Hoşgeldiniz!

bosna

Fantastik Serbest Vuruş - Bosna Hersek 00:24
Fantastik Serbest Vuruş - Bosna Hersek 3.741 izlenme - 2 ay önce Bosna Hersek FK Iskra-HNK Visici 2-1 biten matçta yaşanan harika serbest vuruşu izliyoruz.Bizim takımlarda böyle taktik yoktur kesin
Bosna Hersek'te Yaşanan Olay Futbol Tarihine Geçti 04:28
Bosna Hersek'te Yaşanan Olay Futbol Tarihine Geçti 3.828 izlenme - 3 ay önce NK Bosna Visokovo takımının oyuncuları, rakip Zvijezda Gradacac takımının zaman geçirmek için uyguladığı taktiklere göz yuman hakemi protesto etmek için maçın bitimine bir dakika kala sahada oturmuş ve dizlerinin üstüne çökmüş. Zvijezda Gradacac takımı oyuncuları rakiplerinin sahada diz çökmesini ve oturmasını fırsat bilip skoru 2-0 a getirdikten sonra, NK Bosna Visokovo oyuncuları protestoya devam etmiş. Ardından bir gol daha atan Zvijezda Gradacac maçı 3-0 kazanmış.
Futbol Sevdasına Bir Yumurtalığını Kaybetti 01:08
Futbol Sevdasına Bir Yumurtalığını Kaybetti 2.734 izlenme - 4 ay önce Bosna Hersek’te kupa maçında ilginç bir sakatlık yaşandı. Zrinjki Mostar’ın 22 yaşındaki futbolcusu Marin Galic aldığı darbeye rağmen maçı tamamladı ama ardından ağrıları artınca hastaneye gitti ve yumurtalıklarından biri alındı.
bosna ilahi gurubu:gel gör beni beni 04:06
bosna ilahi gurubu:gel gör beni beni 43.073 izlenme - 9 yıl önce bosna ilahi gurubu:gel gör beni beni
Rakibinin Şortunu İndiren Dzeko Kırmızı Kart Gördü  00:54
Rakibinin Şortunu İndiren Dzeko Kırmızı Kart Gördü 3.993 izlenme - 1 yıl önce Papadapoulos'un şortunu indiren Dzeko kırmızı kart gördü Yunanistan - Bosna Hersek maçında Papadapoulos ile Dzeko arasında ilginç anlar yaşandı. Dzeko, Papadapoulos'un şortunu indirdi. İki futbolcunun kırmızı kart görmesine neden olan an.
bosna hersek - türkiye 1-1 03:06
bosna hersek - türkiye 1-1 26.906 izlenme - 8 yıl önce maçı berabere bitiren a milli takımımız dünya kupasına katılma şansını çok zora sokarak bizleri hayal kırıklığına uğrattı.
Erdoğan: Kızım Bu Sebzeleri Nasıl Alsın Bosna Hersek? 02:13
Erdoğan: Kızım Bu Sebzeleri Nasıl Alsın Bosna Hersek? 5.777 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri Dragan Çoviç ve Bakir İzzetbegoviç ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ortak basın toplantısı düzenledi.Konuklar ve Erdoğan, ardından basın mensuplarının sorularını aldı. Bir muhabir ise Rusya’nın almadığı yaş sebze ve meyveleri Bosna Hersek’in alıp almayacağını sordu. Çoviç, Bosna’nın çok küçük bir ülke olduğunu söyleyerek bunun zor olduğunu belirtti. Bakir İzzetbegoviç ise, Rusya’dan geri dönen yaş meyve-sebzenin Bosna -Hersek tarafından alınmasına ilişkin olarak, “Türkiye’nin Rusya’ya satamadığı eşyalar yerine bir rol oynayabileceği söz konusu olabilir. Bosna-Hersek küçük bir ülke. Çok az bir kapasiteye sahibiz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, "Kızım bu sebzeleri nasıl alsın Bosna Hersek?" diyerek güldü.
Bosna Hersek Milli Marşı 03:03
Bosna Hersek Milli Marşı 5.230 izlenme - 4 yıl önce Bosna Hersek Cumhuriyeti'nin ulusal marşı
Lionel Messi'den Dünya Kupası'nda müthiş gol 00:22
Lionel Messi'den Dünya Kupası'nda müthiş gol 9.185 izlenme - 4 yıl önce
Ev Sahibi Takıma Gol Atıp Staddan Takım Halinde Kaçmak 01:37
Ev Sahibi Takıma Gol Atıp Staddan Takım Halinde Kaçmak 7.393 izlenme - 3 yıl önce Bosna hersekte ev sahibi takıma gol attıktan sonra staddan kaçmak zorunda kalan futbol takımı.
