Hoşgeldiniz!

bolşevik

Estonya Yapımı 2. Dünya Savaşı Filmi - 1944 09:54
Estonya Yapımı 2. Dünya Savaşı Filmi - 1944 5.269 izlenme - 2 yıl önce 2 Şubat 2015'te Estonya'da vizyona giren filmde, 1944'te 2. Dünya Savaşı'nın sonları yaklaşırken Estonya'da Alman Ordusu ile Kızıl Ordu'nun karşı karşıya geldiği Tannenberg muharebesi ve sonrasında gelişen olaylar anlatılıyor. Film, hem Alman hem de Sovyet tarafından askerlerin bakış açılarına yer veriyor.
Almanya'nın Son Savaşı - Berlin - Renkli Görüntüler 02:59
Almanya'nın Son Savaşı - Berlin - Renkli Görüntüler 4.683 izlenme - 3 yıl önce Berlin Muharebesi, Sovyetler Birliği'nin II. Dünya Savaşı sonlarında düzenlediği genel taarruzlardan biri olan Berlin Stratejik Taarruz Harekâtı sonunda gerçekleşen muharebedir. Avrupa Cephesi'ndeki son genel taarruz olmamakla birlikte, Nazi Almanyası'nın kayıtsız şartsız teslimiyle sonuçlandığı için savaşı bitiren muharebe olarak kabul edilmektedir. Berlin Harekâtı, sadece Berlin'i almak için girişilen bir harekât değildi. Esas olarak üç Sovyet cephesi kuvvetlerinin, halen Alman kontrolünde olan Elbe Nehri'nin doğusundaki Alman topraklarının işgalini amaçlıyordu. Elbe, Alman topraklarını kuzeyden güneye kabaca ikiye bölmektedir. Berlin Muharebesi ise, kentin Kızıl Ordu birliklerince ele geçirilmesi içindi, çatışmalar kent sınırları içinde gerçekleşti ve Avrupa Cephelerinde savaşın sonunu getirdi. Berlin Muharebesi'nin sonucu, Berlin Harekâtı'nın ilk aşamalarında, Alman başkentinin dışında belirlenmişti. Sovyet birlikleri kenti kuşatmaya çalışırken Alman kuvvetleri de bunu engellemek için mücadele etti ve sonunda bu birlikler kentin dışında ya imha oldular ya da silah bırakmak zorunda kaldılar. Bu mücadeleler kentin kaderini belirledi. Yine de daha sonra Berlin'de çok sert çatışmalar yaşandı. Kızıl Ordu birlikleri kent merkezine sokak sokak çatışarak ilerlediler. Kızıl Ordu, 16 Ocak 1945 tarihinde başlayan Vistül-Oder Taarruzu ile Alman cephesini yarmıştı ve Kızıl Ordu birlikleri günde 30 – 40 km.lik bir hızla batı yönünde ilerlemeye başladılar. Doğu Prusya, Aşağı Silezya, Doğu Pomeranya ve Yukarı Silezya topraklarını geçen Sovyet birlikleri, Oder Nehri üzerinde Berlin'in 60 km. doğusuna düşen Küstrin yakınlarındaki Oder köprübaşında geçici olarak durdular. Ardından Berlin'e yönelen genel taarruz boyunca iki Sovyet cephesine bağlı kuvvetler Berlin'e doğudan ve güneyden ilerlemişlerdi. Bir üçüncü Sovyet cephesi ise Berlin'in kuzey kesiminde mevzi almış olan Alman kuvvetlerini bu kesimde yenilgiye uğrattı.
