Hoşgeldiniz!

Bunama Videoları İzle

Demans (Bunama) Nedir? 01:11
Demans (Bunama) Nedir? 233 izlenme - 2 yıl önce Bunama ya da diğer adıyla demans hastalığı nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir? Demans beyinde hasar yaratan ve ilerleyen bir bozukluk olup kişinin yaşından beklenen beyin performansını gösterememesidir.
Robotla Bunama Tedavisi 01:19
Robotla Bunama Tedavisi 6 izlenme - 1 ay önce Avustralya'da demans hastalarının kaldığı enstitülerde, hastaların tedavisinde robotlar ve sanal gözlükler kullanılıyor.
Unutkanlık Ve Bunama Alzheimer Hastalığı 06:57
Unutkanlık Ve Bunama Alzheimer Hastalığı 109 izlenme - 3 yıl önce UNTKANLIK VE BUNAMA(DEMANS) ALZHEİMER HASTALIĞI Demans diğer adıyla unutkanlık hastalığı zeka hastalığıdır beyin kaynaklıdır. alzheimer ve bir çok kola ayrılan bu hastalığın ana başlığı demans yani unutkanlık hastalığıdır. Bu hastalık hareketsiz kalma ,saldırgan olma ,altına kaçırma gibi çeşitli alt dallarda incelenir.Günümüzde demansın en yaygın türü alzheimer dir. Bu hastalık daha çok 60 yaş üstünde yaygın olmakla beraber ,aman sendeci boş vermişim hayata deyip beynini hiçbir şeyle meşgul etmeyen kişilerde daha yaygındır. Bu hastalığa yakalanmamak için beyni devamlı çalıştırmak bir şeylerle meşgul etmek çok uyumamak gerekir.
Robotlarla Bunama Testi 00:41
Robotlarla Bunama Testi 1 izlenme - 1 ay önce Avustralya'nın Perth şehrinde yaşayan Robot 'Alice', hastalarla iletişim kuruyor. Hastalara şarkılar söyleyen robot Alice, egzersiz dersleri ve oyun saati isimleriyle aktiviteler yapıyor. Küçük bir insansı robot olan Alice, içine kapanmış hastaları daha aktif hale getiriyor.
Alzheimer Hastalarına Masa Tenisi Tedavisi 00:50
Alzheimer Hastalarına Masa Tenisi Tedavisi 8 izlenme - 8 ay önce İngiliz bilim insanlarına göre, 'dünyanın en iyi beyin sporu' masa tenisi Alzheimer hastalığının tedavisine yardımcı oluyor. Oldukça aerobik hareketler barındıran masa tenisi, vücudumuzun hem üst hem alt kısmını kullanıyor. Göz-el koordinasyonu ve refleksler için geliştirici etkisi çok fazla. Topu izlerken, vuruş ve stratejileri planlarken, kesme vuruşunu oluştururken, beyninizin birçok farklı bölgesini kullanmanıza sebep oluyor. Yani bir çeşit aerobik satranç sayılabilir. Alzheimer ve bunama için çözüm derecesinde olmasa da yavaşlatma etkisi kanıtlanmış masa tenisi, özetlemek gerekirse: Konsantrasyon ve uyanıklığı artıyor. Taktik düşünme becerilerini geliştiriyor. El / göz koordinasyonunu artırıyor. Aerobik egzersiz sağlıyor. Sosyal etkileşimi geliştiriyor.