Hoşgeldiniz!

biz ikimiz

Hakan Yeşilyurt - Biz İkimiz 03:46
Hakan Yeşilyurt - Biz İkimiz 27.491 izlenme - 14 yıl önce biz ikimiz ne ölümlerden döndük biz ikimiz ne karanlıklar gördük İkimiz şimdi bak ne haldeyiz
Hüzün Biz İkimiz Birden Yalancıymışız 06:11
Hüzün Biz İkimiz Birden Yalancıymışız 25.636 izlenme - 14 yıl önce
Biz İkimiz 2. Bölüm Kameramanlık 10:28
Biz İkimiz 2. Bölüm Kameramanlık 2.910 izlenme - 7 yıl önce 2.Bölüm "Kameramanlık" Arda ile Ceren'in babası eve süpriz bir kutu getitirir,içinden kamera çıkar. Kutuyu alan Arda içini yuvarlak bi şekilde kesip kamera gibi oyuncak yapar. Ceren'le bahçede oyun oynarlar,diğer yanda babaları da onları videoya çeker.Eve geldiklerinde hep birlikte babalarının çektiği videoyu izleyip eğlenirler.
Biz İkimiz 1. Bölüm Uçak Oyunu 00:20
Biz İkimiz 1. Bölüm Uçak Oyunu 2.859 izlenme - 7 yıl önce 1.Bölüm "Uçak oyunu" Arda ile Ceren bahçede oyun oynamaktadırlar. Arda top oynarken birden gökyüzüne dalar ve pilot olmaya karar verir. Ceren ile evde ki kullanılmayan eşyalarla bahçede maketten bir uçak yaparlar, babaları da onlara eşlik eder ve çok eğlenirler.
Hüzün-(Biz İkimiz Birden Yalancıymışız) 06:11
Hüzün-(Biz İkimiz Birden Yalancıymışız) 4.335 izlenme - 13 yıl önce acıklama felam yok
Biz İkimiz 5. Bölüm Bulut 10:33
Biz İkimiz 5. Bölüm Bulut 2.309 izlenme - 7 yıl önce 5.Bölüm "Bulut" Arda ile Ceren çizgi film izlemektedirler.Birden TV kapanır, elektrikler gitmiştir.Anneleriyle bahçede oyun oynamaya çıkarlar. Çimlere uzanıp gökyüzüne,bulutlara bakarlar.Bulutları benzettikleri şekillerle hikaye oluştururlar.Hava kararınca eve döndüklerinde ananeleri gelmiştir. Arda ile Ceren'e pamuktan bulut yapmayı öğretir.Yaptıkları bulutları cama asarlar ve babaları fotoğraflarını çeker.
Biz İkimiz - Nasıl Yemeli? 09:40
Biz İkimiz - Nasıl Yemeli? 593 izlenme - 4 yıl önce 36.Bölüm "Nasıl Yemeli?" Arda ile Ceren yine eğlenceli bir günde "Sarı sarı taneleri var,karnını tok tutar" bilmecesini çözmek için uğraşırlar.Ananelerinin getirdiği mısırlarla bilmecenin cevabını bulurlar.Cevap "mısır"dır. Eş anlamlılar bölümünde sevimli dostlarımız tavşan ve maymun ile kirli kelimesinin eş anlamlısı olan pis kelimesini öğreniriz.
Biz İkimiz 6. Bölüm Beş Taş 09:53
Biz İkimiz 6. Bölüm Beş Taş 1.284 izlenme - 7 yıl önce 6.Bölüm "Beş taş" Arda ile Ceren ailecek parka giderler. Arda kendi arkadaşlarıyla top oynar , Ceren'de Elif'le boncuklu oyuncağını oynarlar. Ardaların topu yanlışlıkla Ceren'in oyuncağına çarpar ve oyuncak kırılır.Ceren bu duruma çok üzülür ama Arda geriye kalan boncuklardan başka bir oyun bulur ve beş taş oyununu öğretir.
Biz İkimiz 3. Bölüm Kız Kulesi 10:35
Biz İkimiz 3. Bölüm Kız Kulesi 1.249 izlenme - 7 yıl önce 3.Bölüm "Kız kulesi" Arda ile Ceren odalarındadırlar.Arda babasının aldığı yap bozlardan kule yapmış Ceren'e gösterir,Ceren'de okuduğu kitapta Kız Kulesini inceler Arda'ya gösterir.Arda kendi yaptığı oyuncak kulesini bahçede ki havuzda suyun üstünde tutmaya çalışır ama suya batar. İkisi de merak ederler ve anneleri Kız Kulesini gezmeye götürür.Nasıl suyun üstünde durduğunu öğrenen Arda evde bunu uygular ve babasına gösterir.
