Hoşgeldiniz!

bizimki

Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 02:37
Nejat Uygur Politikacılara Sesleniyor 11.230 izlenme - 4 yıl önce Nejat Uygur, Sizinki Can Da Bizimki Patlıcan Mı oyununda politikacılara sesleniyor.
Noxi Style Bizimki Yasak Aşk 02:33
Noxi Style Bizimki Yasak Aşk 5.752 izlenme - 9 yıl önce
Nejat Uygur - Bağa Girdim Üzüme - Sizinki Canda Bizimki Patlıcan Mı 02:55
Nejat Uygur - Bağa Girdim Üzüme - Sizinki Canda Bizimki Patlıcan Mı 1.059 izlenme - 3 yıl önce Yılların eskitemediği usta Nejat Uygurun "Sizinki Canda Bizimki Patlıcan mı" adlı tiyatrosunda herkesin aklından çıkmayan sahne. Bize küfür etmeden de seyircinin güldürülebileceğini gösteren yeri doldurulamaz sanatçılarımızdan.
Politikacılar Şiiri - Nejat Uygur 02:37
Politikacılar Şiiri - Nejat Uygur 737 izlenme - 2 yıl önce Bu akşam kaybettiğimiz Nejat Uygur'un Sizinki Canda Bizimki Patlıcan mı adlı oyunundan "Politikacılar" adlı şiiri. Hoşçakal güzel yürekli büyük üstad, seni hep gül yüzünle anacağız..
Sismir Peköz Hiphoptu Bizimki 03:14
Sismir Peköz Hiphoptu Bizimki 1.171 izlenme - 8 yıl önce gökhan yılmaz SİSMİR PEKÖZ
Cemal Süreya - Elma 02:58
Cemal Süreya - Elma 920 izlenme - 4 yıl önce Cemal Süreya'nın Bu Bizimki ve Elma adlı şiirleri. Bu Bizimki: Yıkıcı bir aşk bu, Yıkıyor milletin ortasına Tutku yükünü. Bölücü bir aşk, Ekmeği suyu bölüyor Günde üç öğün. Hain bir aşk bu, Sizin eve hırsız girer Onunkine polis. Yasadışı bir aşk , Evlenmeyi Hiç mi hiç düşünmüyor. Soyguncu bir aşk bu, En sıradan ezgilerden Sevinçler devşiriyor. Kökü dışarda bir aşk, Dante ile Beatrice'inkine Fena öykünüyor. İşgalci bir aşk bu, Samanlık sevişenin diyor Başka şey demiyor. Elma: Şimdi sen çırılçıplak elma yiyorsun Elma da elma ha Allahlık Bir yarısı kırmızı bir yarısı yine kırmızı Kuşlar uçuyor üstünde Gökyüzü var üstünde Hatırlanacak olursa tam üç gün önce soyunmuştun Bir duvarın üstünde Bir yandan elma yiyorsun kırmızı Bir yandan sevgililerini sebil ediyorsun sıcak İstanbul'da bir duvar Ben de çıplağım ama elma yemiyorum Benim öyle elmalara karnım tok Ben böyle elmaları çok gördüm ohooo Kuşlar uçuyor üstümde bunlar senin elmanın kuşları Gökyüzü var üstümde bu senin elmandaki gökyüzü Hatırlanacak olursa seninle beraber soyunmuştum Bir kilisenin üstünde Bir yandan çan çalıyorum büyük yaşamaklara Bir yandan yoldan insanlar geçiyor çoğul olarak Duvarda bir kilise İstanbul'da bir duvar duvarda bir kilise Sen çırılçıplak elma yiyorsun Denizin ortasına kadar elma yiyorsun Yüreğimin ortasına kadar elma yiyorsun Bir yanda esaslı kederler içinde gençliğimiz Bir yanda Sirkeci'nin tiren dolu kadınları Adettir sadece ağızlarını öptürürler Ayaküstü işlerini görmek yerine Adımın bir harfini atıyorum
Nejat Uygur'dan Politikacılara Sesleniş 02:37
Nejat Uygur'dan Politikacılara Sesleniş 547 izlenme - 4 yıl önce Politikacılar! Sizleri biz seçtik, ne çabuk unuttunuz? Aramadınız, sormadınız Hatta yol da karşılaştık tanımadınız Biz de üzülüyoruz Tabii yoruluyorsunuz, haklısınız Ama çıkartıyorsunuz koltuklarınızın tadını Unutturdunuz bize ucuzluğun adını. Şimdi benim bu söylediklerim, iftira mı? yalan mı? Sizin ki can da bizim ki patlıcan mı? Yok mu devlet aşından bir kaşık bize de? Geçmez hiç adımız pasaportta vizede Neyimiz eksik sizden kardeşimiz? Boyumuz mu posumuz mu kaşımız mı gözümüz mü? Amcamız mı dayımız mı? Yoksa bilmediğimiz kötü bir huyumuz mu? Sizin ki kırmızı da bizim ki siyah kan mı? Sizin ki can da bizim ki patlıcan mı?
Asyalıların Ev Hayatlarının Aynen Bizimki Gibi Olduğunun 6 Kanıtı 01:22
Asyalıların Ev Hayatlarının Aynen Bizimki Gibi Olduğunun 6 Kanıtı 116 izlenme - 3 yıl önce Ne kadar inkar da etseniz hangi sosyal çevrede yaşadıysanız o toplumun izlerini kesinlikle taşırsınız.
İmkansız Die Bişi Yok 04:26
İmkansız Die Bişi Yok 100 izlenme - 9 yıl önce
Makale - Bizimki Hakikat (feat. Mr Kamanzi) 02:46
Makale - Bizimki Hakikat (feat. Mr Kamanzi) 5 izlenme - 1 yıl önce Makale - Bizimki Hakikat (Official Audio) 2017 Makale - Ritim ve Şiir BİZİMKİ HAKİKAT feat. MR. KAMANZI Şarkı Sözleri: Pişman olmak yok, her bi yolda anlam var, politikadan uzak dur, her lafında yalan var, dostluk biter, küser aile komşular da konuşmaz, yıllardır aynı tablo sonuçlarla boğuşmak, hayat sırf mücadele, yaşamaya bi daha sebep, olma korkup firar eden, burada her maç final demek... her yol yorucu seçmesi zor olur, moruk merak etme kalleş tekmesi doludur, doğru bu, fakat hilelere hep direndik biz, kaç defa merdivenden itildik, yenildik mi? ayaktayız dimdik, kurulsun barikat ve bloklar, siz uyurken bizimle doluydu sokaklar Bizimki hakikat sen denersin şablondan, kick ve snare delilimiz dinlersin Phantomdan… NAKARAT Pişman olmak yok, hata yapar her can, yanlışından ders çıkar yeterki her an, verbal ataklar, durmasın bir an, aynı yoldan devam etmek bu asıl sevda, yoluma koyulan taşlardan ev yaptım check this, zoru başarmak tek hit, en haklı replik, güvenmek lazım en başta kendine, diğerleri kesinlikle hep başka derdinde, her giden dönmez ama kalır dedikleri, benim rapim gelir alınlara alın teri gibi, bilki herkes için güzel günler gelecek, sövdüğümüz öldüğümüz düzenlerde bitecek, Bizimki hakikat sen denersin şablondan, kick ve snare delilimiz dinlersin Phantomdan…