Hoşgeldiniz!

breakfast

Sunucu Canlı Yayında Fena Frikik verdi! 01:58
Sunucu Canlı Yayında Fena Frikik verdi! 50.806 izlenme - 5 yıl önce BBC televizyonu sunucusu Sian Willams (47), canlı yayında bacak bacak üstüne atarken frikik verdi. İçine külot giymeyen Williams'ın görüntüleri kısa sürede binlerce kişi tarafından izlendi.
Kahvaltı Tahmini Yapıp Hatunlarla Öpüşmek 01:44
Kahvaltı Tahmini Yapıp Hatunlarla Öpüşmek 27.360 izlenme - 2 yıl önce Bu elemanı hepimiz tanıyoruz artık ve de kıl olmayanımız yoktur heralde. Bu video da yeni numaralarından biri. Fake olmasını umut etmekle beraber karşısında taze fasulye yenen sezercik gibi kaldım şuan bilgisayar başında. Neyse daha fazla konuşamiycam... :'/
Doğada Kahvaltı 11:28
Doğada Kahvaltı 1.961 izlenme - 12 ay önce Her ülkenin kahvaltı kültürü farklıdır. Kahvaltıda yenen gıdalar çeşitlilik ve farklılık gösterebilir. Bu denli çeşitlilik ve farklılığın bir çok sebebi olabilir. Kültür farklılığı, ekonomik farklılıklar, yaşam standartlarına verilen önem vs. uzayıp gider. Lafı fazla uzatmadan doğadaki şefimizizn elinden Alman kahvaltı kültüründen biraz esintiler izleyelim. Tabikide çıtır çıtır odun ateşi sesinde ve sevimli tepeli baykuşumuz eşliğinde.
Supertramp - Breakfast İn America 02:37
Supertramp - Breakfast İn America 17.394 izlenme - 9 yıl önce Supertramp - Breakfast İn America (www.OGOR2008.tr.gg)
27 dakikada 10.000 Kalorilik Yemek Yemek 10:37
27 dakikada 10.000 Kalorilik Yemek Yemek 2.043 izlenme - 2 yıl önce Dikkat: Hayvanlık İçerir. Videodaki hayvanoğluhayvanınoğlu, tam tamına 10.000 Kalorilik bir İngiliz Kahvaltısı hazırlıyor ve bu kahvaltıyı 27 dakika içinde tüketiyor. Akıllarda ise sadece tek bir soru var: Bütün bu yediklerinin çıkışı nasıl oluyor?
the breakfast club 01:35
the breakfast club 7.423 izlenme - 7 yıl önce amerikan lise hayatından beş ayrı klişe karakter kendilerini cezalı oldukları cumartesi gününü okul kütüphanesinde geçirmek üzere bir arada bulurlar bir sarışın bir anarşist bir inek bir sporcu ve bir entel! disiplin delisi lise müdürünün manasız testesteron gösterileri karşısında hem kendi kendilerini hem de ne çok ortak yönleri olduğunu keşfedecekleri bir güne dönüşecektir bu!
Supertramp Breakfast in America (1983) 03:01
Supertramp Breakfast in America (1983) 654 izlenme - 3 yıl önce Alkıslarlayasıyorum'da Supertramp'le ilgili ilk videoyu paylaşacağımı ummazdım. Bu beni hem mutlu hem de Supertramp'in hak ettiği yer adına mutsuz etti. Fakat her şeye rağmen, karşınızda Alkışlarla Supertramp!