Bolşevik Parti Marşı 01:39
Bolşevik Parti Marşı 1.251 izlenme - 2 yıl önce ''Marx ve Engels'in dehası Doğacak komünü gördü Lenin özgürlüğün yolunu çizdi Ve büyük Stalin bu yolda liderimiz''
Almanya'nın Son Savaşı  2 - Berlin - Renkli Görüntüler 03:26
Almanya'nın Son Savaşı 2 - Berlin - Renkli Görüntüler 3.743 izlenme - 3 yıl önce Berlin Muharebesi, Sovyetler Birliği'nin II. Dünya Savaşı sonlarında düzenlediği genel taarruzlardan biri olan Berlin Stratejik Taarruz Harekâtı sonunda gerçekleşen muharebedir. Avrupa Cephesi'ndeki son genel taarruz olmamakla birlikte, Nazi Almanyası'nın kayıtsız şartsız teslimiyle sonuçlandığı için savaşı bitiren muharebe olarak kabul edilmektedir. Berlin Harekâtı, sadece Berlin'i almak için girişilen bir harekât değildi. Esas olarak üç Sovyet cephesi kuvvetlerinin, halen Alman kontrolünde olan Elbe Nehri'nin doğusundaki Alman topraklarının işgalini amaçlıyordu. Elbe, Alman topraklarını kuzeyden güneye kabaca ikiye bölmektedir. Berlin Muharebesi ise, kentin Kızıl Ordu birliklerince ele geçirilmesi içindi, çatışmalar kent sınırları içinde gerçekleşti ve Avrupa Cephelerinde savaşın sonunu getirdi. Berlin Muharebesi'nin sonucu, Berlin Harekâtı'nın ilk aşamalarında, Alman başkentinin dışında belirlenmişti. Sovyet birlikleri kenti kuşatmaya çalışırken Alman kuvvetleri de bunu engellemek için mücadele etti ve sonunda bu birlikler kentin dışında ya imha oldular ya da silah bırakmak zorunda kaldılar. Bu mücadeleler kentin kaderini belirledi. Yine de daha sonra Berlin'de çok sert çatışmalar yaşandı. Kızıl Ordu birlikleri kent merkezine sokak sokak çatışarak ilerlediler. Kızıl Ordu, 16 Ocak 1945 tarihinde başlayan Vistül-Oder Taarruzu ile Alman cephesini yarmıştı ve Kızıl Ordu birlikleri günde 30 – 40 km.lik bir hızla batı yönünde ilerlemeye başladılar. Doğu Prusya, Aşağı Silezya, Doğu Pomeranya ve Yukarı Silezya topraklarını geçen Sovyet birlikleri, Oder Nehri üzerinde Berlin'in 60 km. doğusuna düşen Küstrin yakınlarındaki Oder köprübaşında geçici olarak durdular. Ardından Berlin'e yönelen genel taarruz boyunca iki Sovyet cephesine bağlı kuvvetler Berlin'e doğudan ve güneyden ilerlemişlerdi. Bir üçüncü Sovyet cephesi ise Berlin'in kuzey kesiminde mevzi almış olan Alman kuvvetlerini bu kesimde yenilgiye uğrattı.
Hisar Harekatı Alman Cephesi - Renkli Görüntüler 03:26
Hisar Harekatı Alman Cephesi - Renkli Görüntüler 2.509 izlenme - 3 yıl önce Hisar Harekâtı, II. Dünya Savaşı sırasında Doğu Cephesi'nde, Alman kuvvetlerinin Kursk çıkıntısına karşı 1943 Temmuz ve Ağustos aylarında giriştikleri genel taarruzdur. II. Dünya Savaşı sırasında yapılmış en büyük tank çarpışmalarından biri ve bir günde en fazla kayıp verilmiş hava çatışmaları bu muharebede gerçekleşmiştir. Almanların Doğu Cephesi'nde gerçekleştirdiği son stratejik taarruzdur. Sonucundaki Sovyet zaferi, Doğu Cephesi'nde inisiyatifi Sovyetlere vermiştir ve savaşın sonuna kadar da öyle kalmıştır.
Sovyet Kızıl Ordu - Renkli Görüntüler 04:10
Sovyet Kızıl Ordu - Renkli Görüntüler 1.948 izlenme - 3 yıl önce Kızıl Ordu veya Bolşevik Ordusu 1918 - 1946 yılları arasındaki Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin silahlı kuvvetleri. Rus İç Savaşı'nda Bolşeviklerin silahlı kuvvetleriydi ve 1922 yılında Sovyetler Birliği'nin resmi ordusu oldu."Kızıl" ismi İşçi Sınıfı'nı temsil ediyordu. Bu ad 25 Şubat 1946 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri olarak değiştirildi. Bu ad silahlı kuvvetlerin genelini kapsamaktadır.
