Hoşgeldiniz!

Boyun Düzleşmesi Videoları İzle

Boyun Düzleşmesi Belirtileri 03:01
Boyun Düzleşmesi Belirtileri 5.722 izlenme - 4 yıl önce Boyun Düzleşmesi Belirtileri
Boyun Düzleşmesi 00:48
Boyun Düzleşmesi 1.089 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesi nedir? Bu sorunun cevabını Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Candan Hundemir veriyor. Randevu tel: 0506 504 71 63
Topuk Dikeni - Boyun Düzleşmesi - Kulak Çınlaması Tedavisi 24:12
Topuk Dikeni - Boyun Düzleşmesi - Kulak Çınlaması Tedavisi 606 izlenme - 3 yıl önce Tvnette Yayınlanan Poliklinik Programına konuk olan Manuel Fizyoterapist Hüseyin Oğuzhan Söylemez Omurga problemlerinin sebep olduğu rahatsızlıkları ve tedav...
Boyun Düzleşmesi Nedir? 03:39
Boyun Düzleşmesi Nedir? 574 izlenme - 2 yıl önce Prof. Dr. Turan Uslu Taze Bilgilerini Açıklamak İçin Videoyu Seçti Ve Healthplay'e Geldi. Healthplay Hakkında Daha Fazla Bilgi, Www.healthplay.co 'da adres: Eğitim Mah. Poyraz Sk. Sadıkoğlu4 İş Merkezi Kat 3/39 (kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı) Kadıköy / İstanbul sekreter:0545 8603918 tel: 02163601877 cep: 0532 4651375 fax:02164676112 email: İnfo@turanuslu.com
boyun düzleşmesi nedir nasıl tedavi edilir 03:03
boyun düzleşmesi nedir nasıl tedavi edilir 584 izlenme - 5 yıl önce
Boyun Düzleşmesi Nasıl Tedavi Edilir? 04:03
Boyun Düzleşmesi Nasıl Tedavi Edilir? 196 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesinin tedavisinde amaç düzleşmiş boyna tekrar doğal kavisini kazandırmak. Bu da ancak boyun kaslarının güçlendirilmesiyle mümkün olur. Bu kasların güçlendirilmesinin en etkili yolu yüzmek ve Pilates yapmak. Boyun düzleşmesini hızlandıran iki etken var. Birincisi boynun ıslak kalması ve boyna rüzgar çarpması. Fazla stresli ruh hali de boyun düzleşmesi ihtimalini artırır.
Boyun düzleşmesinin belirtileri nelerdir? 02:08
Boyun düzleşmesinin belirtileri nelerdir? 124 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesinde omuzdan kola gelen bir ağrı, halsizlik, güç ve his kaybı gibi sıkıntılar ortaya çıkar. Kimi durumlarda ağrı sırta vurabilir. Ayrıca ense kökünden göze kadar gelen bir ağrı, kulakta ağrı, sersemlik, sendeleme, bulantı gibi belirtiler de boyun düzleşmesinin habercisi olabilir.
Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Ne Gibi Sorunlar Doğurur? 01:19
Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Ne Gibi Sorunlar Doğurur? 80 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesi tedavi edilmezse farklı sorunlar doğurmaz. Ama hastanın boyun düzleşmesinin getirdiği sıkıntılar nedeniyle yaşam kalitesi düşer.
Boyun Düzleşmesi Neden Olur? 01:55
Boyun Düzleşmesi Neden Olur? 37 izlenme - 1 yıl önce Omurgamız genelde yandan bakıldığında S şeklindedir. Boyunda iç bükey bir kavis vardır. Eğer iç bükey kavis yani C şeklindeki kavis biz hep öne çalışırken veya aşağıya bakarken düzleşmeye başlarsa şekil olarak artık röntgenlerde çektiğimizde bir C’yi değil, tamamen bir I harfini görürüz. Ona boyun düzleşmeyi deniyor. Boyun düzleşmesi insan vücudunun istemediği bir durumdur. Çünkü ona yapışan kaslar korkunç derecede gerilir. Bütün boyunda enseden sırta kadar şiddetli bir ağrı, yanma hissi, üzerinde bir takım ele gelen noktalara sebep olur. Bu ağrılar streste çok artar. En çok birinci sebep boyunu yanlış kullanmak olmuştur ya da geçmişte geçirilmiş bir kaza olmuştur. Hastanın kendisinin yapacağı bazı duruş ve boynun tekrar C şekline gelmesini sağlayacak egzersizler verilir ve bu olayın engellemesine çalışılır. Hastanın aynı zamanda evde, ofiste bilgisayarını yukarıya kaldırmak, boynunu çok yukarıya eğecek ev işlerinde aralıklı olarak çalışmak ara ara dinlenmek, germe hareketlerini yapmak gibi bir takım önerilere uyması şikayetin boyun fıtığına gitmemesini sağlar.
Boyun düzleşmesi nasıl bir rahatsızlıktır? 01:42
Boyun düzleşmesi nasıl bir rahatsızlıktır? 68 izlenme - 2 yıl önce Normalde insanların boynu hafif eğridir. Boyun doğal kavisini kaybedince düzleşir ve kürek kemiğinde oyulma, kolda ve ellerde ağrı, güç kaybı gibi sorunlara neden olur. Kulakta uğultu, baş ağrısı, gözde sinek uçuşmaları, bulantı gibi hislere de neden olabilir.
Boyun Düzleşmesi Nasıl Teşhis Edilir? 01:30
Boyun Düzleşmesi Nasıl Teşhis Edilir? 49 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesi hasta hikayesiyle teşhis edilebilir. Muayenede güç kaybı yoktur. Ancak halsizlikten dolayı hasta güç kaybı olduğunu düşünür. Teşhis için en etkili yöntem boyun MR'ı çekmektir.
Boyun düzleşmesinin nedenleri nelerdir? 01:48
Boyun düzleşmesinin nedenleri nelerdir? 14 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesi günümüzde çok yaygın. Bunun da en büyük nedeni hareketsiz hayat tarzı. Sürekli masa başında, bilgisayar karşısında oturmak da boyun düzleşmesine neden oluyor.
Boyun Düzleşmesini Önlemek İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 02:27
Boyun Düzleşmesini Önlemek İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 11 izlenme - 2 yıl önce Boyun düzleşmesi çok yaygın görülen bir rahatsızlık. Boyun düzleşmesini önlemek için ıslak saçla dışarı çıkmamak, rüzgardan uzak durmak gerekir.