Hoşgeldiniz!

bozukluk

Depresyona Farklı Perspektiften Bakmak 05:17
Depresyona Farklı Perspektiften Bakmak 5.292 izlenme - 3 yıl önce Bilindigi gibi Depresyon insanin duygu durum ve hareket sisteminde yavaslama , hayattan keyif alamama gibi belirtiler ile ortaya cıkmaktadır . Depresyona farkli bir pencereden bakmamizi saglayacak bir animasyon ile depresyonu tanıyalim.
Obsesif - Kompulsif Bozukluk - Kısa Film 07:08
Obsesif - Kompulsif Bozukluk - Kısa Film 1.900 izlenme - 3 yıl önce Obsesif kompulsif bozukluk diğer adıyla saplantı-zorlantı bozukluğudur. Hastalığa yol açan etkenin beyindeki sinir iletimine katkıda bulunan serotonin maddesinin salınımının dengesizliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir. OKB'de verbijerasyon görülebilir. Simetri hastalığı,yürürken çizgilere basmama hastalığı bu bozukluğa örnektir. İleri boyutlarda çok büyük problemlere yol açar.
Organize Dinler İnsanlığa Savaş, Kin ve Nefret Getirmiştir 01:52
Organize Dinler İnsanlığa Savaş, Kin ve Nefret Getirmiştir 1.556 izlenme - 2 yıl önce 1.Teoloji Sempozyumu'nda konuşan Prof. Dr. Yasin Ceylan sözde insanların daha iyi ve ahlaklı hayat yaşamaları için indiği iddia edilen dinlerin sebep olduğu acı, ızdırap ve ölümlerin altını çiziyor. Günümüzde bir rahatlama aracı, gerçeklerden kaçış ve kendini avutma aracı olarak kullanılan dini, yalın bir dille anlatan hocamizi dinliyoruz.
Mizaç Bozukluğu (Bipolar Bozukluk) 23:23
Mizaç Bozukluğu (Bipolar Bozukluk) 593 izlenme - 2 yıl önce www.egitimkusagi.com bipolar bozukluk
Glass Harmonica'nın Sesi Ruhsal Bozukluğa Neden Oluyor 01:31
Glass Harmonica'nın Sesi Ruhsal Bozukluğa Neden Oluyor 1.648 izlenme - 4 yıl önce Glass Harmonica, bizim dilimizde Cam Armonika, çalan ve dinleyen kişilerde ruhsal bozukluklara yol açıyor.
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Altyazılı - Animasyon) 07:08
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Altyazılı - Animasyon) 738 izlenme - 3 yıl önce Sitede olmamasına şaşırdığım güzel bir animasyonu paylaşıyorum. Animasyon OKB'nin ne olduğunu kabaca bizlere gösteriyor. Bilgilendirmesi açısından: Obsesif kompulsif bozukluk diğer adıyla" saplantı-zorlantı bozukluğudur". Hastalığa yol açan etkenin beyindeki sinir iletimine katkıda bulunan serotonin maddesinin salınımının dengesizliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Kesin bir tedavi yöntemi bulunmasa da Seçici serotonin gerialım inhibitörleri kullanmak ve Bilişsel davranışçı tedavi uygulamak iyileştirici etkilere sahip yöntemlerdendir.
