Hoşgeldiniz!

Britanya

Ölmek Üzere Olan Katil Balinayı Kurtaran Yüreği Kocaman İnsanlar 02:09
Ölmek Üzere Olan Katil Balinayı Kurtaran Yüreği Kocaman İnsanlar 9.473 izlenme - 7 ay önce Britanya Kolombiyası kıyı şeridinde bir Orca kayalıkların arasına sıkıştı. Orada bulunan insanlar Orca'yı sıkıştığı yerden kurtarmak için yaklaşık 8 saatlik bir uğraş verdi. Ve sonunda gelgitlerin de yardımıyla Orca bulunduğu yerden kurtarıldı.
Adnan Oktar ile Britanya Kelimesinin Nerden Geldiğini Öğrenmek 00:43
Adnan Oktar ile Britanya Kelimesinin Nerden Geldiğini Öğrenmek 4.128 izlenme - 4 ay önce A9 TV kanalının en fenomen sunucusu, programcısı, kanal sahibi ve dünya yakışıklısı hocamız Adnan Oktar, bu kez “Britanya” kelimesinin nasıl doğduğunu açıklıyor. İzliyoruz efenim..
İngiltere Milli Marşı British Anthem Tr Altyazı 02:12
İngiltere Milli Marşı British Anthem Tr Altyazı 22.011 izlenme - 6 yıl önce Büyük Britanya milli marşı, God Save the Queen. Sözleri (Lyrics): God save our gracious Queen! Long live our noble Queen! God save The Queen! Send her victorious, Happy and glorious, Long to reign over us: God save The Queen! O Lord our God arise, Scatter her enemies, And make them fall: Confound their politics, Frustrate their knavish tricks, On Thee our hopes we fix: God save us all. Thy choicest gifts in store, On her be pleased to pour; Long may she reign: May she defend our laws, And ever give us cause, To sing with heart and voice, God save The Queen!
Afrika'da Sömürgecilik (1492-1980) 01:55
Afrika'da Sömürgecilik (1492-1980) 2.092 izlenme - 11 ay önce 1492'de Portekiz yerleşimleri ile başlayan Afrika sömürgelerinin yıllara göre gelişimini izliyoruz bu videoda. Afrikayı uzun süre Avrupa sömürgeciliğinden kurtaran salgın hastalıklar (humma, malarya ve sıtma başta olmak üzere) olmuş. Afrika içlerine ilerlenmesi için aşıların ve karantinanın gelişmesi gerekmiş. Afrika'ya da el atmayan Avrupa ülkesi kalmamış. Almanya, daha Prusya bile değilken, Bradenburg iken başlamış. Olayı başlatan Portekizliler ve İspanyollar iken, malı götüren İngilizler ve Fransızlar olmuş.
Domatesi ve Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek 01:07
Domatesi ve Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek 3.469 izlenme - 2 yıl önce Haber 1 yıldan eski ama daha yeni öğrendim, bilmeyenlere de buradan anlatmaya karar verdim. Patatesin yer üstündeki, domatesinde yer altındaki kısmı çok işe yaramaz. İngiliz bilim insanları, bu iki bitkiyi böylesi melezleyerek insanlığın hizmetinde sunmuşlar. Bizde neden yok derseniz, insanlık derim, insan merak eder, düşünür derim.
Winston Churchill'in Savaş Konuşması 01:22
Winston Churchill'in Savaş Konuşması 1.716 izlenme - 1 yıl önce 2 Dünya Savaş'ı görüp,ikisini de kazanan Winston Churchill Almanya'nın yükselen Führer'i Adolf Hitler'in İngiltere'ye savaş açtığını açıklamasından sonra halkına sesleniyor. Savaşı Adolf kazansaydı dünya daha basit bir hal alabilirdi.
