Hoşgeldiniz!

Bilimsel Videoları İzle

Karıncaların iPhone’a Verdiği Esrarengiz Tepki 00:21
Karıncaların iPhone’a Verdiği Esrarengiz Tepki 1.289.858 izlenme - 2 yıl önce iphone’un etrafında sıradan ve rastgele davranışlar sergileyen bir karınca kolonisi, telefon çalmaya başladığında birden bire apple telefona yeni kraliçeleri gibi davranıp etrafında senkronize bir şekilde dönmeye başlıyorlar. aralarında bir tane de telefonun üzerinde dolaşan anarşist var
Peygamber Devesinin Zıplama Kabiliyeti - Böcek Reyiz 01:08
Peygamber Devesinin Zıplama Kabiliyeti - Böcek Reyiz 4.875 izlenme - 1 yıl önce Peygamber devesi kendini boyunun 50 katı yüksekten atma anı ağır çekimde tüm ayrıntısıyla anlaşıldı. Atlama anı ilk kez görüntülendi.
Şeyi Küçük Diye Eşini Şikayet Eden Muhasebeci Sema Hanım 02:30
Şeyi Küçük Diye Eşini Şikayet Eden Muhasebeci Sema Hanım 8.930 izlenme - 8 ay önce Eşinin kemeri kısa diye şikayet eden Sema Hanım çareyi büyütücü reklamı ile çözmüş.
Kulak Çnlaması Neden Olur? (Bilimsel Açıklamalı!) 03:08
Kulak Çnlaması Neden Olur? (Bilimsel Açıklamalı!) 2.621 izlenme - 3 ay önce Hocamız kulakta meydana gelen çınlama olayına bilimsel bir yaklaşımla merak edenlere açıklıyor. Din olmadan bilim olmaz diye boşuna demiyorlar.
Erkeklerin Kızlara Bakarken Yaptığı Sıralama :)) 01:53
Erkeklerin Kızlara Bakarken Yaptığı Sıralama :)) 50.383 izlenme - 8 yıl önce gerçekten inanılmaz bir odaklanma yetisine sahibiz :))
Sıvı Kullanılarak Yapılan 10 Muhteşem Bilimsel Numara 06:29
Sıvı Kullanılarak Yapılan 10 Muhteşem Bilimsel Numara 4.313 izlenme - 2 yıl önce Brusspup ekibinin hazırladığı videoda, bilimin ne kadar havalı bir dal olduğunu bizlere gösterdi. Detaylı bilgiler bu videoda, keyifli seyirler.
PlayboyTV Seksoloji Dersleri 01:36
PlayboyTV Seksoloji Dersleri 7.518 izlenme - 2 yıl önce Efenim bu adamlar bu işi bilimsel yönden incelemiş, bu videoda programın seminer videosu bulunmakta. Kısa bir video ama faydalı diye düşünüyorum, programın bölümleri internette mevcut, buyrun izleyin efenim
Bu Videoyu Ölmeden İzleyin  !! 13:02
Bu Videoyu Ölmeden İzleyin !! 4.763 izlenme - 2 yıl önce BU VİDEOYU ÖLMEDEN İZLEYİN İNANÇ DELİLLER BİLİMSEL FELSEFE FİLOZOF ATEİZM İSLAM DEİZM MÜSLÜMAN TANRI ALLAH BİLİM TEORİSİ EVREN DİN ÜNLÜLER KURAN AYETLER etiketler: vcd çocuklar için islami dini içerikli filmler yeni video etiketleri kadınlar ve erkek için kişiliğe önemli etkileri etiketler dini videolar google haberler beşiktaş fenerbahçe galatasaray youtube facebook twiter face vodafone turkcell avea yeni bölüm sezon iddaa son part full hd izle fragman özet maç full hd kalite yorumu futbol gol oyun bölümü tek link fotoğraflar görüntüler ne nedir nasıl yapılır video mynet haber kız kızlar çeviri e okul gibi...Soner Sarıkabadayı'nın son parçası yara bandı ilk kez Şarkı Sözler i: com
Bir Kere De Sen Bul! - Nihat Genç 00:45
Bir Kere De Sen Bul! - Nihat Genç 3.000 izlenme - 9 ay önce Nihat Genç, Kuran üzerinden bilim şarlatanlığı yapanlara cevap veriyor.
