Hoşgeldiniz!

büyük patlama

İtfaiyeci Sam - Büyük Patlama 17:01
İtfaiyeci Sam - Büyük Patlama 22.091 izlenme - 4 yıl önce İtfaiyeci Sam (özgün adıyla Fireman Sam), itfaiyecilik mesleğini ve birilerine yardım etmeyi çocuklara öğreten çizgi film. Olay örgüsü Nia Ceidiog ve Rob Lee tarafından yazılmıştır. 167 bölümden oluşmaktadır.
Dökümhanede Büyük Patlama 01:18
Dökümhanede Büyük Patlama 8.017 izlenme - 6 yıl önce Dökümhanede Büyük Patlama
Bir Kere De Sen Bul! - Nihat Genç 00:45
Bir Kere De Sen Bul! - Nihat Genç 3.046 izlenme - 2 yıl önce Nihat Genç, Kuran üzerinden bilim şarlatanlığı yapanlara cevap veriyor.
Büyük Patlama (Big Bang) - Her Şeyin Başlangıcı (Altyazılı) 05:32
Büyük Patlama (Big Bang) - Her Şeyin Başlangıcı (Altyazılı) 2.254 izlenme - 3 yıl önce Big Bang (büyük patlama), teorisi yaklaşık 13,7 milyar yıl önce evrenin sonsuz yoğunluk ve aşırı sıcak bir ortamdan geldiğini savunan bir teoridir.Teoriye göre başlangıçta evren tek bir nokta halindeyken milyonlarca yıl genişleyerek şu anki formuna ulaşmıştır.Bu teori 1927'de fizikçi Geeorges Lemaitre'nin, Friedman çözümleri üzerinde tekrar hesaplamalar yapıp evrenin genişlemekte olduğunu iddia etmesi ve 1929'da Edwin Hubble'ın evrenin genişlediğine dair kanıtları ile ortaya atılmıştır.Fakat fizikçilerin büyük kısmı tarafından kabul gören bir teori olmasına rağmen Big Bang hala bazı küçük soruları beraberinde taşır: Big Bang'den önce ne vardı? Big Bang'e sebep olan nedir? Bu video bu teoriyi işlemektedir.İyi seyirler.
Uygulamalı Kuantum Teorisi - Brian Cox 58:16
Uygulamalı Kuantum Teorisi - Brian Cox 2.570 izlenme - 3 yıl önce İngiliz fizikçi Brian Cox' dan sempatik bir tarzla ve anlayabileceğimiz bir dilde sunulan "kuantum teorisinin incelikleri" ni huzurlarınıza sunarım.
 Cilvegözü'nde büyük patlama! (İlk Görüntüler) 00:37
Cilvegözü'nde büyük patlama! (İlk Görüntüler) 1.972 izlenme - 5 yıl önce 9 kişi öldü, 30'a yakın yaralı var. Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı yakınlarında patlama meydana geldi.
Sınır kapısında büyük patlama 7 ölü, 30 yaralı 02:35
Sınır kapısında büyük patlama 7 ölü, 30 yaralı 1.223 izlenme - 5 yıl önce Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki personel lojmanlarının yakınında bugün büyük bir patlama meydana geldi.
Büyük Patlama 00:26
Büyük Patlama 487 izlenme - 5 yıl önce Afganistan'da Taliban için kullanılan bir yöntem. Ağaçlardan oluşan koca bir sınır havaya uçuyor!
Büyük Patlama (Big Bang) 05:54
Büyük Patlama (Big Bang) 318 izlenme - 3 yıl önce Evrenin nasıl oluştuğuna dair bir çok teoriden en çok kabul edileni büyük patlama (big bang) teorisinin en basit şekilde anlatımı.
İşte Evrenin 'ilk' Ses Kaydı 08:20
İşte Evrenin 'ilk' Ses Kaydı 526 izlenme - 5 yıl önce Bilim İnsanları, Evren?in Ortaya Çıkmasını Sağlayan Büyük Patlama'nın 'ses Kaydını' Elde Etmeyi Başardı. 13.7 Milyar Yıl Öncesine Uzanan Kozmik Dalgaların İzlerini Süren Bilim İnsanları, Galaksileri Ve Oluşturan Patlamanın Çıkardığı Sesin Neye Benzeyebileceğine Dair İlk Bilimsel Tahmini Ortaya Koydu.
büyük patlama adam yanıyor 02:11
büyük patlama adam yanıyor 839 izlenme - 9 yıl önce çayır çayır bee
Ekmek Kızartma Makinesinin İçine Bıçak Sokulursa! 01:16
Ekmek Kızartma Makinesinin İçine Bıçak Sokulursa! 568 izlenme - 5 yıl önce Ekmek Kızartma Makinesinin İçine Bıçak Sokulursa!
