Hoşgeldiniz!

bunalımlar

sn851102 atlantik 74 gurup atlantik 74 01:41
sn851102 atlantik 74 gurup atlantik 74 103 izlenme - 7 yıl önce almanyadaki gurbetçilerin kurduğu bir gurup ilk ve tek pilağı olması lazım genelde duğunlerde çaldılarplak alparslan antikten alınır 0532 3276225 istanbul_antik mektep cad.34/b küçükyalı maltepeistanbul/ turkey
Bunalımlar - Başak Saçlım (1971) 03:00
Bunalımlar - Başak Saçlım (1971) 70 izlenme - 3 yıl önce 1969 yazında gitarda Aydın Çakus, basta Ahmet Güvenç, davulda Hüseyin Sultanoğlu kadrosuyla Cem Karaca'nın prodüktör ve menajerliğinde kuruldu. Türk Rock tarihinin underground müziğe yönelik çalışmalara girişen en ünlü gruplarından biri olan Bunalımlar'ın ilk 45'liği Taş Var Köpek Yok/Yeter Artık Kadın’dır. Grup, 1970 yılında Hüseyin Sultanoğlu'nun Cem Karaca Kardaşlar’a geçmesi üzerine davula Nihat Örerel'i alarak ikinci kadrosunu kurmuş ve çalışmalarına devam etmiştir. Bunalım, kadrosu 70'ler boyunca birçok değişikliğe uğramış bir gruptur. Grubun önemli bir özelliği Türk Rock piyasasına bir çok müzisyen yetiştirmiş olmasıdır. Müzikal kariyerini daha sonraki dönemlerde başka gruplarda yapmış dönemin birçok önemli müzisyeni profesyonel müzik hayatına bu grupta başlamıştır. Buna verilecek en güzel örneklerden birisi 1999 kışında yitirdiğimiz Türk Rock müziğinin yüzaklarından Barış Manço'nun grubu Kurtalan Ekspres'in çok uzun sürelerden beri basçılığını yapmış ve Türkiye'nin "Kurtalan Ekspres'in basçısı olarak" tanıdığı Ahmet Güvenç'in müzikal yaşamına Bunalım'da başlamış olmasıdır. Bu konudaki en önemli diğer iki örnek ise Nihat Örerel ve Hüseyin Sultanoğlu'dur. Müzik hayatına Bunalım'da başladığında deneyimsiz bir davulcu olan Nihat Örerel müzisyenliği bu grupta ilerletip 1974 yılı civarlarında Erkin Koray'ın arkasındaki değişmez elemanlardan olmuş hatta Erkin Koray'ın iki önemli şarkısına (Krallar,Şaşkın) imzasını atmıştır. Nihat Örerel gibi müzikal hayatına bu grupta başlamış bir davulcu olan Hüseyin Sultanoğlu, Bunalım’dan ayrıldıktan sonra müzikal kariyerini Cem Karaca Kardaşlar grubunda sağlamlaştırmış, Karaca'nın daha sonraki grubu Dervişan’ın ilk kadrosunda da yer almıştır. Cem Karaca Dervişan’ın en ünlü parçalarından bir olan Tamirci Çırağı’nda davulu Sultanoğlu çalmaktadır. Bu grupta yetişmiş diğer iki önemli müzisyen ise dönemin önemli Anadolu Rock grupları Kardaşlar'da uzun süre davul çalmış olan Cengiz Teoman ve Dadaşlar'ın ilk dönem davulcusu Mehmet Gözüpek'dir. bugün, Aydın Çakus: Kaliforniya’da yaşamını sürdürüyor. Bir ara Fear Nature isimli oğlununda olduğu grubun gitaristliğini yaptı. Hüseyin Sultanoğlu: Kanada’da yaşıyor. Ne yaptığına dair bir bilgi yok. Ahmet Güvenç: Kurtalan Ekspres’in basçısı. Halen Kurtalan Ekspres'te ve Erkin Koray ile çalışmalarını sürdürüyor. Nihat Örerel: Yeni Zelanda’da profesyonel davulculuğa devam etmekte. Berç Yenal: Profesyonel olarak gitaristliğe devam etmekte. Şu sıralar Nilüfer’in konserlerinde ve kayıtlarında gitaristlik yapıyor. Nur Yenal: New Jersey’de profesyonel davulculuğa devam etmekte. Melik Yirmibir: New York’da profesyonel müzisyenliğe devam etmekte. Cengiz Teoman: İstanbul’da yaşıyor ve profesyonel caz müzisyeni olarak davulculuğa devam ediyor.
Rıfat Öncel ve Dün Bugün Yarın - Hele Hele Vay & İşte Geldim Gidiyorum 07:04
Rıfat Öncel ve Dün Bugün Yarın - Hele Hele Vay & İşte Geldim Gidiyorum 40 izlenme - 3 yıl önce Dönemin etkin müzik grupları Apaşlar ve Bunalımlar ile çalışmış olan Rıfat Öncel ve Dün Bugün Yarın'ın 45'liği. (1973)
Grup Bunalım ve Rıfat öncel - Ayrılık Olmasaydı 03:33
Grup Bunalım ve Rıfat öncel - Ayrılık Olmasaydı 45 izlenme - 3 yıl önce "Rock Okulu" Grup Bunalım'ın 1972 çıkışlı Bir Yar İçin & Ayrılık Olmasaydı plağından, Rıfat Öncel'in vokaliyle mükemmel bir çalışma.
Mc Mert Aynadakı Bunalımlar 02:17
Mc Mert Aynadakı Bunalımlar 54 izlenme - 7 yıl önce
Mc Mert Aynadaki Bunalımlar 02:17
Mc Mert Aynadaki Bunalımlar 45 izlenme - 7 yıl önce havza rap team
Mc Mert Aynadaki Bunalımlar 02:17
Mc Mert Aynadaki Bunalımlar 22 izlenme - 7 yıl önce yorumlarınızı beklıyorum
Mc Mert Aynadaki Bunalımlar 02:17
Mc Mert Aynadaki Bunalımlar 19 izlenme - 7 yıl önce yorumlarınızı bekliyorum
Mc Mert Aynadakı Bunalımlar 02:17
Mc Mert Aynadakı Bunalımlar 15 izlenme - 7 yıl önce
Bunalımlar - Kınalı Gelin (45'lik) 06:54
Bunalımlar - Kınalı Gelin (45'lik) 2 izlenme - 10 ay önce BUNALIMLAR - KINALI GELİN (ODEON MÜZİK YAPIMCILIK - 2014) Şarkı Listesi: 1.Güzel 00:00 2.Kınalı Gelin 03:01 Download Linkleri: Türk Telekom Müzik: https://www.turktelekommuzik.com/sa/339500 iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album/k-nal-gelin-single/id965261781?l=tr