Bilimsel Mucizecilik Müslümanların Stockholm Sendromunun Sonucudur 03:06
Bilimsel Mucizecilik Müslümanların Stockholm Sendromunun Sonucudur 1.408 izlenme - 6 ay önce Mustafa Öztürk, Kuran'dan bilimsel mucize devşirme sahtekârlığını deşifre ediyor.
Kuran Mucizeleri 05:27
Kuran Mucizeleri 6.530 izlenme - 3 yıl önce iÇKi icenin nasil cezalanir Kadınların Cehenneme Girmelerine sebebiyet veren Günahlar.mp4 Allah Kuran'da 3 Büyük günah Helak eden 76 Günah Nedir? haram helal dini sorular caiz müslümanlar islami kitap kuran sünnet hz Muhammed sav. peygamber hadis cennet sureler hoca imam fetva cami ezan namaz oruç mübarek geceler cihad ayetler cemaat siyaset başbakan tarikat risale bediüzzaman çınaraltı fussilet müslüman erkek ve kadın nasıl olur önemli yeni videolar youtube google mynet face izle içki kumar zina şirk ve tüm haramlar ahiret kıyamet dünya ahir zaman haberler videosu vcd çocuklar için islami dini içerikli filmler full indir download yeni video etiketleri kadınlar ve erkek için kişiliğe önemli etkileri etiketler dini videolar google haberler beşiktaş fenerbahçe galatasaray youtube facebook twiter face vodafone turkcell avea yeni bölüm sezon iddaa son part full hd izle fragman özet maç full hd kalite yorumu futbol gol oyun bölümü tek link fotoğraflar görüntüler ne parça albüm nedir nasıl yapılır video türküler pop müzik komik hayvanlar bebek mynet haber kız kızlar çeviri e okul gibi...Soner Sarıkabadayı'nın son parçası yara bandı ilk kez Şarkı Sözler i: com
Dünyanın En Tehlikeli Yaratıkları 03:02
Dünyanın En Tehlikeli Yaratıkları 5.791 izlenme - 1 yıl önce Bugün sizlere dünyanın en tehlikeli yaratıklarından yada hayvanlarından bahsedeceğim.Bu bilgileri sizin için hazırladım.İyi seyirler. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instragram : @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv Dünyadaki en zehirli bir diğer yaratık deniz ahtapotudur. Adı Blue Ringed Octopus. Zehiri sadece 2-3 dakikada öldürüyor. Zehiri 2-3 dakikada öldürebilecek güçtedir. Dünyanın en zehirli örümceğidir. Adı Sydney Funnel'dir. Türkiye'de web örümceği olarak biliniyor. 2-4 santimetre boyundadır. Avustralya'da yaşıyor. 1 miligram zehiri 10 bin fareyi öldürebiliyor. 1 saat içinde öldürüyor. 2 metre zıplayabiliyor... Dünyada bilinen en zehirli yılandır. Adı Inland Taipan'dır. Bir ısırığındaki zehir aynı anda 100 insanı öldürebilecek güçtedir. Avustralya'da yaşıyor. Kobradan 100 kat, Kara mambo yılanından 50 kat daha güçlü zehiri var. Zehiri 5 metre uzaktan etkilidir... Dünyadaki en zehirli 3. yaratık bir deniz anasıdır. Adı Box Jelly Fish'dir. Zehiri 5 dakika içinde öldürebiliyor. Hint Pasifiğinde yaşıyor. Dokungaçlarının boyu 3 metreyi bulabilir. O kimseyi ısırmıyor, o kimseyi sokmuyor. Ama zehiri bilinen en etkili zehirden bile 250 kat daha güçlü ve tüm vücudunu kaplıyor. Onu ellediğiniz anda bile felç geçirebiliyorsunuz. Eğer kazayla yutarsanız ölüm sizi 1 dakikadan daha az bir sürede bulabiliyor. Dort Poison Frog Kolombiyada yaşıyor. Neredeyse vücudu zehirden yapılmış. 