Hoşgeldiniz!

bilim

Sıvı Nitrojen ile Et Pişirmek 06:28
Sıvı Nitrojen ile Et Pişirmek 4.339 izlenme - 3 gün önce Eti sıvı nitrojen içine atarak pişirmeye çalışan adamın ilginç deneyimi. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle...
Su Jetiyle Telefonu Ortadan İkiye Ayırmak 02:22
Su Jetiyle Telefonu Ortadan İkiye Ayırmak 3.552 izlenme - 3 gün önce Nasıl bir tazyikle baskı yapılıyorsa telefon ortadan ikiye ayrılıyor. Türkiye'de olsa arkadaşlar birbirlerine şaka niyetine tutup ciddi yaralanmalara neden olurdu.
Alüminyum Folyo Pres Makinesiyle Katlanırsa 04:42
Alüminyum Folyo Pres Makinesiyle Katlanırsa 2.472 izlenme - 2 gün önce Alüminyum Folyo hidrolik pres makinesinde preslenirse nasıl olur, hangi sonuç elde edilir izliyoruz.
Kuru Buzun Üstüne Eritilmiş Bakır Dökmek 05:55
Kuru Buzun Üstüne Eritilmiş Bakır Dökmek 1.528 izlenme - 3 gün önce Kuru Buzun Üstüne Eritilmiş Bakır Dökmek Kuru buzun üzerine eritilmiş bakır dökülüyor ve ortaya çıkan sonuç ilginç oluyor.
Celal Şengör ve İlber Ortaylı Eğlenceli Dakikalar Kolajı 2 03:01
Celal Şengör ve İlber Ortaylı Eğlenceli Dakikalar Kolajı 2 5.889 izlenme - 2 hafta önce Türkiye'nin iki çok önemli değerinin ''Teke Tek'' programındaki eğlenceli dakikalarının ikinci versiyonu. Youtube Celal Şengör kanalıdan alıntıdır. Hazırlayan arkadaşın ellerine sağlık.
Sıcak Çörekler 02:10
Sıcak Çörekler 99.754 izlenme - 1 yıl önce İki muhasebeci harcama raporlarında birtakım tutarsızlıklar keşfediyor.
Moda Kurbanı 01:45
Moda Kurbanı 99.701 izlenme - 1 yıl önce Bir çalışan en sevdiği kaşmir hırkasını ofiste giymemesi gerektiğini başına gelenlerden sonra öğreniyor.
Kayıp İhbarı 02:27
Kayıp İhbarı 99.646 izlenme - 1 yıl önce Çalışanlardan biri işe geldiğinde ofisteki herkesin gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu fark ediyor.
Portakalın Yeni Rengi Sarı 02:19
Portakalın Yeni Rengi Sarı 99.630 izlenme - 1 yıl önce Ekip bir depodan gelen kötü kokuları araştırıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/izledinmi kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ölümcül Deney 6 Tanıtım Fragmanı 01:01
Ölümcül Deney 6 Tanıtım Fragmanı 153.990 izlenme - 2 yıl önce The Red Queen insan ırkını kökünden yok edecek bir planın peşindedir ve Alice, Jill, Claire, Leon, Ada ve Wesker bu tehlikeyi önleyebilmek için acil bir şekilde The Hive'a ulaşmak zorundadır.
Interstellar/Yıldızlararası Filminin Türkçe Altyazılı Yeni Fragmanı 02:12
Interstellar/Yıldızlararası Filminin Türkçe Altyazılı Yeni Fragmanı 143.179 izlenme - 2 yıl önce Christopher Nolan'dan Interstellar/ Yıldızlararası 7 Kasım'da Sinemalarda İnsan ırkı Dünya'da doğdu.Fakat kaderinde burada ölmek yok!
Ampul Sıvı Nitrojene Konulursa 04:47
Ampul Sıvı Nitrojene Konulursa 1.198 izlenme - 5 gün önce Ampul Sıvı Nitrojene Konulursa Ampulün camını kırarak nitrojen dolu bardağın içinde daldıran adam bakalım ne sonuç aldı...
Ateşin Cam Damacana İçinde Alkolle Olan Harika Dansı 03:11
Ateşin Cam Damacana İçinde Alkolle Olan Harika Dansı 3.846 izlenme - 1 ay önce İçi boş bir cam damacanın alkol karıştırılarak oluşturulan klasik bilim deneylerinden birine tanıklık edeceğiz. Gene baş rolde Rus abimiz var tabi ki... Ateşin alkolle muhteşem dansı!
