Hoşgeldiniz!

Borderline Kişilik Bozukluğu Videoları İzle

Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Kişilere Nasıl Davranmak Gerekir? 00:07
Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Kişilere Nasıl Davranmak Gerekir? 46 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğu olan kişilerin olumsuz davranışları istem dışı olarak sergilediklerini unutmamak gerekir. Çoğu davranışları içgüdüsel olarak ortaya çıkar. Bu kişilere kendini ifade edebilmeleri için alan tanımak büyük önem taşır.
Borderline Kişilik Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir? 00:07
Borderline Kişilik Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir? 40 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğunun tedavisi uzun zaman alır. İlaçla tedavisi mümkün olmaz; bazı durumlarda belli duyguları geçici olarak rahatlatma amacıyla ilaç önerilebilir. Deneyimli bir psikoterapist tarafından uzun süreli terapi uygulanması gerekir. Çocukluk çağı anıları ne kadar travmatikse tedavi süreci o kadar uzun olur.
Borderline Kişilik Bozukluğunun Belirtileri Nelerdir? 01:37
Borderline Kişilik Bozukluğunun Belirtileri Nelerdir? 16 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğu, öncelikle kişinin yakın ilişkileriyle ilgili olarak belirti göstermeye başlar. Yakınlarıyla herhangi bir sorun yaşamama durumunda bu kişilik bozukluğu fark edilmeyebilir. Terk edilme gibi durumlarda gösterilen beklenmedik reaksiyonlar da Borderline kişilik bozukluğunu düşündürebilir.
Borderline kişilik bozukluğu olan kişilerde neden terkedilme hassasiyeti olur? 02:53
Borderline kişilik bozukluğu olan kişilerde neden terkedilme hassasiyeti olur? 8 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğu olan insanlarda terkedilme hassasiyeti diğer insanlara göre daha yüksek olur. Bu kişilerde ayrılık sonrası yas süreci yıllarca sürebilir. Duygusal beklentileri yüksek olur. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Borderline Kişilik Bozukluğu Nedir? 02:47
Borderline Kişilik Bozukluğu Nedir? 8 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğu, günümüzde en sık görülen kişilik bozukluklarından biri. Bu bozukluk, kişilerde önemli duygusal dalgalanmalara sebep olur. Borderline kişilik bozukluğu olan kişiler, olumlu ya da olumsuz tüm duyguları son derece yoğun bir şekilde yaşarlar. Bu kişiler, kendilerini tanımlamakta güçlük çekerler.
Borderline Kişilik Bozukluğu Kişinin Duygularını Nasıl Etkiler? 01:58
Borderline Kişilik Bozukluğu Kişinin Duygularını Nasıl Etkiler? 7 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğunda duygularda çok hızlı ve yoğun değişimler olur. Borderline kişilik bozukluğu olan kişiler, olumlu duyguları da olumsuz duyguları da son derece yoğun yaşarlar. Yoğun duygulanım sürecini hafifletmek için, duygularını karşılarındaki kişiye yüklemeye çalışırlar. Bu durum içsel kaosların ve karmaşık durumların yaşanmasına yol açar.
Borderline Kişilik Bozukluğu İlişkileri Nasıl Etkiler? 02:41
Borderline Kişilik Bozukluğu İlişkileri Nasıl Etkiler? 6 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğu olan kişiler, ilişkilerin başında sorunsuz ve keyifli zaman geçirirler. Hayatlarındaki kişiyi kısa sürede iyi tanıyıp nasıl mutlu edebileceklerini keşfederler. Ancak bir süre sonra mutlu etmek için değil; mutsuz etmek için çabalamaya başlarlar. Bir süre sonra ilişkide önemli çatışmalar yaşanmaya başlar. Bazı kişilerde bu durum döngüsel olarak yaşanır.
Borderline kişilik bozukluğunun tedavi edilmemesi ne tür sorunlara yol açar? 01:58
Borderline kişilik bozukluğunun tedavi edilmemesi ne tür sorunlara yol açar? 3 izlenme - 1 yıl önce Borderline kişilik bozukluğu olan kişilerin tedavi olmaması, yakın ilişkileriyle ilgili önemli sorunlar yaşamalarına yol açar. Düzenli bir ilişki yürütmeleri çok zor olur. İş hayatındaki başarıları da sürekli değişkenlik gösterir. Alkol ve madde bağımlılığı söz konusu olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."