Hoşgeldiniz!

burç halife

Dünyanın En Yüksek Binası Burç Halife`den Atlayış 01:42
Dünyanın En Yüksek Binası Burç Halife`den Atlayış 3.395 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın En Yüksek Binası Burç Halife`den Atlayış / By Sefer_
Dünyanın En Yüksek Gökdeleni Burç Halife Yandı! 00:47
Dünyanın En Yüksek Gökdeleni Burç Halife Yandı! 129 izlenme - 2 yıl önce Dubai'deki dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burç Halife'nin yanında bulunan 63 katlı otelde çok büyük bir yangın çıktı. Dubai'de 63 katlı 5 yıldızlı Address Hotel binasında yılbaşı kutlamaları öncesinden büyük bir yangın çıktı. Yangının bütün binayı sarmasından önce otelde kalan binlerce turistin tahliye edilmesi büyük bir faciayı önledi. Yangının hangi sebeple çıktığı henüz bilinmiyor. Çok sayıda itfaiyenin bölgeye sevk edildiği bildirildi.
iPhone 7 Dünyanın En Yüksek Binasından Atıldı 01:08
iPhone 7 Dünyanın En Yüksek Binasından Atıldı 38 izlenme - 11 ay önce iPhone 7 çıkışından bu yana birçok teste tabi tutuldu. iPhone 7 dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife (Burj Khalifa) binasından aşağı atıldı.
Dünyanın En Uzun Kulesi 00:52
Dünyanın En Uzun Kulesi 75 izlenme - 2 yıl önce Cidde'de inşa edilen Kingdom Tower 1 kilometrelik yüksekliğiyle Burç Halife'nin rekorunu kıracak. İnşaat 2018'de bitecek. Dünyanın en yüksek binası olma özelliği taşıyan Dubai'deki Burç Halife'nin rekoru kırılmak üzere. Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde inşasına başlanan Kingdom Tower (Kraliyet Kulesi), 1 kilometrelik yüksekliği ile Burç Halife'nin 838 metre rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Bu yıl içerisinde satışına başlanılacak olan gökdelenin 2018 yılında tamamlanması bekleniyor. Gökdelen tamamlandığında, Eyfel Kulesi'nden tam 3 kat fazla yüksekliğe sahip olacak. Suudi Kraliyet ailesi mensubu milyarder Prens El-Velid bin Talal'a bağlı Kingdom Holding'in ülkenin en büyük ikinci kenti Cidde'de inşa edeceği 167 katlı kulenin içerisinde çok sayıda otel, lüks konutlar ve bürolar yer alacak. Toplamda 540 bin metre kare alana sahip olacak olan kulenin işletmeye girmesinden sonra burada toplam 80 bin kişi çalışacak ve oturacak. Seyir terasıyla binlerce ziyaretçi ağırlaması planlanan dev kulenin rekorlara imzasını atması beklenen bir özelliği daha bulunuyor. Kulede 59 asansörün çalışacağı, bunlardan beşinin 'çift katlı' olacağı, yani aynı zamanda iki kata hizmet vereceği ve asansörlerin saniyede 10 metre kat edecek bir hızla hareket edecekleri belirtiliyor. Asansörle ilk kattan son kata kadar çıkış bir dakika 40 saniyede tamamlanacak.
2015'e İnanılmaz Bir Görsel Şovla Giren Dubai 09:17
2015'e İnanılmaz Bir Görsel Şovla Giren Dubai 105 izlenme - 3 yıl önce 2015'e İnanılmaz Bir Görsel Şovla Giren Dubai Dubai'de bulunan Burç Halife gökdeleninde harika bir görsel şovla insanlar yeni yıla girdi.