Kolomb'dan Sonra Amerika Tarihi : 1492-2015 03:41
Kolomb'dan Sonra Amerika Tarihi : 1492-2015 1.676 izlenme - 11 ay önce Bu sefer Kolomb'un 1492'deki keşfinden, 2015 yılına kadar Amerika kıtalarının tarih atlasını görüyoruz. Afrikayı uzun süre sömürgecilikten koruyan hastalıklar, Amerika'da yerli halkın direnişinin kırılmasına sebep olmuş. Kızamık başta olmak üzere Avrupa'dan gelen hastalıklar, yerli halkı daha savaşmadan yok etmiş. Kıtaya Avrupa'dan yerleşen ve özellikle Latin Amerika'da yerli halkla da kaynaşan Avrupalılar, erken dönemde bağımsızlık ilan etmiş. En son beyaz işgaline uğrayan, acımasız doğası ile Patagonya (Güney Arjantin) olmuş.
1.Dünya Savaşı Kafkas Cephesi Görüntüleri 04:04
1.Dünya Savaşı Kafkas Cephesi Görüntüleri 1.252 izlenme - 2 yıl önce Kafkas Cephesi, 1'nci Dünya Savaşı'nda Osmanlı İmparatorluğu'nun Rusya İmparatorluğu, daha sonra Britanya, Ermenistan Demokratik Cumhuriyeti ve Merkezi Hazar Diktatörlüğü ile karşı karşıya geldikleri cepheye verilen isimdir. Kafkasya Cephesi, savaş sırasında Doğu Anadolu içlerine kadar genişlemiş, Trabzon, Bitlis, Muş ve Van şehirlerine kadar yayılmıştır. Kara harbi, Karadeniz Bölgesinde bulunan Osmanlı İmparatorluğu deniz gücü ve Rus donanması tarafından desteklenmiştir.Rusya'daki Çarlık rejiminin yıkılmasıyla savaşın son yılında bu cephede farklılıklar doğmuştur. 1918'de kurulan Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti de Osmanlı İmparatorluğu'nun yanında yer almış ve Bakü Muharebesi'nde müttefik olmuştur. Alman İmparatorluğu ise Haziran ve Ekim ayları arasındaki Alman Kafkas Seferleri sırasında Gürcistan Demokratik Cumhuriyeti'nin yanında Osmanlı'ya karşı savaşmıştır.Bu görüntüler ise Critical Past tarafından kalitesi arttırılmış görüntülerdir.İyi seyirler.
Britanya Süper Yetenekde Çılgın Dansçı [razy Gogonea] 02:56
Britanya Süper Yetenekde Çılgın Dansçı [razy Gogonea] 1.743 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/ikimart - daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
Bayrakların Tarihi - İngiltere 04:56
Bayrakların Tarihi - İngiltere 431 izlenme - 2 yıl önce İngiltere, Birleşik Krallık'ı meydana getiren 4 ülkeden biridir. Köklü tarihi ve uygarlığıyla, İngiltere'nin ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Neden Hristiyan Değilsiniz? - Bertrand Russell 03:23
Neden Hristiyan Değilsiniz? - Bertrand Russell 683 izlenme - 2 yıl önce Britanyalı filozof, matematikçi, tarihçi, toplumsal eleştirmen olan Bertrand Russell'ın din ve tanrı hakkındaki düşünceleri.
Hitler'in Churchill Konuşması - 1940 02:55
Hitler'in Churchill Konuşması - 1940 619 izlenme - 2 yıl önce Churchill'e verdiğim tarihi ayar yazacaktım ama seviyeyi düşürmekten hoşlanmam. Churchill'in bin uçağı varsa ben 1 milyon uçak toplarım. Birebir 1940'taki konuşmamdır.
Şişman Direk Dansçısı 02:24
Şişman Direk Dansçısı 672 izlenme - 2 yıl önce İngiltere'nin (Britanya) yetenek sizsiniz programında kilolu olan bu bağyan kilolarına rağmen direk dansındaki performansı ile herkesi şaşırtmayı başarmış. Bazen hiçbir şey göründüğü gibi değildir demek düşmüş bize de.
