Hoşgeldiniz!

bizimki

Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 02:37
Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 9.828 izlenme - 3 yıl önce Nejat Uygur, Sizinki Can Da Bizimki Patlıcan Mı oyununda politikacılara sesleniyor.
Noxi Style Bizimki Yasak Aşk 02:33
Noxi Style Bizimki Yasak Aşk 5.751 izlenme - 8 yıl önce
Nejat Uygur - Bağa Girdim Üzüme - Sizinki Canda Bizimki Patlıcan mı 02:55
Nejat Uygur - Bağa Girdim Üzüme - Sizinki Canda Bizimki Patlıcan mı 568 izlenme - 2 yıl önce Yılların eskitemediği usta Nejat Uygurun "Sizinki Canda Bizimki Patlıcan mı" adlı tiyatrosunda herkesin aklından çıkmayan sahne. Bize küfür etmeden de seyircinin güldürülebileceğini gösteren yeri doldurulamaz sanatçılarımızdan.
Cemal Süreya - Elma 02:58
Cemal Süreya - Elma 856 izlenme - 3 yıl önce Cemal Süreya'nın Bu Bizimki ve Elma adlı şiirleri. Bu Bizimki: Yıkıcı bir aşk bu, Yıkıyor milletin ortasına Tutku yükünü. Bölücü bir aşk, Ekmeği suyu bölüyor Günde üç öğün. Hain bir aşk bu, Sizin eve hırsız girer Onunkine polis. Yasadışı bir aşk , Evlenmeyi Hiç mi hiç düşünmüyor. Soyguncu bir aşk bu, En sıradan ezgilerden Sevinçler devşiriyor. Kökü dışarda bir aşk, Dante ile Beatrice'inkine Fena öykünüyor. İşgalci bir aşk bu, Samanlık sevişenin diyor Başka şey demiyor. Elma: Şimdi sen çırılçıplak elma yiyorsun Elma da elma ha Allahlık Bir yarısı kırmızı bir yarısı yine kırmızı Kuşlar uçuyor üstünde Gökyüzü var üstünde Hatırlanacak olursa tam üç gün önce soyunmuştun Bir duvarın üstünde Bir yandan elma yiyorsun kırmızı Bir yandan sevgililerini sebil ediyorsun sıcak İstanbul'da bir duvar Ben de çıplağım ama elma yemiyorum Benim öyle elmalara karnım tok Ben böyle elmaları çok gördüm ohooo Kuşlar uçuyor üstümde bunlar senin elmanın kuşları Gökyüzü var üstümde bu senin elmandaki gökyüzü Hatırlanacak olursa seninle beraber soyunmuştum Bir kilisenin üstünde Bir yandan çan çalıyorum büyük yaşamaklara Bir yandan yoldan insanlar geçiyor çoğul olarak Duvarda bir kilise İstanbul'da bir duvar duvarda bir kilise Sen çırılçıplak elma yiyorsun Denizin ortasına kadar elma yiyorsun Yüreğimin ortasına kadar elma yiyorsun Bir yanda esaslı kederler içinde gençliğimiz Bir yanda Sirkeci'nin tiren dolu kadınları Adettir sadece ağızlarını öptürürler Ayaküstü işlerini görmek yerine Adımın bir harfini atıyorum
Politikacılar Şiiri - Nejat Uygur 02:37
Politikacılar Şiiri - Nejat Uygur 412 izlenme - 1 yıl önce Bu akşam kaybettiğimiz Nejat Uygur'un Sizinki Canda Bizimki Patlıcan mı adlı oyunundan "Politikacılar" adlı şiiri. Hoşçakal güzel yürekli büyük üstad, seni hep gül yüzünle anacağız..
Sismir Peköz Hiphoptu Bizimki 03:14
Sismir Peköz Hiphoptu Bizimki 1.170 izlenme - 7 yıl önce gökhan yılmaz SİSMİR PEKÖZ
ülkelerin polis oto ları ve bizimki.. 01:05
ülkelerin polis oto ları ve bizimki.. 929 izlenme - 7 yıl önce bizm ferraride super yaa:))
ülkelerin polis oto ları ve bizimki 01:05
ülkelerin polis oto ları ve bizimki 866 izlenme - 6 yıl önce
Nejat Uygur'dan Politikacılara Sesleniş 02:37
Nejat Uygur'dan Politikacılara Sesleniş 474 izlenme - 3 yıl önce Politikacılar! Sizleri biz seçtik, ne çabuk unuttunuz? Aramadınız, sormadınız Hatta yol da karşılaştık tanımadınız Biz de üzülüyoruz Tabii yoruluyorsunuz, haklısınız Ama çıkartıyorsunuz koltuklarınızın tadını Unutturdunuz bize ucuzluğun adını. Şimdi benim bu söylediklerim, iftira mı? yalan mı? Sizin ki can da bizim ki patlıcan mı? Yok mu devlet aşından bir kaşık bize de? Geçmez hiç adımız pasaportta vizede Neyimiz eksik sizden kardeşimiz? Boyumuz mu posumuz mu kaşımız mı gözümüz mü? Amcamız mı dayımız mı? Yoksa bilmediğimiz kötü bir huyumuz mu? Sizin ki kırmızı da bizim ki siyah kan mı? Sizin ki can da bizim ki patlıcan mı?
Asyalıların Ev Hayatlarının Aynen Bizimki Gibi Olduğunun 6 Kanıtı 01:22
Asyalıların Ev Hayatlarının Aynen Bizimki Gibi Olduğunun 6 Kanıtı 100 izlenme - 1 yıl önce Ne kadar inkar da etseniz hangi sosyal çevrede yaşadıysanız o toplumun izlerini kesinlikle taşırsınız.
Hunger Games 1 Bizimki Siyer 11:20
Hunger Games 1 Bizimki Siyer 44 izlenme - 3 yıl önce Facebook:https://www.facebook.com/pages/yiäÿit-oyunda/1402921496625476 silahlı Hunger Games:mc-rl.com
İmkansız Die Bişi Yok 04:26
İmkansız Die Bişi Yok 100 izlenme - 8 yıl önce