Hoşgeldiniz!

Bulimiya Videoları İzle

Bulimiya nervozanın belirtileri nelerdir? 00:59
Bulimiya nervozanın belirtileri nelerdir? 13 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervozanın en temel belirtisi kişinin aşırı yemek yiyip yediklerini kusma halidir. Musil, idrar söktürücü gibi ilaçlar kullanılması da bulimiya nervozanın belirtileri olabilir.
Bir bulimiya nervoza hastası nasıl fark edilir? 00:50
Bir bulimiya nervoza hastası nasıl fark edilir? 6 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza hastasını teşhis etmek anoreksiya nervoza hastasını teşhis etmek kadar kolay değildir. Yalnızca kişinin yakın çevresindekiler kişinin yemek yeme tutumuna dikkat ederek bir yeme bozukluğu olup olmadığını teşhis edebilir.
Bulimiya nervoza vücudu nasıl etkiler? 00:41
Bulimiya nervoza vücudu nasıl etkiler? 5 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza gastrit, ülser ve reflü gibi mide rahatsızlıklarına neden olur. Kişi sindirim sistemini bozmakta olduğu için sindirim sisteminde çeşitli rahatsızlıklar olabilir. Böbrek ve karaciğerde önemli rahatsızlıklar meydana gelebilir ve kişinin uyku düzeni bozulur.
Bulimiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 01:06
Bulimiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 5 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza kişinin yediği yemekleri kusma yoluyla vücuttan çıkararak zayıflamaya çalıştığı bir yeme bozukluğudur. Bulimiya nervoza hastası olan kişilerin çoğu normal kilodadır, bu nedenle yeme bozukluğuna sahip oldukları kolayca anlaşılmaz.
Bulimiya nervozanın nedenleri nelerdir? 00:49
Bulimiya nervozanın nedenleri nelerdir? 5 izlenme - 2 yıl önce Kişinin yalnızca zayıf olduğu zaman güzel görüneceğini düşünmesi bu yeme bozukluğunun gelişmesinde temel sebeplerden biri. Bunun yanı sıra genetik faktörler de bulimiya nervozanın bir başka nedeni.
Bulimiya nervoza nasıl tedavi edilir? 00:44
Bulimiya nervoza nasıl tedavi edilir? 4 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza hastası olan bir kişiyle güzellik ve yemek algısı üzerinde konuşulur. Yeme bozukluğuna neden olan sorun saptanıp o sorun üzerinde yoğunlaşılır.