Bayrakların Tarihi: Kanada 05:41
Bayrakların Tarihi: Kanada 377 izlenme - 2 yıl önce Bayrakların Tarihi serisinde bu bölümde, Kanada Bayrağının hikayesi yer alıyor.Dünyanın en büyük ikinci yüz ölçümüne sahip ülkesi Kanada ve bayrağının hikayesi biraz monarşik ilişkiler içeriyor.
Adnan Oktar'dan Şükretmelik Britanya Espirisi 00:43
Adnan Oktar'dan Şükretmelik Britanya Espirisi 51 izlenme - 4 ay önce Adnan Oktar, kediciklerini kahkahaya boğan esprilerine devam ediyor. Bu defa yaratıcılığı konuşturup ürettiği esprisi ise 'Britanya' üzerine oluyor. Mallesef izliyoruz.
Ana Kraliçe'nin (Elizabeth Bowes Lyon) Cenaze Töreni 10:17
Ana Kraliçe'nin (Elizabeth Bowes Lyon) Cenaze Töreni 114 izlenme - 7 ay önce Görüntülerde 2002 yılında vefat etmiş Kraliçe II.Elizabeh'in annesi, nam-ı diğer Ana Kraliçe'nin naaşının top arabasında taşınmasını ve cenaze töreninin bir kısmını görebilirsiniz. "Elizabeth Bowes Lyon (Elizabeth Angela Marguerite) (d. 4 Ağustos 1900 - ö. 30 Mart 2002), II. Elizabeth`in annesi, VI. George`un da eşidir. 11 Aralık 1936 ile 6 Şubat 1952 yılları arası 15 Yıl 2 Ay 26 Gün eşinin hükümdarlığı dönemimde Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı Kraliçeliği, 1947 yılına kadar Hindistan İmparatoriçeliği yapmış, eşinin ölümü üzerine hükümdar olan büyük kızı II. Elizabeth 'in taç giymesinden ölene kadar Ana Kraliçe unvanı taşımıştır. Kral V. George döneminde Kralın ikinci büyük oğlu olan York Dükü, Prens Albert ile 26 Nisan 1923 tarihinde evlenmiş evlilikten sonra 2 kızı dünyaya geldi. York Düşesi unvanı taşıyan Elizabeth, VIII. Edward'in tahttan feragat etmesi üzerine 6 Şubat 1936 İngiltere Kraliçesi olmuştur. 2. Dünya Savaşı sırasında eşiyle birlikte halkın önüne sık sık çıktı ve savaşın simgelerinden biri oldu . Ölümünden kısa süre önce kızı Prenses Margaret'i kaybetmiştir. Elizabeth Bowes Lyon 30 Mart 2002 tarihinde uykusunda vefat etti." Kaynak: Wikipedia
Atlas Okyanusu Cephesi - Renkli Görüntüler 03:17
Atlas Okyanusu Cephesi - Renkli Görüntüler 464 izlenme - 2 yıl önce Atlantik Savaşı, II. Dünya Savaşı'nda denizyollarının denetimini ele geçirmek amacıyla Britanya ve Amerika Birleşik Devletleri ile Almanya arasında yapılan savaş. Atlas Okyanusu üzerinde süren savaşın ilk evresi, Fransa'nın Haziran 1940'ta düşmesine değin sürdü. Bu dönemde Alman ticaret gemilerini Atlas Okyanusundan çıkartan Britanya-Fransa koalisyonu, uzun mesafeli ticaret yollarında oldukça etkili bir abluka