Hoşgeldiniz!

Bülent Ecevit

Türk Liderlerin İngilizce Seviyeleri (Havaryuuu) 00:29
Türk Liderlerin İngilizce Seviyeleri (Havaryuuu) 65.874 izlenme - 2 yıl önce Liderlerimiz arasında ingilizce seviyeleri üzerine hoş bir değerlendirme yapılmış.. keyifle izledim.. keyifle izleyin..
Bülent Ecevit'in Almanya Ziyareti (1978) 01:02
Bülent Ecevit'in Almanya Ziyareti (1978) 3.620 izlenme - 11 ay önce Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden Bülent Ecevit'in Almanya ziyaretinden görüntüler izliyoruz. Malesef Görüntülerde ses yok.
95 Gazi Mahallesi Olaylarındaki Ecevit Protestosu 01:28
95 Gazi Mahallesi Olaylarındaki Ecevit Protestosu 4.937 izlenme - 1 yıl önce 1995 yılında Gazi Mahallesi'nde rastgelen açılan ateşle öldürülen Aleviler bu devamında gelişen olayları hatırlıyoruz. Ecevit yeni göreve gelmiştir ve akabinde üzücü bu olaylar yaşanmıştır. Onca kalabalığın içinde neredeyse korumasız dolaşan Ecevit çifti...
12 Eylül 1980 Darbesi Sonrasında Vatandaşların Yorumu 01:58
12 Eylül 1980 Darbesi Sonrasında Vatandaşların Yorumu 5.010 izlenme - 11 ay önce 12 Eylül Darbesi sonrasında sokaklarda röportaj veren vatandaşların yorumları.
Bülent Ecevit'in Asgari Ücret Hakkındaki Açıklaması 03:35
Bülent Ecevit'in Asgari Ücret Hakkındaki Açıklaması 2.785 izlenme - 10 ay önce Programda; Bülent Ecevit'in hükümetin asgari ücret, personel rejimini düzenleme ve bazı sanayi yatırımlarını hızlandırmak için yaptığı çalışmalar hakkındaki basın açıklaması yer almaktadır.
İlber Ortaylı : Bülent Ecevit Tarafından Siyasete Davet Edildim 06:09
İlber Ortaylı : Bülent Ecevit Tarafından Siyasete Davet Edildim 2.693 izlenme - 12 ay önce Kimi zaman alkıslarlayasıyorum sakinlerininde cumhhurbaşkanı olmasını arzuladığı İlber Ortaylı'nın siyasete davet edilmesi ve neden kabul etmediği açıklaması...
Bülent Ecevit Allah Sevgisi Vv Ufuk Açıcı Sohbeti / Mfö'den Ecevit Şiirine Beste 06:26
Bülent Ecevit Allah Sevgisi Vv Ufuk Açıcı Sohbeti / Mfö'den Ecevit Şiirine Beste 2.333 izlenme - 9 ay önce Mazhar Fuat Özkan üçlüsünün TRT için hazırlayıp sunduğu "Müzikli Hatıralar" programının ikinci bölümünde konuklar Bülent Ecevit ve Yekta Kara. Mazhar Fuat Özkan (MFÖ) Bülent Ecevit'in "Sonra" adlı şiirini besteleyip canlı olarak söylüyor, ardından Ecevit'in ufuk açıcı sözleri geliyor. 1993 Bülent Ecevit
İsmet İnönü'nün Tercümanı Olarak Bülent Ecevit 01:08
İsmet İnönü'nün Tercümanı Olarak Bülent Ecevit 10.422 izlenme - 2 yıl önce 12 Mart 1971 tarihindeki Askeri Muhtıradan 5 gün sonra, CHP Genel Başkanı İsmet İnönü konuşuyor, bir sene sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olacak olan Bülent Ecevit İngilizce'ye tercüme ediyor. Associated Press'in arşivinden. Leader of the Republican People's Party (CHP) Ismet Inonu speaks to foreign press after coup d'etat held by the Turkish Army in 12.03.1971. You can see Bulent Ecevit (Republican's new chief after Ismet Inonu) as Inonu's translator, during the footage.
Bülent Ecevit - İngilizce Konuşma 00:08
Bülent Ecevit - İngilizce Konuşma 4.698 izlenme - 3 yıl önce Rahmetli Başbakan Bülent Ecevit'i demeç verirken izliyoruz efendim. Ecevit videoda : "i consider myself as having done a duty, we must get used to paying a price for our freedom" yani" kendimi bir görevi tamamlamış kabul ediyorum. Özgürlüğümüz için bedel ödenmesi gerektiğine alışmamız gerekli" diyor sanırım... van minüt van minüt... acaba bi yanlışlık mı yaptım çeviri sırasında?