Otizm 03:34
Otizm 1.116 izlenme - 6 yıl önce "Otizm", "Yaygın Gelişimsel Bozukluklar" ana başlığı altındaki bir grup gelişimsel bozukluklardan bir tanesidir. Bu grupta otizmin yanı sıra "Asperger Sendromu", "Çocukluğun Dezentegratif Bozukluğu", "Başka Türlü Adlandırılamayan Yaygın Gelişimsel Bozukluk" gibi gelişim bozuklukları da yer almaktadır. Bu bozukluklar hafif, orta ve ağır derecede kendini gösterebilir. Çocuk ve GençPsikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Merkezi http//www.cocukvegenc.com
İnside - Kısa Film 05:07
İnside - Kısa Film 797 izlenme - 3 yıl önce Çoklu kişilik bozukluğu (dissosiyatif bozukluk) şizofreniyle çok karıştırılır fakat farklıdır. İki veya daha fazla birbirinden ayrı kimlik ve kişiliğin aynı kişide bulunması ve bu farklı kişiliklerin birbirinden farklı davranış, ilişki kurma biçimi ve tutumlar içine girmesi ile karakterizedir. Bu kimliklerden ya da kişilik durumlarından en az ikisi kişinin davranışlarını zaman zaman denetim altında tutar. Kişilik sayısı genelde 5-10 arasındadır. Bir kişilikten diğerine geçiş anidir. Hasta genelde diğer kişiliğe ve onun baskınlığı sırasında yaşadığı olaylara amnestiktir, hatırlamaz. Tedavide öncelikle farklı kimlikler ayrı ayrı tanımaya çalışılır, bozukluğa sebep olan travma değerlendirilir ve en son aşamada kimliklerin birleştirilmesini sağlamak gerekir. Çok ender görülen bu psikolojik rahatsızlığı anlatan güzel bir kısa film.
Anksiyete Bozukluğu ve Obsesif Kompulsif Bozukluk 11:17
Anksiyete Bozukluğu ve Obsesif Kompulsif Bozukluk 460 izlenme - 2 yıl önce İnsanı intiharın eşiğine bile getiren hayatını alt üst eden birde anksiyetenin yanında depresyon varsa insanı hepten harap eden şeyler. Umarım faydalı olur. https://www.youtube.com/channel/UC8hgx5hCiyDmO3UeBl95_1Q
Bipolar Bozuklukta Ne Zaman Hastaneye Yatmak Gerekir? 01:16
Bipolar Bozuklukta Ne Zaman Hastaneye Yatmak Gerekir? 555 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/bipolar-bozuklukta-ne-zaman-hastaneye-yatmak-gerekir/ Bipolar bozukluk konusunda bilgi almaya devam ediyoruz! Bipolar bozuklukta ne zaman hastaneye yatmak gerekir? İşte, bu sorunun yanıtını işin uzmanından alalım dedik ve sizin için Dr. Nedim Havle‘ye sorduk.
Bozukluklarla Park Cezası Ödemek 02:23
Bozukluklarla Park Cezası Ödemek 323 izlenme - 3 yıl önce Samsung'un Apple'a bozuklukluklarla ödediği söylenen tazminattan esinlenmiş olacak ki adam park cezasını bozukluklarla ödüyor, ama ordaki çalışanın günahı nedir amk. Yine de fikir iyi
Psikiyatri Uzmani Dr Nedim Havle Bipolar Bozukluk Tedavi Edilmezse Sonuclar Ne Olur 01:21
Psikiyatri Uzmani Dr Nedim Havle Bipolar Bozukluk Tedavi Edilmezse Sonuclar Ne Olur 219 izlenme - 2 yıl önce Psikiyatri Uzmani Dr Nedim Havle Bipolar Bozukluk Tedavi Edilmezse Sonuclar Ne Olur bipolar bozukluk nedir
Anksiyete Bozukluğu Olanlar Nasıl Hisseder? 03:23
Anksiyete Bozukluğu Olanlar Nasıl Hisseder? 268 izlenme - 2 yıl önce Anksiyete bozukluğu ya da kaygı bozukluğu kişinin işlevselliğini olumsuz yönde etkileyen çeşitli korku, kaygı veya anksiyete bozukluklarına verilen genel kapsamlı bir addır. Bu tür bozuklukların toplumun % 18'ini etkilediğine inanılmaktadır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Depresyonun Belirtileri Nelerdir? 01:04
Depresyonun Belirtileri Nelerdir? 613 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/depresyonun-belirtileri-nelerdir/ Depresyon nedir sorusunu yanıtladıktan sonra depresyonun belirtileri nelerdir sorusu aklımıza takılıyor. Depresyonun belirtilerini işin uzmanından öğrenelim istedik ve Dr. Nedim Havle‘ye sorduk. Yanıtlar şimdi MigrosTV’de!