Biz İkimiz 16. Bölüm Boğaz Köprüsü 09:47
Biz İkimiz 16. Bölüm Boğaz Köprüsü 1.190 izlenme - 7 yıl önce 16.Bölüm "Boğaz köprüsü" Arda ile Ceren arkadaşlarıyla oyun oynamaktadırlar fakat arkadaşları gitmek zorundadır çünkü mahalleden taşınırlar.Bu duruma çok üzülürler.Fakat en yakın zamanda misafirliğe giderler Aslı'lara.Döndüklerinde anneleri artık arkadaşlarını özlediklerinde onlara kartpostal atmalarını ve bunun dostluklarının kuvvetleneceğini anlatır.Ve Ceren ile Arda arkadaşlarına kartpostal gönderirler.
Biz İkimiz - Kahvaltı Şarkısı 00:58
Biz İkimiz - Kahvaltı Şarkısı 706 izlenme - 5 yıl önce Arda ve Ceren… Onlar alfabenin eğlenceli dünyasında gezinen iki küçük maceracı. Hayvanlar, nesneler, cisimler, meyveler ve daha neler neler. Öğrenecek, keşfedecek daha çok şey var. Hayatı harflerle tanımaya hazır mısın? Minik beyinler için benzersiz bir “vitamin deposu” olan Biz İkimiz, pratik düşünmeyi öğretiyor ve sözel zekânın gelişimine katkıda bulunuyor. Renkli karakterler ve A’dan Z’ye eğlence bu macerada...
Biz İkimiz - Sürpriz Şarkısı 01:04
Biz İkimiz - Sürpriz Şarkısı 649 izlenme - 5 yıl önce Arda ve Ceren… Onlar alfabenin eğlenceli dünyasında gezinen iki küçük maceracı. Hayvanlar, nesneler, cisimler, meyveler ve daha neler neler. Öğrenecek, keşfedecek daha çok şey var. Hayatı harflerle tanımaya hazır mısın? Minik beyinler için benzersiz bir “vitamin deposu” olan Biz İkimiz, pratik düşünmeyi öğretiyor ve sözel zekânın gelişimine katkıda bulunuyor. Renkli karakterler ve A’dan Z’ye eğlence bu macerada..
Biz İkimiz 4. Bölüm Türk Kuklası 09:27
Biz İkimiz 4. Bölüm Türk Kuklası 679 izlenme - 7 yıl önce 4.Bölüm "Türk kuklası" Arda ile Ceren okuldan dönerler. Kuklalar hakkındaki ödevlerinden bahsederler annelerine ve akşam babaları eski kuklalarını bulur. Ceren ile Arda çok sevinirler. Evde çalıştıktan sonra okulda arkadaşlarına kukla gösterisi yaparlar.
Biz İkimiz 31. Bölüm Serçe 11:20
Biz İkimiz 31. Bölüm Serçe 634 izlenme - 7 yıl önce 31.Bölüm "Serçe" Arda ile Ceren evde oturmuş gizemli kitabı karıştırırlar "Uçar durur kanatları var denize girer paletleri var" bilmecesi çıkar karşılarına.Bahçeye çıkıp araştırmaya başlarlar.Hatta minik bir serçeye ev yapıp küçük bir havuz yerleştirirler bahçesine ama cevap serçe değil "martı"dır. Eş anlamlılar bölümünde minik serçe sayesinde minik kelimesinin eş anlamlısı olan ufak kelimesini öğreniriz.
