Hoşgeldiniz!

boyun düzleşmesi

Boyun Düzleşmesi Belirtileri 03:01
Boyun Düzleşmesi Belirtileri 6.473 izlenme - 5 yıl önce Boyun Düzleşmesi Belirtileri
Boyun Düzleşmesi 00:48
Boyun Düzleşmesi 1.512 izlenme - 3 yıl önce Boyun düzleşmesi nedir? Bu sorunun cevabını Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Candan Hundemir veriyor. Randevu tel: 0506 504 71 63
Topuk Dikeni - Boyun Düzleşmesi - Kulak Çınlaması Tedavisi 24:12
Topuk Dikeni - Boyun Düzleşmesi - Kulak Çınlaması Tedavisi 675 izlenme - 3 yıl önce Tvnette Yayınlanan Poliklinik Programına konuk olan Manuel Fizyoterapist Hüseyin Oğuzhan Söylemez Omurga problemlerinin sebep olduğu rahatsızlıkları ve tedav...
Boyun Düzleşmesi Nedir? 03:39
Boyun Düzleşmesi Nedir? 661 izlenme - 3 yıl önce Prof. Dr. Turan Uslu Taze Bilgilerini Açıklamak İçin Videoyu Seçti Ve Healthplay'e Geldi. Healthplay Hakkında Daha Fazla Bilgi, Www.healthplay.co 'da adres: Eğitim Mah. Poyraz Sk. Sadıkoğlu4 İş Merkezi Kat 3/39 (kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı) Kadıköy / İstanbul sekreter:0545 8603918 tel: 02163601877 cep: 0532 4651375 fax:02164676112 email: İnfo@turanuslu.com
boyun düzleşmesi nedir nasıl tedavi edilir 03:03
boyun düzleşmesi nedir nasıl tedavi edilir 602 izlenme - 6 yıl önce
Boyun Düzleşmesi Nasıl Tedavi Edilir? 04:03
Boyun Düzleşmesi Nasıl Tedavi Edilir? 230 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesinin tedavisinde amaç düzleşmiş boyna tekrar doğal kavisini kazandırmak. Bu da ancak boyun kaslarının güçlendirilmesiyle mümkün olur. Bu kasların güçlendirilmesinin en etkili yolu yüzmek ve Pilates yapmak. Boyun düzleşmesini hızlandıran iki etken var. Birincisi boynun ıslak kalması ve boyna rüzgar çarpması. Fazla stresli ruh hali de boyun düzleşmesi ihtimalini artırır.
Boyun düzleşmesinin belirtileri nelerdir? 02:08
Boyun düzleşmesinin belirtileri nelerdir? 198 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesinde omuzdan kola gelen bir ağrı, halsizlik, güç ve his kaybı gibi sıkıntılar ortaya çıkar. Kimi durumlarda ağrı sırta vurabilir. Ayrıca ense kökünden göze kadar gelen bir ağrı, kulakta ağrı, sersemlik, sendeleme, bulantı gibi belirtiler de boyun düzleşmesinin habercisi olabilir.
Boyun Düzleşmesi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? 03:03
Boyun Düzleşmesi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? 45 izlenme - 9 ay önce Son zamanlarda boyun düzleşmesi denilen rahatsızlığa çok sık rastlanılıyor. Özellikle gerginliğin, stresin tipik bir belirtisidir boyun düzleşmesi. Hassas kişilerde, çok fazla düşünen kişilerde sıklıkla görülür. Boyun düzleşmesi, normalde C harfi şeklinde olan ve bizi taşıyan boyun omurgasının düzleşerek yani bir sopa gibi dümdüz olarak beyne giden kan naklinin engellenmesi olayıdır. Beynimizi besleyen dört tane damar vardır. İkisi önde elimizle hissettiğimiz şah damarı dediğimiz damarlar, ikisi de arkadan çıkanlardır. Bu C harfi şeklinde olan boyun düzleştiği zaman, beyne yeterince kan gidemez ve bu beyne yeterince kan gidemediğinde beynin ilk tepkisi, baş ağrısı ve boyun ağrısı şeklinde olur. Daha sonra bunlara baş dönmesi, unutkanlık, alınganlıklar eklenmesinin yanı sıra her şey bize batmaya başlar. Gün boyu yorgunluk, halsizlik, hiçbir şey yapmak istemeyiz. Uyusak bile sabah hiç uyumamış gibi kalkarız. Bunlar boyun düzleşmesinin tipik belirtileridir. Eğer boyun düzleşmesi tedavi edilmez ve uzun süre kalıcı olursa, o zaman kulak çınlaması ve dengesizlik de belirtilere eklenir. Özellikle kulak çınlaması, birçok kişi tarafından nedeni anlaşılamayan, bir türlü tedavi edilemeyen bir rahatsızlıktır. Eğer sizde kulak çınlaması varsa, tavsiyem öncelikle bir kurun burun boğaz doktoruna gitmeniz, eğer kulakta bir şey bulunmazsa o zaman boyun düzleşmesinden şüphe etmelisiniz. Boyun düzleşmesi, ameliyat gerektirmeyen bir rahatsızlıktır. Boyun bir kez düzleştiği zaman artık geriye dönüş yoktur. Ama boyun kasları gevşetilerek etkileri minimuma indirilebilir. Boyun düzleşmesinde en iyi tedavi metotları, nöral terapi, fizik tedavinin bazı metotları, özellikle McCanzy metotu, hidroterapi dediğimiz su içinde havuz içinde yapılan tedavi metotu çok daha etkilidir. Bu tedaviler her sene tekrarlanmayı gerektirir. Bu tedavi ile rahatladıktan sonra boynun bu durumunu korumak için mutlaka su tedavisi özellikle haftada 2 gün havuza gidip sırtüstü yüzme veya boynumuza kadar suya girip kol çevirme hareketleri yapmak oldukça faydalı olur.
Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Ne Gibi Sorunlar Doğurur? 01:19
Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Ne Gibi Sorunlar Doğurur? 106 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesi tedavi edilmezse farklı sorunlar doğurmaz. Ama hastanın boyun düzleşmesinin getirdiği sıkıntılar nedeniyle yaşam kalitesi düşer.
Boyun düzleşmesi nasıl bir rahatsızlıktır? 01:42
Boyun düzleşmesi nasıl bir rahatsızlıktır? 102 izlenme - 2 yıl önce Normalde insanların boynu hafif eğridir. Boyun doğal kavisini kaybedince düzleşir ve kürek kemiğinde oyulma, kolda ve ellerde ağrı, güç kaybı gibi sorunlara neden olur. Kulakta uğultu, baş ağrısı, gözde sinek uçuşmaları, bulantı gibi hislere de neden olabilir.
Boyun Düzleşmesi Nasıl Teşhis Edilir? 01:30
Boyun Düzleşmesi Nasıl Teşhis Edilir? 58 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesi hasta hikayesiyle teşhis edilebilir. Muayenede güç kaybı yoktur. Ancak halsizlikten dolayı hasta güç kaybı olduğunu düşünür. Teşhis için en etkili yöntem boyun MR'ı çekmektir.