Breakfast | Kahvaltı 03:05
Breakfast | Kahvaltı 359 izlenme - 2 yıl önce Çocuklar için eğitimli: Watch and listen to What's Your News? What do Prisha and Paaras decide to make for their Mum's breakfast? | İzleyin ve Kişisel Haberler nedir dinleyin? Ne Prisha ve Paras onların annemin kahvaltı yapmak için karar veriyor mu? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
breakfast on pluto fragmanı 1 01:53
breakfast on pluto fragmanı 1 1.437 izlenme - 7 yıl önce özgürlük hareketlerinin kasıp kavurduğu 1970'lerde patrick 'kitten' braden isimli bir gencin büyüleyici ve dokunaklı öyküsü plüton'da kahvaltı. patrick daha ufacık bir bebekken ailesi tarafından terkedilmiş ve peder bernard'ın kapısına bırakılmıştır. daha henüz büyüme sancıları çektiği ufak yaşlarında bile kendi farklılığının bilincindedir ve bütün tepkilere ve baskılara rağmen değişmeyi reddeder. yıllar geçip de kendi başına hareket edebileceğinin bilincine varır varmaz londra'ya gidip an
Sex and Breakfast Trailer 01:01
Sex and Breakfast Trailer 715 izlenme - 6 yıl önce
Prince - Breakfast Can Wait 04:36
Prince - Breakfast Can Wait 835 izlenme - 4 yıl önce Prince - Breakfast Can Wait (Yeni Klip 2013) Lyrics - Şarkı Sözleri: Hey baby, where you going? No please don’t rush off so soon If you leave me like this What I’m gonna do Chorus: Finally my eyes are open I dream about you all night long The only thing that I’ve been hoping for Is before you to go to work babe, we get it on I ain’t tryin’ to make you blush, But I just wanted to tell ya, I think you’re great I know you’re late, but I need another taste, Breakfast can wait! Verse 1: Grits and gravy, cheese eggs and jam Can nobody cook it like you girl No ma’am! This here early morning, need something else on my plate I think I want another bite of you Breakfast can wait! Breakfast can wait You really put it on me You shut it down last night I thought the police was gonna come (last night) Loud, yeah, cryin’ Yeah, I ain’t tryin’ to make you blush I just think you’re great Ain’t no need to rush, Breakfast can wait Chorus: Finally my eyes are open I dream about you all night long The only thing that I’ve been hoping for Is before you to go to work babe, we get it on I ain’t tryin’ to make you blush, But I just wanted to tell ya, I think you’re great I know you’re late, but I need another taste, Breakfast can wait! Verse 2: Hotcakes smothered in honey (Wait a minute) I’m gon’ have to pass Fresh cup of coffee, no, no I’d rather have you in my glass Only thing’s that gonna sweeten my tongue Only thing that’s gonna last now Is another bite of you babe Breakfast can wait Chorus: Finally my eyes are open I dream about you all night long The only thing that I’ve been hoping for Is before you to go to work babe, we get it on I ain’t tryin’ to make you blush, But I just wanted to tell ya, I think you’re great I know you’re late, but I need another taste, Breakfast can wait! Breakfast can wait! Verse 3: Can’t stop even if the Wolice come Breakfast can wait! I got a double time, kick drum Breakfast, breakfast You can’t leave a black man in this state Breakfast can wait! Oh no Breakfast, breakfast can wait! Come here baby, let me put you on my plate Hey now Breakfast can wait! Better call your job yeah Breakfast can wait! Tell ‘em you gon’ be late Breakfast can wait! Yeah, yeah, yeah Prince is in charge now Nice one Breakfast can wait! Breakfast can wait! Breakfast can wait! You’re the only thing I need Breakfast can wait! Sweetness in my tongue Breakfast can wait! Come here baby, let me show you where I’m from Breakfast can wait! Yeah Breakfast can wait! Oh, you know you might need to pray for me You might need to come again Breakfast can wait! Oh yeah-yeah
Melissa Steel - Kisses For Breakfast Feat. Popcaan (Official) 03:34
Melissa Steel - Kisses For Breakfast Feat. Popcaan (Official) 665 izlenme - 3 yıl önce Melissa Steel - Kisses For Breakfast feat. Popcaan (Official)
breakfast at tiffany's fragmanı 7 02:38
breakfast at tiffany's fragmanı 7 1.007 izlenme - 6 yıl önce truman capote'nin 1958 tarihli kısa romanı "breakfast at tiffany's"1961 yılında blake edwards tarafından aynı adla sinemaya da aktarıldı.senaryosunu
the breakfast club fragmanı 1 01:35
the breakfast club fragmanı 1 723 izlenme - 6 yıl önce amerikan lise hayatından beş ayrı klişe karakter kendilerini cezalı oldukları cumartesi gününü okul kütüphanesinde geçirmek üzere bir arada bulurlar bir sarışın bir anarşist bir inek bir sporcu ve bir entel! disiplin delisi lise müdürünün manasız testesteron gösterileri karşısında hem kendi kendilerini hem de ne çok ortak yönleri olduğunu keşfedecekleri bir güne dönüşecektir bu!