Genetik Bozukluk ile Dünyaya Gelmiş 10 Bebek 03:50
Genetik Bozukluk ile Dünyaya Gelmiş 10 Bebek 280 izlenme - 3 yıl önce Genetik Bozukluk ile Dünyaya Gelmiş 10 Korkunç Bebek - ilginç doğan bebekler, tek gözlü bebek, yapışık ikizler, yılan bebek Dünyanın En Korkunç 10 Genetik Hastalıkları ile Doğmuş 10 Bebek videosunun metni: 10 - Myostatin Eksikliği Myostatin, canlılarda kasların gelişmesini engelleyen bir protein çeşididir. Bu protein yeteri kadar olmadığında canlı aşırı miktarda kaslanabiliyor. 9 - Polisefali (iki başlı bebek) canlının iki veya daha fazla başı olmasına sebep olan, doğuştan gelen bir durumdur. Birkaç embriyonun eriyerek birleşmesiyle oluşur. 8 - Elektrodaktili, elde ve ayakta normalde parmak olması gereken yerde boşluk oluşması durumudur. Bu durum istakoz kıskacı olarakta anılır. 7 - Progeria (Erken yaşlanma hastalığı) Progeria, halk dilindeki adıyla erken yaşlanma hastalığı olarak bilinmektedir. 46 kromozomla birlikte ortaya çıkan bu hastalık telomer zincirin kısalığından kaynaklanmaktadır. Progeria olan bir çocuk sanki 80 yaşına gelmiş bir insan gibi görünüyor. Ne yazık ki bu hastalığın çaresi henüz bulunabilmiş değil. Fakat yapılan bilimsel çalışmalar çocukların hayatlarını uzatabiliyor. 6 - Vampir diş olarak bilinen bu fazla diş durumunda kişilerin normal dişlerinin arkasında sivri dişler olur. Kişilerin istekleri doğrultusunda bu dişler çektirilebilir. 5 - Sirenomelia Deniz kızı sendromu da denen bu genetik bozuklukta çocukların doğuştan bacakları yapışık olarak dünyaya geliyorlar. Bu duruma sahip çoğu bebek mesane veya böbrek problemlerinden ölürler. Ancak çeşitli operasyonlar geçirip yaşamaya devam eden istisnalarda vardır. 4 - Siklopi Göz Beynin bir parçasıdır. Embriyonel dönemde ön beyin iki ayrı loba ayrılırken, göz de her bir loba bağlı olarak, iki tane olmak üzere gelişir ve mevcut anatomik yerini alır. Siklopi durumunda ise beyin tek lop halinde kalıyor ve tek bir göz gelişiyor. Bu şekilde doğan bebekler birkaç gün içinde ölüyor. 3 - İki Yüzlülük (Diprosopus) Kranofasiyel çiftlenme olarak da bilinen hastalık, son derece nadir de olsa doğuştan gelen genetik bir bozukluktur ve canlının iki adet yüze sahip olmasına neden olur. Bu genetik bozuklukta iki başlılığın aksine beyin ortaktır, yüz iki adettir. Yani ortada olan düzgün ayrılmayan ikiz veya kardeş embriyolar değil, tek bir bireyin iki adet yüzünün oluşması durumu vardır. 2 - Ectopia cordis Bu genetik bozuklukta bebek, kalbi göğüs kafesinden dışarda olarak doğuyor. İmkansız doğumların olmadığı hindistanda kalbi dışarda doğan bir bebekte görülmüştür. 1 - Harlequin tipi iktiyozis (Yılan Bebek) harlequin-type ichthyosis Harlequin tipi iktiyozis, ender görülen kalıtsal bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk ile doğanların ciltlerinde kırmızıya çalar renkte, büyük baklava biçiminde pullar bulunur. Buna ek olarak göz, ağız, kulak gibi dış uzuvlar daralmıştır. Genel olarak ölümcüldür ancak bu bozuklukla doğan ve hayatına devam eden kişiler vardır. Müzikler: "Long Note Two" Kevin MacLeod (incompetech.com)