İlk Kez Regl Oldum, Ne Yapmalıyım? Deniz Bağdaş & Seda 07:56
İlk Kez Regl Oldum, Ne Yapmalıyım? Deniz Bağdaş & Seda 356 izlenme - 5 yıl önce
Cihan Güçlü - Biz İkimiz 04:33
Cihan Güçlü - Biz İkimiz 931 izlenme - 8 yıl önce Albüm Adı: Ama Çıkış Tarihi: 02.12.2010 Türkçe Pop Şarkı Sözleri: Biz ikimiz neden artık (bu akşam) ayrı evlerdeyiz Biz ikimiz nasıl artık farklı kimseyiz Biz ikimiz şimdi ayrı ayrı aşklar peşindeyiz Biz ikimiz söyle nerdeyiz Nasıl bu kadar zaman Senle ayrı ev ayrı tendeyiz Kandırdık ikimiz de biliyoruz Onlarla hep sahteyiz Yakıyor bu korkunç yalan İçten içe kanıyoruz Ben geceydim sen gündüz Keşke bir gün etseydik Sen pes ettin biter sandın Ben gururu zafer saydım Bak şimdi ikimiz de yapamadık Yabancı ellerde harcandık Neden gittin biz bu kadar kolay mıydık senin için Hayatımdaki en güzel şeydin sen de bittin
Hakan Yeşilyurt - Biz İkimiz 03:42
Hakan Yeşilyurt - Biz İkimiz 887 izlenme - 8 yıl önce Albüm Adı: Sen Aşksın Çıkış Tarihi: 12.02.2007 Etnik Şarkı Sözleri: Aylar geçti, yıllar geçti, ayrılık rüzgarı bizimi seçti Kumlar bitti, denizler küstü, ayrıldık böyle bir akşam üstü Bilmezdim bu kadar zor olduğunu, denize varmayan yol olduğunu Anlamsız bir ölüm korkusu her yanım Biz ikimiz ne ölümlerden döndük İkimiz ne karanlıklar gördük İkimiz şimdi bak ne haldeyiz Bitmez sandım, gitmez sandım, gidersen bu sevda bitermi sandın Öksüz kaldım sensiz kaldım,kendimi bilmedim derdine yandım Bilmezdim bu kadar zor olduğunu, denize varmayan yol olduğunu Anlamsız bir ölüm korkusu her yanım Biz ikimiz ne ölümlerden döndük İkimiz ne karanlıklar gördük İkimiz şimdi bak ne haldeyiz
Biz İkimiz - Misafirler Şarkısı 01:06
Biz İkimiz - Misafirler Şarkısı 384 izlenme - 5 yıl önce Arda ve Ceren… Onlar alfabenin eğlenceli dünyasında gezinen iki küçük maceracı. Hayvanlar, nesneler, cisimler, meyveler ve daha neler neler. Öğrenecek, keşfedecek daha çok şey var. Hayatı harflerle tanımaya hazır mısın? Minik beyinler için benzersiz bir “vitamin deposu” olan Biz İkimiz, pratik düşünmeyi öğretiyor ve sözel zekânın gelişimine katkıda bulunuyor. Renkli karakterler ve A’dan Z’ye eğlence bu macerada.
Biz İkimiz 10. Bölüm (Çizgi Film) 10:52
Biz İkimiz 10. Bölüm (Çizgi Film) 490 izlenme - 7 yıl önce Arda ve Ceren… Onlar alfabenin eğlenceli dünyasında gezinen iki küçük maceracı. Hayvanlar, nesneler, cisimler, meyveler ve daha neler neler. Öğrenecek, keşfedecek daha çok şey var. Hayatı harflerle tanımaya hazır mısın? Minik beyinler için benzersiz bir “vitamin deposu” olan Biz İkimiz, pratik düşünmeyi öğretiyor ve sözel zekânın gelişimine katkıda bulunuyor. Renkli karakterler ve A’dan Z’ye eğlence bu macerada… Çizgi Film "Biz İkimiz", TRT Çocuk’ta…
Biz İkimiz - Kim Susuz Kalmak İster? 09:15
Biz İkimiz - Kim Susuz Kalmak İster? 207 izlenme - 4 yıl önce 35.Bölüm "Kim Susuz Kalmak İster?" Sihirli bilmece kitabında bu bölümde "İki bacaklı iki halkalı,böler kumaşı kağıdı" bilmecesi ile Ceren ve Arda yeni bir maceraya atılırlar.Bahçede ailecek kuşlara yuva hazırlarlar ve bu sırada bilmecenin cevabını bulurlar.Cevap makastır. Eş anlamlılar bölümünde ressam kedi ile kara renginin eş anlamlısı olan siyah kelimesini öğreniriz.
Biz İkimiz - Orman Şarkısı 00:57
Biz İkimiz - Orman Şarkısı 330 izlenme - 5 yıl önce Arda ve Ceren… Onlar alfabenin eğlenceli dünyasında gezinen iki küçük maceracı. Hayvanlar, nesneler, cisimler, meyveler ve daha neler neler. Öğrenecek, keşfedecek daha çok şey var. Hayatı harflerle tanımaya hazır mısın? Minik beyinler için benzersiz bir “vitamin deposu” olan Biz İkimiz, pratik düşünmeyi öğretiyor ve sözel zekânın gelişimine katkıda bulunuyor. Renkli karakterler ve A’dan Z’ye eğlence bu macerada...
Biz İkimiz - Hayvanat Bahçesi 10:52
Biz İkimiz - Hayvanat Bahçesi 192 izlenme - 4 yıl önce 10.Bölüm "Hayvanat bahçesi" Arda ile Ceren bahçede oyun oynarlarken toprakta bir şey fark ederler, bu bir köstebektir. Yerden toprağı kazıp kaçar.Ceren ile Arda çok heyecanlanırlar ilk de fa farklı bir hayvan gördükleri için. Ananeleri onları hayvanat bahçesine götürür ,orada bir çok hayvan görüp,öğrenirler.