Lang Lang - Moon River From Breakfast at Ti (Audio) 05:34
Lang Lang - Moon River From Breakfast at Ti (Audio) 254 izlenme - 1 yıl önce Lang Lang - Moon River From Breakfast at Ti (Audio) 2016 En güncel videolar, en popiler içerikler ve en yeni şarkıları, yüksek ses kalitesi ve şarkı sözleri ile wwww.izlesene.com/kadirbaykal kanalıma abone olarak takip edebilirsiniz.
Pink Floyd - Alan's Psychedelic Breakfast (1970) 13:01
Pink Floyd - Alan's Psychedelic Breakfast (1970) 258 izlenme - 2 yıl önce Pink Floyd'un şahsı sıralamamda 4. sırada bulunan Atom Heart Mother albümünün oldukça "saykodelik" bir parçasıdır efendim. Hani görünmez olduğu yada olmak istediği zamanlar vardır insanın. Yaşanmışlıklarınız sizden bağımsız bir biçimde örülür,bedeniniz vardır ancak ruhunuz seyahate çıkmış gibidir,her şeye dışarıdan bakarsınız. İşte o zaman büyük bir iştahla yaşayan insanlar görürsünüz. Öyle ki yaşamözü emercesine yediklerini,yürüdüklerini,seviştiklerini farkedersiniz. Anlam biçime içrektir. Yaşamı duyarsınız,evren ve dahilindeki her şey oluverirsiniz bir anda. Tam da bunu anlatandır bence Alan's psychedelic breakfast. Pink floyd tarafından yalnızca bir kere, 1970 yılında Sheffield'da canlı olarak çalınmış olan şarkı. Gösteri sırasında grup üyeleri sahnede çay demleyip, yemek pişirmiştir. Nick Mason bu şarkı hakkında şöyle demiştir; "Bir gün bir konserde (kafa peynir gibi olduğundan hangi konser olduğunu hatırlayamıyor) alan's psychedelic breakfast'ı çalmaya çalıştık. Ancak kısa süre sonra farkettik ki, herkes farklı birşeyler çalıyor. Birbirimize tek kelime söylemeden çalmayı bıraktık. İşin garibi insanlar bunun bi şov olduğunu düşünmüşlerdi. Çok garipti"
Kreayshawn - Breakfast (Syrup) Ft 2 Chainz 02:49
Kreayshawn - Breakfast (Syrup) Ft 2 Chainz 544 izlenme - 5 yıl önce Kreayshawn - Breakfast (Syrup) ft 2 Chainz
Prince - Breakfast Can Wait 04:36
Prince - Breakfast Can Wait 350 izlenme - 4 yıl önce Music video directed by Danielle Curiel. © 2013 NPG Records Inc.