Büyük Tüpün Patlama Anı 01:42
Büyük Tüpün Patlama Anı 396 izlenme - 5 yıl önce Büyük boy tüpü alevler içinde bırakarak alandan hızlı bir şekilde uzaklaşıyor ve tüp yeterli sıcaklığa ulaşınca patlıyor işte bir tüpün patlama anı ve patlamanın şiddeti…
Uzayla Alakalı Cevabı Olmayan 5 Soru 03:07
Uzayla Alakalı Cevabı Olmayan 5 Soru 353 izlenme - 3 yıl önce "Kimsenin Cevabını Bilmediği 5 Soru" başlıklı videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: 5) Karanlık Madde Nasıl Bir Şey? Görünmez olsa da görülür maddeler üzerindeki etkilerinden dolayı var olduğu düşünülen ve gözlemlenebilir evrenin yarısından fazlasını kapladığı sanılan "karanlık madde" hakkında fazla bir bilgi yoktur. 4) Büyük Patlama' dan Önce Ne Vardı? Çoğu bilim adamına göre evren, aşırı yoğun bir noktada gerçekleşen büyük bir patlama sonucu oluşmuştur. Her şeyin başlangıcı olduğuna inanılan bu büyük patlamadan önce neler olduğu büyük bir merak konusu. 3) Kayıp Karşıt Maddeler Nerede? Büyük Patlama' dan sonra aynı miktarda "madde" ve "karşıt madde" oluşmuş olması gerekirken madde miktarı çok daha fazladır. 1 miligramının üretimi 100 milyar dolardan masraflı olan "karşıt madde"nin yokluğu tüm gizemini korumaktadır. 2) Evrende Yalnız mıyız? Radyo teleskoplar 1977 yılından beri uzayda Dünya dışı hayat aramaktalar. Sadece Samanyolu'nda bile milyonlarca gezegenin yaşama elverişli olabileceği tahmin edilmektedir. Fakat henüz herhangi bir uzaylı yaşantısına rastlanılmadı. 1) Matematik Evrenin Bir Özelliği midir? Evren matematiksel olarak kusursuzca anlaşılabilir bir yapıdadır. İnsanoğlu tarih boyunca çevresindeki olayları matematikle anlamış ve pratik kullanımda matematikten yararlanmıştır. Çoğu matematikçi, matematiğin evrenin bir özelliği olduğunu düşünür ve yeni matematik konseptlerinin doğada keşfedilmeyi bekleyen yeni hayvan türleri gibi olduğunu belirtir. Buna karşın matematiğin insan icadı olduğunu savunan insanlar da vardır. Ünlü İtalyan bilim adamı Galileo ise "matematik, Tanrı'nın evreni yazdığı dildir" demişti.
Amerika daki maratonda patlama   İzle   Dünya 01:11
Amerika daki maratonda patlama İzle Dünya 523 izlenme - 5 yıl önce ...amerikayı Kana Buladılar-........ abd'de 1 Günde 3 Patlama amerika Birleşik Devletleri'nin Boston Eyaletinde Meydana Gelen 2 Patlamanın Ardından Bir Patlama Daha Meydana Geldi. 3. Patlama Jfk Kütüphanesi'nde Yaşandı. abd'nin Boston Kentindeki Maraton Sırasında Meydana Gelen Patlamaların Ardından, Jfk Kütüphanesi'nde De Patlama Olduğu Bildirildi. Boston Polisi, Vatandaşları Kapalı Alanlardaki Kalabalık Yerlerde Durmamaları Konusunda Uyardı. abd Başkan Yardımıcısı Joe Biden Yaptığı Açıklamada, "bombalama Olayı Olduğu Çok Açık. Bunun Nedeni Hakkında Ve Kimin Yaptığı Hakkında Herhangi Bir Bilgim Yok. Bütün Dualarımız Boston'da Olaydan Etkilenenler İle. Şu An İçin Sadece Tv'de İzliyorum" Dedi. bomba İmha Ekipleri De Patlamaların Olduğu Bölgede İncelemelere Başladı. boston Maratonu Sırasındaki 2 Kuvvetli Patlamada, İlk Belirlemelere Göre 2 Kişi Ölmüş, 23 Kişi Yaralanmıştı. Olay Yeri Yakınlarında 2 Patlayıcının Daha Bulunduğu Ve Etkisiz Hale Getirildiği Belirtilmişti.
nanny mcphee büyük patlama fragmanı 02:32
nanny mcphee büyük patlama fragmanı 290 izlenme - 8 yıl önce vizyon tarihi: 26 mart 2010 | http://www.prosinema.net | http://www.forumfinal.com | zaman boyutunda ileriye doğru sıçrama yapan dadı mcphee, kocasının savaşa gitmesinden sonra aile çiftliğini tek başına çekip çevirmeye çabalayan genç anne bayan green%u2019in (maggie gyllenhaal) kapısında belirir. bayan green%u2019in çocuklarının başının dertte olduğunu fark eder.