Vesvese, Takıntı, OKB Çaresi (Kesin Çözüm!) 07:50
Vesvese, Takıntı, OKB Çaresi (Kesin Çözüm!) 215 izlenme - 12 ay önce OKB obsesif kompülsif bozukluk yani takıntı hastalığının temelinde yatan vesvese çözümünü ve tedavisini ele aldık. Abone olmak için tıklayın http://goo.gl/g7eq9L Bu videoları Kaçırmayın? ??????????? Çınaraltına Yazılan Rap Şarkı ?: https://goo.gl/9gjgey ---------------------------------------------------------------------------------------------- Kelime-i Şehadeti Biliryor musunuz?: https://goo.gl/tn71Qt ---------------------------------------------------------------------------------------------- Sabır Dostum... Her gecenin sabahı var: https://goo.gl/mcVrST ---------------------------------------------------------------------------------------------- Kaç Yaşında Öleceksiniz(Tahmin)?: https://goo.gl/VcW056 ---------------------------------------------------------------------------------------------- Evlilik Kader mi? : https://goo.gl/owccio ---------------------------------------------------------------------------------------------- Gül Ahmedim İLAHİSİ: https://goo.gl/kVfeu0 Sosyal Medya? Twitter http://twitter.com/cinaraltindayiz Facebook http://facebook.com/cinaraltindayiz İnstagram https://instagram.com/cinaraltindayiz/ Videolarımız Risale-i Nur eserlerinden yararlanılarak hazırlanmaktadır. İletişim : 0551 231 01 43 Adres : Anıt Cad. 6/1-A Mebusevler Mah. (Anadolu Meydanı Metro Çıkışı Yanı) Ankara
Obsesif kompulsif bozukluğu nasıl tedavi edilir? 01:11
Obsesif kompulsif bozukluğu nasıl tedavi edilir? 299 izlenme - 4 yıl önce
0-3 Ay Konusma Gelisimi 03:24
0-3 Ay Konusma Gelisimi 1.150 izlenme - 9 yıl önce 0-3 aylik yenİ doganlarda dİl gelisimi asliyavuz76@hotmail.com
Psikoeğitim ve Psikoterapi Nedir? 01:08
Psikoeğitim ve Psikoterapi Nedir? 424 izlenme - 4 yıl önce Pratik öneriler ve kolay yemek tarifleri, kendine özen gösterenler için güzellik ve bakımla ilgili değerli bilgiler, sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda uzman görüşleri, hobi, el işi meraklılarına dekoratif fikirler ve çok daha fazlası MigrosTV'de. Bizi takip etmeye devam edin: http://migrostv.migros.com.tr/
Obsesyon - Kısa Film 08:25
Obsesyon - Kısa Film 373 izlenme - 3 yıl önce Senaryo-Yönetmen: Emre Uğantaş Oyuncular: Deniz Demir , Vahit alacacıoğlu Müzik: Halil Tan VFX: Orkun Eser ( Metraj film vfx production) Ses: Ali Kemal Yücel 2. Kamera: Sami Neslioğlu Yapım Sorumluları: Mustafa Gürmen- Ömer Faruk Demir Catering: Nisa Uğantaş-İlhan Uğantaş 2014 yapımı kısa metrajlı film. Tür: Psikoloji
Bipolar Bozuklukta Tedavi Ne Kadar Başarılı Oluyor? 01:16
Bipolar Bozuklukta Tedavi Ne Kadar Başarılı Oluyor? 314 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/bipolar-bozuklukta-tedavi-ne-kadar-basarili-oluyor/ Bipolar bozukluk ile ilgili merak ettiğimiz pek çok şey var. Bunlardan biri de “Bipolar bozuklukta tedavi ne kadar başarılı oluyor?” sorusu. Sizler için Dr. Nedim Havle‘ye sorduk.
Park Cezasını Bozuk Para ile Ödemek 03:28
Park Cezasını Bozuk Para ile Ödemek 225 izlenme - 3 yıl önce 60 dolarlık park cezasına kafası bozulan elemanı izliyoruz.