Fleur East - Breakfast 03:24
Fleur East - Breakfast 103 izlenme - 2 yıl önce Fleur East - Breakfast (Audio) 2015 Şarkı Sözleri (lyrics): [Chorus] If I get too drunk, would you take me home? Or would you leave me in this club on my own? I don't know nobody, these are all your friends But a couple look nice, nice enough to buy my breakfast I wasn't even 'bout to come tonight But I look way too good to stay inside my house There ain't nothing left on Netflix When I'm restless I get reckless But don't worry 'bout me, don't worry [Bridge] Don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, don't worry [Chorus] If I get too drunk, would you take me home? Or would you leave me in this club on my own? I don't know nobody, these are all your friends But a couple look nice, nice enough to buy my breakfast I wasn't even 'bout to come tonight But I look way too good to stay inside my house There ain't nothing left on Netflix When I'm restless I get reckless But don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, 'bout me Alright, alright, alright Don't worry 'bout me, 'bout me [Verse 1] Don't worry 'bout me, I'm all good I'm a full grown, I can hold my own If you're going home, don't take me with you More friends are coming, I'm taking pictures I look delicious, they own me So cold I need a Zamboni You're buying rounds, you're so Mike Tyson I'm taking shots, I'm so golden [Verse 2] No dinner date, just drop your cake We seven deep in this Uber Brown bagging, set tongues swagging Just let the rhythm run through ya Sounding off for my check list My squad's around me, so sexy We turn up, no empty cups And we won't be home before breakfast [Bridge] Don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, don't worry [Chorus] If I get too drunk, would you take me home? Or would you leave me in this club on my own? I don't know nobody, these are all your friends But a couple look nice, nice enough to buy my breakfast I wasn't even 'bout to come tonight But I look way too good to stay inside my house There ain't nothing left on Netflix When I'm restless I get reckless But don't worry 'bout me, don't worry Don't worry 'bout me, 'bout me Alright, alright, alright Don't worry 'bout me, 'bout me [Outro] Don't worry 'bout me, don't worry Yeah yeah Don't worry, don't worry Alright, alright, alright Don't worry 'bout me, don't worry Yeah yeah Don't worry, don't worry __________________________________________ Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Fleur East - Breakfast Official Music Video Fleur East - "Love, Sax and Flashbacks (Deluxe)" Album Tracklist: 01. Sax - 3:56 02. Breakfast - 3:24 03. More and More - 3:55 04. Gold Watch - 3:31 05. Love Me or Leave Me Alone - 3:14 06. Paris - 3:21 07. Kitchen - 3:32 08. Over Getting Over - 3:21 09. Baby Don’t Dance - 3:24 10. Tears Will Dry - 3:14 11. Never Say When - 3:22 12. Like That - 3:11 13. Serious - 3:29 14. Know Your Name - 3:28 15. Uptown Funk - 2:19 16. Girl on Fire Stone) - 3:35
Breakfast at Tiffany's  / Audrey Hepburn - Moon River 01:50
Breakfast at Tiffany's / Audrey Hepburn - Moon River 171 izlenme - 3 yıl önce 1961 yılı yapımı Breakfast at Tiffany's filminde pencere pervazında oturan Holly Golightly (Audrey Hepburn) elinde gitarla bu şarkıyı söylemektedir. Müziği Henry Mancini'ye, sözleri de Johnny Mercer'a ait olan şarkı, 1961'de en iyi film müziği oskarını kazanmıştır.
Dead And Breakfast Trailer 02:00
Dead And Breakfast Trailer 216 izlenme - 6 yıl önce
breakfast with scot 01:54
breakfast with scot 144 izlenme - 7 yıl önce
deep blue something - breakfast at tiffany's - early version 05:18
deep blue something - breakfast at tiffany's - early version 115 izlenme - 6 yıl önce
Deep Blue Something - Breakfast At Tiffany's 04:19
Deep Blue Something - Breakfast At Tiffany's 52 izlenme - 2 yıl önce You'll say, we've got nothin' in common No common ground to start from And we're falling apart You'll say, the world has come between us Our lives have come between us Still I know you just don't care And I said what about Breakfast at Tiffany's? She said I think I remember the film And as I recall I think, we both kind o' liked it And I said well that's, the one thing we've got I see you, the only one who knew me But now your eyes see through me I guess I was wrong So what now? It's plain to see we're over And I hate when things are over When so much is left undone And I said what about Breakfast at Tiffany's? She said I think I remember the film And