Rokete Bağlanan GoPro'dan Dünyayı İzleyin! 03:21
Rokete Bağlanan GoPro'dan Dünyayı İzleyin! 3.101 izlenme - 4 hafta önce Uzaya fırlatılan roketin üzerine bağlanan aksiyon kamerası GoPro fırlatılış süresince muhteşem görüntüler yakaladı. 6 metre uzunluğundaki SL-10 roketine bağlanan GoPro'dan 5.5 Mach gücüyle giden roketin hızı, atmosferden çıkışı, kapsülün roketten ayrılışını izleyebilirsiniz.
Yaratıcı İcatların Kraliçesi Simone Giertz'den Saç Yıkama Robotu 03:53
Yaratıcı İcatların Kraliçesi Simone Giertz'den Saç Yıkama Robotu 2.664 izlenme - 3 hafta önce Yaratıcı ancak pek işlemeyen icatlarıyla kalbimizi kazanan Simone Giertz'i tanımayanınız yoktur. Sevimli Youtuber bu defa karşımıza duş sırasında bizleri huzura erdirecek bir icatla çıktı.
Türkiye'de Neden Bilim Adamı Yetişmiyor? 00:49
Türkiye'de Neden Bilim Adamı Yetişmiyor? 25.462 izlenme - 10 ay önce Bizden niye büyük bilim adamları çıkmıyor sorunun cevaplarından birini izliyoruz. 06.08.2015 günü Alkışlarla Yaşıyorum kanalına yüklediğim 'Türkiye'de Neden Bilim Adamı Yetişmiyor?' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/alkislarlayasiyorum kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Power Rangers 07:00
Power Rangers 74.381 izlenme - 2 yıl önce Power Rangers ABD'de 1993 yılından beri devam eden, 90'larda çocuklar için hazırlanmış, daha sonra zamanın çocuklarını tarafından benimsenmesiyle devam bölümlerinde gençlere de hitap etmeye başlamış bir bilim kurgu-macera dizisidir.
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 03:31
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 3.259 izlenme - 1 ay önce Aziz Sancar'ın neden Nobel ödülü aldığına ilişkin kısa bir açıklama....
Öldükten Sonra Toprağın Altında Bedeninize Ne Oluyor? 01:49
Öldükten Sonra Toprağın Altında Bedeninize Ne Oluyor? 9.143 izlenme - 3 ay önce Ölürüz, toprağa gömülürüz ve doğal çevrimde yeni bir süreci başlatmış oluruz. Öldükten sonra vücudunuzda olanlar büyüleyicidir.
Hipnotize Eden Kütük Parçalama Aleti 00:51
Hipnotize Eden Kütük Parçalama Aleti 32.424 izlenme - 1 yıl önce Hipnotize Eden Kütük Parçalama Aleti Yorulmadan kütükleri parçalayan ucuna konik ve bir parça eklenerek bir alet meydana getirilmiş..
NASA'dan 4K Kalitesinde Güneş Patlaması Görüntüleri 01:19
NASA'dan 4K Kalitesinde Güneş Patlaması Görüntüleri 2.852 izlenme - 1 ay önce NASA, Güneş'in yüzeyinde oluşan patlamaları kaydettiği görüntüleri 4K olarak kaydetti. Adeta animasyon izliyormuş hissi veren görüntüler Solar Dynamics Observatory tarafından 17 Nisan'da kaydedildi.
Blue Origin Roketinin Kamerasından Dünyaya İniş Anı 02:38
Blue Origin Roketinin Kamerasından Dünyaya İniş Anı 2.254 izlenme - 3 hafta önce 2 Nisan'da 3. kez başarılı iniş yapan Blue Origin'in o anları onboard kamerasına yansıdı. 103.000 metreye kadar çıkarak insansız kapsülünü fırlattıktan sonra dünyaya geri dönen Blue Origin'in uzaydan dünyaya dönüşünü izliyoruz...
Postmodernizm ve Yaratıcılık Nedir? 09:13
Postmodernizm ve Yaratıcılık Nedir? 1.315 izlenme - 2 hafta önce Prof Faruk atalay, hiç bir sansür ve filtre uygulamadan İnsanoğlunun duymak istemediği katı gerçekleri dile getiriyor. Not: Ses kısık kayıt yapıldığı için sesi açıp izleyin. İyi seyirler.