6. Ordu (Almanya) - Renkli Görüntüler 01:41
6. Ordu (Almanya) - Renkli Görüntüler 1.488 izlenme - 3 yıl önce 6. Ordu, II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın en büyük ordusuydu. Alman 6.Ordusu'nun en büyük görevi Stalingrad Savaşı'dır. 1939'da kurulan 6. Ordu'nun ilk komutanı Feld Mareşal Walther von Reichenau'ydu Müzik: Thomas Bergersen - Hurt
Sovyetler Birliği Ulusal Marşı (Tam Versiyon) 03:50
Sovyetler Birliği Ulusal Marşı (Tam Versiyon) 845 izlenme - 2 yıl önce 15 Mart 1944`te Enternasyonal marşı yerine kabul edilmiştir. Sözler Sergey Mihalkov ve El-Registan takma adıyla bilinen Gabriel Ureklyan tarafından yazılmış, müzik Aleksander Aleksandrov tarafından bestelenmiştir. Sovyet askerlerinin, Enternasyonal`in uluslararası hareketi öven sözleri yerine Sovyetler Birliği`ne adanmış başka bir marş isteği üzerine ortaya çıktığı sanılır. Marşın aslı Bolşevik Partisi Marşına dayanır. Sovyetler Birliği`nin 1991 de çökmesiyle Rusya yeni bir marşı kabul etti. 2000`de eski Sovyetler Birliği marşına müziği hemen hemen aynı olmak üzere komünist atıf içermeyen yeni sözlere sahip marş kabul edildi. Kısa Hali: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2665/sovyet-milli-marsi
Doğu Cephesi - İkinci Kiev Muharebesi 05:24
Doğu Cephesi - İkinci Kiev Muharebesi 702 izlenme - 3 yıl önce II. Kiev Muharebesi, II. Dünya Savaşı sırasında Doğu Cephesi'nde Kızıl Ordu tarafından gerçekleştirilen üç stratejik harekâtı (ikisi taarruz, biri savunma) ve bir Wehmacht karşı taarruz harekâtını ifade etmektedir. Tüm bu harekâtlar, Wehmacht'ın Kursk'a yönelik başarısız Hisar Harekâtı ardından, 3 Ekim - 22 Aralık 1943 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Savaşın, Kızıl Ordu tarafından başlatılan yaz taarruzu, Dinyeper gerisine çekilmiş olan Mareşal Manstein'in Güney Ordular Grubu'na yöneldi. Bu hatta Manstein, kayıplarını gidermek ve güç kazanmak niyetindeydi fakat gelişmeler buna fırsat vermedi. STAVKA, Merkez Cephesi'ne (20 Ekim 1943 tarihinden itibaren Beyaz Rusya Cephesi adını alacaktır) ve Voronej Cephesi'ne (20 Ekim 1943 tarihinden itibaren 1. Ukrayna Cephesi adını alacaktır), Almanların kendilerini toparlamalarından önce Dinyeper geçişlerini zorlamaları yönünde emir verdi. Bu girişim, Ekim ayında başarısız olunca, harekâta katılan güçler, 2. Ukrayna Cephesi'nin bazı birlikleriyle de takviye edilerek 1. Ukrayna Cephesi emrine verildi. General Vatutin komutasındaki 1. Ukrayna Cephesi, Kiev'in kuzey ve güneyinde sağlam dayanaklar oluşturdu. Alman tarafında ise General Hermann Hoth komutasındaki deneyimli 4. Panzer Ordusu bulunmaktaydı. Kızıl Ordu, Merkez Ordular Grubu ile demiryolu bağlantısını kesmek veya Güney Ordular Grubu'nu kuşatmak konusunda başarılı olamadı. Buna karşın Kiev'i geri aldı, Dinyeper hattını kesti ve 4. Panzer Ordusu'na ağır kayıplar verdirdi. Alman kuvvetleri ise birkaç büyük Sovyet birliğini imha ettiler ve yaşamsal önemdeki demiryolu hattını korumayı başardılar. Birkaç gün sonra 48. Panzer Kolordusu geriye alındı ve Kızıl Ordu Noel'de, kış genel taarruzlarını (Dinyeper-Karpat Taarruzu) başlattı. Voronej Cephesi, Alman kuvvetlerini 3 Ocak 1944 tarihinde 1939'daki Polonya sınırına kadar geri atmayı başardı.
