Hoşgeldiniz!

böbrek taşı tedavisi

Ameliyatsız Böbrek Taşı Tedavisi 00:34
Ameliyatsız Böbrek Taşı Tedavisi 2.000 izlenme - 3 yıl önce Ameliyatsız böbrek taşı tedavisi mümkündür. Böbrek taşı düşürme işlemini kişi kendiliğinden yapabilir. Taş kırma yöntemi de taş düşürme yöntemleri arasındadır.
Böbrek Taşı Cerrahisi 00:51
Böbrek Taşı Cerrahisi 254 izlenme - 3 yıl önce Böbrek taşı cerrahisi, ameliyatı kapalı ameliyat yöntemiyle yapılır. Endoskopi ile yapılan bu ameliyatlar çok büyük taş olma durumunda yapılır. Çünkü böbrek taşı düşürme kendiliğinden, ameliyatsız mümkündür.
Böbrek Taşı Tedavisinde Güncel Tedavi Yolları Nelerdir? 02:03
Böbrek Taşı Tedavisinde Güncel Tedavi Yolları Nelerdir? 215 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, Böbrek Taşları Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; Prostat Büyümesi, Böbrek Ve İdrar Yolları Taşları, İdrar Yolları Tıkanıklığı, İktidarsızlık, Kısırlık, İdrar Kaçırma, Böbrek, Mesane, Prostat Ve Yumurta Kanserleri , İdrar Yolu İltihapları, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Ve Ürolojik Organ Yaralanmalarının Tedavisiyle Birlikte Ve Açık Cerrahi Ameliyatlar Yanında, Endoskopi Ve Laparoskopi Gibi Modern Teknolojik Yöntemlere Dayalı Kapalı Ameliyatlar Da Gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr böbrek Taşı Tedavisinde Güncel Tedavi Yolları Nelerdir? böbrek Taşlarında Tedavi Taşın Yerine, Büyüklüğüne Ve Hastanın Durumuna Ve Anatomik Yapısına Göre Değişmektedir. Genel Olarak Söylemek Gerekirse 4-5 Mm Ve Altındaki Boyutlardaki Taşlarda Bir Şey Yapmaya Gerek Yoktur. Bunlar P-80 Olasılıkla Kendi Kendine Düşerler. Eğer Taş Boyutu 1 Cm Ve Üzerindeyse Bu Taşın Kendi Kendine Düşmesi İmkânsızdır. Bu Taşlarda Birinci Seçenek Eğer Böbrekte İse Eswl Dediğimiz Dışardan Şok Dalgasıyla Kırılmasıdır. Eğer Taş Boyutu 1 Cm’de Büyük 2 Cm’ye Yaklaşmış İse Halen Eswl’nin Şansı Vardır Ve Denemek Gerekir. 2 Cm Ve Üzerindeki Böbrek Taşlarında Seçenekler Değişmektedir. Birinci Seçenek Taşın Yerine Göre Perkütan Taş Cerrahisi Dediğimiz Sırttan 1 Cm’lik Bir Delik İle Girerek Böbrek Taşına Ulaşılıyor. Ve Pnomatik Taş Kırma Makineleriyle Veya Lazerle Kırılarak Taş Parçaları Bu Kanaldan Dışarı Alınıyor Ve Hasta Taşsız Hale Getiriliyor. Eğer Perkütan Taş Cerrahisi Dediğimiz Bu Yönteme Aday Değilse Hastalar Veya Bu Yöntemi Tercih Etmiyorlar İse Günümüzde En Son Teknoloji Olan Alttan İdrar Kanalından Yani Vücut Boşluklarından İlerleyerek Böbreğe Kadar Çıkılıyor. Küçük İnce Bir Filexible Ürteroskopi Dediğimiz Aletle Ve Bu Aletin İçerisinden Gönderilen Bir İnce Prop İle Lazer Enerjisi Kullanılarak Taşlar Kırılıyor. Ve Hastaya Küçük İnce Bir Stent Koyarak Ağrısız Bir Şekilde Hastanın Kırılmış Taşlarını Düşürüyorlar.
