Hoşgeldiniz!

bilinç kaybı

Absans epilepsi nöbeti nedir? 01:27
Absans epilepsi nöbeti nedir? 138 izlenme - 3 yıl önce Absans epilepsi nöbeti bilinç kaybıyla gelişen bir nöbettir. Absans epilepsi nöbeti iki türlü gerçekleşebilir. Primer jenerize nöbetler ya da petit mal denilen çocukluk döneminde kısa süreli bilinç kaybı gerçekleşen nöbetler şeklinde olabilir. Ya da beynin temporal bölgesinde oluşan ve hastanın bilincinin tamamen kaybolduğu, ama düşmediği, kasılmadığı bir nöbet şeklinde gerçekleşebilir.
Paraşütte Git - Gel Yaşamak 00:37
Paraşütte Git - Gel Yaşamak 154 izlenme - 3 yıl önce Eleman geçici bir bilinç kaybı yaşıyor böyle bi gidip geliyor, uyandıktan sonra bozuntuya vermemesi de gayet başarılı. Başlık da bulamadım da önemli olan içerik diyerekten geçiştiriyorum.
Epilepsi hastalarının nöbet türleri nelerdir? 02:11
Epilepsi hastalarının nöbet türleri nelerdir? 88 izlenme - 3 yıl önce Epilepsi hastalarının nöbet türleri çok çeşitlidir. Temel olarak bu nöbetler primer ve sekonder olarak ikiye ayrılır. Primer nöbetler ani bilinç kaybıyla ortaya çıkan nöbetlerdir. Genellikle genetik özellik taşırlar. Sekonder denilen parsiyal nöbetlerde beyin kabuğundaki nöronlarda ani elektrik boşalımı olur. Bunlar çevredeki nöronlara yayılır. Hafif başlayan nöbetler ilerleyebilir.
Epilepsinin belirtileri nelerdir? 02:00
Epilepsinin belirtileri nelerdir? 71 izlenme - 3 yıl önce Epilepsinin belirtileri çok çeşitlidir. Kısa süreli dalma, bilinç kaybı gibi belirtilere sık rastlanır. Ayrıca parsiyal denilen, nöbetin başlangıç noktasının görevine ilişkin nöbetler oluşabilir. Eğer beynin diğer yarısına da elektrik boşalımı olursa sara nöbeti olarak bilinen hastanın düşerek dişlerinin kenetlendiği kasılmalı, titremeli nöbetler gerçekleşir.