2 santim boyunda ve ellediğiniz anda cildinin üzerindeki 400 ayrı zehir derinize yayılıyor. Eğer zehir kana karışırsa ölüm 1 dakikadan daha az zamanda geliyor... BEYAZ KÖPEK BALIĞI Listenin ilk sırasında , denizlerin hakimi olan beyaz köpekbalığı yer alıyor. Hayvanlar aleminin en tehlikelisi olan bu türün sayısı giderek azalmakta. National Geographic’e göre yılda birçik köpek balığı saldırısı oluyor ve bunların yarısından fazlasını beyaz köpekbalığı gerçekleştiriyor. TUZLU SU TİMSAHI Timsahta tıpkı köpekbalığı gibi saldırgan ve tehlikeli olarak adlandırılıyor. Yaban domuzu, zebra, bufalo,maymun ve köpek balıklarına bile saldırabiliyor. İĞNELİ VATOZ Steve Irwin(Timsah Avcısı) bu türün kalbinden iğneyle sokulmasıyla ölmüş. Bu yüzden tehlikeli olduğunu belirtmeye gerek yok. İnsanlara saldırmazlar. Kuyruğu çok tehlikelidir. Çoğu saldırı vakası kaza sonucu olmuştur. İNSANOĞLU Belkide bu listede en tehlikeli tür insanoğlu olarak göze çarpıyor. Her yıl artan cinayet olaylar, fil avları, kaplanların öldürülmesi, egzotik yılanların yakalanması ve köpek balıklarının avlanması insanı en tehlikeli türlerin başında bulunduruyor. 2008’de 59 köpekbalığı saldırısına rağmen, aynı yıl içinde 40 milyon köpekbalığı insanlar tarafından öldürülmüş.
Kadın Ve Erkek Arasında Ki 20 Bilimsel Fark 03:20
Kadın Ve Erkek Arasında Ki 20 Bilimsel Fark 2.893 izlenme - 2 yıl önce Kadın ile erkeğin farklı olduğunu, farklı düşündüğünü ve farklı tepkiler verdiğini zaten görüyoruz, peki bunun bilimsel dayanağı var mı? Tabi ki Var, buyurun. Kadınların akciğer kapasitesi erkeklere göre 0 daha azdır. Erkek beyninde gri madde fazlayken, kadın beyninde beyaz madde daha fazladır. bu da kadınların daha hızlı düşünüp karar verdikleri anlamına gelir. aşırı stres altında ve kriz durumlarında kadınların duygularına göre erkeklerin ise mantıklarına göre karar verdiği ispatlanmıştır. Hayat kadınlığı haricindeki tüm suçlarda erkekler kadınlara göre çok daha baskın tutuklanma oranına sahiptir. Kadın beynindeki problem çözmeden sorumlu ön beyin lobu erkeklere nazaran daha büyüktür, bu da kadınları sorun çözmede daha başarılı yaparken, onların daha duygusal olmalarının da sebebidir. erkekler genelde harita okumada, üç boyutlu düşünmede ve matematikte daha başarılıyken kadınlar dil öğrenmede ve sanatta daha başarılıdır. Kadınlar yüksek sıcaklıklarla baş etmede erkeklere göre daha başarılıdır çünkü metabolizmaları daha az yavaşlar. Araştırmalar göstermiştir ki kadın ile erkek arasındaki farklılıkların temeli genetiktir yani bu farkların kültürden kültüre büyük değişimler göstermesi çok zordur. Erkekler kadınları etkilemek için "komik olma" silahına çok sık başvururken, kadınlar komik ve eğlenceli olmayı çok nadiren denerler, erkeklerin kadınlarda mizah duygusunun olmadığını düşünmesinin temel sebebi budur. Kadınlarda intihara teşebbüs oranı erkeklerin üç katıdır, buna karşın erkeklerde intihar sonucu ölüm oranı çok daha yüksektir. Bunun sebebi intihar etme yolu tercihidir. Kadınlar sıklıkla ilaçla intihar etmeyi denerken, erkekler daha çok silahı tercih etmektedir. Kadınlar genellikle hoşlandıkları bir erkeği