Obsesif kompulsif bozukluğu belirtileri nelerdir? 01:13
Obsesif kompulsif bozukluğu belirtileri nelerdir? 230 izlenme - 4 yıl önce
Obsesif kompulsif bozukluk hangi psikolojik sorunlarla bir arada görülebilir? 00:44
Obsesif kompulsif bozukluk hangi psikolojik sorunlarla bir arada görülebilir? 199 izlenme - 4 yıl önce
6 News - Panik Bozukluk 25:05
6 News - Panik Bozukluk 249 izlenme - 8 yıl önce psikolog yasemin meriç kazdal - panik bozukluk
Akıl Hastalıkları Ve Bozukluklarının Çizimlerle Dile Getirilmiş Hali(Ruh Hastası Belirtileri) 03:40
Akıl Hastalıkları Ve Bozukluklarının Çizimlerle Dile Getirilmiş Hali(Ruh Hastası Belirtileri) 56 izlenme - 1 yıl önce Akıl Hastalıkları ve Bozukluklar hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştım. Kendinizde gördüğünüz ruh hastası belirtilerine dikkat edin!!! İzlemeden Geçmeyin : Ünlü Film ve Dizilerin Altında Yatan GİZLİ MESAJLAR https://goo.gl/4YtLZk İNSANLIĞIN SONU Belgeseli (Bütün İnsanlar Aynı Anda Yok Oldu!) https://goo.gl/0OyKcj En Ünlü Türk Sokak Çetesi 36 Boys https://goo.gl/uKWtfB Dünyanın En İyi Saklanan 3 Sırrı! https://goo.gl/dMfOpO Tarihe baktığımızda birçok ruhsal bozukluk görmekteyiz. İşte bu ruhsal bozuklukların resimlerle dile getirilmiş hali. İyi seyirler… Agorafobi Agorafobi kişinin kendini güvende hissettiği ortamlar dışında bulunması ile gelişen bir bozukluktur. Kapalı ya da kalabalık yerlerden uzak durur ve evde tek başına kalmaktan korkar. Dışarıya yalnız çıkmak istemez ayrıca sosyal olmaktan da kaçınır. Anoreksiya nervoza Genç kadınlarda görülen bu psikolojik bozukluğun belirgin özellikl
İşlevsel Bozukluk Yaşayan Gazilerin Tek Dokunuşluk Tedavisi 04:53
İşlevsel Bozukluk Yaşayan Gazilerin Tek Dokunuşluk Tedavisi 115 izlenme - 3 yıl önce Savaşta kimyasallardan, şoklardan ve yine bombalardan kaynaklı işlevsel bozukluk yaşayan gazilerin o yıllardaki iyileştirme süreci bazen görüntülerdeki gibi tek dokunuşlarla hipnoz edilerek tek tedavide, bazen de felçli olma gibi durumlarda birkaç seansta gerçekleştiriliyormuş. -uzun ve geniş cümle-
Bipolar Bozukluk Başka Psikolojik Rahatsızlıklarla Karıştırılır mı? 00:44
Bipolar Bozukluk Başka Psikolojik Rahatsızlıklarla Karıştırılır mı? 14 izlenme - 6 ay önce Acıbadem Maslak Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. İrem Yaluğ Ulubil; "Bipolar bozukluk" üzerine soruları cevaplıyor.
Cemre İlayda Özdemir  2016 / 2. Dönem Hedef  Videosu 08:22
Cemre İlayda Özdemir 2016 / 2. Dönem Hedef Videosu 57 izlenme - 2 yıl önce Doğa Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Otizm tanısı almış çocukların eğitiminde sporu araç olarak kullanıp günlük yaşantılarını öz bakım becerilerini temel beceri ve spor eğitimlerini almalarında yardımcı bir kulüptür.
Bipolar Bozukluğun Evreleri Var Mıdır ? 00:56
Bipolar Bozukluğun Evreleri Var Mıdır ? 13 izlenme - 6 ay önce Acıbadem Maslak Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. İrem Yaluğ Ulubil; "Bipolar bozukluk" üzerine soruları cevaplıyor.