gerçekleştirdi. Benelüks ülkelerinin işgali, Fransa'nın düşmesi ve Mayıs-Haziran 1940'te İtalya'nın savaşa girmesiyle, savaşın gidişatı köklü bir değişime uğradı. Norveç'ten çekilirken ve Dunkerque'ü boşaltırken deniz kuvvetleri ciddi biçimde hasar gören Britanya, tam bu sırada Fransa'nın deniz desteğini de yitirdi. Alman birlikleriyle takviye edilmiş İtalyan deniz ve hava kuvvetleri, Süveyş'e giden en kısa denizyolunu tehlikeli hale getirip sonunda da tamamen kapatarak, Britanya gemilerini Ümit Burnundan dolaşmak zorunda bıraktılar. Bu olay, Britanya ticaret gemilerinin toplam yük taşıma kapasitesinin hemen hemen yarıya indirdi. Tam bu sırada Almanların Manş Denizindeki ve Fransa'nın batı kıyısındaki deniz ve hava üslerini ele geçirmesiyle, kuzey sularında seyreden gemiler daha etkili saldırılara hedef olmaya başladılar. Bu kritik dönüm noktasında, resmen savaşa girmemiş olan Amerika Birleşik Devletleri, Atlantik Savaşı'nda daha belirleyici bir rol üstlendi. Verdiği kayıpların yerini doldurması için Britanya'ya 50 destroyer vererek, bunun karşılığında Newfoundland, Bermuda ve Antiller'in birçok yerinde uzun süreyle gemi ve uçak üsleri kiraladı. Ayrıca İzlanda ve Grönlanda ABD birlikleri yerleştirildi.
İskoçya: Referandumunda Bir Oy Bile Önemli 01:22
İskoçya: Referandumunda Bir Oy Bile Önemli 194 izlenme - 3 yıl önce İskoçya tarihi günlerinden birini yaşıyor. Belki de Birleşik Krallık ile yüzyıllardır sürdürdüğü ortak kader yolculuğunun son gününü yaşıyor. İskoçya 18 Eylül 2014 günü bağımsızlık referandumu için sandık başına gitti.
11 Kasim Saat 11:00 2 Dakikalik Saygı Duruşu ( İngiltere - Remembrance Day) 02:38
11 Kasim Saat 11:00 2 Dakikalik Saygı Duruşu ( İngiltere - Remembrance Day) 189 izlenme - 2 yıl önce Görüntüler İngiltere'den. Her sene Kasım'ın 11. de Saat sabah 11'de tüm Britanya kaybettikleri askerler için 2 dakikalik saygı duruşunda bulunur. Ben bunu buraya neden koydum? 10 Kasım'da Atatürk için yapılan saygı duruşunu putperestlikle bağdaştıran ve bu tip saygı duruşlarının Kuzey Kore gibi geri kalmış - diktatörlükle yönetilen uülkelerde yapıldığını sanan bağnazlara ders olsun diye koydum.
Dereck Chisora, Dliian White'a Masa Fırlattı 01:47
Dereck Chisora, Dliian White'a Masa Fırlattı 49 izlenme - 7 ay önce 10 Aralık'ta Britanya şampiyonluğu için ringe çıkacak olan Dillian White ve Dereck Chisora basın toplantınıda birbirine girdi. Dereck Chisora, Dliian White ve ekibine masa fırlattı.