Biz İkimiz 25. Bölüm Define 09:35
Biz İkimiz 25. Bölüm Define 399 izlenme - 7 yıl önce 25.Bölüm "Define" Arda ile Ceren bahçede oyun oynarlar.Fakat bu kez ortak bir oyun da hemfikir olamayıp küserler. Bunu gören anne ve baba onlara sürpriz bir define oyunu hazırlar. Ceren ve Arda haritada kileri yaparlar ve sonunda ikisi de Ceren'in kolyesini bulurlar.Böylece barışıp tekrar beraber oyun oynarlar.
Biz İkimiz 9. Bölüm Aile İçi Yardımlaşma 09:54
Biz İkimiz 9. Bölüm Aile İçi Yardımlaşma 477 izlenme - 7 yıl önce 9.Bölüm "Aile içi yardımlaşma" Arda ile Ceren'in babasının doğum günüdür. Annesiyle Ceren mutfakta pasta yaparlar,Arda ise babasıyla bahçede çitleri boyarlar.Arda babasını oyalar sürpriz doğum günü pastasını görmemesi için.Fakat tam annesi pastayla geldiği anda Arda pastayı devirir ve yere düşer. Ama ananeleri elinde pastayla yetişir ve babalarının doğum gününü kutlarlar.
Biz İkimiz - Bayram Şarkısı 01:05
Biz İkimiz - Bayram Şarkısı 286 izlenme - 5 yıl önce Arda ve Ceren… Onlar alfabenin eğlenceli dünyasında gezinen iki küçük maceracı. Hayvanlar, nesneler, cisimler, meyveler ve daha neler neler. Öğrenecek, keşfedecek daha çok şey var. Hayatı harflerle tanımaya hazır mısın? Minik beyinler için benzersiz bir “vitamin deposu” olan Biz İkimiz, pratik düşünmeyi öğretiyor ve sözel zekânın gelişimine katkıda bulunuyor. Renkli karakterler ve A’dan Z’ye eğlence bu macerada…
Biz İkimiz - Ateş Böcekleri 11:14
Biz İkimiz - Ateş Böcekleri 168 izlenme - 4 yıl önce Ceren ile Arda'nın bu bölümde ki bilmeceleri "Dört bacaklı tahtadan,eksik olmaz sofradan" . Gazetede okudukları haberden etkilenip dayanıklılık oyunu oynarlar.Oyunlarının sonunda eve geldiklerinde bilmecenin cevabını bulurlar cevap sandalyedir. Eş anlamlılar bölümünde,sevimli hayvanlar ve fil ile güç kelimesinin eş anlamlısı olan kuvvet kelimesini öğreniriz.
Biz İkimiz - Kahvaltı 09:54
Biz İkimiz - Kahvaltı 163 izlenme - 4 yıl önce 23.Bölüm "Kahvaltı" Arda ile Ceren bahçede yaptıkları çadırın içinde oyun oynarlar fakat sağlam yapamadıkları için birden yıkılır ve eve giderler.Bu sırada anneleri ananelerine sürpriz yemek yapar.Arda ile Ceren'de sürpriz hazırlamaya karar verirler.Akşam ananelerine sürprizi vermek için salona gelirler ama ananeleri onlara sürpriz yapar,bozulan çadırlarını yapmıştır.Çocuklar çok sevinir ve onlar da hazırladıkları sürprizleri verirler.
Biz İkimiz - Çok Bilmiş Arda 12:24
Biz İkimiz - Çok Bilmiş Arda 153 izlenme - 4 yıl önce Arda ile Ceren yine heyecanla kitabın başına gelirler ve yeni bilmeceleri "İki minik pencere sığıyor küçük ceplere" dir. Gün boyu bilmecenin cevabını ararlar diğer yandan Arda gözlüklerini takmış kitap okumaktadır.Gün sonunda cevabı bulurlar.Cevap "gözlüktür". Eş anlamlılar bölümünde,sevimli dostlarımız hayvanlar ile yemek kelimesinin eş anlamı olan aş kelimesini öğreniriz.
Biz İkimiz - Yıldız Kayması 11:20
Biz İkimiz - Yıldız Kayması 152 izlenme - 4 yıl önce 37.Bölüm "Yıldız Kayması" Sihirli bilmece kitabında, bu bölümde "Hem kurulur,hem toplanır,çimenlerin üstüne yayılır" bilmecesi ile yeni bir macera başlar.Haberler de öğrendikleri bilgiye göre o akşam meteor yağmuru gerçekleşecektir gökyüzünde.Ailecek bunu izlemek ,için bahçeye çadır kurarlar ve çocuklar bilmecenin cevabını bulurlar.Cevap "meteor"dur. Eş anlamlılar bölümünde sevimli köpekçik ile yel kelimesinin eş anlamlısı olan rüzgar kelimesini öğreniriz.