Nanny Mcphee Büyük Patlama 01:20
Nanny Mcphee Büyük Patlama 552 izlenme - 8 yıl önce nanny mcphee büyük patlama
Bilim ve Ateizm Karşıtı En Saçma 10 Argüman - Bölüm 2 07:18
Bilim ve Ateizm Karşıtı En Saçma 10 Argüman - Bölüm 2 201 izlenme - 3 yıl önce 1. bölüm: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/142982/bilim-ve-ateizm-karsiti-en-sacma-10-arguman İlk videomuz o kadar büyük bir tartışma ve düşünce paylaşımı ortamı yarattı ki, ikincisini eklemeden geçemedim. İzleyelim; mantıklı yorum yapalım, ve alkışlayalım; İşte en saçma bir diğer 10 yaratılışçı argümanı 1. "Boşlukların tanrısı." 2. "Büyük Patlama'dan önce ne vardı?" 3. "İncil'de öyle yazıyor." 4. "Tanrı olmasaydı ahlak olmazdı." 5. "İncil'i gerçek anlamıyla alamazsınız." 6. "Kişisel bir deneyim yaşadım ve bana bunun olmadığını söyleyemezsiniz!" 7. "Sen kimsin de Tanrı'nın varlığını sorguluyorsun?" 8. "Pascal'ın kumarı." 9. "Ateist oldunuz. Artık asla bağışlanmayacaksınız." 10. "İncil'i anlamak için eski İbranice'yi ve Yunanca'yı öğrenmek zorundasınız!"
Büyük Patlama 00:31
Büyük Patlama 262 izlenme - 10 yıl önce
1 Dakikada Dünyamızın Hikayesi 01:36
1 Dakikada Dünyamızın Hikayesi 139 izlenme - 3 yıl önce İnsanlık rasyonel düşünme yetisini, ve diğer insanlardan faydalanma özelliğini kazandığı günden bu yana Dünya'nın oluşumu hakkında binlerce fikir ortaya atılmıştır. Ol deyince oluşmaktan, 7 günde yaratılmaktan, Büyük patlamaya kadar uzanan binlerce fikirden sadece çok azı "Teori" olabilecek kadar bilimsel verilere dayanmaktadır. İşte bu bilimsel dayanaklardan gücünü alan teoriler son teknoloji animasyonlarla görselize edilmiş. Ve bize paylaşmak, alkışlamak düşmüş. İyi seyirler...
Ekmek Kızartma Makinesinin İçine Bıçak Sokulursa! 01:16
Ekmek Kızartma Makinesinin İçine Bıçak Sokulursa! 214 izlenme - 5 yıl önce Arkadaşlarının ısrarına daha fazla dayanamadı. Ekmek kızartma makinesinin içine bıçağı soktu.
Diyarbakır'da Büyük Patlama 00:18
Diyarbakır'da Büyük Patlama 24 izlenme - 2 yıl önce Son dakika haberi: Diyarbakır'dan son dakika haberi geldi. Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği'ne PKK'lı teröristler tarafından bombalı araçla saldırı düzenlendi. Patlamada iki polis şehit oldu, bir çocuk yaşamını yitirdi. Üç katlı binayı kullanılamaz hale getiren şiddetli patlama, 30 kilometre uzaklıktaki şehir merkezinde hissedildi. Son dakika haberleri geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz...
Big Bang Patlaması Öncesi ve Multiverse 08:57
Big Bang Patlaması Öncesi ve Multiverse 14 izlenme - 10 ay önce Big bang patlamasından önce ne olduğuna dair ortaya atılan teori ile patlamanın nasıl gerçekleştiğini anlatan bilim adamları multiverse denen bir yapıdan bahsetmektedir. İyi Seyirler. Bu video ve Daha Fazlasını izlesene.com/iskeletadam kanalında bulabilirsiniz. Kanalıma Abone Olmayı Unutmayın! Sosyal Medya Hesaplarımız. Takip Edin!. Facebook : iskeletadam Twitter: iskeletadam_ İnstagram : iskeletadamm Alkislarlayasiyorum : iskeletadam
dağlarda büyük patlama 00:28
dağlarda büyük patlama 62 izlenme - 5 yıl önce dağlarda büyük patlama
The Forest Büyük Patlama 02:05
The Forest Büyük Patlama 21 izlenme - 1 yıl önce THE FOREST BÜYÜK PATLAMA VİDEO EĞLENCE AMAÇLIDIR :))))
Atilla Kaptan'dan Astronomi Dersi 05:56
Atilla Kaptan'dan Astronomi Dersi 52 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlar bugün bir Atilla Kaptan kolay yetişmiyor. Bir çok konuda bilgisi olan Atilla Kaptan'dan, evren hakkında soluksuz bir beyin fırtınasına hazırsanız buyrun efenim...