Fethullah Gülen & Maradona Buluşması 03:53
Fethullah Gülen & Maradona Buluşması 4.133 izlenme - 2 yıl önce 19.09.1995 tarihli Samanyolu TV kaydı. Bosnalı çocuklar için oynanan Dünya Karması - Türk Milli Futbol Takımının maçının öncesinde Fethullah Gülen'in konuşması ve ardından Maradona ile olan görüntüleri. Konuşmayı izlemek istemeyenler, videoyu ikinci dakikadan itibaren izleyebilirler. Not: İşbu içerik herhangi bir siyasi amaç, görüş ve propaganda taşımamaktadır. Nostaljik niteliği olduğu için paylaşılmıştır. (İşbu kelimesini de kullandım ya gözüm açık gitmez)
Böyle Defans Oyuncusu Düşman Başına 01:37
Böyle Defans Oyuncusu Düşman Başına 7.577 izlenme - 6 yıl önce Meksika ile Bosna Hersek hazırlık maçı
Mostar Köprüsü'nün Yıkılışı 00:34
Mostar Köprüsü'nün Yıkılışı 1.770 izlenme - 2 yıl önce Mostar köprüsü, Bosna-Hersek'in Mostar şehrinden geçen Neretva Nehri üzerinde bulunan köprü Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edildi ve 9 Kasım 1993'te Boşnak-Hırvat Savaşı sırasında Hırvat güçleri tarafından yıkılıncaya dek 427 yıl kullanıldı. Mimar Hayreddin, köprü için 456 kalıp taş kullanmıştı.Köprü, çevresindeki kente adını da verdi. Mostar, Hersek bölgesinin ana kenti oldu. Bosna-Hersek'te başlayan iç savaş sırasında Mostar Köprüsü'ne ilk saldırıyı 1992'de Bosnalı Sırplar düzenledi. 9 Kasım 1993'te Hırvat tankları köprüye daha büyük bir zarar veren saldırılarını başlattı. Kasım ayının sonunda köprü tamamen yıkıldı. Köprüyü yeniden inşa etmek için bir proje hazırlandı ve 23 Temmuz 2004'te yeni köprü hizmete girdi. Köprü, 2005'te UNESCO tarafından Dünya Mırası ilan edildi.
portekiz 6-2 bosna hersek 05:06
portekiz 6-2 bosna hersek 4.841 izlenme - 6 yıl önce portekiz 6-2 bosna hersek
amerika- ikiz kuleler- pentagon saldırısı gerçeği 11:18
amerika- ikiz kuleler- pentagon saldırısı gerçeği 15.948 izlenme - 10 yıl önce flex tasarım Adobe Flex kariyer linux Adobe Dreamweaver mmistanbul Video eğitim photoshop php e-öğrenme 3D google RIA as3 AIR Adobe Photoshop microsoft cs3 coldfusion xml Adobe Coldfusion web seminer Photoshop CS3 e-learning internet flv animasyon fotograf adobe air açık kaynak java Flash CS3 istanbul mysql CSS ajax ActionScript 3.0 apple portal JavaScript Adobe Premier CS3 eLearning cfml Photoshop CS3 Extended tbd bilişim telekom adobe cs3 Online Eğitim mobil oyun asp yarışma durum html vista a
Birleşmiş Milletler Askerinin Keskin Nişancı Atışıyla Ölümü 02:25
Birleşmiş Milletler Askerinin Keskin Nişancı Atışıyla Ölümü 495 izlenme - 7 ay önce Görüntüler Bosna Hersek ten.Sırp keskin nişancı barikat kurmaya çalışan Fransız askeri öldürüyor.
Lionel Messi kalp kırdı! 00:31
Lionel Messi kalp kırdı! 4.308 izlenme - 4 yıl önce Dünya Kupası'nda Arjantin ile Bosna Hersek arasında oynanan maç öncesi tünelde hazırlık yapan takımlar birbirlerine başarılar dilerken, Messi'nin yanına gelen bir ufaklık büyük hayal kırıklığı yaşadı.