Böbrek Taşı Tedavisinde Hastanemizde Neler Yapılmaktadır? 00:56
Böbrek Taşı Tedavisinde Hastanemizde Neler Yapılmaktadır? 110 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, Böbrek Taşları Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; Prostat Büyümesi, Böbrek Ve İdrar Yolları Taşları, İdrar Yolları Tıkanıklığı, İktidarsızlık, Kısırlık, İdrar Kaçırma, Böbrek, Mesane, Prostat Ve Yumurta Kanserleri , İdrar Yolu İltihapları, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Ve Ürolojik Organ Yaralanmalarının Tedavisiyle Birlikte Ve Açık Cerrahi Ameliyatlar Yanında, Endoskopi Ve Laparoskopi Gibi Modern Teknolojik Yöntemlere Dayalı Kapalı Ameliyatlar Da Gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr böbrek Taşı Tedavisinde Hastanemizde Neler Yapılmaktadır? taş İle Uğraşan Kliniklerde Hemen Hemen Bütün Ekipmanların Aletlerin Olması Gerekiyor. Hasta Bir Üroloji Kliniğine Başvurduğunda Bilmeli Ki Bu Klinikte Benim Taşım Ne Olursa Olsun Her Türlü Tedavisi Yapılıyor İnancına Sahip Olması Gerekiyor. Hastanemiz Olarak Bütün Taş Hastalarına Müdahale Edecek Hem Deneyimimiz Hem Ekipmanımız Mevcuttur. Eswl Makinasından Tutun Da Peruktan Taş Cerrahisine Ve Filexibel Üretroskop Ve Hormiyum Lazere Kadar Bütün Ekipmanlarımız Mevcuttur. Ve Gerek Çocuk Yaş Grubunda Gerekse İleri Yaş Grubunda Her Türlü Taş Tedavisi Hastanemizde Rahatlıkla Yapılabiliyor.
Böbrek Taşı Tedavisinde Güncel Tedavi Yolları Nelerdir 02:03
Böbrek Taşı Tedavisinde Güncel Tedavi Yolları Nelerdir 69 izlenme - 4 yıl önce Böbrek Taşı Tedavisinde Güncel Tedavi Yolları Nelerdir
Böbrek Taşı Hastalığının Tanısı Nasıl Konur? 01:01
Böbrek Taşı Hastalığının Tanısı Nasıl Konur? 64 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, Böbrek Taşları Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; Prostat Büyümesi, Böbrek Ve İdrar Yolları Taşları, İdrar Yolları Tıkanıklığı, İktidarsızlık, Kısırlık, İdrar Kaçırma, Böbrek, Mesane, Prostat Ve Yumurta Kanserleri , İdrar Yolu İltihapları, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Ve Ürolojik Organ Yaralanmalarının Tedavisiyle Birlikte Ve Açık Cerrahi Ameliyatlar Yanında, Endoskopi Ve Laparoskopi Gibi Modern Teknolojik Yöntemlere Dayalı Kapalı Ameliyatlar Da Gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr böbrek Taşı Hastalığının Tanısı Nasıl Konur? böbrek Taşının Teşhisinde Hastanın İlk Başvurusunda Aldığımız Sorulara Hastanın Vermiş Olduğu Cevaplar Bizi Yönlendirir. Bunun Dışında Muayene Bulgularıyla Beraber Biz Desteklemiş Oluruz Taşın Teşhisini. Kesin Teşhis İçin Elimizde Her Türlü Görüntüleme Yöntemi Mevcut. İlk Olarak Bir Direkt Karın Grafisi İle Gözükebilen Taşlar Gösterilmeli. Bir Ultrasonografi Yapılarak Böbrekte Taş Var Mı Yok Mu Varsa Büyüklüğü Nedir, Böbrekte Genişleme Yapmış Mı Yapmamış Mı, Hidronefroz Var Mı Yok Mu Bilmemiz Gerekiyor. Günümüzde Bilgisayarlı Tomografi İle Hem Böbrekteki Hem De Böbrekten Çıkmış Kanala Düşmüş Bütün Taşları Milimetrik Boyutta Dahi Olsa Göstermek Mümkün.
Böbrek taşlarının görülme sıklığı nedir? 00:32
Böbrek taşlarının görülme sıklığı nedir? 63 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, böbrek taşları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Böbrek taşlarının görülme sıklığı nedir? Böbrek taşları yaklaşık toplumun % 100’unda görülen bir hastalıktır. En sık erkeklerde gözükür. Erkeklerde kadınlara göre 3 kat daha fazla görülür. Yeni doğan yaşından tutun da ölene kadar her yaş grubunda görülebilir.
Böbrek Taşı Nasıl Tedavi Edilir 00:43
Böbrek Taşı Nasıl Tedavi Edilir 63 izlenme - 3 yıl önce Böbrek taşı nasıl düşer. Böbrek taşı tedavisi taşın büyüklüğüne göre ve taşın bulunduğu yere göre değişir. Böbrek taşı ameliyatla da düşürülür kendiliğinden ameliyatsız ilaçla da taş düşürme gerçekleşebilir.
Böbrek taşının belirtileri nelerdir? 00:48
Böbrek taşının belirtileri nelerdir? 46 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, böbrek taşları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Böbrek taşının belirtileri nelerdir? Böbrek taşı eğer sessiz bir şekilde böbrekte oluyorsa hiçbir belirti vermeyebilir. Ne zaman ki şiddetli yan ağrısı özellikle taşın olduğu tarafta sağ ya da sol tarafta, yan ağrısıyla beraber bulantı kusma oluşması taşın emarelerinden birisidir. Bunun dışında bu ağrı sadece bel bölgede yan bölgede olmaz aynı zamanda kasa doğru yayılması karakteristiktir. İdrarda o sırada ağrıyla beraber kan gelmesi aşırı idrara sık çıkma idrarda yanma sızı olması da diğer belirtilerindendir.