Fikret Kızılok - Bach Sonatı [Tam Hali] 03:40
Fikret Kızılok - Bach Sonatı [Tam Hali] 683 izlenme - 4 ay önce İnternet aleminde yalnızca 1 dakikalık bir kısmının bulunabildiği, Fikret Kızılok'un Bülent Ecevit'in şiirinden bestelediği bu parçanın tam halinin kaydı/görüntüsü yıllar sonra TRT Arşivlerinden çıkarılmış ve TRT Arşiv sitesinde yayınlanmıştır.
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 03:57
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 1.915 izlenme - 11 ay önce Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı'nın amaçları ve gidişatı ile ilgili yaptığı açıklama yer almaktadır. Ayrıca Bülent Ecevit'in basın mensuplarına yaptığı teşekkür konuşmasına yer verilmektedir. Sadece Ecevit'in üslubu için defalarca izlenir.
Ecevit' e Yazar Kasalı Protesto (2001) 00:21
Ecevit' e Yazar Kasalı Protesto (2001) 5.039 izlenme - 3 yıl önce 2001'de Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan Bülent Ecevit arasında yaşanan gerginlik ekonomide 2001 Krizi olarak kendisini göstermişti. Kriz yüzünden kepenk kapatan bir esnaf, artık işine yaramayan yazar kasasını Başbakan'ın önüne atarak, kameralar önünde tepkisini dile getirmişti. Bu olay sayesinde, seçmenin önceliğinin ideoloji değil ekonomi olduğu bir kez daha anlaşılmıştı.
Çapraz Ateş - Bülent Ecevit & Kenan Evren (17.01.1994) 37:50
Çapraz Ateş - Bülent Ecevit & Kenan Evren (17.01.1994) 4.049 izlenme - 2 yıl önce Mehmet Ali Birand ile Can Dündar'ın hazırlayıp sunduğu, Bülent Ecevit ve Kenan Evren'in televizyonda ilk kez konuk olarak biraraya geldiği 17.01.1994 tarihinde yayınlanan "Çapraz Ateş" programı
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Harekatı Konuşması (1974) 00:56
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Harekatı Konuşması (1974) 3.168 izlenme - 3 yıl önce Günümüzde dahi bir türlü barışa kavuşamayan kıbrıs sorununun etmenlerinden biri olan Kıbrıs Savaşı'nın başlaması ile birlikte Başbakan Bülent Ecevit'in yaptığı tarihi konuşmayı dinleyeceğiz. Kıbrıs Savaşı: 74'de meydana gelen askeri darbe neticesinde türklere uygulanan saldırılar sonucu silahlı kuvvetlerinin adaya çıkarma yapması günümüz siyasi haritasını oluşturmuştur.
Bülent Ecevit'in Tarihi Konuşması ve Seçim Şarkısı 01:02
Bülent Ecevit'in Tarihi Konuşması ve Seçim Şarkısı 3.012 izlenme - 3 yıl önce Bülent Ecevit'in, 1977 Türkiye genel seçimi için yapılan bir mitingte milliyetçilik üzerine yaptığı tarihi konuşma ve Chp'nin seçim şarkısı ya da türküsü. No: Türkü çok hoşuma gitti defalarca dinledim sıkılmadan.
Karaoğlan Türküsü 04:40
Karaoğlan Türküsü 1.078 izlenme - 1 yıl önce Bülent Ecevit için söylenmiş Karaoğlan Türküsü, Selda Bağcan söylüyor.
Bülent Ecevit - Adam Olmak 01:03
Bülent Ecevit - Adam Olmak 2.358 izlenme - 4 yıl önce Bizi Takip Edin https://twitter.com/MustafaOnline https://www.facebook.com/mustafayilmaz9 https://www.facebook.com/mustafayilmazofficial
İkinci Milliyetçi Cephe Hükümetinin Meclisten Güvenoyu Alması (1977) 01:47
İkinci Milliyetçi Cephe Hükümetinin Meclisten Güvenoyu Alması (1977) 605 izlenme - 7 ay önce Efendim 1 Ağustos 1977 tarihinde üç rahmetli siyasetçimiz Erbakan, Demirel ve Türkeş'in ikinci kez oluşturduğu Milliyetçi Cephe hükumetinin güvenoyu görüntülerine AP arşivlerinde denk geldim ve sizlerle paylaşmak istedim. Bu hükumetin fazla yürümediğini ve meşhur Güneş Motel olayıyla 11 vekilin CHP'ye geçerek koalisyonun gen soruyla devrildiğini de hatırlatmak gerekir.