Rus Birlikleri - Birinci Dünya Savaşı 01:46
Rus Birlikleri - Birinci Dünya Savaşı 595 izlenme - 3 yıl önce Görüntüler 1914'den. Asya'da Japonya ve Britanya ile çatışmaya son veren Rusya, 1906'dan sonra Balkanlar üzerinde nüfuz kazanmak için Avusturya'ya karşı yoğun bir mücadeleye girdi. Balkanlar'da giderek kızışan ortam, Rusya'nın çok geçmeden Britanya ile Fransa'nın yanında I. Dünya Savaşı'na katılmasını getirdi. Bir süre sonra Osmanlı Devleti'nin Almanya ve Avusturya'nın müttefiki olarak savaşa girmesiyle Kafkasya'da yeni bir cephe açmak zorunda kalan Rusya, aynı zamanda Boğazlar'ın açık olmasına bağlı olan ikmal desteğini büyük ölçüde yitirdi. Ciddi silah ve mühimmat sıkıntısı çekmeye başlayan Rus orduları batıda birbirini izleyen ağır yenilgilere uğradı. 1915 sonbaharına gelindiğinde Rusya'nın kayıpları bir milyonu aşmış bulunuyordu. Savaşın yol açtığı yıkımla birlikte basında ve Duma'da "halkın güvenine sahip bir hükümet" talebi yükselmeye başladı. Ama Nikolay'ın dar bir hizbe dayanan beceriksiz yönetimi, ekonominin hızla bozulmasına ve imparatorluğa karşı tepkilerin derinleşmesine yol açtı. 1917 yılına gelindiğinde Rusya'da maliye iflas etmiş durumdaydı, vergi sistemi karışık, bozuk ve adaletsizdi. Savaşın finansmanı ancak erimekte olan altın rezervleri ile dış borçlarla sağlanmaktaydı. Buna ek olarak Rusya'da, devlet kurulduğundan bu yana demokratik gelenek ve örgütlerin olmaması, hiçbir biçimde sesini duyuramayan Rus halkına, İmparatorluk rejimine karşı şiddetli başkaldırıdan başka bir seçenek bırakmamıştı. Birinci Dünya Savaşı'nın bütün bu koşulları, imparatorluğu yıkmayı hedefleyen liberaller, reformcular ve Bolşevikler için bulunmaz bir fırsat oldu. Herşeyden önce, ülkede genel seferberlik ilan edildiği için, silah bu kez Rus halkının eline geçmişti. Mart 1917'de başkentte yayılan grev ve sokak gösterileri, çarlık subaylarının emirlerini dinlemeyen askeri birliklerin de protestoları desteklemesiyle, Şubat Devrimi olarak bilinen bir ayaklanmaya dönüştü. Petrograd İşçi ve Asker Delegeleri Sovyeti ile Duma'nın vardığı anlaşma sonucunda, Prens G. Y. Lvov başkanlığında, ağırlığını Kadetler ve Oktobristlerin oluşturduğu bir Geçici Hükümet oluşturuldu. Hükümete bağlı birliklerce Pskov'da kuşatılan Nikolay'ın 15 Mart 1917'de tahttan çekilmesiyle imparatorluk rejimi sona erdi.
Alaca Köyü Katliamı (1917) 03:50
Alaca Köyü Katliamı (1917) 432 izlenme - 3 yıl önce Erzurum'u işgal eden Rusların 1917 Bolşevik İhtilalinden sonra çekilip bölgeyi Ermenilere bırakmaları neticesinde katliam olayları süregelmiştir. Kazım Karabekir Paşa, Ermeniler tarafından yapılan katliamı şöyle anlatmaktadır: "Köyü dolaştım Facianın en müthişi burada idi süngülenmiş veya yakılmış cesetlerin başındaki ağlama ve bağrışmalar insanın tüylerini ürpertiyordu. Süngülenmiş memedeki çocukları kucağına almış bazı analar saçlarını yoluyorlardı." Alaca gerçekten Erzurum'un köyleri arasında en fazla tahribata ve insan kaybına uğrayan köylerden biriydi.