Dayton Anlaşmasının 20. Yılı 02:06
Dayton Anlaşmasının 20. Yılı 1.168 izlenme - 2 yıl önce Bir millet. Müslümanlarına Boşnak, Katoliklerine Hırvat ve Ortodokslarına da Sırp denilen ve fırkalara ayrılmış tek bir halk. Şuanda da farklı versiyonlarının farklı yerlerde uygulandığı müslüman halka yönelik olayların üzerinden 20 yıl geçmiş. Bundan sonrası alıntıdır. "Bosna'da üç yıl süren yıkıcı savaşın Dayton Anlaşması ile sona ermesinin üzerinden yirmi yıl geçti, ama bir türlü istikrara kavuşamayan ülke hâlâ anlaşma ile temelleri atılan etnik bölünmüşlüğün pençesinde."
Şehidski rastanak -- bir bosna-hersek Şarkısı 04:45
Şehidski rastanak -- bir bosna-hersek Şarkısı 4.921 izlenme - 8 yıl önce bosna herseklilerin ağlama vesilesi şarkısı.
Sırbistan'da Dört Aylık Yağmur Bir Günde İndi 01:18
Sırbistan'da Dört Aylık Yağmur Bir Günde İndi 2.437 izlenme - 4 yıl önce Sırbistan ve Bosna Hersek’te yaşanan sel ve su baskınları can kaybı ve büyük maddi hasara yol açtı. Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç en az 5 kişinin hayatını kaybettiği felaketin “ülke tarihinin en büyük doğal afeti” olduğunu söyleyerek uluslararası yardım çağrısında bulundu. Olağanüstü hal ilan edilen Sırbistan ve Bosna Hersek’te 7000 kişi evlerinden tahliye edilirken, halen yaklaşık 200 bin konuta elektrik verilemiyor. Tahliye ve kurtarma çalışmalarına askeri helikopterler de katılıyor. İki ülkenin yanısıra sel ve su baskınları yaşanan Avusturya’nın da kuzeydoğu bölgesindeki bazı yerleşim birimlerinde olağanüstü hal ilan edildi. Afetzedelerin sözleri felaketin boyutunu yaşayanların dilinden ortaya koyuyor: “Here şeyimiz su altında kaldı. su evin içine doldu” “Felaket… Tüm eşyalarımızı su bastı, yatacak yerimiz bile kalmadı. Her şey gitti.” Sırbistan’dan yapılan çağrı üzerine Rusya’dan gönderilen bir yardım uçağı Niş‘e ulaştı. Uçakta 70 kişilik özel kurtarma ekibi, botlar ve çeşitli ekipman bulunuyor. Gıda maddesi taşıyan ikinci bir uçağın da Sırbistan’a ulaşması bekleniyor. Slovenya ve Hırvatistan’dan da Bosna Hersek’e kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere helikopter yardımı yapıldı Bölgeye ortalama dört ayda düşmesi beklenen yağmurun bir günde yağdığını açıklayan meteoroloji uzmanları yağışların hafta sonu da devam edeceği görüşünde.
Bosna Hersek -Türkiye Maçın Özeti Ve Goller 03:06
Bosna Hersek -Türkiye Maçın Özeti Ve Goller 4.490 izlenme - 8 yıl önce bosna hersekle 1-1 kalarak dünya kupasını yine ittik elimizle.böyle kadro olmaz, halı saha maçı gibiydi...
Bosna Savaşı & Srebrenitsa Katliamı (1993-1997) 17:51
Bosna Savaşı & Srebrenitsa Katliamı (1993-1997) 2.199 izlenme - 2 yıl önce Sitemizde dört başı mamur, orta uzunlukta bir Bosna iç savaşaı belgeseline ihtiyacı vardır. Unutmamak, unutturmamak ve insan olmak için.
Son Atlayışı Oldu 00:43
Son Atlayışı Oldu 1.203 izlenme - 1 yıl önce Bosna Drina Nehri'nde düzenlenen atlama yarışmasında büyük bir trajedi yaşandı. 20 metreden atlayan sporcu Andreja Beuca atlayışının ardından hayatını kaybetti.
 Yunanistan 1-1 Bosna Hersek - Maç Özeti izle (13 Kasım 2016) 02:39
Yunanistan 1-1 Bosna Hersek - Maç Özeti izle (13 Kasım 2016) 850 izlenme - 1 yıl önce 2018 Dünya Kupası Eleme maçlarında Yunanistan ile Bosna Hersek 1-1 berabere kaldı.