Celal Şengör'ün Yağmuru İnanca Bağlayan Öğrenciyle Atışması 02:49
Celal Şengör'ün Yağmuru İnanca Bağlayan Öğrenciyle Atışması 5.349 izlenme - 2 ay önce Siyaset meydanından bir bölüm.Eskiden böyle programlar vardı siyasetten, bilimden, sosyolojiden bahseden bilgilendiren araştırmaya sevkeden, inanan, inanmayan tartışabiliyordu, şimdi bu konuları bir kanalda konuşmak mümkün mü, yakın zamanda göreniniz oldu mu.insan hayret ediyor gerçekten.nereye gidiyoruz belli değil! Neyse bu videoda Celal Şengör hocanın az bilgili arkadaşlarla cebelleşmesini içeriyor.
Atv Haber'in Google'ın 1 Nisan Şakasını Gerçek Sanması 01:17
Atv Haber'in Google'ın 1 Nisan Şakasını Gerçek Sanması 5.609 izlenme - 1 ay önce Atv Ana Haber, Google'ın 1 Nisan şakasını gerçek sandı. Sürücüsüz bisikler yollarda...
Arka Bahçede Bilim - 100. Bölüm 12:48
Arka Bahçede Bilim - 100. Bölüm 65.838 izlenme - 3 yıl önce Arka bahçede bilim eğlenceli ve öğretici çocuk programıdır. Arka bahçede bilim çizgi filmini izleyerek bilim ile ilgili yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Bilim...
İşte Geleceğin Yolcu Uçağı 01:22
İşte Geleceğin Yolcu Uçağı 4.532 izlenme - 2 ay önce Birçok kişi için uçak yolculuğu korku dolu düşünceler meydana getirebiliyor iken, bazı kimseler için ise uçak yolculuğu çok keyifli zamanların anlamını taşıyor. Bu uçakla doğrudan gökyüzü içerisinde uçuyor hissi elde edilebilecek. Şu an için sadece bir konsept. İki kişilik alanı bulunan uçağın üst bölmesine açılıyor ve bu bölme tamamen cam yüzeyden meydana geliyor. Ayrıca koltukların, yolcunun istediği yöne doğru döndürebiliyor olması da, yine uçuş keyfini artırmak istenilen noktalardan olmuş durumda.
NASA’dan Merkür’ün Geçişini Gösteren Çarpıcı Paylaşım 02:04
NASA’dan Merkür’ün Geçişini Gösteren Çarpıcı Paylaşım 1.518 izlenme - 3 hafta önce Dün (9 Mayıs) her yüz yılda aşağı yukarı 13 kez olan bir olay gerçekleşti ve Merkür, Güneş’le Dünya’nın arasından geçti. NASA da ilgilenenlerin izleyebilmesi için bu hadiseyi canlı olarak yayınladı. Bugün ise kaydedilen bu görüntülerden bir time-lapse video hazırlayan NASA, videoyu YouTube’da paylaştı. Merkür’ün geçişini kayıt altına alan NASA’nın Solar Dynamics Observatory aracı aslında Güneş’in manyetik alanı üzerinde araştırmalara yardımcı oluyor. Bizler için Merkür’ün geçişi günlük bir sohbet konusu olmaktan öteye geçmese de bilim insanları, geçişin, Merkür’ün çok ince atmosfer tabakasını daha iyi anlaşılabilmesine yardımcı olacağını umuyor.
100 Gram Ağırlığındaki 6 Robot Yaklaşık 2 Tonluk Aracı Çekmeyi Başardı 01:44
100 Gram Ağırlığındaki 6 Robot Yaklaşık 2 Tonluk Aracı Çekmeyi Başardı 4.367 izlenme - 3 ay önce Özellikle karıncalardan ve doğadan ilham alan araştırmacılar, ağırlıklarının yüzlerce katı ağırlığı çekebilen minik robotlar üretmeyi başardılar. Stanford Üniversitesi'nin yoğun araştırmaları sonucu üretilen bu minik robotlar ağırlıklarının yaklaşık 1200 katını çekebiliyorlar. Bunu kanıtlamak adına da yapılan deneyde 6 robot 1800 kiloluk aracı böyle çekti.
Uçan Otomobil Gerçek Oldu 01:40
Uçan Otomobil Gerçek Oldu 64.482 izlenme - 2 yıl önce Slovakyalı mühendis Aeromobil adını verdiği uçan arabayı üretmeyi başardı.