WRC Wales Rally GB (2015) 03:44
WRC Wales Rally GB (2015) 133 izlenme - 2 yıl önce WRC Wales Rally GB (2015) Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun son yarışı Büyük Britanya Galler Rallisi’ni Dünya Şampiyonu pilot Sebastien Ogier kazanarak sezonu 8 zaferle kapatmayı başardı. Toplamı yaklaşık 35 kilometre olan 4 etabın geçildiği rallinin son gününde ilk 3 sıra değişmezken kontrollü bir sürüş sergileyen Volkswagen takımının Dünya Şampiyonu pilotu Sebastien Ogier ilk sırada ralliyi tamamlamayı başardı. Kris Meeke’in 26 saniye önünde finiş gören Ogier, Bu sonuçla 13 yarışlık sezonun 8 yarışında ilk sırada finiş görmeyi başardı. Citroen takımının üreticiler şampiyonasında ikinci sırayı elde etmesi için Citroen pilotlarının Hyundai pilotlarının önünde yer almaları gerekiyordu. Citroen’in Britanyalı pilotu Kris Meeke rallinin ikinci ve son gününde ikinci sıradaki yerini riske atmamak için kontrollü bir sürüş sergiledi ve takım arkadaşı Mads Ostberg’in de 7’nci olmasıyla Citroen’e ikinciliği kazandırmayı başardılar. Volkswagen’in genç pilotu Andreas Mikklesen ise 4 etabın 3’ünde ikinci olarak farkı azaltsa da Meeke’i geçemedi. Ralliyi üçüncü sırada tamamlayan Mikkelsen, 2015 sezonunu da üçüncü sırada tamamlamış oldu. Rallinin ilk gününde de ikinci gününde de yarış dışı kalan Volkswagen pilotu Jari Matti Latvala ise rallinin son gününde geçilen 4 etabın 4’ünde de ilk sırada yer almayı başardı. Latvala, güç etabında aldığı 3 puan ile sezonu ikinci sırada tamamlamayı başardı. Güç etabında 2 puanı alan pilot Mikkelsen olurken son puan Robert Kubica’nın oldu. Hyundai pilotları Dani Sordo ve Haydon Paddon sırasıyla 4 ve 5’inci sırada finiş görürken üreticiler şampiyonasında Hyundai’nin M-Sport önünde üçüncü olmasını sağladılar. M-Sport’tan Elfyn Evans 6’ncı, Citroen’den Mads Ostberg 7’nci, Stephane Lefebvre 8’inci ve Robert Kubica 9’uncu olurken ilk 10’u tamamlayan isim Lorenzo Bertelli oldu.
The Korgis - Everybody's Gotta Learn Sometime 04:07
The Korgis - Everybody's Gotta Learn Sometime 95 izlenme - 2 yıl önce Britanyalı bir pop grubu olan The Korgis'in 1980 yılında çıkardıkları albümleri Dumb Waiters'ta yer alan singılları Everybody's Gotta Learn Sometime şarkısını paylaşıma açarken hepimizi derin sulara çeken Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminden bir kaç kuple okumak istiyorum...(öncelikle ingilizce bilmeyen arkadaşlardan özür diliyorum) -Why do I fall in love with every woman I see,who shows me the least bit of attention...?
35'lik Ronaldinho'dan Yardım Maçında Şov 05:47
35'lik Ronaldinho'dan Yardım Maçında Şov 102 izlenme - 2 yıl önce Old Trafford Stadı'nda oynanan ve eski İtalyan hakem Pierluigi Collina'nın düdük çaldığı maçta, Manchester United'ın eski menajeri Alex Ferguson'un yönettiği ve David Beckham'ın kaptanlığını yaptığı Büyük Britanya ve İrlanda karması, dünya karmasını 3-1 mağlup etti. Mücadelede dünya karması adına forma giyen Ronaldinho göstermiş olduğu performans ve sempatik tavırlarla yine taraflı tarafsız her futbolseverin gönlünde taht kurmayı başardı.