son derece gizli bir şekilde inceler, flört etmeye veya ilk hamleyi yapmaya karar verdiklerinde dahi bir erkeğin bunu anlaması bir hayli zaman alabilir. Ortalama olarak erkekler kadınlardan P daha güçlüdür. Birçok psikolog, erkeklerin görsel yönelimli olduğunu iddia etmektedir, yani romantizme veya kişiliğe daha az önem vermektedir. Adet döngüsü, hamilelik, emzirme ve menopoz gibi üremeyle ilgili durumlarından dolayı kadınlar erkeklerin asla yaşamadıkları duygusal dalgalanmalar yaşarlar. Erkeklerin hayatlarında denge, güvenlik ve bir ilişkiyi sürdürme konusunda sabırlı olma arzularının kadınlardaki kadar güçlü olmadığı ispatlanmıştır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma kadın beyninde erkek beynine kıyasla P daha fazla koku hücresi bulunmaktadır, bu da kadınların koku duyularının erkeklerden çok daha iyi olduğunu göstermektedir. Erkek beyni kadın beyninden daha büyüktür. Ancak bu büyüklük erkeklerin daha zeki olduğu anlamına gelmez. Beyin büyüklüğündeki bu farkın tek sebebi vücut ölçülerindeki farktır. Araştırmalar göstermiştir ki kadınlar yıldönümlerini ve doğum günlerini, hatırlamaya daha meyilliyken erkekler fatura son ödeme tarihlerini ve vergi tarihlerini hatırlamada daha başarılı. Yine araştırmalara göre anneler çocukları ile daha doğmadan önce, karınlarındayken bir bağ kurarken, erkekler ancak doğumdan birkaç ay sonra, bebek gülmeye, tepki vermeye ve kendileriyle etkileşime geçmeye başladıktan sonra bu bağı kurabiliyor.
En Popüler 10 Kıyamet Senaryosu 03:08
En Popüler 10 Kıyamet Senaryosu 3.401 izlenme - 2 yıl önce Dünyamız sonsuz ve süprizlerle dolu uzay boşluğunda her zaman için tehlike altında. Bunun yanında insanoğlunun evrendeki evine verdiği teknolojik ve kimyasal zararlardan dolayı tehlike altında. Bilim adamları ve uzay araştırmacıları değişik sebeplerden dolayı dünyamızın sonunun gelebileceğini söylemekte. Son yıllarda en çok konuşulan 10 kıyamet senaryosu sizlerle. Video içeriği: 10-Küresel ısınma 9-Süper yanardağların patlaması ile oluşacak olan süper volkanik lavlar. 8-Biyolojik savaşlar ve virüs salgını 7-Nükleer Savaşlar 6-Akıllı robotların dünyayı devralması. 5-Uzaylıların istilası 4-Süpernova Patlaması 3-Dünyanın manyetik alan değişimi 2-Göktaşları (Astroitler) 1-Karadelikler. Dünyamızın sonunu ne getirecek ve ne zaman gelecek? Yakın zamanda kıyamet kopacak mı? Eğer kıyamet koparsa ne zaman kopacak ve sebebi ne olacak? Kıyamet günü nasıl olacak ve kıyamet alametleri neledir? Kıyamet nedir? Kıyamet hakkında ilginç, gizemli ve şaşırtıcı bilgiler nelerdir? Yakın zamanda ki kıyamet haberleri ve animasyon slayt filmleri, ayrıca belgeselleri. En çok konuşulan kıyamet bilgileri hakkında video izleyin. En bilinen en favori kıyamet senaryoları nelerdir? Mayaların kıyamet hakkında ki senaryosu doğru mu? Büyük kıyamet alametleri nelerdir ve kıyametin tanımı hakkında video. Kıyametin tam olarak anlamı nedir? Belgesel olarak dünyanın sonu izle. Dünyanın sonu nasıl olacak? Bilimsel bilgiler nelerdir? Dünyanın sonu hakkında 720p türkçe dublaj alt yazılı belgesel türünde film izleyin.