Sovyet T-34 Tankı 03:35
Sovyet T-34 Tankı 519 izlenme - 3 yıl önce T-34, 1940 ve 1958 yılları arasında üretimi yapılan Sovyet orta tankıdır. Çoğu otoriteye göre II. Dünya Savaşı'nın en iyi tankı olarak kabul edilir. T-34 o güne kadarki tank tasarımı anlayışını değiştirmiş, ondan sonraki bütün tanklar T-34'leri örnek almıştır. Doğu cephesinde Alman Ordusu bu tank karşısında çaresiz kalmıştır. Tiger ve Panther tanklarının çıkışı ile T-34 savaş alanındaki mutlak üstünlüğünü kaybetse de, Rusya iklimine uygunluğu, kolay üretilebilirliği ve bunun getirisi olarak tartışılmaz sayı üstünlüğü ile Alman askerleri arasında korku salan bir silah olarak kalmıştır. T-34 ateş gücünü, hızı ve sağlamlığı dengeli bir biçimde bir araya toplamıştır. Ayrıca eğimli zırh tasarımı, isabet eden mermilerin bir çoğunun tanka zarar vermeden sekmesini sağlamıştır. Bazı askeri tarihçiler onu dünyanın ilk ana muharebe tankı olarak addederler.
Konuşmasız Konuşma -  Putin 01:28
Konuşmasız Konuşma - Putin 336 izlenme - 2 yıl önce Dünya liderleri her zaman boş konuşurlar işte o konuşmalardan biri.
stalin terörü 08:21
stalin terörü 859 izlenme - 9 yıl önce stalin yönetimi dönemi 1924-1953 yılları bolşevik terörü.
Avrasya'da Dolaşan Hayalet - Galiyev 30:19
Avrasya'da Dolaşan Hayalet - Galiyev 236 izlenme - 2 yıl önce "Bana bir şimşek çak/ Ortalık fena karanlık/ Yüreğim örtülüyor/ Galiyev yoldaş ne olacak?/Avrasya'da hâlâ mazlumların uğultusu/Kısa bozkır atlarının nallarından/ gizli kıvılcımlar ki etrafa saçılıyor/Azadlık mermileridir/ Bana bir şimşek çak/Çünkü hain, sinsi ve korkak/ aynı düşmana karşı savaşmaktayım." Attila İlhan
1917 Ekim Devriminin 100. Yılında Sosyalist Sovyetler Birliği (SSCB), Mitler Ve Gerçekler 20:50
1917 Ekim Devriminin 100. Yılında Sosyalist Sovyetler Birliği (SSCB), Mitler Ve Gerçekler 10 izlenme - 2 ay önce Ekim devriminin 100. Yılında sosyalizmin dünya emekçi halklarına adına kazanımları, başarıları ve Sovyetler Birliği hakkındaki yanlış bilinen bazı konular üzerine yazılmış bu çalışmayı sizlerle paylaşacağız. Ekim devriminin 100. Yılını ve işçi sınıfının mücadelesini selamlıyoruz. Makalenin orjinal kaynağı; http://ibrahimokcuoglu.blogspot.com.c... Kaynakça: “Büyük Sovyet Ansiklopedisi”, SB Bölümü, C. I, 1952. “40 Jahre Sowjetmacht in Zahlen”, s. VEB Deutscher Zentralverlag, Berlin 1958. K. Petrossyan;”Die Sowjetische Methode der Industrialisierung”, 1953, Berlin. *)İbrahim Okçuoğlu; 9 Haziran 2017, Abstrakt dergisi J.V. Stalin - Büyük Dönüş Yılı (1929) A Soviet Automatic Plant - A. Erivansky (1953) J.V. Stalin - ­SSCB’de Sosyalizmin Ekonomik Problemleri
YKS Tarih Doping Hafıza - Bolşevik İhtilali Sebepleri 05:24
YKS Tarih Doping Hafıza - Bolşevik İhtilali Sebepleri 8 izlenme - 3 ay önce Doping Hafıza'yla görsel ve duysal hafıza teknikleri kullanarak TYT ve YKS'ye hazırlanmak ister misiniz? Online eğitim platformumuzda istediğiniz dersi istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Ayrıca tüm konuların ardından sistemimizdeki testleri çözerek konuları pekiştirebilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin: 0 212 236 74 41 0 533 236 20 05 ( Whatsapp )
Maurice Jarre - Lara's Theme (Dr Zhivago) 05:43
Maurice Jarre - Lara's Theme (Dr Zhivago) 70 izlenme - 2 yıl önce Sinema tarihinin en güzel ana tema müziklerinden birine sahip Dr Zhivago filminin, Maurice Jarre imzalı müziğidir. Bir ara Trt'de yayınlanan filmin içimize işleyen eşsiz parçası sizlerle. Film hakkında fazla söz etmeme gerek yok sanırım, sinemanın yapı taşlarından biri.