Bosna ve Sırbistan'da Su Taşkınları 30 Can Aldı 01:22
Bosna ve Sırbistan'da Su Taşkınları 30 Can Aldı 1.996 izlenme - 4 yıl önce Bosna Hersek ve Sırbistan’da şiddetli yağışların yol açtığı su taşkınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 30’a ulaştı. Sırbistan’da selden en fazla etkilenen kentlerden Obrenovac’ta binlerce kişi tahliye edildi. Yardım ekipleri evlerinde mahsur kalan vatandaşlara küçük teknelerle ulaşmaya çalıştı. Bosna Hersek’te 65 bin, Sırbistan’da ise 135 bin ev elektriksiz kaldı. Sırbistan’ın batısındaki Sabac kentinde nehir kenarlarına kum torbaları yerleştiren asker, polis ve itfaiye ekiplerine binlerce vatandaş da destek verdi. Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic bölgede son 120 yıl içinde görülen en şiddetli su baskınlarıyla mücadele ettiklerini söyledi. 11 kişinin hayatını kaybettiği Bosna Hersek’te başkent Saraybosna’nın yanı sıra Tuzla ve Zenitsa-Doboy bölgelerinde yüzlerce ev su altında kaldı. Milyatska nehrinin taştığı Saraybosna’da bazı köprülerden geçiş durduruldu. Bu arada Bosna Hersek’te yaşanan heyelan olayları yetkilileri alarma geçirdi. Yetkililer Bosna savaşı sırasında yerleştirilen mayınların toprak kaymaları nedeniyle yer değiştirebileceği uyarısında bulundu. Uzmanlar yağışlı havanın önümüzdeki günlerde de devam edeceği uyarısında bulundu
Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 24:16
Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 961 izlenme - 2 yıl önce Evet sayın alkışlarlayaşıyorum sakinleri Nadim Güç tarafından yazıp-yönetilen Dört Duvar Saraybosna filmi o dönem Boşnak kardeşlerimizin yaşadığı zulmü,savaşın acı tarafını ve insanlar üzerinde nasıl kalıcı zararlar bıraktığını gösteren kendimce harika bir kısa filmdir.. Umarım beğenirsiniz.. İyi Seyirler..
Srebrenica Katliamı 03:48
Srebrenica Katliamı 4.091 izlenme - 8 yıl önce Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı,1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)'nda Srpska Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temmuz 1995'te yaşanan ve en az 8,372 Boşnak'ın Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde general Ratko Mladiç komutasindaki ağır silahlarla donatılmış Bosna Sırp ordusu tarafından öldürülmesine verilen addır. Katliamda bir kısım kadın ve küçük yaşta çocuğun da öldürüldüğü, belgelerle kanıtlanmıştır . Bosna Sırp ordusunun dışında katliama "Akrepler" olarak tanınan Sırbistan özel güvenlik güçleri de katılmıştır. Birleşmiş Milletler Srebrenitsa'yı güvenli bölge ilan etmiş olmasına karşın 400 silahlı Hollanda barış gücü askerinin varlığı katliamı önlememiştir. Srebrenitsa katliami II. Dünya Savaşı'ndan bu yana Avrupa'da gerçekleşmiş en büyük toplu insan kıyımı olması ve Avrupa'daki hukuksal olarak ilk kez belgelenmiş soykırım olması açısından da önem taşır.
Viyana Destanı 05:55
Viyana Destanı 4.347 izlenme - 9 yıl önce viyanada attığımız goller iddaa52.com
Cranberries-Bosnia 05:34
Cranberries-Bosnia 1.184 izlenme - 7 yıl önce avrupanın göbeğinde 312 bin kişi öldü.35 bini çocuktu.50 bin kadına tecavüz edildi.2 milyon kişi evini terk etti.18 bin kişi ise hala kayıp. sırpların savaş sırasında katlettiği müslümanların cesetlerinin bulunduğu toplu mezarlar yıllar sonra bosnalıların mavi kelebekleri takip etmesiyle bulundu. mavi kelebekler tek bir çiçeğin üzerine konuyordu ve o çiçek sadece bosnadaki toplu mezarların üzerinde çıkıyordu. bu çiçeklerin adına ölüm çiçekleri deniyordu. bosnada ölüm çiçekleri sayesinde 300 topl
Dünya'nın İlham Veren En İyi Eğitimcisi - Aydan Meydan 02:02
Dünya'nın İlham Veren En İyi Eğitimcisi - Aydan Meydan 1.095 izlenme - 2 yıl önce Bosna Hersek' de faaliyet gösteren Türk okullarından Sema Eğitim Kurumları öğretmeni Aydan Meydan, Google tarafından Dünyanın ilham veren en iyi eğitimcisi seçildi. Bu gurur verici olay karşısında insan gerçekten duygulanıyor.