Kanlı Pazar - Kuzey İrlanda - Derry (1972) 11:20
Kanlı Pazar - Kuzey İrlanda - Derry (1972) 94 izlenme - 2 yıl önce Kanlı Pazar (İrlandaca: Domhnach na Fola) veya Bogside katliamı, 30 Ocak 1972 tarihinde Kuzey İrlanda'nın Derry kentinin Bogside bölgesinde, 26 silahsız sivil haklar protestocunun ve çevredekilerin Britanya Ordusu askerleri tarafından vurulması olayıdır. Aralarında yedi gencin bulunduğu 13 erkek olay sırasında veya hemen ardından yaşamını yitirdi, bir kişi ise o gün aldığı yaralardan dolayı dört buçuk ay sonra öldü. İki protestocu, üzerilerine sürülen askeri araçların altında kalarak yaralandı.[1] Yaralılardan beş kişi arkasından vuruldu.[2] Olay, Kuzey İrlanda Sivil Haklar Derneği'nin düzenlediği bir yürüyüş sırasında meydana geldi. Katliama katılan askerler Paraşüt Alayı Birinci Tabur üyeleriydi.[3] Britanya hükümeti olayla ilgili olarak iki ayrı soruşturma açtı. Olayın hemen ardından kurulan Widgery Tribünali, suçlamalara karşı askerleri ve Britanya makamlarını büyük ölçüde temize çıkardı. Askerlerin silahlı saldırısını "pervasızlığın sınırında" diye niteleyen Widgery'nin raporu, olayı örtbas etme amaçlı olduğu şeklinde yaygın olarak eleştirildi.[4][5][6] Newdigate'li Lord Saville başkanlığındaki Saville Soruşturması olayların yeniden incelenmesi için 1998 yılında açıldı. 12 yıl süren araştırmanın ardından 15 Haziran 2010'da Saville raporu kamuoyuna sunuldu. Olayın sorumluluğu hakkındaki tartışmaları yeniden alevledirebilir nitelikte bulgular içeren rapor, cinayetlere katılan bazı askerler için olası cezai soruşturmaların başlatılmasına yol açabilir.[7] Raporda, vurulanların tümünün silahsız olduğuna değinildi ve cinayetlerin "haksız ve yersiz" olduğu kaydedildi. Saville raporunun yayınlanması üzerine Britanya Başbakanı David Cameron, Birleşik Krallık adına resmen özür diledi.[8](vikipedi) Bu olay, IRA terörü ve İrlanda sorununun başlangıcı kabul edilir.
Britanya'nın En Büyük Bisikletçisi Millar, Cinsiyet Değiştirdi 00:21
Britanya'nın En Büyük Bisikletçisi Millar, Cinsiyet Değiştirdi 1 izlenme - 2 hafta önce Britanya tarihinin en büyük erkek bisikletçisi olarak bilinen 58 yaşındaki Robert Millar, cinsiyet değiştirerek kadın oldu.
Kajagoogoo - Too Shy 03:39
Kajagoogoo - Too Shy 8 izlenme - 2 yıl önce 80'lerden bir "one hit wonder" ile daha karşı karşıyayız sayın alkışlarlayaşıyorum.com sakinleri. Pek çoğunuz ingiltere'den çıka bu grubu ve şarkıyı bilmeyebilir, ama seveceğinize eminim. alkışlarla dinliyoruz.
Triatlon: 6. Etu Avrupa Kupası Antalya Yarışı 02:13
Triatlon: 6. Etu Avrupa Kupası Antalya Yarışı 5 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yarışmanın son bölümünden detay görüntüler- Ödül töreni- Avrupa Triatlon Federasyonu (ETU) Yönetim Kurulu Üyesi Ian Howard'un konuşması Triatlon: 6. ETU Avrupa Kupası Antalya Yarışı- Erkeklerde Büyük Britanyalı Sharp, kadınlarda ise Rus Danilova birinci oldu Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen 6. ETU Avrupa Kupası Antalya Triatlonu'nu, erkeklerde Büyük Britanyalı Matthew Sharp, kadınlarda ise Rus Elena Danilova kazandı.
Yemen İçinde: Suudi Hava Üzerindeki Grevler ve Britanya'nın Rolü 04:48
Yemen İçinde: Suudi Hava Üzerindeki Grevler ve Britanya'nın Rolü 0 izlenme - 7 ay önce İngiltere'nin Suudi Arabistan ile olan ilişkileri incelendiğinde, BBC'nin Fergal Keane, Yemen'deki Suudi hava saldırılarının insan hesaplarını duyuyor.