Bülent Ecevit 1973 Taksim Mitingi 05:58
Bülent Ecevit 1973 Taksim Mitingi 1.670 izlenme - 2 yıl önce 8 mm'lik film ile alınan miting görüntülerini izliyoruz.
Bülent Ecevit - Zamlarla İlgili Basın Açıklaması 01:20
Bülent Ecevit - Zamlarla İlgili Basın Açıklaması 4.312 izlenme - 3 yıl önce 70'li yıllar.. Ülkenin ne kadar zor dönemlerden geçtiğinin rakamsal verileriyle göstergesi. Ecevit "kömüre, gaza, mazota, fuel oile 0 zam; demir-çelik ürünlerine 0 zam; çimentoya bir büyük zam, ardından bir zam daha; kağıda @0; tuza U0; gübreye P0 ile u0 arası zam; ekmeğe, süte, ete zam; sigaraya, beze, şekere zam; ptt'ye, demiryoluna, uçağa, otobüse ve daha nicelerine zam..."
Halkçı Ecevit'in Şiirleri (Kendi Sesinden) 11:25
Halkçı Ecevit'in Şiirleri (Kendi Sesinden) 2.152 izlenme - 2 yıl önce Politik bir adam değilim. Ancak söz Ecevit'e gelince tarafsız olamıyorum. Bilmiyorum belki de Zonguldaklı olduğumdandır. Merhum, maden işçileri ve sendikaları için çok çalışmıştır. Çokta sevdirmiştir kendini halkçı duruşuyla. Yanlışları olmamış mıdır, elbette olmuştur. Ancak bugünün politikacılarının yanında zemzemle yıkanmış gibi kalır. O gösterişli bir lider, bir ulu önder, bir uzun adam değildir. Asla olamamıştır. O sıradan halkçı Ecevit'tir. Öldüğünde mal varlığı tartışılmayan tek liderdir. Bu şiirleri okurken ayrı kendi sesinden dinlerken ayrı hüzünleniyorum. Yalnızca şiirleri bile onun ne kadar duygusal ve memleket sevdalısı olduğunu kanıtlar diye düşünüyorum.
Türkiye Cumhuriyeti'nin İlk 30 Yılı 05:42
Türkiye Cumhuriyeti'nin İlk 30 Yılı 2.456 izlenme - 2 yıl önce "Geçmişini bilmeyen, geleceğine yön veremez!" Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Mücadelemiz'den, Cumhuriyet'imizin ilanından... Türkiye'yi yaratan devrimlerle demir ağlarla örülen bir ülkeye... Savaştan çıkmış yorgun bir halkın millet olma, devlet olma yolundaki Dünya tarihini değiştiren mucizevi hikâyesi... "Bunu başaracak güç ve irade halkımızda mevcuttur." Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Necmettin Erbakan Parti Liderlerine Faiz ve Köle Düzenini Anlatıyor (1991) 05:28
Necmettin Erbakan Parti Liderlerine Faiz ve Köle Düzenini Anlatıyor (1991) 2.585 izlenme - 2 yıl önce Yıl 1991 nasıl olmuşsa tüm parti liderleri bir araya gelebilmişler. Bir yanda Rahmetli Erbakan; diğer yanda Mesut yılmaz,Süleyman Demirel,Bülent Ecevit,Erdal İnönü ve Doğu Perinçek,Erbakan Hoca Faiz ve Köle Düzeni hakkındaki görüşlerini hem millete hemde parti liderlerine anlatıyor,izliyoruz.
