Kara
İstek Özel Bilge Kağan Lisesi - Guns N Roses - Sweet Chıld O Mıne 04:24
İstek Özel Bilge Kağan Lisesi - Guns N Roses - Sweet Chıld O Mıne 613 izlenme - 3 yıl önce İstek Özel Bilge Kağan Lisesi 2013 yılında Istanbul’da gerçekleşen elemelere Guns’n Rose Sweet Child O Mine şarkısıyla katıldı.
Kore dizisinde GÖKTÜRKLER 1 03:09
Kore dizisinde GÖKTÜRKLER 1 113 izlenme - 1 yıl önce GÖKTÜRKÇE EĞİTİM SAYFAMIZ https://www.facebook.com/groups/turkbitig/ Kapgan Kağan dönemi Türk kağanlığı
Mehmet Aslan'a Kızan AK Parti Adayı Yayını Terk Etmek İstedi 03:06
Mehmet Aslan'a Kızan AK Parti Adayı Yayını Terk Etmek İstedi 206 izlenme - 2 yıl önce Başkanlık seçimi ve gündeme ilişkin konular konuşulduğu programda Mehmet Aslan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Metin Külünk arasında sert tartışmalar yaşandı.
Orhun Yazıtları ve Moğollar 03:46
Orhun Yazıtları ve Moğollar 213 izlenme - 2 yıl önce Sevgili alkışlarla öğrenenler. Kemal hocanız burada da size bir şeyler öğretmeye kararlı. Orhun kitabelerinin 4.nün bulunduğunu öğrenince (http://www.ensonhaber.com/orhun-yazitlarinin-4uncusu-bulundu-2013-08-31.html) buraya eklenecek içerik aradım. Bu kısa video, Moğolların bu anıtları ne kadar önemsediklerini, hatta bunun için dernek kurduklarını öğreniyoruz. Bir de orada o kadar çok Türk varmış ki, Moğollar, Türkiye için 3. komşu diyorlarmış. Yazıtlarla ilgili detaylı bilgi: http://tr.wikipedia.org/wiki/Orhun_Yazıtları
Bilge Kagan 03:19
Bilge Kagan 56 izlenme - 2 yıl önce Göktürk hükümdarı Bilge Kağanın hayatı Türk tarihindeki yeri ve önemi
Bilge Kağan - Tutsak Evi 03:16
Bilge Kağan - Tutsak Evi 42 izlenme - 3 yıl önce
Bilge Kağan - Tanrı Dağları (Tamu Yolcuları) 02:50
Bilge Kağan - Tanrı Dağları (Tamu Yolcuları) 26 izlenme - 3 yıl önce Bana ulaşmak isteyenler; https://www.facebook.com/marjinalodunn Sözleri: Kalıplaşan beyinler,kan sıvalı düşler Gülüşler yalancı sonbaharı resmeder Kendi kimliğime yabancıyım Bir andacın tozlu betlerinde kaybolur yüz hatlarım Sende kimsin ? Aynada soluk resmin Akıllı tasarımdan şüphen mi var embesil ? Düşünme, inan İnanç temizler geçmişi Sorma yakar ona yoksa yakar seni Nakarat:Ben düşündükçe,sordukça Beynimde kopuyor fırtına Ben yanıtlar buldukça Evren daralıp sığıyordu cebimdeki cüzdana Ben anladıkça, konuştukça Çevremde artıyor baskılar Ben bir gün sustuğumda Kemiklerim tozlaşıp uçsun Tanrı Dağları'na Bir bez uçurtma kadar düşlere güvenim Biraz eseriklidir her kişi Dümeni elinde bir sarhoşun, burası batık gemi Gelgitler arasından doğuyordu Meğri Günün tünden farklı karanlık olması mı ? Ölümle yaşam farkı beynimin durması mı ? Yalan ve gerçek arasında ince bir çizgi var mı ? Ya o çizgide yaşıyorsa Tanrı ?
Bilge Kağan - Yanılgı (Tamu Yolcuları) 02:10
Bilge Kağan - Yanılgı (Tamu Yolcuları) 17 izlenme - 3 yıl önce Sözleri: Soğuk bir Aralık, aralanır kapısı gönlümün Bugün günlerden kaçıncı ? Önemi yok, yaşam döngüsel bir sağaltım yada yıpranım Yıpratılan her gün bir anım Düşünce gücü yanıltır mı ? Tanrı her yanımda beni mi izliyordu her soluk alışımda ? Bilmiyorum, ancak inandığım tek şey Kanıtsız bir yargı olamaz yaşantıma mercek Bir adım daha sabret, öleceksin en sonunda İstediğin buydu, değil mi aptal adam ? Yağsa da yağmur olmaz varlığına bir kanıt Ankara'da yaşanırken çölden kalma bir Kasım Yaklaş ölüme, bir adım atsan altı tamu Sıcak, yalanla kavrul Donuyor iliklerim, insan yağmuru Usumda canlanıyor öldürülen sağduyu Gökyüzünde yıldız yok bu gece Ölmüş olmalı, Tanrı ya içimizden biriyse ? Yakarılar boşa, döngel işler usulca Boşlukların tanrısı ölür kitaplarıyla Yan kendi cehenneminde Yarattığın düzen işliyor halk körse Sen de duyuyor musun Gök Böri'nin seslerini ? Sonunu getirecektir Kayra Han'ın melekleri Haydi üflesin surunu İsrafil Yıkabilir belki bir deste iskambil Senin gücün değil tapılmanın sırrı Yalandın olmasaydı Kuteybe'nin kılıcı
Bilge Kağan - Kurgandaki Betin (Tamu Yolcuları) 03:08
Bilge Kağan - Kurgandaki Betin (Tamu Yolcuları) 17 izlenme - 3 yıl önce
Bilge Kağan - Açılış 00:48
Bilge Kağan - Açılış 10 izlenme - 3 yıl önce Bilge Kağan Tamu Yolcuları Albümü İlk Parçası.
Bilge Kağan - Ankara (Tamu Yolcuları) 03:30
Bilge Kağan - Ankara (Tamu Yolcuları) 5 izlenme - 3 yıl önce