Yaratılışçılar Üzerine 01:46
Yaratılışçılar Üzerine 792 izlenme - 1 yıl önce Bu video, bilimin son 150-200 yıldır dişini tırnağına takarak elde ettiği verilere karşın yaratılış fikrini savunan insanların hiçbir delile sahip olmadıkları gerçeğine ilişkin bir açıklama içermektedir.
Ölümcül Deney 02:13
Ölümcül Deney 9.014 izlenme - 11 yıl önce 2002 Amerikan yapımı film Ölümcül deney sizi yerinizden zıplatacak türden bir film
İçi Su Dolu Balonun Patlama Anı - Slow Motion 00:15
İçi Su Dolu Balonun Patlama Anı - Slow Motion 1.743 izlenme - 2 yıl önce İçi su dolu balonun patlama anını gösteren bu bilimsel videoyu sizlerle paylaşmaktan gururluyum. Herşey bilim için insanlık için.
kuranın bilimsel mucizeleri 2 05:10
kuranın bilimsel mucizeleri 2 4.877 izlenme - 7 yıl önce kuran bir bilim kitabı değildir, fakat çeşitli ayetlerinde son derece özlü ve hikmetli bir anlatım içinde aktarılan bazı bilimsel gerçekler, ancak 20. yüzyıl teknolojisiyle keşfedilmiştir. kuran'ın indirildiği dönemde bilimsel olarak saptanması mümkün olmayan bu bilgiler, günümüz insanına kuran'ın allah sözü olduğunu bir kez daha ispatlamaktadır.
Pasta Kesmenin Bilimsel Yolu 05:08
Pasta Kesmenin Bilimsel Yolu 1.255 izlenme - 3 yıl önce Ünlü Matematikçi Sir Francis Galton Tarafından 1906 Yılında Keşfedilen, Pasta Dilimlemenin En İyi Yolu.
bokun bilimsel  çalışması 09:22
bokun bilimsel çalışması 2.095 izlenme - 6 yıl önce bokun bilimsel çalışması güzel anlatım kırıldım ama abi ya bune şimdi çekecek bişi mi bulamadınız hahhaha p
Kur'an'ın Bilimsel Mucizeleri - 18: Yaratılıştaki Çiftler 05:42
Kur'an'ın Bilimsel Mucizeleri - 18: Yaratılıştaki Çiftler 804 izlenme - 2 yıl önce "Yeryüzünün bitirdiklerinden, kendi nefislerinden ve daha bilmedikleri nice şeylerden bütün çiftleri yaratan Allah'ın şanı ne yücedir!" (Yasin Suresi 36)
eğitici öğretici bilimsel deneyler bunlar 00:40
eğitici öğretici bilimsel deneyler bunlar 2.062 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/videoclubu -- 500.000 için katıl
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 58:59
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 1.034 izlenme - 2 yıl önce Almanya'daki Messel Oyuğunda yıllar evvel, hiç bozulmamış bir fosil bulunuyor. Fosilin değeriyse, bu konuda uzman Norveçli bir bilimadamının, bu 47 milyon yıllık bozulmamış fosile ulaşmasıyla ortaya çıkıyor. Ardından fosil üzerinde bilimsel çalışmalar başlıyor. Bilimadamına göre bu fosil, insanların en eski atalarına ışık tutabilir. Gerçekten de fosil üzerinde, insanın fiziksel yapısıyla ortak özellikler olduğu saptanıyor. Ayrıca fosilin, Darwin'in de işaret ettiği insan evrimindeki kayıp halka olabileceği söyleniyor. Belgeselin adı; Uncovering Our Earliest Ancestor: The Link. İyi seyirler.
