Hoşgeldiniz!

Buji Videoları İzle

8 Silindirli Motor Yapımı - Bentley 07:48
8 Silindirli Motor Yapımı - Bentley 3.767 izlenme - 2 yıl önce Başından sonuna sanat eseri niteliğinde, tamamen el yapımı, buram buram kalite ve emek kokan mühendislik harikası motor yapımı izleyeceğiz. Her ne kadar daha çok eskilerde kullanılan üstten sübaplı motor olsa da, işlerini kusursuz kalitede yapan bir ingiliz firmasından bunu izlemek çok keyif verici. Not: Hipnoz etkisi yaratabilir.
Kelime Oyunu - Meme 01:18
Kelime Oyunu - Meme 718 izlenme - 2 yıl önce Kelim Oyunundaki yarışmacımız 2 Üniversite mezunudur. Normalde su mühendisi olan bayan açıktan da Türk dili ve edebiyatı bitirmiştir. Kelime dağarcığım da geniş, Arapça ve Farsça kelimelere aşınayım demiştir yarışmaya başlamadan önce...O dillerle o kadar haşır neşir olmuş ki Türkçe olan, üstelik kadını kadın yapan o muhteşem şeyi unutmuştur.
Motor 01:11:09
Motor 506 izlenme - 3 yıl önce Yakıttan elde ettiği ısı enerjisini mekanik enerjiye çeviren araçlara MOTOR denir. Araçlarda gücün kaynağına MOTOR denir. Motor Motorlar yakıt çeşitlerine göre: 1) BENZİN - 2) DİZEL 3) LPG Motorlar soğutma sistemlerine göre: 1) HAVA 2) SU Yakıtın yanma yerine göre: 1) İÇTEN YANMALI - 2) DIŞTAN YANMALI Araçlarda kullanılan motorlar: İÇTEN YANMALI İçten yanmalı motorlarda: 1) BENZİN - 2) DİZEL 3) LPG Motorlar çalışma zamanlarına göre: 1) İKİ ZAMANLI - 2) DÖRT ZAMANLI Benzinli bir motor; SIKIŞTIRILMIŞ OLAN BENZİN-HAVA KARIŞIMI BUJİ İLE ateşlenir. Buji ile ateşlemeli motorlarda; BENZİN VE LPG kullanılır.
buji ısıtıcı sistemi 00:31
buji ısıtıcı sistemi 476 izlenme - 7 yıl önce buji ısıtıcı sistemi
buji nasıl yapılır 04:55
buji nasıl yapılır 243 izlenme - 6 yıl önce buji nasıl yapılır
Buji 00:30
Buji 90 izlenme - 6 yıl önce
Buji Ne Zaman Değişir? 02:07
Buji Ne Zaman Değişir? 42 izlenme - 1 yıl önce Buji, arabanızın ateşleme sisteminin en önemli parçalarının başında gelmektedir. Bujiler yakıt tüketimi ve çekiş performansı üzerinde doğrudan etkili olduğundan belirli periyotlarda değiştirilmelidir. Ateşleme bobininden aldığı güçle, yanma odalarında patlama gerçekleştiren bujiler, iridyum, normal ve platin buji olarak üçe ayrılmaktadır. Buji değişim fiyatları genellikle uygun seviyelerde olurken, Mobil Oto Servis buji değişimlerini ev ya da iş yerinizin önünde mobil olarak gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca tüm buji değişimlerinde orijinal araba parçaları kullanılmakta, kullanılan oto yedek parçalara 1 yıl ya da 10.000 kilometre garanti verilmektedir. Arabanızın bujileriyle ilgili sorunu varsa ve cevaplar arıyorsanız, yorum yazarak detaylı bilgi alabilrisiniz.
Dostlarıma 02:24
Dostlarıma 294 izlenme - 9 yıl önce qösde.qamse.qüßra.ßuji x)
Buji Nedir? 02:04
Buji Nedir? 23 izlenme - 1 yıl önce Buji, arabanızın yakıt sistemiyle bir bütün halinde çalışan bir ateşleme sistemi parçasıdır. Ateşleme bobini kablolarından iletilen güç öncelikle buji kabloları vasıtasıyla bujilere gelmekte ve burada bir gerilim oluşarak ateşleme gerçekleşmektedir. Tıpı çakmaklarda bulunan sistem gibi, buji uçlarında kıvılcımlar oluşmakta ve bunun neticesinde de pistonların içinde sıkışmış olan hava yakıt karışımı yanmaktadır. Bujiler, yakıt tüketimi üzerinde doğrudan etkili oto yedek parçalardandır ve buji fiyatları genellikle uygun seviyelerdedir. Arabanızın bujileriyle ilgili bir problemi varsa, yorum bölümünde bunu belirterek detaylı bilgi alabilirsiniz
Otomobilden Anlamayan Adam 02:22
Otomobilden Anlamayan Adam 56 izlenme - 2 yıl önce Bir açıklama yapacaktım ama ben de anlayamadım. Şaka şaka... Şimdi, bu abimiz otomobilden hiç anlamadığını iddia ederekten reklam amaçlı önüne gelene sorular soruyo. Ama işin ilginci asıl anlamayan o değil.