Hoşgeldiniz!

buz dağı

Titanic’in Liverpool’dan Ayrılışı (1912) 00:34
Titanic’in Liverpool’dan Ayrılışı (1912) 2.977 izlenme - 2 yıl önce Görüntüler lüks yolcu gemisi Titanic’in talihsizlikle sonuçlanan New York seferinden önce Liverpool’dan ayrıldığı andaki görüntülerdir. Gemi yola çıktıktan yaklaşık 5 gün sonra buz dağına çarpıyor ve Kuzey Atlantik’te batıyor. Kazada 1513 kişi hayatını kaybediyor. Görüntünün sonundaki yazıda da göreceğiniz üzere kaza sırasında kadınlara ve çocuklara öncelik tanınmış. Ayrıca bu sebeple toplamda ölen erkek sayısında orantısızlık olduğu söyleniyor.
Buz Dağına Çarpan Araba 01:00
Buz Dağına Çarpan Araba 682 izlenme - 3 yıl önce Otobanda sebebi bilinmeyen ve bir anda arabanın önüne patlayan yol felaketi.
Satürn Halkaları Nasıl Oluşur? 02:21
Satürn Halkaları Nasıl Oluşur? 550 izlenme - 2 yıl önce Satürn halkalarının ne olduğunu, nasıl oluştuğunu, neden bu kadar parlak göründüklerini merak edenleriniz çoktur. Yoksa değil midir? Yoksa böyle şeyleri merak eden 3-5 kişi miyiz? "Amaaan banane. Napayım ben satürn halkalarını götüme mi sokucam bilsem ne olacak bilmesem ne olacak? Napayım osurayım mı?" diyen kişi sayısı daha mı fazla acaba? Neyse uzatmaya gerek yok, alın size satürn halkarının basit bir anlatımı.
Yıkılan Buz Dağının Yarattığı Korku 00:58
Yıkılan Buz Dağının Yarattığı Korku 170 izlenme - 3 yıl önce botla denizde gezen bir çiftin kameralarına böyle ilginç bir görüntü yansımış izliyoruz. kadına kimse kızmasın o dalgayı ben görsem bunun on katı tepki verirdim herhalde.
Buz Dağı - Sakar Ayı Bernard Bear 02:54
Buz Dağı - Sakar Ayı Bernard Bear 119 izlenme - 3 yıl önce Şapşal Ve Sakar Ayı Bernard Bear
Namus Polisi - Conmech 11:20
Namus Polisi - Conmech 126 izlenme - 2 yıl önce Efe Aydal ve ekibinin bir kaç sene önce hazırladığı video. Hayaldi gerçek oldu. Video 2030 yılında geçmektedir ve artan gavatlığa karşı devlet namus masasını kurmuştur. Komiser Tokmak ise bu masanın en cevval elamanıdır. Gerisi videoda.
Buz Dağını Tırmanırken Dengesini Kaybedince 00:46
Buz Dağını Tırmanırken Dengesini Kaybedince 164 izlenme - 4 yıl önce Dengesini kaybedince olanlar oluyor meterelerce korkunç bir şekilde sürüklendi.
Buz Dağı Böyle Çöktü! 00:58
Buz Dağı Böyle Çöktü! 108 izlenme - 3 yıl önce Denizde tekneyle açılan arkadaşlar buz dağının yanından geçerken adrenalin dolu bir ana tanıklık etti.
Buz Dağı Tırmanma Oyunu 02:05
Buz Dağı Tırmanma Oyunu 107 izlenme - 3 yıl önce Oyun Linki - http://www.oyunmoz.com/buz-dagi-tirmanma/ Macera Oyunları - http://www.oyunmoz.com/macera-oyunlari Buz dağı trmanma oyunu içerisinde Dünya'nın en büyük tepelerinden biri olan Everest'e tırmanmaya çalışmakta olan genç bir dağcıyı kontrol edecek ve onun karşısına çıkacak olan çeşitli tehlikelerden korunmasını sağlayarak tepenin zirvesine sağsalim varması için elinizden geleni yapacaksınız. Karşınıza çıkacak olan engeller arasında çığlar, kurtlar ve daha pek çoğu yer alacak.
Titanic'i Batıran Asıl Neden Buz Dağı Değil Yangındı 03:31
Titanic'i Batıran Asıl Neden Buz Dağı Değil Yangındı 1 izlenme - 1 ay önce 105 Yıl Sonra Ortaya Atılan bir iddia ile seneler önce kapanan bir konu tekrar gündeme geldi. Titanic'i Batıran Asıl Neden 'Buzdağı Değil, Büyük Bir Yangındı' 1912'de ilk seferini yaparken batan Titanic'in, buzdağına çarptığı için değil de, kömür deposunda çıkan büyük bir yangının neden olduğu tartışılıyor. İddiayı ortaya koyan ise konuyla ilgili araştırmalar yapan gazeteci Senan Molony.(siinen malony) Enkaz fotoğraflarını inceleyen Molony, enkazın sağ ön tarafında, büyük yanık izleri gördüğünü ve içerde çıkan bir yangının, buz dağının çarptığı noktayı zayıflatmış olduğunu söylüyor. 270 metre uzunluğunda ve yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki transatlantik, bundan tam 105 yıl önce 15 Nisan'da battı ve 1500'den fazla kişi bu kazada öldü. Titanic'in gövdesi üzerinde yapılan son incelemeler, geminin motorlarının kömür depolama bölümünde çıkan dev yangın nedeniyle durmuş olduğunu ve çıkan yangından sonra dümenin de çalışmaz hale geldiğini ve Titanic'in okyanusta sürüklenerek buzdağına çarpıp battığı ihtimâlini kuvvetlendiriyor. İddiayı ortaya atan ve 30 yılı aşkın süredir Titanic'i inceleyen gazeteci Molony, çekilen foroğrafları inceledikten sonra şu ifâdeleri kullandı. - Buzdağının gövdeyi deldiği noktayı inceliyorduk. Tam da o noktada büyük yanık izleri olduğunu fark ettik ve bu nedenle içerde çıkan bir yangının, buz dağının çarptığı noktayı zayıflatmış olduğu kanaatine vardık. Yine Molony, Kömür depolama bölgesinde çıkmış olan gizli bir yangının, için için 3 hafta boyunca yanmış olduğunu ifade ediliyor. Evet Yanlış Duymadınız Titanic yola çıktıktan sonra, kazan dairesinin hemen yanındaki kömür deposunda, bir yangın çıkmış ve, 12 kişilik bir ekip yangını güçlükle söndürebilmişti. Titanic'i imal eden şirketin başkanı Joseph Bruce Ismay'ın( joosıf bros ismeyin) de yolculara yangınla ilgili hiçbir şey söylenmemesi konusunda mürettebatı uyardığı ifadesi, batma nedenin yangın olduğu ihtimalini kuvvetlendiriyor. Molony, açıklamalarının devâmında "Titanic'in batışı her zaman bir kaza olarak lanse edildi. Bu hikaye dev bir geminin sadece buzdağına çarpasından ibaret değildi. Pek çok sebebin bir araya gelmesiyle büyük bir trajedi yaşandı. Kazanın nedenlerini sıralacak olursak, önce Yangın, sonrasında buzdağına çarpma ve en önemli etkende tabiki de sorumsuzluğun olduğunu ifâde etti. Kullanılan Müzikler; 1- Kevin MacLeod sanatçısının Grave Matters adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/...) altında lisanslıdır. Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-... Sanatçı: http://incompetech.com/ 2- Kevin MacLeod sanatçısının Anguish adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/...) altında lisanslıdır. Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-... Sanatçı: http://incompetech.com/