Işığın Kırılması 01:38
Işığın Kırılması 1.096 izlenme - 3 yıl önce Işığın Kırılmasının İspatı
kuran'ın bilimsel mucizeleri 1 12:26
kuran'ın bilimsel mucizeleri 1 2.262 izlenme - 7 yıl önce kuran bir bilim kitabı değildir, fakat çeşitli ayetlerinde son derece özlü ve hikmetli bir anlatım içinde aktarılan bazı bilimsel gerçekler, ancak 20. yüzyıl teknolojisiyle keşfedilmiştir. kuran'ın indirildiği dönemde bilimsel olarak saptanması mümkün olmayan bu bilgiler, günümüz insanına kuran'ın allah sözü olduğunu bir kez daha ispatlamaktadır.
Bilimsel Gösterim {TEOG} 04:57
Bilimsel Gösterim {TEOG} 526 izlenme - 2 yıl önce BİLİMSEL GÖSTERİM {TEOG}
Karıncaların Yeraltı Şehri 03:16
Karıncaların Yeraltı Şehri 618 izlenme - 2 yıl önce Araştırma Brezilya'da yapılıyor. Karınca yuvalarının büyüklüğü ölçülmek istenip bir karınca yuvası 10 ton sulu çimento ile 3 gün boyunca dolduruluyor. Çimentonun kuruması için 1 ay bekleniyor. Ve bir ayın sonunda toprak büyük titizlikle kazılıyor. Ve sonunda karıncaların toprak altındaki şehirleri belirmeye başlıyor.Profesör 'Luis Forgi' liderliğindeki bilim adamları, sürdürdükleri kazıda Çin Seddi'ne eşdeğer inanılmaz bir şehir ortaya çıkartıyor. Şehirde bağlantı çok sayıda ana ve ara yolla sağlanmış. Tüneller nesnelerin en kısa yoldan taşınmasını sağlayacak şekilde yapılmış.
Kuran'da mucize bilimsel ayetler 05:27
Kuran'da mucize bilimsel ayetler 2.712 izlenme - 7 yıl önce mutlaka izleyin. * Bu videoyu (ve daha fazlasını) buradan indirebilirsiniz: http://rapidshare.com/files/307778178/Kuran2.rar * Daha önce hazırladığımız Kuran Surelerini buradan indirebilirsiniz: http://rapidshare.com/files/213557506/Kuran.rar *** Hafızın hatmini ses olarak indirmek için: http://tinyurl.com/satri
Islanmayan Kum (Magic Sand) Nasıl Bir Madde? 02:33
Islanmayan Kum (Magic Sand) Nasıl Bir Madde? 451 izlenme - 2 yıl önce Bu videoda "Islanmayan Kum" veya "Magic Sand / Sihirli Kum" olarak bilinen maddeyi inceliyoruz. Bu maddenin kimyadaki adı "Hidrofobik kum"dur. "Suyu sevmeyen kum" da diyebiliriz. Hidrofobik kum, su moleküllerini iter. Onları bünyesine kabul etmez. Örneğin yağ da hidrofobik bir maddedir. Daha fazla bilgiyi şurada bulabilirsiniz: http://kimyaca.com/hidrofobik-kum/ Ohadiyorum'da ilginç, eğlenceli deneyler yapıyoruz ve bunları video haline getirip yayınlıyoruz. Deneyler dışında, oha diyeceğiniz komik, tuhaf bilgiler veren videolar da hazırlıyoruz. Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP'ı ziyaret edin: http://www.youtube.com/yapyap BİZİ TAKİP EDİN Facebook: https://www.facebook.com/OHAdiyorumTV Twitter: https://twitter.com/OHA_diyorum
Kuran'ın 1400 Yıl Önceden Haber Verdiği Gerçekler / Kuran Mucizeleri 08:32
Kuran'ın 1400 Yıl Önceden Haber Verdiği Gerçekler / Kuran Mucizeleri 828 izlenme - 3 yıl önce Kur'an Araştırmaları Gurubu, Kuran'ın 1400 Yıl Önceden Haber Verdiği Gerçekler / Kuran Mucizeleri,