Bolşevik İhtilalinde Lenin Ve Troçki’yi Hangi İngiliz Büyük Aileler Finanse Etti? 01:42
Bolşevik İhtilalinde Lenin Ve Troçki’yi Hangi İngiliz Büyük Aileler Finanse Etti? 6 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar’ın 26 Aralık 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/239199/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Bolsevik-ihtilalinde-Lenin-ve-Trocki’yi-hangi-Ingiliz-buyuk-aileler-finanse-etti A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Lys Tarih Doping Hafıza - Bolşevik İhtilali Sebepleri 05:43
Lys Tarih Doping Hafıza - Bolşevik İhtilali Sebepleri 7 izlenme - 1 yıl önce Lys Tarih Doping Hafıza - Bolşevik İhtilali Sebepleri Görsel, duysal ve çağrışımsal hafıza teknikleriyle edebiyatı kolay, pratik ve aktif bir şekilde öğrenin. Dönemler ve özellikleri, 200’den fazla sanatçının 1000’den fazla eseri ve daha fazlası. Tüm müfredat bilgilerini uzun ve yoğun çalışmalarla değil, eğlenceli ve sıradışı bir formatta öğrenip istediğiniz anda geri çağırabilecek bir şekilde kalıcı belleğinize depolayın. Soru tipleri, analizleri ve gelecek sene tahminleriyle de öğrendiklerinizi pekiştirin. Detaylı Bilgi İçin: 0 212 236 74 41 533 236 20 05 ( Whatsapp )
Bolşevik terörü 08:16
Bolşevik terörü 16 izlenme - 2 yıl önce "Komünizmin kanlı tarihi 1" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25095/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Bolsevik-teroru A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Bolşevik İhtilalinde Lenin Ve Troçki’yi Hangi İngiliz Büyük Aileler Finanse Etti 01:42
Bolşevik İhtilalinde Lenin Ve Troçki’yi Hangi İngiliz Büyük Aileler Finanse Etti 2 izlenme - 6 ay önce Bolşevik ihtilalinde Lenin ve Troçki’yi hangi İngiliz büyük aileler finanse etti?
Rus İmparatorluğu’nu Yıkan Bolşeviklere Lojistik Ve Finansal Desteği Sağlayan İngiliz Derin Devletid 05:22
Rus İmparatorluğu’nu Yıkan Bolşeviklere Lojistik Ve Finansal Desteği Sağlayan İngiliz Derin Devletid 2 izlenme - 10 ay önce Adnan Oktar’ın 22 Aralık 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/243542/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Rus-Imparatorlugu’nu-yikan-Bolseviklere-lojistik-ve-finansal-destegi-saglayan-Ingiliz-derin-devletidir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Vahşetin felsefesi 07:52
Vahşetin felsefesi 7 izlenme - 2 yıl önce "Komünizmin kanlı tarihi 1" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25097/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Vahsetin-felsefesi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Rus İmparatorluğu’nu Yıkan Bolşeviklere Lojistik ve Finansal Desteği Sağlayan İngiliz Derin Devleti 05:22
Rus İmparatorluğu’nu Yıkan Bolşeviklere Lojistik ve Finansal Desteği Sağlayan İngiliz Derin Devleti 0 izlenme - 3 ay önce Rus İmparatorluğu’nu yıkan Bolşeviklere lojistik ve finansal desteği sağlayan İngiliz derin devletidir.