as I recall I think, we both kind o' liked it And I said well that's, the one thing we've got You'll say, that we've got nothin' in common No common ground to start from And we're falling apart You'll say the world has come between us Our lives have come between us Still I know you just don't care And I said what about Breakfast at Tiffany's? She said I think I remember the film And as I recall I think, we both kind o' liked it And I said well that's, the one thing we've got And I said what about Breakfast at Tiffany's? She said I think I remember the film And as I recall I think, we both kind o' liked it And I said well that's, the one thing we've got And I said what about Breakfast at Tiffany's? She said I think I remember the film And as I recall I think, we both kind o' liked it And I said well that's, the one thing we've got
Mayer Hawthorne - Breakfast in Bed 04:00
Mayer Hawthorne - Breakfast in Bed 39 izlenme - 2 yıl önce Mayer Hawthorne – Breakfast in Bed (Audio) 2016 Şarkı Sözleri (lyrics): [Intro] I still want you Let's run it back, one more time [Chorus] Let's order breakfast in bed Just me and you and mister sunshine Let's order breakfast in bed And leave the ordinary world behind [Verse 1] Last night was unexpected Nothing we could have predicted What happened for some time You can blame it on the gin and lime Let's run it back, rewind [Pre-Chorus] Don't be in such a hurry You don't have to worry I'm finding all your clothes Do not disturb is hanging from the door, so [Chorus] Let's order breakfast in bed Just me and you and mister sunshine Let's order breakfast in bed And leave the ordinary world behind [Verse 2] The moment that you wake up Don't put on your make up I want you exactly as you are I know you got your battles and your scars Let's settle down, recharge [Pre-Chorus] Good morning California Let the sunshine warm you And the sparkles on your skin And there enjoy each other one more again, and then [Chorus] Let's order breakfast in bed Just me and you and mister sunshine Let's order breakfast in bed And leave the ordinary world behind [Bridge] Champagne, strawberry jam I want you to know who I am French toast, [?] to the most I know it's got to end but until then [Chorus] Let's order breakfast in bed Just me and you and mister sunshine Let's order breakfast in bed And leave the ordinary world behind [Outro] Let's order breakfast in bed (I still want you) Let's order breakfast in bed (Let's run it back, one more time) __________________________________________ Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Mayer Hawthorne – Breakfast in Bed // Man About Town Album (2016) Official Music Video Tracklist: 01. Man About Town 02. Cosmic Love 03. Book of Broken Hearts 04. Breakfast in Bed 05. Lingerie & Candlewax 06. Fancy Clothes 07. The Valley 08. Love Like That 09. Get You Back 10. Out of Pocket
Kid Malik - Breakfast (Official Video) 03:32
Kid Malik - Breakfast (Official Video) 77 izlenme - 6 yıl önce
The Breakfast Club - Right On Track (1987) 05:23
The Breakfast Club - Right On Track (1987) 20 izlenme - 2 yıl önce Gonna make a move that knocks you over Watch this turn one's gonna put you away But I'm doing my very best dancing Every time you're looking the other way I could move out to the left for a while I could slide to the right for a while I could get up and back Right on track But is right on track Is that gonna get you back I've been trying to get your attention And I'm very, very close to thinking of a way I could be big and tough and other funny stuff But you just keep looking the other way How far away can you go And still be dancing with me Would you mind staying in the vicinity I've not been faring badly But I would gladly take you back There must be some kind of bad connection 'Cause this music does not sound the way it did I got to get up and back 'cause I've been off track And that may be just why you disappeared But now I've got you in the corner And I've got one more move I can try of my eye And I've got one more move I can try
Impetigo - Breakfast At The Manchester Morgue 05:13
Impetigo - Breakfast At The Manchester Morgue 37 izlenme - 6 yıl önce
Interview Inna - Kiss Fm - Breakfast Show Uk Audio 01:58
Interview Inna - Kiss Fm - Breakfast Show Uk Audio 53 izlenme - 5 yıl önce IInterview Inna - Kiss Fm - Breakfast Show Uk Audio
eco with breakfast - wide open johan malmgren remix 07:23
eco with breakfast - wide open johan malmgren remix 38 izlenme - 6 yıl önce