Şair Başbakan Ecevit - Sonra (Kendi Sesinden) 00:45
Şair Başbakan Ecevit - Sonra (Kendi Sesinden) 1.221 izlenme - 2 yıl önce Kimileri Kartal marka makam arabasıyla, mavi gömlekleriyle; kimileriyse 700'bin TL'lik saatiyle, ayakkabı kutularıyla... Şair başbakan Bülent Ecevit... Burada bitsin mi hikaye Başlasam mı yeniden her şeye Yine Tanrı mı olsam, yaratsam mı kendimi Ateşle havayla suyla mı Yalnız eniyle boyuyla mı, neyle kursam Boş mu versem tanrılığı Bir başıma otursam Ne ateş Ne hava Ne su Ne en Ne boy Ne Habil Ne Kabil Ne soy! Ne ben Ne Tanrı Bülent Ecevit (Sonra-1953)
Ecevit'e Yazar Kasa Fırlatan Esnaf İle Yıllar Sonra Röportaj 01:46
Ecevit'e Yazar Kasa Fırlatan Esnaf İle Yıllar Sonra Röportaj 2.204 izlenme - 2 yıl önce Hemen hepimizin hatırladığı 2001 krizinden akıllarda en çok kalan olaylardan birisi de kasa fırlatma olayıydı. İHA muhabirleri yıllar sonra o adamı bulmuş ve röportaj yapmışlar. Umuyorum bu videodan sonra bu konu üzerinden rahmetli Karaoğlan'a saldıranlar bi nebze daha akıllarını başlarını toplayabilirler.
Bülent Ecevit'in Güvercinle İmtihanı 00:20
Bülent Ecevit'in Güvercinle İmtihanı 1.669 izlenme - 2 yıl önce "Ak güvercin"i sembol edinmekle meşhur Bülent Ecevit, 1974 yılındaki İstanbul Mitinginde bir güvercin elinden zor anlar yaşamış.
Liderler Açık Oturumu (11 ekim 1991) 44:55
Liderler Açık Oturumu (11 ekim 1991) 2.120 izlenme - 2 yıl önce Liderler Açıkoturumu - 1991 Konuklar: -Doğu Perinçek -Bülent Ecevit -Mesut Yılmaz -Erdal İnönü -Necmettin Erbakan -Süleyman Demirel Dönemin parti liderleri birlikte tv de açık oturum yapıyorlar...
Fikret Kızılok - Olmasın Varsın (Bülent Ecevit Şiiri) 04:00
Fikret Kızılok - Olmasın Varsın (Bülent Ecevit Şiiri) 1.528 izlenme - 2 yıl önce Dürüst ve mütevazı ,büyük devlet adamı ve siyasetçi Bülent Ecevit 'in anısına... Ruhu şad olsun... Sözleri Bülent Ecevit'e bestesi Fikret Kızılok'a ait güzel bir parça Şiirin adı Türk-Yunan şiiri, şarkının adı Olmasın Varsın. Türk ve yunan şiiri sıla derdine düşünce anlarsın yunanlıyla kardeş olduğunu bir Rum şarkısı duyunca gör gurbet elde İstanbul çocuğunu Türkçenin ferah gönlünce küfretmişiz olmuşuz kanlı bıçaklı yine de bir sevgidir içimizde böyle barış günlerinde saklı bir soyun kanı olmasın varsın damarlarımızda akan kan içimizde şu deli rüzgâr bir havadan Bu yağmurla cömert bu güneşle sıcak gönlümüzden bahar dolusu kopan iyilikler kucak kucak bu sudan bu tattandır ikimizde de günah bütün içkiler gibi zararı kadar leziz bir iklimin meyvasından sızdırılmış bir içkidir kötülüklerimiz aramızda bir mavi büyü bir sıcak deniz kıyılarında birbirinden güzel iki milletiz bizimle dirilecek bir gün Ege'nin altın çağı yanıp yarının ateşinden eskinin ocağı önce bir kahkaha çalınır kulağına sonra Rum şiveli Türkçeler o Boğaz'dan söz eder sen rakıyı hatırlarsın Yunanlıyla kardeş olduğunu sıla derdine düşünce anlarsın Bülent Ecevit - Londra, 1947 Ecevit, buna rağmen Kıbrıs harekatının emrini vermiştir.
Karaoğlan Bülent Ecevit'in Ölüm Yıldönümü 03:00
Karaoğlan Bülent Ecevit'in Ölüm Yıldönümü 1.361 izlenme - 2 yıl önce Bugün yani 5 Kasım Bülent Ecevit'in aramızdan ayrılışının 9. yıl dönümü. Saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.
Necmettin Erbakan - Bülent Ecevit - TBMM Konuşması 04:09
Necmettin Erbakan - Bülent Ecevit - TBMM Konuşması 1.766 izlenme - 3 yıl önce Günümüzünüz bozulmuş siyasi ortamına en güzel örnek olarak sayabileceğimiz değerli bir video, TBbMM'de eskiden bağırmadan da konuşulabiliyormuş.